Cytadela Piekielnego Ognia - harmonogram rajdu
Quass, | Komentarze : 0Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
Armie Azeroth są gotowe, by wkroczyć do Dżungli Tanaan i znajdującego się tam rajdu. Aby pomóc wam w koordynacji nadchodzących dni, przygotowaliśmy harmonogram otwarcia poszczególnych skrzydeł Cytadeli Piekielnego Ognia. Gotowi?
Jeśli w skupieniu ostrzycie oręż, czekając na otwarcie Wyszukiwarki rajdów, pamiętajcie, że będziecie potrzebować ekwipunku o poziomie przedmiotów równym co najmniej 650, aby z niej skorzystać.
Tydzień 1 (premiera aktualizacji 6.2):
- Cytadela Piekielnego Ognia udostępniona na poziomach Normalnym i Heroicznym.
Tydzień 2:
- Poziom Mityczny udostępniony.
- Pierwsze skrzydło w trybie wyszukiwarki rajdów (Hellfire Assault, Iron Reaver, Kormrok) odblokowane.
Tydzień 4:
- Drugie skrzydło w trybie wyszukiwarki rajdów (Hellfire High Council, Kilrogg, Gorefiend) odblokowane.
Tydzień 6:
- Trzecie skrzydło w trybie wyszukiwarki rajdów (Shadow-Lord Iskar, Socrethar the Eternal, Tyrant Velhari) odblokowane.
Tydzień 8:
- Czwarte skrzydło w trybie wyszukiwarki rajdów (Fel Lord Zakuun, Xhul’horac, Mannoroth) odblokowane.
Tydzień 10:
- Piąte skrzydło w trybie wyszukiwarki rajdów (Archimonde) odblokowane.
Warlords Q&A: Aktualizacja 6.2
Quass, | Komentarze : 10
Wczoraj na oficjalnym kanale World of Warcraft na Twitch.tv odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, której tematem przewodnim była aktualizacja 6.2. Na pytania odpowiadał Ion "Watcher" Hazzikostas, a panel prowadził Josh "Lore" Allen. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najważniejszych informacji, jednak zachęcamy do obejrzenia całej sesji, którą znajdziecie poniżej.
Rajdy i podziemia
Warownie
Reputacje
Klasy i umiejętności
Latanie na Draenorze
Inne
Rajdy i podziemia
- Tryb Timewalking jest ograniczony czasowo, ponieważ ma pełnić rolę dodatkowego sposobu zdobywania ekwipunku dla np. altów, a nie stanowić jego główne źródło. Deweloperzy nie chcą również, aby podziemia w tym trybie zastąpiły aktualną zawartość gry.
- Deweloperzy są zadowoleni z nowej wielkości rajdów w trybie mitycznym, jednak rozumieją gildie, które mają trudności z uzbieraniem odpowiedniej ilości osób. Projektowanie walk jest jednak łatwiejsze, bardziej optymalne i pozwala na wprowadzenie ciekawszych mechanik.
- Tryb Timewalking nie został wprowadzony zamiast nowych podziemi. Większość pracy wykonała w tym przypadku drużyna odpowiadająca za programowanie, aby odpowiednio zeskalować ekwipunek. Deweloperzy odpowiadający za podziemia zajęli się nowym rajdem - Cytadelą Piekielnego Ognia.
- Chociaż rajdy w trybie mitycznym pokonuje niewielka ilość graczy, to zapewniają one części z nich odpowiednie wyzwanie. Projektowanie dodatkowych poziomów trudności nie pochłania wbrew pozorom tyle czasu, co np. tworzenie nowych stref, dlatego usunięcie trybu mitycznego nie wpłynęłoby w dużym stopniu na wprowadzaną zawartość.
- Usunięcie punktów Valor i Justice było jednym z powodów szybkiego spadku zainteresowania pokonywaniem 5-osobowych podziemi w Warlords of Draenor. Podziemia w trybie mitycznym mają częściowo rozwiązać ten problem. Nie są one przeznaczone dla graczy pokonujących wyzwania na najwyższym poziomie trudności, jednak stanowią dodatkowy sposób zdobywania ekwipunku w małych grupach.
- Deweloperzy rozważają skalowanie podziemi w przyszłych dodatkach, aby stanowiły wyzwanie również w ich późniejszym okresie.
Warownie
- Warownie najprawdopodobniej nie pojawią się w przyszłych dodatkach, jednak mogą zostać zachowane niektóre ich elementy.
- Misje morskie w stoczniach mają różnić się od misji towarzyszy. Zajmują one znacznie więcej czasu, a okrętów jest mniej, jednak oferują cenniejsze nagrody dla poszczególnych graczy. Deweloperzy nie chcą, żeby gracze musieli logować się do gry co 30-40 minut wyłącznie po to, aby odebrać nagrody z misji.
- Jednym z problemów dodatku Warlords of Draenor jest zbyt duże nasilenie rozgrywki wokół warowni. Środowisko gry zawierało dużą ilość ciekawych nagród, jednak można było je zdobyć także w warowniach (m.in w budynkach profesji).
- Warownie i dzienne cooldowny wpłynęły negatywnie na profesje, dlatego w aktualizacji 6.2 gracze będą w stanie stworzyć więcej materiałów każdego dnia. Część potrzebnych materiałów (np. Felblight) została celowo umieszczona w Dżungli Tanaan, aby "wyciągnąć" graczy z warowni.
Reputacje
- Reputacje zaprezentowane na początku Warlords of Draenor zostały dodane dosyć późno podczas projektowania dodatku i zawierały w większości kosmetyczne nagrody. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że są one swoistym "krokiem w tył".
- Frakcje w Dżungli Tanaan są o wiele lepiej przemyślane, zawierają pokaźną ilość codziennych zadań, chociaż zdobywanie reputacji poprzez zabijanie rzadkich stworzeń jest również możliwe.
Klasy i umiejętności
- Specjalizacja Demonology Warlocków otrzymała dużą ilość nerfów, ponieważ deweloperzy zauważyli, że większość graczy wybierała właśnie ją, pozostawiając inne w tyle. W tym przypadku była to sytuacja o tyle problematyczna, że sam Blizzard nie jest zadowolony ze stopnia skomplikowania rotacji Demonology, która w zasadzie wymaga wsparcia addonowego, by sprawnie ją wykonywać. Krótkoterminowo więc Blizzard chce zniechęcić Warlocków do tej specjalizacji. W każdej aktualizacji jedna ze specjalizacji jest najlepsza, w przypadku Warlocków przyszedł czas na inną.
- Deweloperzy nie uważają, że zmniejszenie liczby umiejętności było złą decyzją. Ponadto, wciąż występują umiejętności, które są w dużym stopniu nieprzydatne. Rozumieją jednak, że mogło to doprowadzić do utracenia charakterystycznych cech niektórych klas.
Latanie na Draenorze
- Możliwość latania na Draenorze zostanie wprowadzona dopiero w późniejszej aktualizacji (6.2.x), głównie z powodu potrzeby naprawienia niektórych błędów.
- Najdłuższa reputacja wymagana do zdobycia w celu odblokowania latania zajmie co najmniej 2-3 tygodnie.
- Bardzo możliwe, że w przyszłych dodatkach pojawią się podobne wymagania, aby odblokować możliwości latania.
Inne
- Deweloperzy zgadzają się, że wprowadzając codzienne zadania powiązane z kryształami Apexis odeszli zbyt daleko od modelu obowiązującego w Mists of Pandaria, kierując się głównie niezadowoleniem graczy na początku dodatku. Nagrody za kryształy Apexis były również nieodpowiednie, jednak zostało to częściowo rozwiązane w aktualizacji 6.2.
- Tworzenie altów stawało się coraz bardziej popularne wraz z wprowadzaniem kolejnych dodatków i zmianami w procesie awansowania na wyższe poziomy postaci. W Warlords of Draenor alty były wykorzystywane po części do powielania nagród z misji w warowniach, dlatego w przyszłości deweloperzy mogą wprowadzić ograniczenia do misji nagradzanych złotem.
- Osobny wygląd zestawów PvP w aktualizacji 6.2 zastąpiły zestawy za szczególne osiągnięcia (Mythic PvE, Elite PvP). Podobny system funkcjonował za czasów The Burning Crusade.
- Wygoda jest ważnym elementem gry, ale nie należy z nią przesadzać (portale w dodatku Cataclysm mogły zmniejszyć immersję świata, a Raid/Dungeon Finder pogorszyć interakcję pomiędzy graczami). Deweloperzy sądzą jednak, że Group Finder był krokiem w dobrą stronę.
- Kamera S.E.L.F.I.E./integracja z Twitterem były dodatkowymi, pobocznymi projektami kilku deweloperów i nie wymagały dużego nakładu pracy.
- Aktualizacja 6.1 nie wprowadziła dużej ilości zmian i być może powinna była zostać oznaczona jako np. 6.0.5.
Aktualizacja 6.2: Zestawy Tier 18 i Warlords Season 2
Quass, | Komentarze : 13Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
Wojenne bębny rozbrzmiewają nawet wewnątrz spaczonych komnat Cytadeli Piekielnego Ognia, kiedy Horda i Przymierze ścierają się nawzajem na bitewnych polach. Na tych, którzy stawią czoła niebezpieczeństwom czyhającym w mrocznym sercu Dżungli Tanaan i wezmą udział w niekończących się walkach pomiędzy frakcjami Azeroth czekają wspaniałe nagrody.
Nowy Sezon PvP i nowy rajd - Cytadela Piekielnego Ognia - są już na horyzoncie. Nadszedł czas, aby zaprezentować zestawy Tier 18 oraz drugiego Sezonu PvP w Warlords of Draenor!
Rycerz Śmierci |
Druid |
Łowca |
Mag |
Mnich |
Paladyn |
Kapłan |
Łotrzyk |
Szaman |
Warlock |
Wojownik |
Aktualizacja 6.2: Stocznia i misje morskie
Quass, | Komentarze : 0Cytat z: Kaivax (źródło)
W aktualizacji 6.2 będziecie nadzorować konstrukcję nowego budynku w warowni i przejmiecie dowództwo nad swoimi siłami w całkiem nowym teatrze działań wojennych. W celu odparcia skrzywionych pozostałości Żelaznej Hordy musicie rozszerzyć swoje działania na wybrzeże i zabezpieczyć szlak morski pomiędzy warownią a Dżunglą Tanaan. Aby to uczynić, będziecie potrzebować stoczni.
Stocznia Przymierza
Stocznia to nowy budynek, dostępny dla wszystkich dowódców, którzy osiągnęli poziom 100 i rozbudowali swoją warownię do poziomu 3. Kiedy odbędziecie podróż do Żelaznych Doków i na własne oczy zobaczycie, jak poważna jest sytuacja, budowa stoczni stanie się waszym najwyższym priorytetem. Natychmiast po powrocie do warowni będziecie w stanie rozpocząć konstrukcję pierwszego poziomu stoczni, a następnie pierwszego okrętu.
Stocznia Hordy
Nowo powstała flota
Na liniach frontu ciągle potrzeba nowych żołnierzy, więc waszym pierwszym okrętem będzie potężny transportowiec, zaprojektowany do wykonywania szeregu zadań na morzu. Okręt ten jest idealny do rozpoczynania morskich bitew i będzie podporą waszej floty.
Okręty działają na podobnej zasadzie, co towarzysze w warowni. Będziecie wysyłać je na misje morskie, z których każda stanowi nowy zbiór wyzwań możliwych do przezwyciężenia za pomocą zdolności różnych okrętów, między innymi Salty Crew (zwiększa szansę powodzenia misji o 10%), Unsinkable (chroni okręt przed ostatecznym zniszczeniem) oraz Trained Shark Tank - ponieważ nic tak nie pomaga w nawigacji przez wypełnione minami wody, jak wytrenowane rekiny.
I broń. Tak, rekiny mają broń.
Wyznaczanie kierunku
Podobnie jak w przypadku towarzyszy, okręty będą potrzebować surowca - ropy. Kiedy zbierzecie już wystarczającą jej ilość, możecie zacząć wysyłać okręty na misje morskie i po pewnym czasie odblokujecie 2 i 3 poziom stoczni, dzięki czemu powiększycie swoją flotę i będziecie w stanie wykonywać więcej misji.
Na Draenorze jest ropa! I co ciekawe, najwięcej złóż można znaleźć w Tanaan, gdzie od dłuższego czasu surowiec ten był pozyskiwany przez waszych wrogów. Będzie trzeba ich go pozbawić, w ten czy inny sposób... a zadanie to należy do was. Okręty potrzebują ropy i od jej zasobów będą zależeć wasze działania wojenne.
Właśnie tutaj odbędą się bitwy morskie!
Sukces na otwartym morzu zależeć będzie również od zaopatrzenia waszych okrętów. Dla przykładu, statek wykorzystujący Gyroscopic Internal Stabilizer może poradzić sobie z chaotycznymi wirami, zachowując równowagę na morzu. Food Storage Bay pozwala na przechowanie dodatkowych surowców, dzięki czemu szybciej powraca z misji.
Wasze okręty można wypełnić odpowiednią załogą, która także ma wpływ na osiągnięte rezultaty i zdobyte nagrody. Załoga składająca się z goblinów zwiększa ilość złota zdobytą podczas misji, nocne elfy skracają ich długość, a ludzie mają większą szansę na odniesienie sukcesu.
Taureńska załoga jest wytrzymała - zapewnia 50% dodatkowego doświadczenia.
Otwarte morze jest pełne niebezpieczeństw, którym niełatwo sprostać. Podejmując zbyt duże ryzyko możecie stracić swój okręt i poświęcone na niego zasoby. Z tego powodu musicie przykładać dużą uwagę do typów statków, które mogą sprostać odpowiednim zagrożeniom.
- Łodzie podwodne poruszają się w ciszy, mogąc zaskoczyć okręty wroga
- Niszczyciele kontrują łodzie podwodne dzięki zdolności Depth Charges
- Okręty wojenne używają dalekosiężnej artylerii, aby zatopić niszczyciele.
- Lotniskowce zrzucają bomby, mogąc zniszczyć okręty wojenne z powietrza.
Niszczyciele Hordy i Przymierza
Łodzie podwodne Hordy i Przymierza
Lotniskowce Hordy i Przymierza
Okręty wojenne Hordy i Przymierza
Transportowce Hordy i Przymierza
Testy aktualizacji 6.2 trwają! Możecie do nich dołączyć poprzez skopiowanie postaci na serwer testowy i pobranie klienta PTR. Po testach możecie podzielić się swoimi doświadczeniami na forum dyskusyjnym PTR. Aby zgłosić błędy lub problemy można skorzystać z wbudowanej opcji Submit Bug (Menu gry -> Help -> Submit Bug) lub na wspomnianym wyżej forum.
Do zobaczenia na otwartym morzu!
Na kawie z deweloperami: Latanie na Draenorze
Quass, | Komentarze : 10Cytat z: Ion Hazzikostas (źródło)
Doceniamy zagorzałą dyskusję nad tematem możliwości latania, która toczy się na naszych forach, blogach, stronach fanowskich i czatach w grze. Ukazała nam ona wiele ciekawych punktów widzenia i zapoczątkowała wnikliwe konwersacje. Wasze reakcje były również bardzo ważną częścią rozmów wewnątrz studia Blizzard i w dniu dzisiejszym chcemy podzielić się naszymi planami na przyszłość, które dotyczą możliwości latania na Draenorze.
Ekscytacja z odkrywania
Głównym powodem naszej początkowej decyzji o zablokowaniu możliwości latania na Draenorze (nawet dla postaci, które osiągnęły 100 poziom) było zapewnienie najlepszej rozgrywki z chwili na chwilę w otwartym świecie. Poczynając od kierowania strumieniami lawy w aktualizacji 4.2, przez zdobywanie fortecy Króla Gromów w 5.2 i wspinanie się na szczyt Timeless Isle w 5.4, aż do odkrywania gąszczy dżungli Gorgrondu, World of Warcraft jest pełen pamiętnych momentów, osiągalnych wyłącznie gdy gracze odkrywają świat z perspektywy powierzchni ziemi. Projektując grę na przestrzeni lat, skupialiśmy się coraz bardziej na zapewnianiu graczom tego typu rozgrywki.
Chociaż dalej wierzymy, że gra na lądzie jest kluczowa w odkrywaniu świata w WoW-ie, to rozumiemy, że przełamywanie owych ograniczeń również może być dla graczy korzystne i ciekawe, zwłaszcza jeśli odkryli już większość dostępnej zawartości. Mając to na uwadze, w najbliższej przyszłości planujemy wprowadzić zmiany, które pozwolą graczom w pełni wykorzystać ich latające wierzchowce na Draenorze, jednocześnie zachowując ekscytację powiązaną z grą na lądzie.
Opanowanie zewnętrznego świata
Wkrótce na Publicznym Serwerze Testowym pojawi się nowe meta-osiągnięcie o nazwie Draenor Pathfinder, które będzie można zdobyć w aktualizacji 6.2. Powiązane jest ono z odkrywaniem zewnętrznego środowiska Draenoru - eksploracją krain, zbieraniem przedmiotów, ukończeniem osiągnięć Draenor Loremaster i Securing Draenor oraz zdobyciem reputacji Revered z trzema nowymi frakcjami w Dżungli Tanaan. Początkowo za wykonanie powyższych czynności gracze otrzymają nowego latającego wierzchowca (Soaring Skyterror), jednego z rylaków, które przemierzają przestworza Draenoru. Pozostaną jednak na powierzchni ziemi aż do momentu wprowadzenia małej łatki w późniejszym terminie (6.2.x). Kiedy pojawi się ona na oficjalnych serwerach, wszyscy gracze, którzy zdobyli wymagane osiągnięcia otrzymają możliwość latania na Dranorze dla wszystkich postaci na koncie o poziomie 90+.
Sądzimy, że zmiana ta wprowadza równowagę pomiędzy zapewnieniem odpowiedniej ilości rozgrywki na powierzchni Draenoru i umożliwieniem latania graczom, którzy mieli już okazję jej doświadczyć. Będzie to również nasz schemat w nadchodzących aktualizacjach. Gracze będą eksplorować nieodkryte strefy na lądzie, po czym wzbiją się przestworza i zobaczą świat z nowej perspektywy.
Ponownie dziękujemy za Wasze szczere reakcje. Do zobaczenia w Dżungli Tanaan, a wkrótce również nad nią!
Koniec pierwszego Sezonu PvP w Warlords of Draenor
Quass, | Komentarze : 1Cytat z: Kaivax (źródło)
Po intensywnym i pełnym konfliktów na arenach i polach bitew Sezonie nadszedł czas, aby wyłonić graczy, którzy wspięli się na szczyt w rangach PvP. Przygotujcie się na ostatnie starcia i pamiętajcie - liczy się tylko zwycięstwo!
Wraz ze zbliżającą się aktualizacją 6.2 rankingowe areny i pola bitew zostaną zamknięte. Po wprowadzeniu aktualizacji rozpoczniemy trwający 2 tygodnie proces przyznawania nagród.
Wszyscy gracze, którzy sądzą, że mogli zakwalifikować się do otrzymania nagród w Sezonie 1 Warlords of Draenor powinni zapoznać się z poniższymi punktami:
- Aby uniknąć komplikacji podczas rozdawania nagród, prosimy o wstrzymanie się z transferowaniem postaci na inne serwery przed zakończeniem Sezonu.
- Tytuły i wierzchowce zdobyte w Sezonie 1 zostaną rozdane w terminie do dwóch tygodni po jego zakończeniu.
Wraz z końcem Sezonu punkty Conquest zostaną przekonwertowane na punkty Honor. Jeśli gracz zbierze więcej niż 4000 punktów Honor, pozostałe zostaną zamienione na złoto (35 sztuk srebra za każdy punkt). Warto też pamiętać o kilku innych rzeczach:
- Maksymalna ilość punktów Honor do zdobycia to wciąż 4000.
- Przedmioty z Sezonu 1, które wymagają odpowiedniej pozycji w rankingu nie będą możliwe do zakupienia.
- Podczas przerwy pomiędzy sezonami rankingowe areny i pola bitew będą zablokowane
- W nadchodzących tygodniach ogłosimy datę rozpoczęcia Sezonu 2.
Różnica pomiędzy życiem i śmiercią oraz zwycięstwem a porażką podczas wojny jest bardzo znikoma. Do walki!
Aktualizacja 6.2: Cytadela Piekielnego Ognia (Hellfire Citadel)
Quass, | Komentarze : 5Cytat z: Nethaera (źródło)
Kiedy Garosz przekonał Gromasza do rozpoczęcia budowy masywnej fortecy w samym sercu Dżungli Tanaan, służącej za podstawę ataku na Azeroth, sam zasugerował nazwę "Cytadela Piekielnego Ognia" odnosząc się do innych czasów na innym świecie. Chciał zobaczyć potężne orcze żelazo górujące nad niespaczonym krajobrazem, tak odmiennym od tego, który znał z Outlandu. Jednak nawet gdy czasy się zmieniają, niektóre rzeczy pozostają takie same.
Zlokalizowaną w mrocznym sercu Dżungli Tanaan Cytadelę Piekielnego Ognia (Hellfire Citadel) można dostrzec z niemal każdego miejsca w okolicy. Stawiwszy czoła niebezpieczeństwom czyhającym w Highmaul i Kuźni Czarnej Góry, bohaterowie Azeroth i Draenoru muszą teraz przeprowadzić atak na opanowany przez demoniczną energię bastion. Znajdujące się wewnątrz potworności stanowią zagrożenie dla wszystkich mieszkańców Azeroth.
Wewnątrz Cytadeli gracze będą w stanie zdobyć ekwipunek o poziomach przedmiotów od 675-685 w trybie Wyszukiwarki rajdów do 735 w trybie Mitycznym. Będziecie również mieli szansę na powiększenie swojej kolekcji zwierzaków o nowy okaz: Corrupted Nest Guardian. Aby skorzystać z Wyszukiwarki rajdów potrzebny jest ekwipunek o poziomie przedmiotów równym co najmniej 650.
The Iron Bulwark (obszar zewnętrzny)
Hellfire Assault
Z pomocą najemnej kompanii Blackfuse'a, Żelazna Horda skonstruowała w cieniu Cytadeli niszczycielską maszynerię oblężniczą w celu wykorzystania jej podczas ewentualnego oblężenia miast Azeroth. Siegemaster Mar’tak oczekuje teraz na rozkaz Gul'dana do rozpoczęcia ataku, uprzednio wypełniwszy potężne czołgi demoniczną energią.
Notka projektantów: Podobnie jak w przypadku Spoils of Pandaria w rajdzie Siege of Orgrimmar, pokonanie tego bossa nie wymaga zabicia pojedynczej postaci. Gracze muszą stawić czoło falom napastników, odzyskując amunicję ze zniszczonych maszyn i wykorzystując ją do zasilenia armat, które znajdują się na placu. Aby zwyciężyć, wrota Cytadeli muszą zostać zniszczone.
Iron Reaver
Schematy budowy Iron Reavera, zainspirowane potężnymi konstrukcjami Legionu, zostały odnalezione w warsztacie samego Blackfuse'a po upadku Orgrimmaru. To miało być nikczemne arcydzieło goblińskiej inżynierii. Projekt został ukończony po śmierci jego twórcy i reprezentuje szczyt militarnej potęgi Żelaznej Hordy.
Notka projektantów: Początkowo miał być to tradycyjny Fel Reaver z Outlandu, jednak bardziej zmechanizowana strona Legionu jest obecna wyłącznie podczas ostatecznej inwazji i nie wydawała się w tym miejscu odpowiednia. Zamiast tego zdecydowaliśmy się na interpretację Fel Reavera, która odzwierciedla szczyt goblińskiej inżynierii oblężniczej, zaprezentowanej Żelaznej Hordzie przez Garosza. Jest to wykorzystująca demoniczną energię ewolucja Iron Juggernauta, który bronił bram Orgrimmaru podczas oblężenia miasta.
Pits of Mannoroth
Kormrok
Tak starożytny jak sam Draenor, Kormrok był niegdyś władcą Gorgrondu. Niszczycielska furia wielkiego magnarona siała spustoszenie pośród żyjących na lądzie stworzeń. Jednak później nadeszła Żelazna Horda, więżąc olbrzyma i próbując nagiąć jego wolę. Okazało się to całkowitym sukcesem... do czasu przejęcia władzy przez Gul'dana i jego demoniczną energię, której Kormrok nie mógł sprostać.
Notka projektantów: Najniższy poziom Cytadeli Piekielnego Ognia odzwierciedla Żelazną Hordę przed objęciem władzy przez Gul'dana, a jej najwyższe szczyty bardziej bezpośrednio Radę Cienia i Płonący Legion. Oprócz maszynerii, masywne bestie Gorgrondu były kolejną podstawą siły Żelaznej Hordy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że Gul'dan zdecydował się omamić je i wzmocnić przy pomocy demonicznej energii.
Court of Blood
Hellfire High Council
Tysiące orków Żelaznej Hordy przyjęło krew Mannorotha, jednak żaden z nie stał się tak potężny, jak tych trzech wojowników. Dia Darkwhisper, wygnana z Shadowmoon mistrzyni magii pustki, która w krótkim czasie stała się prawą ręką Gul'dana. Gurtogg i jego nienasycona żądza krwi, która przyniosła mu zwycięstwo podczas wielu walk. Tylko raz spotkał orka równego sobie, podczas walki z Blademasterem Jubei’thosem, która zakończyła się remisem. Spaczeni przez moc demonów, pełnią rolę najwyższej straży oraz wojennych doradców Gul'dana.
Notka projektantów: Nie mogliśmy z czystym sumieniem stworzyć na Draenorze rajdu pełnego spaczonych orków, nie uwzględniając Gurtogga Bloodboila, brutalnego bossa z Black Temple, którego charakterystyczna umiejętność - Bloodboil - powraca w nowej odsłonie. Gurtoggowi towarzyszą przywódcy innych orczych klanów, ukazując cechy każdego z nich, z nutą demonicznej mocy.
Kilrogg Deadeye
Kilrogg Deadeye przejął kontrolę i stał się wodzem klanu Krwawiącej Pustki, gdy po odprawieniu rytuału dowiedział się o tym, jak zginie. Z ową wiedzą przeprowadził niezliczone kampanie, maszerując w kierunku upragnionego, chwalebnego końca. Teraz, gdy krew demonów płynie w jego żyłach, Kilrogg oczekuje w Cytadeli na moment swojej śmierci - lub Waszej.
Notka projektantów: Od czasu, gdy mini-seria "Władcy Wojny" ujawniła krwawy rytuał, będący główną tradycją klanu Krwawiącej Pustki, wiedzieliśmy, że wizje śmierci Kilrogga będą stanowić element tej walki. Nie jest wiadome, czy są to wizje nieodwołalne oraz czy wiedza o własnym losie nie daje szansy na jego uniknięcie.
Hellfire Antechamber
Gorefiend
Podczas upadku Teron'gora w mauzoleum Auchindoun, dowódca Rady Cienia pochłonął setki draeneiskich dusz, stając się w efekcie potworną abominacją. Będąc czymś więcej niż zwykły ork, Teron'gor porzucił swoje dawne imię i wybrał nowe: Gorefiend.
Notka projektantów: Historia tego bossa rozpoczęła się w Auchindoun, w dalszym ciągu umacniając zasadę, że jeśli śmierć przeciwnika nie jest widoczna na oczach graczy, to zapewne jeszcze go spotkacie. Oczywiście odwrotność tej zasady nie sprawdza się równie dobrze - Kael'thas pozdrawia. W każdym razie, Gorefiend nawiązuje do walk z C'Thunem i Yogg-Saronem, gdzie gracze zostają pochłonięci i muszą stawić czoło duszom wewnątrz Gorefienda, aby nie mogły wydostać się one na zewnątrz i zaatakować rajdu.
Grommash’s Torment
Shadow-Lord Iskar
Po nieudanej próbie wskrzeszenia Terokka i przywrócenia mu potęgi, z Iskarem skontaktował się Gul'dan, oferując mu złamanie starożytnej klątwy Sethe'a. Iskar odzyskał skrzydła i wyłonił się z cienia, jednak wciąż pozostaje mistrzem iluzji i kłamstw, a jego godzina zemsty jest coraz bliżej.
Notka projektantów: Jeśli Shadow-Seer Iskar wydawał się Wam podejrzany podczas wykonywania zadań w Spires of Arak, to nie byliście w błędzie. Projektowanie tej walki sprawiło nam dużo przyjemności. Oparliśmy ją na artefakcie, który pozwala jednemu z graczy odróżnić iluzje od rzeczywistości, po czym powiązaliśmy tę funkcję z szeregiem umiejętności i interakcji.
Fel Lord Zakuun
Spaczeni władcy to odpowiadający bezpośrednio przed Archimondem egzekutorzy. Mędrcy prowadzący badania nad Płonącym Legionem twierdzą, że są oni wyższą formą powszechnego strażnika spaczenia. Okrucieństwem dorównują jedynie własnej brutalnej sile, a Zakuun został wyznaczony do zadania, które wymaga posiadania obu tych cech - musi złamać żelazną wolę orczego wodza klanu Wojennej Pieśni.
Notka projektantów: Ten spaczony władca reprezentuje typ demona nigdy wcześniej nie przedstawionego graczom. Ma on pełnić rolę podobną do Patchwerka w Naxxramas - ciężkiego monstrum walczącego wręcz, bez niczyjej pomocy. Wciąż jednak ma kilka sztuczek w zanadrzu.
The Felborne Breach
Xhul’horac
Przyzwany przez Gul'dana z głębin Wypaczonej Otchłani, Xhul'horac jest jednym z najpotężniejszych upiorów pustki - rasy pasożytniczych kreatur, które tworzą wyrwy w płaszczyznach rzeczywistości, pochłaniając zawarte w nich energie i stworzenia. Gul'dan wypełnił Xhul’horaca ogromną ilością demonicznej mocy i chce wykorzystać jego potęgę do otwarcia portali, przez które przedostaną się siły Płonącego Legionu.
Notka projektantów: Wiele pomysłów na projekty bossów w Cytadeli Piekielnego Ognia rozpoczęliśmy, zastanawiając się jak demoniczna energia wpłynęłaby na poszczególne elementy środowiska Draenoru. Jak wyglądałaby spaczona odmiana jednego z upiorów pustki w Shadowmoon Burial Grounds? Odpowiedzią na to pytanie jest Xhul'horac. Podczas walki gracze muszą manipulować płonącą energią demonów i cienistą energią pustki, walcząc pomiędzy opanowanymi przez nie światami.
Halls of the Sargerei
Socrethar the Eternal
Dusze najwspanialszych wojowników spośród draenei umieszczane są w lśniących konstruktach, pełniąc rolę wiecznych obrońców ich ludu. Niegdyś jako członek Rady Egzarchów, Socrethar osunął się w mrok i zbezcześcił najświętszy z rytuałów. Aby uratować swoją duszę po porażce w Talador, zamknął ją w spaczonym konstrukcie.
Notka projektantów: Kolejne znajome imię. Socrethar był jednym z przywódców Sargerei, którym gracze mieli okazję stawić czoła w Talador. Jego dusza ulokowała się w konstrukcie - spaczonej wersji pierwszego bossa w Auchindoun. Daje nam to szanse na zaprojektowanie walki w sposób, którego nie wykorzystywaliśmy od czasu Razorgore w Blackwing Lair. Co, jeśli pozwolimy graczom przejąć kontrolę nad bossem i przez pewien czas wykorzystywać wszystkie jego umiejętności?
Tyrant Velhari
Kiedy Gul'dan zaoferował Sargerei swój dar, Velhari jasno przedstawiła swoje ambicje i brutalną zaciekłością wspięła się na szczyt. Pośród wrogów znana jako tyran, Velhari była jedną z pierwszych, która przyjęła demoniczny dotyk, stając się jeszcze bardziej skuteczna w walce. Velhari zadrwiła ze świętego symbolu Naaru, podkreślając swoje przywiązanie do nowego zakonu.
Notka projektantów: Główne założenie dla tego bossa było proste: anty-paladyn lub "mroczny protektor". Jak walczyłaby spaczona wersja draeneiskiego paladyna? Wiele umiejętności Velhari to zmodyfikowane zaklęcia, do których wykorzystuje (nie)świętą moc, a każda z trzech faz nawiązuje do jednej z paladyńskich specjalizacji.
Destructor’s Rise
Mannoroth
Żądny krwi i brutalny Mannoroth był najbardziej przerażającym z podwładnych Archimonde'a, nim zginął pod potężnym toporem Gromasza. Teraz Gul'dan i jego poplecznicy pragną reanimować zdruzgotane szczątki Mannorotha, aby mógł dalej służyć Legionowi.
Notka projektantów: Walka z tym bossem odbywa się na samym szczycie Cytadeli, wokół której rozciąga się Dżungla Tanaan. Wstępnie po okalających platformę spaczonych iglicach wspinać się będą słudzy Legionu, lecz wraz z ich destrukcją, Mannoroth zyskuje na sile, aż w końcu całkowicie powraca do życia. Bitwa zaczyna się od walki z czarnoksiężnikami i ich podwładnymi, kiedy demon jest jedynie stosem porozrzucanych kości, a kończy się starciem ze zrekonstruowanym Mannorothem.
The Black Gate
Archimonde
Jeden z pierwszych eredarów, który zdradził draenei z Argus, aby zająć miejsce u boku mrocznego tytana Sargerasa. Archimonde jest dowódcą militarnej potęgi Płonącego Legionu. Przybywa na Draenor przez czas i przestrzeń, aby upewnić się, że inwazja na Azeroth przebiega zgodnie z planem i Gul'dan nie zawiedzie oczekiwań przywódców Legionu.
Notka projektantów: Podczas wykonywania zadań na Draenorze mogliście wywnioskować, że w końcu dojdzie do tej konfrontacji. W oryginalnej osi czasu, to Kil'jaeden stał za mrocznym układem Gul'dana z Hordą, jednak tutaj zawiódł, dzięki działaniom Garosza. Wysłano więc Archimonde'a, aby wykonał to zadanie. Podczas walki występuje kilka nawiązań do Bitwy o Górę Hyjal (np. Doomfire), jednak od tamtego czasu Archimonde nauczył się wielu nowych sztuczek. Mimo iż w tej walce u Waszego boku stoją najwięksi bohaterowie Azeroth i Draenooru, nawet oni nie mogą wesprzeć Was wewnątrz Wypaczonej Otchłani
_________________________________________________________________________________________________
Spojrzeliście w twarz swoim przyszłym przeciwnikom. Mamy nadzieję, że będziecie gotowi, gdy przyjdzie czas, aby przedrzeć się przez wrota spaczonej fortecy. Przyszłość Azeroth zależy od Was!
Nagrody dla fanów WoW i Hearthstone w Heroes of the Storm
Quass, | Komentarze : 0Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
World of Warcraft
Z okazji premiery Heroes of the Storm wprowadzamy do World of Warcraft nowego zwierzaka. Począwszy od 2 czerwca, wszyscy gracze, którzy osiągnęli 20 poziom w naszej drużynowej biatyce, będa mogli przyzwać do Azeroth wprost z Nawiedzonych Kopalni swojego własnego Cmentarnego Golema! Aby odblokować tego nowego, ujmująco przeklętego towarzysza podróży, zdobądźcie wymagany poziom w Heroes of the Storm po oficjalnej premierze i zalogujcie się do World of Warcraft.
Z kolei gracze, którzy zdobyli 100 poziom doświadczenia w World of Warcraft dowolną postacią, będą mogli przemierzać pola bitew Nexusa w Heroes of the Storm na grzbiecie specjalnego wierzchowca: Żelaznego Wilkora! Na jego widok wasi wrogowie od razu dowiedzą się o waszych legendarnych wyczynach na Azeroth i Draenorze.
Obie nagrody będzie można zdobyć od 2 czerwca 2015, czyli po oficjalnej premierze Heroes of the Storm. Jeżeli osiągnęliście już 20 poziom gracza w Heroes of the Storm lub 100 poziom doświadczenia w World of Warcraft, otrzymacie nowe przedmioty, gdy tylko udostępnimy je w grze.
Hearthstone
Od dzisiaj wszyscy gracze, którzy osiagną 12 poziom konta w Heroes of the Storm, odblokują niesamowity rewers kart w Hearthstone inspirowany zmaganiami w Nexusie. Jeżeli już zdobyliście 12 poziom gracza, nowy rewers zostanie dodany do waszej kolekcji jeszcze w tym tygodniu.
Natomiast w najbliższych tygodniach wprowadzimy w Heroes of the Storm specjalną nagrodę dla wszystkich miłośników karcianych zmagań, którzy wygrali 100 gier w trybie pojedynku w Hearthstone. Nagrodą tą będzie nowy wierzchowiec: Karta Hearthstone! Trafi on do gry za jakiś czas – damy wam znać, gdy tylko to nastąpi. W międzyczasie możecie zająć się nabijaniem wymaganej liczby wygranych! Gwoli ścisłości – jeżeli już wygraliście 100 gier, otrzymacie wierzchowca, gdy tylko pojawi się on w grze.
Nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Heroes of the Storm? Pobierzcie grę jeszcze dziś i wkroczcie w serce burzy! Do zobaczenia w Nexusie!