WoWCenter.pl
Damian Salamandra spełnił kryterium osiągnięcia Battle for Azeroth Keymaster.     
Okrutnik spełnił kryterium Tales of de Loa: Rezan osiągnięcia A Loa of a Tale.     
Mufuks zdobył Toy Windmill.     
Rastalady zdobył Hook-Barbed Spaulders.     
Elliroy zdobył Fen Summoner's Cloak.     
liq zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Ploza spełnił kryterium osiągnięcia Mighty Miners.     
FenomenSSL zdobył Tormented Bracers.     
MakaO zdobył Face Kickers.     
Corem zdobył osiągnięcie Securing Draenor.     
Lis25 zabił Occu'thar po raz 1.     
Something spełnił kryterium osiągnięcia More Fun With Friends.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
perseusz spełnił kryterium Obtain 400 mounts osiągnięcia A Horde of Hoofbeats.     
Gelu spełnił kryterium Lady Liadrin osiągnięcia Tour of War.     
w0y7a5 spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Vegov zdobył Bone-Fetished Faceguard.     

Troll

Cechy rasowe trolli

BerserkingSzał bojowy Trolle potrafią wejść w stan szału, zwiększający na krótki czas prędkość ich ataków i rzucania czarów.
Da Voodoo ShuffleRuchy Voodoo Dzięki swej niebywałej gibkości, trolle są w mniejszym stopniu wrażliwe na efekty związane z osłabianiem zdolności poruszania się, niż inne rasy.
RegenerationRegeneracja Trolle posiadają naturalną zdolność leczenia, która nieustannie odnawia ich punkty życia, nawet w czasie walki.
Beast SlayingPolowanie na bestieTrolle polują ze świetną orientacją w terenie i otrzymują bonusowe doświadczenie za zabijanie bestii.

Dostępne klasy

Hunter Mage Priest WarlockRogue Shaman Warrior Druid Monk Death Knight

Trolle

Dzikie trolle Azeroth są niesławne z powodu ich brutalności, mrocznego mistycyzmu i zaciekłej nienawiści wobec innych ras. Z jednym wyjątkiem, którym jest plemię Darkspear i jego przebiegły lider, Vol’jin. Naznaczone historią uległości i wypędzenia, to dumne plemię było na granicy wymarcia, gdy wódz Thrall i jego potężne siły Hordy zostali przygnani przez sztorm do odległej wyspy-domu tych trolli na Południowych Morzach.

Historia

Dowodzone w owym czasie przez mądrego Sen’jina, ojca Vol’jina, trolle Darkspear porzuciły swe uprzedzenia i rozpoczęły kooperację z orkami Thralla, mającą na celu pokonanie grupy ludzi, którzy wtargnęli na teren dziewiczej wyspy. Z niezrównanym męstwem trolle walczyły ramię w ramię z Hordą, aby zapewnić sobie zwycięstwo, jednak wkrótce na Darkspear spadło nieszczęście. Banda rozszalałych murloków, chcąc przypodobać się tajemniczej morskiej wiedźmie, pochwyciła obrońców wyspy. Mimo, że spora liczba więzionych orków i trolli zdołała uciec z niewoli, szlachetny Sen’jin został zaszlachtowany przez porywaczy.

Aby oddać honory Sen’jinowi, Thrall przyjął Darkspear do Hordy i zaoferował im schronienie, które planował utworzyć po drugiej stronie Wielkiego Morza. Trolle zaakceptowały ofertę Thralla i Vol’jin ostatecznie poprowadził swoje plemię do pełnych życia dżungli Wysp Echo, położonych na wybrzeżu Durotaru. Po zwycięstwie Hordy nad Królem Liszem w Northrend, Vol'jin sprzymierzył się z pradawnymi loa - potężnymi duchami, którym trolle oddają cześć - i zdołał objąć kontrolę na Wyspami Echo.

Kiedy arogancki ork Garrosh otrzymał miano wodza Hordy i otwarcie zaprezentował swoją niechęć do trolli, wielu pozbawionych złudzeń członków tej rasy opuściło stolicę Hordy, Orgrimmar. Zdradzieckie działania Garrosha oraz jego zbrodnie przeciwko innym rasom Hordy ostatecznie doprowadziły do jego detronizacji z rąk Thralla, który wybrał Vol'jina na nowego wodza.

Konflikt nie dobiegł jednak końca w czasach rządów Vol'jina. W następstwie obalenia Garrosha, zdradziecki ork zmówił się ze zbuntowanym przedstawicielem Spiżowych Smoków i otworzył portal do Draenoru w przeszłości, gdzie pomógł stworzyć nową Żelazną Hordę i zaplanować atak na Azeroth. Vol'jin poprowadził plemię Darkspear i całą Hordę za Mroczny Portal, gdzie rozprawiono się z nowo-powstałym zagrożeniem.

W międzyczasie, czarnoksiężnik Gul'dan niepostrzeżenie zbiegł do Azeroth z zamiarem otworzenia starożytnego Grobowca Sargerasa, aby umożliwić inwazję Płonącego Legionu na ten świat. W czasie brutalnych walk na Broken Shore, Vol'jin odniósł śmiertelne obrażenia. Chociaż ochrzczono go mianem bohatera, utrata Vol'jina była bolesnym ciosem dla Darkspear. Od momentu jego śmierci, pozycja trolli w Hordzie tylko się umocniła i jeśli cokolwiek jej zagrozi, są gotowi stawić temu czoła.

Lokacja startowa: Wyspy Echo

Wyspy Echo są małym zgrupowaniem tropikalnego lądu zlokalizowanym w pobliżu poszarpanych wybrzeży Durotaru. Archipelag stanowi dom nie tylko dla trolli Darkspear, ale również raptorów, tygrysów i innych niebezpiecznych drapieżników. Jednak wrogo nastawiona dzika zwierzyna jest najmniejszym ze zmartwień plemienia. Mimo że Darkspear wyzwolili Wyspy Echo od Zalazana, niedawno pojawiła się tajemnicza morska wiedźma i przy użyciu mrocznej magii zaczęła niszczyć dotychczasowy styl życia trolli. Dodatkowo nagi przejęły teren na północ od Wyspy Darkspear, siedziby władzy plemienia. Będąc na wygnaniu wiele razy w swej historii, Darkspear są przygotowani na poniesienie każdej ofiary w celu obrony swojego domu. Nawet teraz nowa generacja nieustraszonych trolli trenuje na Wyspie Darkspear, gotowa oddać swe życie dla przyszłości plemienia.

Stolica: Wyspa Darkspear

Od momentu pokonania zdradzieckiego znachora Zalazana, plemię Darkspear nieustannie pracowało nad ufortyfikowaniem swojego domu na Wyspie Darkspear. Pokryta siecią chat i mostów, ta tropikalna wyspa stanowi chlubę plemienia, podczas gdy przyszłość trolli pozostaje niepewna z powodu utraty przywódcy Vol'jina. Niezależnie od tego plemię Darkspear pozostaje nieustępliwe i stawi czoła każdemu wyzwaniu, które na nie czeka.

Przywódca: Brak

Na przestrzeni lat, plemię Darkspear polegało na przywództwie mądrego Vol'jina. Pod jego przewodnictwem udało im się przetrwać wiele kryzysów i wyzwań, które w innym wypadku oznaczałyby koniec dla ich jedności. Vol'jin został śmiertelnie zraniony w feworze walki, a jego dusza powędrowała później do innego świata. Chociaż jego tragiczna śmierć w trakcie bitwy o Broken Shore wstrząsnęła do cna społecznością Darkspear, trolle z plemienia są teraz wierne sprawie Hordy bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wierzchowiec rasowy: Raptor

Dzikość raptorów Kalimdoru ujęła trolle Darkspear od samego momentu przybycia na Wyspy Echo wiele lat temu. Plemię uważa raptora za najczystsze uosobienie esencji łowcy, i jako taki oswojony gad jest wysoko ceniony w roli wierzchowca. Wytrenowani jeźdźcy Darkspear są dobrze znani z wykorzystywania barbarzyństwa raptorów wedle swojej woli. Posiadanie tych drapieżników jest również jednym z najbardziej widocznych oznak statusu wśród trolli; wielu zginęło próbując ujarzmić szybkie i śmiercionośne raptory, więc kontrolowanie jednego z nich wskazuje na wysoki status społeczny.