Legion | Nowa kara wyciszająca graczy w World of Warcraft
Quass, | Komentarze : 4Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
World of Warcraft oferuje wiele możliwości różnorodnej współpracy z innymi graczami. Aby wspierać ją w pozytywny sposób, chcemy poinformować was o nowej karze wyciszającej, która zostanie wprowadzona w pomostowej aktualizacji Legionu. W zależności od rodzaju zgłoszenia, gracze, którzy będą nękać innych lub zachowywać się nieodpowiednio na czacie, mogą zostać wyciszeni w niektórych aspektach gry.
Kara wyciszająca
Po wprowadzeniu pomostowej aktualizacji, każdy gracz, który zostanie wielokrotnie zgłoszony za spam lub nękanie innych, po rozpoznaniu otrzyma karę wyciszającą na całym koncie. W trakcie jej trwania, możliwość rozmowy z innymi będzie znacznie ograniczona.
Wyciszeni gracze nie mogą:
- Rozmawiać na czatach instancji (rajdy, grupy, pola bitew).
- Rozmawiać na czatach globalnych, do których dołącza się automatycznie (np. General, Trade).
- Tworzyć wydarzeń w kalendarzu.
- Wysyłać listów w grze.
- Wysyłać zaproszeń do grupy.
- Wysyłać zaproszeń do dowolnych gier PvP (War Games).
- Wysyłać zaproszeń na pojedynek.
- Tworzyć nowej listy w wyszukiwarce grup.
- Wprowadzać zmian na liście w wyszukiwarce grup.
Wyciszeni gracze mogą:
- Szeptać do znajomych (zarówno w WoWie, jak i na Battle.necie).
- Odpowiadać na szepty.
- Rozmawiać na czatach rajdu/grupy (z manualnie zaproszonymi graczami).
- Tworzyć rajdy i grupy.
- Rozmawiać na czatach globalnych, które mają moderatora.
- Udostępniać zadania.
- Zapisywać się do grupy w wyszukiwarce.
Pierwsze wyciszenie będzie trwało 24 godziny, a każde następne dwa razy dłużej. Nie ma maksymalnego limitu, dlatego gracze, którzy będą często otrzymywać kary, mogą przez bardzo długi czas nie być w stanie rozmawiać na czacie.
Wyciszeni gracze otrzymają informacje przy próbie wysłania wiadomości na kanale, do którego dostęp został ograniczony.
Korzystając z funkcji zgłaszania zachowujących się nieodpowiednio graczy na różnych kanałach, pomagacie tworzyć społeczność, w której wszyscy chcemy uczestniczyć.
Legion | Harbingers: Zwiastun nowej serii krótkich animacji
Quass, | Komentarze : 1
Blizzard opublikował dzisiaj zwiastun nowej serii krótkich filmów animowanych, promujących nadchodzący dodatek World of Warcraft: Legion. Poznamy w niej między innymi historię Gul'dana, Khadgara oraz Illidana i jego armii Łowców Demonów. Harbingers to kolejna seria utrzymana w stylu, który znamy między innymi z Burdens of Shaohao czy Lords of War.
Pierwszy epizod ma zadebiutować podczas panelu World of Warcraft na konwencie Comic-Con 2016, już 21 lipca!
Pierwszy epizod ma zadebiutować podczas panelu World of Warcraft na konwencie Comic-Con 2016, już 21 lipca!
Legion | Artefakty
Quass, | Komentarze : 5Kontynuujemy naszą serię artykułów o nowościach w dodatku World of Warcraft: Legion, tym razem chcąc przyjrzeć się bliżej jednemu z ważniejszych nowych elementów rozgrywki - Artefaktom, które będą nam towarzyszyć przez cały okres jego trwania.
Na samym początku nowego dodatku gracze wykonają serię zadań, która zakończy się zdobyciem jednej z broni dostępnych dla ich klasy (każdy Artefakt odpowiada innej specjalizacji). Część z nich należała wcześniej do znanych postaci w historii Azeroth, a niektóre odkryliśmy dopiero niedawno, jednak wszystkie będą równie przydatne w zmaganiach z Płonącym Legionem i wyzwaniami na Zniszczonych Wyspach. Jeżeli gracie więcej niż jedną specjalizacją, to bez obaw - wkrótce po przybyciu na nowy kontynent będziecie mieli możliwość uzyskania pozostałych Artefaktów w swoich Zakonach Klasowych.
Ulepszanie Artefaktów
W czasie przygód na Zniszczonych Wyspach, postacie będą stopniowo zdobywać Moc Artefaktów (Artifact Power), która służy do odblokowywania w drzewku rozwoju kolejnych cech (traits) oraz ich rang. Na początku głównymi sposobami jej gromadzenia będą zadania i przedmioty znalezione w otwartym świecie, ale później dołączą do nich między innymi podziemia, rajdy, areny lub pola bitew. Z każdym kolejnym ulepszeniem wymagana ilość Mocy będzie rosła. Warto również pamiętać, że nie dzieli się ona pomiędzy Artefaktami, dlatego każdy będzie trzeba rozwijać osobno.
Drzewko rozwoju Artefaktów może niektórym przypominać stary system talentów, sprzed zmian w Mists of Pandaria. Cechy wpływają na siłę umiejętności, przykładowo skracając czas ich odnowienia, zwiększając obrażenia lub aktywując dodatkowe efekty. Niektóre z nich mają po kilka rang i wszystkie muszą zostać odkryte, aby umożliwić kolejne połączenia. W celu aktywowania nowych cech i rang Artefaktu lub zmiany jego wyglądu należy udać się do odpowiedniego miejsca w siedzibie swojego Zakonu Klasowego.
Relikty
Podstawowy poziom (item level) każdego Artefaktu jest równy 750, jednak można go podnieść przy pomocy reliktów. Przedmioty te działają na zasadzie podobnej do klejnotów (gems) - każdy Artefakt zawiera trzy miejsca na różne rodzaje reliktów, przy czym ostatnie odblokowuje się po ukończeniu kampanii fabularnej w Zakonie Klasowym.
Można je uzyskać z wielu źródeł, jak rajdy, podziemia czy zadania światowe, ale pierwsze relikty gracze otrzymają już po wykonaniu wstępnych zadań w nowych strefach na Zniszczonych Wyspach. Oprócz podnoszenia poziomu przedmiotów, mogą one odblokować dodatkowe rangi w drzewku rozwoju Artefaktów, jednak pojedyncza cecha nie może mieć więcej niż 6 rang, nawet przy wykorzystaniu reliktów.
Wiedza o Artefaktach
W grze będzie znajdować się system, który ułatwi proces ulepszania Artefaktów dla pozostałych specjalizacji na jednej postaci. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu, w siedzibie Zakonu Klasowego pojawi się archiwista, który wyśle graczy po księgi, gdzie zawarta jest historia ich broni. Po zdobyciu ksiąg będzie możliwe rozpoczęcie badań nad ich treścią, co zostanie nagrodzone Wiedzą o Artefaktach (Artifact Knowledge).
Każde takie badanie kosztuje 500 Zasobów Zakonu (Order Resources) i zajmuje jeden dzień, chociaż te liczby mogą się jeszcze zmienić - w końcu cały czas trwa beta. Wiedza o Artefaktach bezpośrednio wpłynie na ilość zdobywanej Mocy Artefaktów na jednej postaci, co skróci czas ulepszania pozostałych broni, jak również tej "głównej". System ten nie działa na całym koncie, dlatego każda postać będzie musiała osobno gromadzić Wiedzę, jednak deweloperzy wspomnieli, że w późniejszej części dodatku proces ten będzie szybszy. Obecnie można osiągnąć maksymalnie 25 poziom Wiedzy o Artefaktach.
Wygląd Artefaktów
Biorąc pod uwagę, że Artefakty to jedyna broń jakiej będziemy używać przez okres całego dodatku, Blizzard musiał zapewnić szerokie możliwości modyfikacji tego, jak wyglądają. W siedzibach Zakonów Klasowych, w tym samym miejscu, gdzie można ulepszyć swoją broń znajduje się również zakładka "Appearances". Tam możecie zmienić kolor i model Artefaktu, jeśli spełniliście odpowiednie warunki.
Odblokowanie nowych wyglądów i wariantów kolorystycznych będzie wymagało wykonania różnych czynności - od ukończenia zadań w jednej ze stref, do zdobycia najważniejszych osiągnięć w podziemiach. Niektóre modele Artefaktów nie pojawiają się na liście wyglądów - deweloperzy celowo ukryli informację o tym, co trzeba zrobić, aby je uzyskać (chociaż część została już odkryta przez beta-testerów). W nadchodzących aktualizacjach mają zostać dodane kolejne warianty wyglądu broni - część z nich jest już nawet dostępna w plikach gry.
Legion | Pomostowa aktualizacja dostępna już wkrótce!
Quass, | Komentarze : 0Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
Czarne chmury nadciągają nad Azeroth…
Pomostowa aktualizacja dodatku World of Warcraft: Legion jest coraz bliżej, dlatego chcemy dać wam znać czego i kiedy możecie się spodziewać.
Wprowadza ona szeroką gamę funkcji i treści, które stanowią podłoże pod nowy dodatek. Będą to między innymi zmiany systemowe i ulepszające rozgrywkę oraz ważne wydarzenia w grze. Dostęp do niektórych nowości będzie możliwy natychmiast, inne treści zostaną natomiast odblokowane w tygodniach poprzedzających premierę Legionu. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów.
Salwa otwierająca
W momencie wdrożenia aktualizacji, gracze będą mieli dostęp do wielu głównych funkcji powiązanych z systemami. Są to między innymi:
Zmiany w transmogryfikacji
Nowy system kolekcji transmogryfikacji jak nigdy wcześniej ułatwi zbieranie, przechowywanie i przeglądanie ekwipunku, dzięki któremu można zmienić wygląd zbroi. Nie będzie już zajmować miejsca w plecakach, bankach czy Void Storage. Po zdobyciu przedmiotów w nowym systemie, można je przeglądać i sortować według klasy lub wybranej części ekwipunku, w zakładce "Appearances" w oknie kolekcji.
Zmiany w klasach
Wprowadzamy znaczne modyfikacje w klasach i specjalizacjach, która mają zwiększyć ich unikalność. Główne zmiany w umiejętnościach i talentach staną się aktywne w momencie wdrożenia aktualizacji. Więcej informacji o tym, co czeka wszystkie klasy i specjalizacje znajdziecie w naszych blogach na ten temat.
Ułatwiamy również przełączanie się pomiędzy specjalizacjami w różnych aspektach gry. Gracze będą w stanie zakolejkować się na podziemia, rajdy, areny i pola bitew jako którakolwiek z ról dostępnych dla ich klasy, korzystając z innej podczas oczekiwania. Specjalizacja automatycznie zmieni się, kiedy wejdą do instancji (bez dodatkowych kosztów) i przełączy na poprzednią w momencie jej opuszczenia.
Marsz w stronę Legionu
W tygodniach następujących po wprowadzeniu aktualizacji będziemy udostępniać jeszcze więcej treści prowadzących do premiery dodatku, która nastąpi 30 sierpnia. Wciąż ustalamy szczegółowy rozkład w czasie, ale gracze, który zakupili World of Warcraft: Legion w przedsprzedaży mogą spodziewać się, że klasa Łowcy Demonów zostanie dla nich odblokowana w drugim lub trzecim tygodniu sierpnia (nie późnej niż 17. we wszystkich regionach). Wkrótce podzielimy się dalszymi szczegółami, ale oto, co jeszcze was czeka:
Inwazje Płonącego Legionu
Zanim piekielny ogień rozpęta się na Broken Shore, Płonący Legion rozpocznie swój atak na Azeroth, przemieniając znajome krainy w rojące się od demonów pola bitew. Bohaterowie Przymierza i Hordy będą musieli powstrzymać ich najazd.
Wcześniejszy dostęp do Łowcy Demonów
Na kilka tygodni przed premierą nowego dodatku, osoby, które zakupiły go w przedsprzedaży otrzymają dostęp do nowej klasy Łowcy Demonów. Gracze rozpoczną przygodę na poziomie 98, w zdruzgotanym przez spaczenie świecie Mardum. Tam wykonają swoje pierwsze zadania, nim dołączą do sprzymierzeńców w walce z Legionem.
Rozpoczyna się bitwa na Broken Shore
Wraz z narastającym niebezpieczeństwem, bohaterowie stawią pierwsze kroki na Broken Shore - w epicentrum demonicznej inwazji.
Wszystkie wymienione powyżej funkcje i treści (z wyjątkiem wczesnego dostępu do Łowcy Demonów) będą dostępne dla każdego gracza, bez znaczenia, czy dokonał zakupu dodatku w przedsprzedaży.
Legion | Legendarne przedmioty
Quass, | Komentarze : 5Premiera dodatku World of Warcraft: Legion coraz bliżej, dlatego rozpoczynamy serię artykułów o najważniejszych zawartych w nim nowościach i funkcjach. Dzisiaj chcemy rzucić okiem na nowy proces zdobywania legendarnych przedmiotów, który działa całkiem inaczej, niż w kilku poprzednich dodatkach.
Blizzard postanowił pójść tym razem w zupełnie innym kierunku i całkowicie porzucić pomysł legendarnej serii zadań, zapoczątkowany w Cataclysm. Wrathion i Khadgar nie będą już nas męczyć zdobywaniem niezliczonych pieczęci czy kryształów. Zamiast tego otrzymamy system, który jest prostszy, o wiele bardziej losowy i przypomina ten z The Burning Crusade, ale w znacznie rozszerzonej wersji.
Po pierwsze, legendarnych przedmiotów w Legionie jest o wiele więcej (ponad 150), przez co nie mają już unikalnych modeli i wykorzystują te z poprzednich dodatków, dlatego podlegają transmogryfikacji. Źródłem ich zdobywania nie są już wyłącznie rajdy, ale również podziemia, zadania światowe, czy skrzynie z łupami otrzymywane na polach bitew i arenach. Warto pamiętać, że im trudniejsi są przeciwnicy, tym większa szansa na legendarny przedmiot. Przyznawane są one w systemie personal loot, co powinno ograniczyć kłótnie pomiędzy grupami o to, kto powinien je otrzymać.
Każda specjalizacja ma przypisane osiem legendarnych przedmiotów (chociaż niektóre powtarzają się pomiędzy innymi specjalizacjami, a nawet klasami). Ważne jest jednak, że postać może mieć wyekwipowany tylko jeden z nich, co ograniczy przewagę gracza nad innymi, jeśli będzie miał trochę więcej szczęścia. Ci, którym go brakuje też nie powinni się zbytnio martwić, gdyż szansa na zdobycie legendarnego przedmiotu zwiększa się powoli ale stopniowo, tak długo, jak gracz żadnego nie posiada.
Liczba legendarnych przedmiotów w nowym dodatku w nieznacznym stopniu wpłynęła na ich siłę i przydatność. Co prawda nie zobaczymy już współdziałających ze sobą pierścieni, jak w Warlords of Draenor, ale większość przedmiotów znacznie podnosi moc umiejętności lub je modyfikuje, wywołując dodatkowe działania czy znacznie skracając czas odnowienia. Ich efekty nie będą jednak aktywne w mitycznych rajdach (przez pierwsze kilka tygodni) oraz w PvP. W pewnym sensie można je traktować jako dodatkowy bonus zestawu ekwipunku. Poniżej kilka przykładów:
Wszystkie legendarne przedmioty na początku dodatku mają jednakowy poziom, równy 895. Nowy system nie pozwala w żaden sposób na wybór, który przedmiot chciałoby się zdobyć, ale deweloperzy zasugerowali wprowadzenie takiej możliwości w późniejszych aktualizacjach.
Legion | Aktualizacja 7.0.3: Inwazje demonów
Quass, | Komentarze : 4
Pomostowa aktualizacja dodatku World of Warcraft: Legion już od ponad tygodnia jest dostępna na Publicznym Serwerze Testowym, gdzie możecie sprawdzić między innymi zmiany w klasach czy nowy system transmogryfikacji. Dzisiaj chcemy jednak przyjrzeć się bliżej innej nowości, czyli inwazjom demonów - wyjątkowemu, ograniczonemu czasowo wydarzeniu, które zakończy się wraz z premierą Legionu.
Celem ataków demonów stanie się sześć różnych stref w Azeroth - Westfall, Dun Morogh, Hillsbrad Foothills, Tanaris, Northern Barrens i Azshara. W każdej z nich inwazje będą przebiegać mniej więcej w ten sam sposób, chociaż z niewielkimi różnicami (przykładowo, w Dun Morogh gracze mogą wykorzystać do obrony wynalazki gnomów, a w Asharze dostępne są maszyny oblężnicze goblinów). Wydarzenia w każdej ze stref dzielą się na cztery etapy:
Jeśli inwazja odbywa się w strefie opanowanej przez przeciwną frakcję, NPC staną się na pewien czas przyjazne. Aktywne ataki będą wyświetlać się na mapach kontynentów, wraz z czasem pozostałym do ich zakończenia.
Nagrody
Podczas ataków gracze mogą zdobyć dwa rodzaje nagród - skrzynie z ekwipunkiem oraz nową walutę, Nethershards. Te pierwsze zawierają elementy zbroi o poziomie przedmiotów równym 685 i broń o poziomie 700. Powstrzymanie jednej inwazji od początku do końca gwarantuje dwie skrzynie (małą i dużą) oraz po ich otwarciu, w sumie 50 jednostek Nethershards.
Łowcy Demonów rozbili obozy w każdej z sześciu stref, gdzie wspomnianą walutę można wymienić między innymi na nowego zwierzaka, czy przedmioty wzmacniające obrażenia lub zwiększające poziom ekwipunku ze skrzyń do 725. Za 200 jednostek Nethershards można kupić przedmiot, który odblokowuje pełny zestaw do transmogryfikacji jednej z powyższych zbroi.
Z wydarzeniem powiązane są następujące osiągnięcia:
Prorocy zagłady
Dodatkowo, na ulicach Stormwind i Orgrimmaru pojawią się fanatyczni prorocy i fataliści zwiastujący nadejście Legionu. Po rozmowie z nimi gracz otrzyma ulotkę, a zebranie wszystkich dwunastu w jednym z miast zostanie nagrodzone osiągnięciem o nazwie It All Makes Sense Now.
Aktualizacja 7.0.3 znajduje się obecnie w fazie otwartych testów na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule pomocy Blizzarda. Wstępną listę zmian w jęz. polskim możecie sprawdzić tutaj.
Celem ataków demonów stanie się sześć różnych stref w Azeroth - Westfall, Dun Morogh, Hillsbrad Foothills, Tanaris, Northern Barrens i Azshara. W każdej z nich inwazje będą przebiegać mniej więcej w ten sam sposób, chociaż z niewielkimi różnicami (przykładowo, w Dun Morogh gracze mogą wykorzystać do obrony wynalazki gnomów, a w Asharze dostępne są maszyny oblężnicze goblinów). Wydarzenia w każdej ze stref dzielą się na cztery etapy:
- Obrona miasta (np. Kharanos, Crossroads).
- Pokonanie dwóch demonicznych poruczników (Demon Lieutenants) i dowódcy (Demon Commander).
- Oczyszczenie strefy z posterunków i wysłanników Legionu.
- Pokonanie władcy demonów (Demon Lord).
Jeśli inwazja odbywa się w strefie opanowanej przez przeciwną frakcję, NPC staną się na pewien czas przyjazne. Aktywne ataki będą wyświetlać się na mapach kontynentów, wraz z czasem pozostałym do ich zakończenia.
Nagrody
Podczas ataków gracze mogą zdobyć dwa rodzaje nagród - skrzynie z ekwipunkiem oraz nową walutę, Nethershards. Te pierwsze zawierają elementy zbroi o poziomie przedmiotów równym 685 i broń o poziomie 700. Powstrzymanie jednej inwazji od początku do końca gwarantuje dwie skrzynie (małą i dużą) oraz po ich otwarciu, w sumie 50 jednostek Nethershards.
Łowcy Demonów rozbili obozy w każdej z sześciu stref, gdzie wspomnianą walutę można wymienić między innymi na nowego zwierzaka, czy przedmioty wzmacniające obrażenia lub zwiększające poziom ekwipunku ze skrzyń do 725. Za 200 jednostek Nethershards można kupić przedmiot, który odblokowuje pełny zestaw do transmogryfikacji jednej z powyższych zbroi.
Z wydarzeniem powiązane są następujące osiągnięcia:
Prorocy zagłady
Dodatkowo, na ulicach Stormwind i Orgrimmaru pojawią się fanatyczni prorocy i fataliści zwiastujący nadejście Legionu. Po rozmowie z nimi gracz otrzyma ulotkę, a zebranie wszystkich dwunastu w jednym z miast zostanie nagrodzone osiągnięciem o nazwie It All Makes Sense Now.
Aktualizacja 7.0.3 znajduje się obecnie w fazie otwartych testów na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule pomocy Blizzarda. Wstępną listę zmian w jęz. polskim możecie sprawdzić tutaj.
Legion | Q&A z deweloperami: Ion Hazzikostas
Quass, | Komentarze : 6W czwartek na kanale World of Warcraft na Twitch.tv odbyła się sesja pytań i odpowiedzi z Ionem Hazzikostasem (Assistant Game Director) z Blizzarda, która dotyczyła ogólnych zmian i nowości w nadchodzącym dodatku. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie jej najważniejszych punktów, a tutaj możecie obejrzeć zapis z transmisji na żywo (w jęz. angielskim).
Przez najbliższe kilka tygodni, w każdy czwartek o 20:00 czasu polskiego będą odbywać się kolejne sesje Q&A z deweloperami, a następna będzie dotyczyć profesji. Pytania możecie zadawać na Twitterze, korzystając z hasztaga #LegionQA.
Aktualizacje
- Przedpremierowa aktualizacja dodatku World of Warcraft: Legion trafi na oficjalne serwery na kilka tygodni przed nowym dodatkiem, ale deweloperzy nie mogą jeszcze podać dokładnej daty. Będzie ona zawierać inwazje demonów, a później odblokuje możliwość gry nową klasą Łowcy Demonów dla osób, które zakupiły dodatek w przedsprzedaży.
- Deweloperzy wielokrotnie mówili o chęci skrócenia przerwy pomiędzy ostatnią aktualizacją a nowym dodatkiem i zdają sobie sprawę, że w tym wypadku czyny są ważniejsze niż słowa. Kiedy Legion był w przygotowaniu, w planach było po prostu szybsze tworzenie dodatków. Wymagało to jednak poświęceń.
- Stworzenie dodatku, który jest zgodny z oczekiwaniami graczy wymaga czasu. Jeśli miałby się on składać z kilku nowych krain i podziemi (coś w stylu większej aktualizacji), być może krótszy czas jego produkcji byłby osiągalny, jednak nowe funkcje, systemy i klasy muszą zostać odpowiednio przetestowane i poddane modyfikacjom.
- Obecnie deweloperzy chcą upewnić się, że Legion będzie miał wystarczająco dużo aktualizacji oraz zawartej w nich treści.
- Pomysł tworzenia jednego dodatku na rok nie jest już aktualny.
- Thal'dranath nie zostanie dodana w przyszłej aktualizacji, ponieważ deweloperzy mają lepszy pomysł. Wyspa miała być pełna starożytnych, elfickich ruin, co i tak występuje już na Zniszczonych Wyspach, dlatego odkryjemy inne, ciekawsze miejsca.
- Suramar (kraina dla postaci na maksymalnym poziomie) doczeka się nowych treści w przyszłych aktualizacjach. Historia ras Nighfallen i Nightborne będzie kontynuowana.
- Przedpremierowa aktualizacja uniemożliwi rozpoczęcie legendarnej kampanii na Draenorze, a przy premierze dodatku zostanie ona całkowicie usunięta.
Przedmioty i ekwipunek
- Ekwipunek zdobyty metodą personal loot będzie można oddawać innym graczom, jeśli poziom danego przedmiotu będzie równy lub niższy od posiadanego.
- Legendarne przedmioty w nowym dodatku będzie można otrzymać z różnych źródeł (podziemia, rajdy, zadania światowe, pola bitew, areny i więcej) w losowy sposób. Była to świadoma decyzja - w innym wypadku, gracze musieliby farmić reputacje w celu zdobycia tych elementów ekwipunku, co odebrałoby im unikalność oraz element zaskoczenia w momencie, gdy na nie natrafią.
- Ekwipunek do PvP nie odgrywa już kluczowej roli, dlatego otrzymywanie go w losowy sposób nie jest problemem. Jednocześnie, przedmioty te będą tak samo wartościowe przy pokonywaniu podziemi, rajdów czy zadań w otwartym świecie.
- W grze występują zabezpieczenia, dzięki którym gracze nie będą musieli miesiącami farmić legendarnych przedmiotów. Szansa na ich zdobycie będzie stopniowo zwiększać się. Na początku nie będzie można wybierać legendarnego przedmiotu, który chce się zdobyć, ale być może taki system pojawi się w późniejszych aktualizacjach.
- Legendarne przedmioty na rajdach będą ograniczone do jednego na postać, dzięki czemu nie powinny w znacznym stopniu wpłynąć na poziom umiejętności wymagany przy progresji.
- Przedmioty typu Titanforged zastąpią Warforged w Legionie, ale będą dostępne z wielu źródeł, jak zadania światowe, podziemia czy pola bitew. Jest to sposób na zachęcenie graczy do udziału w różnych aspektach gry, gdyż teoretycznie zawsze jest niewielka szansa na otrzymanie ulepszenia do obecnego ekwipunku.
- Nie jest planowane dodanie epickiego zestawu ekwipunku do podziemi, ale w Zakonach Klasowych można otrzymać inny zestaw, którego niektóre części wymagają ich pokonywania.
- Legendarny pierścień zostanie osłabiony w Legionie, ale wciąż będzie przydatny na początku dodatku.
Klasy
- Proces zdobywania poziomów jako healer został ulepszony, aby czas, w jakim gracze pokonują daną strefę nie był przesadnie długi. Specjalizacje przeznaczone wyłącznie do zadawania obrażeń wciąż będą pokonywać przeciwników szybciej, ale różnica nie jest już tak duża.
- Specjalizacje leczące klasy Kapłana w Legionie zostały zaprojektowane w taki sposób, że Holy ma być w pełni healerem, a Discipline hybrydą pomiędzy zadawaniem obrażeń a leczeniem. Zamiast dwóch podobnych opcji, z których jedna zawsze będzie preferowana, zdecydowano się na zapewnienie graczom wyboru pomiędzy dwoma rodzajami rozgrywki.
- Tankowie zawsze byli przydatni na rajdach, jak i w otwartym świecie, dzięki swojej zdolności przetrwania w walce z dużymi grupami przeciwników. Deweloperzy cały czas pracują nad zapewnieniem tankom przydatnej roli w PvP.
- Deweloperzy planują ulepszyć animacje klas grających na odległość, np. magów, ale będzie to długotrwały proces, obejmujący przyszłe aktualizacje i dodatki.
- Legion jest jednym z najbardziej przyjaznych dodatków dla graczy, którzy mają dużo altów, z powodu ogromnej różnorodności rozgrywki (artefakty, wybór kolejności stref, kampania w Zakonach Klasowych).
- Nie wykluczono dodania trzeciej specjalizacji dla Łowców Demonów w przyszłości.
Artefakty
- Wiedza o Artefaktach (Artifact Knowledge) to system, dzięki któremu zwiększana jest ilość zdobywanej mocy Artefaktów, służącej do ich ulepszania. Wiedzę o artefaktach będzie można zdobywać w Zakonach Klasowych. Po premierze dodatku, z każdym kolejnym tygodniem skracany będzie czas "odkrywania" wiedzy, dzięki czemu alty oraz osoby, którzy zakupią dodatek w późniejszym okresie będą mogli szybciej ulepszyć swój Artefakt.
- Relikty to przedmioty, dzięki którym można ulepszać Artefakty w podobny sposób, jak zwykłe bronie kryształami jubilerów. Relikty mają w pewnym sensie zastąpić zdobywanie broni na rajdach, ale będą dostępne również z innych źródeł, jak podziemia, zadania światowe czy pola bitew.
Profesje
- Blood of Sargeras (jeden z głównych materiałów do profesji w nowym dodatku) będzie przedmiotem "bind on pickup", co uniemożliwi jego wymianę z innymi graczami. Kiedy wszystkim można handlować, profesje sprowadzają się do wciskania jednego przycisku. Wymaganie własnoręcznego zdobycia danego przedmiotu w celu stworzenia innego automatycznie zwiększa jego wartość, przez co np. sprzedaż ekwipunku będzie bardziej opłacalna.
Inne
- Deweloperzy wiedzą , że pomysł "pierwotnych serwerów" (bez Heirloomów, wyszukiwarki grup, automatycznego awansu i transferów postaci oraz funkcji Zrekrutuj Przyjaciela) nie jest odpowiedzią na prośby graczy o dodanie klasycznej wersji gry. Zamiast tworzyć nowe serwery, wprowadzane są ulepszenia do aktualnej wersji gry, jak np. ostatnie zmiany w procesie zdobywania poziomów w początkowych strefach.
- Na razie nie ma planów dodatnia możliwości transmogryfikacji sztyletów w więcej rodzajów jednoręcznych broni, głównie dlatego, że mają one unikalne animacje, które nie pasowały by do np. toporów czy mieczy.
- Wydarzenia dodatkowe i timewalking zostaną dodane kilka tygodni po premierze dodatku. Wydarzenie dotyczące kryształów Apexis zostanie usunięte i zastąpione nowym, powiązanym z zadaniami światowymi.
- Latanie na Zniszczonych Wyspach zostanie odblokowane w środkowej aktualizacji dodatku, ale wymagane osiągnięcie będzie dostępne od samego początku.
- Ustawienia interfejsu i grafiki zostały uproszczone, a część opcji usunięta, ale wciąż będą dostępne poprzez konsolę i addony.
- Możliwe jest stworzenie dodatkowych utrudnień przy bossach na rajdach (na przykładzie Ulduaru) jeśli będzie to pasować do danej walki.
- Gracze będą mogli zmieniać ustawienie swoich talentów po przybyciu do podziemia, bez potrzeby wcześniejszego odwiedzania miasta.
- Prawdopodobnie w kolejnym dodatku doczekamy się jeszcze jednego "zgniatania" statystyk.
- Być może punkty Valor powrócą w końcowej części dodatku.
Legion | Aktualizacja 7.0.3: Nowy system transmogryfikacji
Quass, | Komentarze : 13
Pomostowa aktualizacja dodatku World of Warcraft: Legion wprowadzi nie tylko zmiany w klasach, ale również szereg nowych systemów. Jednym z nich jest właśnie system transmogryfikacji, który pozwala na segregację zestawów ekwipunku, ułatwia modyfikację wyglądu swojej postaci i odblokowuje niedostępne wcześniej opcje.
W panelu kolekcji pojawiła się nowa zakładka, gdzie wyświetlane są zebrane dotychczas elementy ekwipunku. Automatycznie zostanie ona uzupełniona o wszystkie przedmioty zdobyte między innymi podczas wykonywania zadań czy pokonywania podziemi i rajdów. Kolekcje zawierają teraz również tabardy i enchanty na broń.
Aby zmodyfikować wygląd swojego ekwipunku, wciąż będziecie musieli udać się do NPC w mieście i zapłacić za zmianę każdej jego części. Dodatkową opcją jest stworzenie różnych zestawów wyglądu i przypisanie ich do jednej lub kilku specjalizacji (w ten sposób wygląd postaci będzie inny dla każdej specjalizacji, bez dodatkowych kosztów).
Aktualizacja wprowadza jedną niedogodność - wcześniej, jeśli gracz chciał schować hełm lub pelerynę swojej postaci, mógł to zrobić w opcjach interfejsu. Teraz wymagana jest wizyta u wymienionego wyżej NPC. Z drugiej strony, poza hełmem i peleryną możliwe jest teraz schowanie naramienników.
Aktualizacja 7.0.3 znajduje się w fazie otwartych testów na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule pomocy Blizzarda.
W panelu kolekcji pojawiła się nowa zakładka, gdzie wyświetlane są zebrane dotychczas elementy ekwipunku. Automatycznie zostanie ona uzupełniona o wszystkie przedmioty zdobyte między innymi podczas wykonywania zadań czy pokonywania podziemi i rajdów. Kolekcje zawierają teraz również tabardy i enchanty na broń.
Aby zmodyfikować wygląd swojego ekwipunku, wciąż będziecie musieli udać się do NPC w mieście i zapłacić za zmianę każdej jego części. Dodatkową opcją jest stworzenie różnych zestawów wyglądu i przypisanie ich do jednej lub kilku specjalizacji (w ten sposób wygląd postaci będzie inny dla każdej specjalizacji, bez dodatkowych kosztów).
Aktualizacja wprowadza jedną niedogodność - wcześniej, jeśli gracz chciał schować hełm lub pelerynę swojej postaci, mógł to zrobić w opcjach interfejsu. Teraz wymagana jest wizyta u wymienionego wyżej NPC. Z drugiej strony, poza hełmem i peleryną możliwe jest teraz schowanie naramienników.
Aktualizacja 7.0.3 znajduje się w fazie otwartych testów na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule pomocy Blizzarda.