Warlords Q&A: Aktualizacja 6.2
Wczoraj na oficjalnym kanale World of Warcraft na Twitch.tv odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, której tematem przewodnim była aktualizacja 6.2. Na pytania odpowiadał Ion "Watcher" Hazzikostas, a panel prowadził Josh "Lore" Allen. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najważniejszych informacji, jednak zachęcamy do obejrzenia całej sesji, którą znajdziecie poniżej.
Rajdy i podziemia
Warownie
Reputacje
Klasy i umiejętności
Latanie na Draenorze
Inne
Rajdy i podziemia
- Tryb Timewalking jest ograniczony czasowo, ponieważ ma pełnić rolę dodatkowego sposobu zdobywania ekwipunku dla np. altów, a nie stanowić jego główne źródło. Deweloperzy nie chcą również, aby podziemia w tym trybie zastąpiły aktualną zawartość gry.
- Deweloperzy są zadowoleni z nowej wielkości rajdów w trybie mitycznym, jednak rozumieją gildie, które mają trudności z uzbieraniem odpowiedniej ilości osób. Projektowanie walk jest jednak łatwiejsze, bardziej optymalne i pozwala na wprowadzenie ciekawszych mechanik.
- Tryb Timewalking nie został wprowadzony zamiast nowych podziemi. Większość pracy wykonała w tym przypadku drużyna odpowiadająca za programowanie, aby odpowiednio zeskalować ekwipunek. Deweloperzy odpowiadający za podziemia zajęli się nowym rajdem - Cytadelą Piekielnego Ognia.
- Chociaż rajdy w trybie mitycznym pokonuje niewielka ilość graczy, to zapewniają one części z nich odpowiednie wyzwanie. Projektowanie dodatkowych poziomów trudności nie pochłania wbrew pozorom tyle czasu, co np. tworzenie nowych stref, dlatego usunięcie trybu mitycznego nie wpłynęłoby w dużym stopniu na wprowadzaną zawartość.
- Usunięcie punktów Valor i Justice było jednym z powodów szybkiego spadku zainteresowania pokonywaniem 5-osobowych podziemi w Warlords of Draenor. Podziemia w trybie mitycznym mają częściowo rozwiązać ten problem. Nie są one przeznaczone dla graczy pokonujących wyzwania na najwyższym poziomie trudności, jednak stanowią dodatkowy sposób zdobywania ekwipunku w małych grupach.
- Deweloperzy rozważają skalowanie podziemi w przyszłych dodatkach, aby stanowiły wyzwanie również w ich późniejszym okresie.
Warownie
- Warownie najprawdopodobniej nie pojawią się w przyszłych dodatkach, jednak mogą zostać zachowane niektóre ich elementy.
- Misje morskie w stoczniach mają różnić się od misji towarzyszy. Zajmują one znacznie więcej czasu, a okrętów jest mniej, jednak oferują cenniejsze nagrody dla poszczególnych graczy. Deweloperzy nie chcą, żeby gracze musieli logować się do gry co 30-40 minut wyłącznie po to, aby odebrać nagrody z misji.
- Jednym z problemów dodatku Warlords of Draenor jest zbyt duże nasilenie rozgrywki wokół warowni. Środowisko gry zawierało dużą ilość ciekawych nagród, jednak można było je zdobyć także w warowniach (m.in w budynkach profesji).
- Warownie i dzienne cooldowny wpłynęły negatywnie na profesje, dlatego w aktualizacji 6.2 gracze będą w stanie stworzyć więcej materiałów każdego dnia. Część potrzebnych materiałów (np. Felblight) została celowo umieszczona w Dżungli Tanaan, aby "wyciągnąć" graczy z warowni.
Reputacje
- Reputacje zaprezentowane na początku Warlords of Draenor zostały dodane dosyć późno podczas projektowania dodatku i zawierały w większości kosmetyczne nagrody. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że są one swoistym "krokiem w tył".
- Frakcje w Dżungli Tanaan są o wiele lepiej przemyślane, zawierają pokaźną ilość codziennych zadań, chociaż zdobywanie reputacji poprzez zabijanie rzadkich stworzeń jest również możliwe.
Klasy i umiejętności
- Specjalizacja Demonology Warlocków otrzymała dużą ilość nerfów, ponieważ deweloperzy zauważyli, że większość graczy wybierała właśnie ją, pozostawiając inne w tyle. W tym przypadku była to sytuacja o tyle problematyczna, że sam Blizzard nie jest zadowolony ze stopnia skomplikowania rotacji Demonology, która w zasadzie wymaga wsparcia addonowego, by sprawnie ją wykonywać. Krótkoterminowo więc Blizzard chce zniechęcić Warlocków do tej specjalizacji. W każdej aktualizacji jedna ze specjalizacji jest najlepsza, w przypadku Warlocków przyszedł czas na inną.
- Deweloperzy nie uważają, że zmniejszenie liczby umiejętności było złą decyzją. Ponadto, wciąż występują umiejętności, które są w dużym stopniu nieprzydatne. Rozumieją jednak, że mogło to doprowadzić do utracenia charakterystycznych cech niektórych klas.
Latanie na Draenorze
- Możliwość latania na Draenorze zostanie wprowadzona dopiero w późniejszej aktualizacji (6.2.x), głównie z powodu potrzeby naprawienia niektórych błędów.
- Najdłuższa reputacja wymagana do zdobycia w celu odblokowania latania zajmie co najmniej 2-3 tygodnie.
- Bardzo możliwe, że w przyszłych dodatkach pojawią się podobne wymagania, aby odblokować możliwości latania.
Inne
- Deweloperzy zgadzają się, że wprowadzając codzienne zadania powiązane z kryształami Apexis odeszli zbyt daleko od modelu obowiązującego w Mists of Pandaria, kierując się głównie niezadowoleniem graczy na początku dodatku. Nagrody za kryształy Apexis były również nieodpowiednie, jednak zostało to częściowo rozwiązane w aktualizacji 6.2.
- Tworzenie altów stawało się coraz bardziej popularne wraz z wprowadzaniem kolejnych dodatków i zmianami w procesie awansowania na wyższe poziomy postaci. W Warlords of Draenor alty były wykorzystywane po części do powielania nagród z misji w warowniach, dlatego w przyszłości deweloperzy mogą wprowadzić ograniczenia do misji nagradzanych złotem.
- Osobny wygląd zestawów PvP w aktualizacji 6.2 zastąpiły zestawy za szczególne osiągnięcia (Mythic PvE, Elite PvP). Podobny system funkcjonował za czasów The Burning Crusade.
- Wygoda jest ważnym elementem gry, ale nie należy z nią przesadzać (portale w dodatku Cataclysm mogły zmniejszyć immersję świata, a Raid/Dungeon Finder pogorszyć interakcję pomiędzy graczami). Deweloperzy sądzą jednak, że Group Finder był krokiem w dobrą stronę.
- Kamera S.E.L.F.I.E./integracja z Twitterem były dodatkowymi, pobocznymi projektami kilku deweloperów i nie wymagały dużego nakładu pracy.
- Aktualizacja 6.1 nie wprowadziła dużej ilości zmian i być może powinna była zostać oznaczona jako np. 6.0.5.
Komentarze:
Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz