WoWCenter.pl
idosk zdobył osiągnięcie Heirloom Hoarder.     
perseusz zabił Rukhmar (Spires of Arak) po raz 20.     
FenomenSSL zdobył Inspector's Pendant.     
Muattin zdobył osiągnięcie Hemet Nesingwary: The Collected Quests.     
nehbet zdobył Casque of the Iron Bomber.     
Martwywilk zabił Ursoc (Raid Finder Emerald Nightmare) po raz 1.     
Cahalix zdobył osiągnięcie Lower Blackrock Spire.     
Brazolq spełnił kryterium Obtain 300 mounts osiągnięcia Lord of the Reins.     
Dostojny zdobył osiągnięcie The Rarer the Better.     
Snow zdobył osiągnięcie Level 50.     
Okrutnik spełnił kryterium Honor Level 50 osiągnięcia Top Honors.     
Tooly zdobył Praetorium Guard's Greaves.     
Targot zdobył Zealous Tormentor's Ring.     
Gajden zdobył osiągnięcie 500 World Quests Completed.     
liq zdobył Drape of the Unworthy.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
St3aDq zabił Hounds of Sargeras (Mythic Antorus, the Burning Throne) po raz 3.     
Xarcon spełnił kryterium Cinderweb Recluse osiągnięcia Raiding with Leashes V: Cuteaclysm.     
Ishar zabił Aggramar (Heroic Antorus, the Burning Throne) po raz 13.     
Alduviel zabił Sha of Anger po raz 12.     

Troll

Trolle

Dzikie trolle Azerothu są niesławne z powodu ich brutalności, mrocznego mistycyzmu i zaciekłej nienawiści wobec innych ras. Z jednym wyjątkiem, którym jest plemię Darkspear i jego przebiegły lider, Vol’jin. Naznaczone historią uległości i wypędzenia, to dumne plemię było na granicy wymarcia, gdy wódz Thrall i jego potężne siły Hordy zostali przygnani przez sztorm do odległej wyspy-domu tych trolli na Południowych Morzach.

Dowodzone w owym czasie przez mądrego Sen’jina, ojca Vol’jina, trolle Darkspear porzuciły swe uprzedzenia i rozpoczęły kooperację z orkami Thralla, mającą na celu pokonanie grupy ludzi, którzy wtargnęli na teren dziewiczej wyspy. Z niezrównanym męstwem trolle walczyły ramię w ramię z Hordą, aby zapewnić sobie zwycięstwo, jednak wkrótce na Darkspear spadło nieszczęście. Banda rozszalałych murloków, chcąc przypodobać się tajemniczej morskiej wiedźmie, pochwyciła obrońców wyspy. Mimo, że spora liczba więzionych orków i trolli zdołała uciec z niewoli, szlachetny Sen’jin został zaszlachtowany przez porywaczy.

Aby oddać honory Sen’jinowi, Thrall przyjął Darkspear do Hordy i zaoferował im schronienie w nowym królestwie, które planował utworzyć po drugiej stronie Wielkiego Morza. Trolle zaakceptowały ofertę Thralla i Vol’jin ostatecznie poprowadził swoje plemię do pełnych życia dżungli Wysp Echo, położonych na wybrzeżu Durotaru.

Cechy rasowe Trolli

BerserkingSzał bojowy Trolle potrafią wejść w stan szału, zwiększający na krótki czas prędkość ich ataków i rzucania czarów.
Da Voodoo ShuffleRuchy Voodoo Dzięki swej niebywałej gibkości, trolle są w mniejszym stopniu wrażliwe na efekty związane z osłabianiem zdolności poruszania się, niż inne rasy.
RegenerationRegeneracja Trolle posiadają naturalną zdolność leczenia, która nieustannie odnawia ich punkty życia, nawet w czasie walki.
Throwing weapon and bow specializationSpecjalizacja w broni miotanej i łukach Trolle otrzymują bonus, gdy używają swych ulubionych broni.

Niedługo po tym, jak urządzili się w nowym domu, Darkspear doświadczyli okropnej zdrady z rąk swych pobratymców. Doprowadzony do szaleństwa przez mroczne moce będące w jego władaniu, znachor Zalazan rozpoczął zniewalanie swych współplemieńców i gromadzenie armii bezmyślnych trolli. Na pewien czas Vol’jin i inni niedotknięci magią znachora Darkspear uciekli na wybrzeże Durotaru i utworzyli Wioskę Sen’jin. Z tego prostego przyczółku trolle zaatakowały siły Zalazana, mając nadzieje na odbicie swego domu nie bacząc na cenę. Jednakże wysiłki Darkspear nie zdołały przepędzić Zalazana z Wysp Echo.

Film wprowadzjący

Po odniesionym zwycięstwie nad Królem Liszem na mroźnym kontynencie Northrend, Vol’jin ponowił próbę pokonania Zalazana i rozpoczął błyskotliwy atak na wyspy. Z pomocą plemiennych duchów przodków, odważni Darkspear zabili oszalałego znachora i przejęli kontrolę nad swym naznaczonym bitwami domem.

Ostatnio, polityczne zmiany w Hordzie dały początek obawom wśród plemienia Darkspear co do ich przyszłości. Bliski sojusznik Vol’jina, Thrall, niedawno mianował Garrosha Hellscreama tymczasowym wodzem Hordy. Jak dotąd, zuchwały młody ork zepchnął przywódcę Darkspear i jego plemię na margines, co spowodowało, iż wielu trolli opuściło stolicę Hordy, Orgrimmar. Mimo że nastroje wśród Darkspear są dobre po tym, jak Zalazane został obalony, to jednak wyczuwalne jest napięcie związane z tym, jakie miejsce w Hordzie Garrosha zajmą trolle.

Wyspy Echo

Lokacja startowa: Wyspy Echo

Wyspy Echo są małym zgrupowaniem tropikalnego lądu zlokalizowanym w pobliżu poszarpanych wybrzeży Durotaru. Archipelag stanowi dom nie tylko dla trolli Darkspear, ale również raptorów, tygrysów i innych niebezpiecznych drapieżników. Jednak wrogo nastawiona dzika zwierzyna jest najmniejszym ze zmartwień plemienia. Mimo że Darkspear wyzwolili Wyspy Echo od Zalazana, niedawno pojawiła się tajemnicza morska wiedźma i przy użyciu mrocznej magii zaczęła niszczyć dotychczasowy styl życia trolli. Dodatkowo nagi przejęły teren na północ od Wyspy Darkspear, siedziby władzy plemienia oraz jego przywódcy, Vol’jina. Będąc na wygnaniu wiele razy w swej historii, Darkspear są przygotowani na poniesienie każdej ofiary w celu obrony swojego domu. Nawet teraz nowa generacja nieustraszonych trolli trenuje na Wyspie Darkspear, gotowa oddać swe życie dla przyszłości plemienia.

Stolica: Wyspa Darkspear

Od momentu pokonania zdradzieckiego znachora Zalazana, Vol’jin i jego plemię nieustannie pracowało nad ufortyfikowaniem swojego domu na Wyspie Darkspear. Pokryta siecią chat i mostów, ta tropikalna wyspa stanowi chlubę plemieni, podczas gdy przyszłość trolli pozostaje niepewna z powodu politycznego napięcia panującego pomiędzy Vol’jinem i wodzem Garroshem Hellscreamem. Niezależnie od tego plemię Darkspear pozostaje nieustępliwe i stawi czoła każdemu wyzwaniu, które na nie czeka.

Wierzchowiec rasowy: Raptor

Dzikość raptorów Kalimdoru ujęła trolle Darkspear od samego momentu przybycia na Wyspy Echo wiele lat temu. Plemię uważa raptora za najczystsze uosobienie esencji łowcy, i jako taki oswojony gad jest wysoko ceniony w roli wierzchowca. Wytrenowani jeźdźcy Darkspear są dobrze znani z wykorzystywania barbarzyństwa raptorów wedle swojej woli. Posiadanie tych drapieżników jest również jednym z najbardziej widocznych oznak statusu wśród trolli; wielu zginęło próbując ujarzmić szybkie i śmiercionośne raptory, więc kontrolowanie jednego z nich wskazuje na wysoki status społeczny.

Przywódca: Vol’jin

Vol’jin poprzysiągł zrobić wszystko co w jego mocy, aby przewodzić plemieniu Darkspear tak, jakby zrobił to jego ojciec Sen’jin. Przez lata Vol’jin rezydował w Orgrimarze, oferując Thrallowi rady odnośnie strategii i wspomagając w krytycznych operacjach, takich jak odbicie Undercity, po tym, jak bastion Forsaken został przywłaszczony przez Wielkiego Aptekarza Putressa i mrocznego władcę Varimathasa. Jednakże niedawno Vol’jin skonfliktował się z nowym wodzem Hordy, Garroshem Hellscreamem. Wyobcowany przez radykalizm i rządzę wojny orka, przywódca trolli opuścił Orgrimmar i osiadł na Wyspie Darkspear.