WoWCenter.pl
Vampyr78 zdobył Legionfall Tabard.     
Roza zdobył Dark Cloak of the Marsh.     
Zaskroniec zdobył osiągnięcie Thirty Tabards.     
nodir zdobył osiągnięcie Twenty-Five Tabards.     
zakodowanyxxx zdobył osiągnięcie Ten Tabards.     
liq zdobył Vault Ticket.     
Shards145 zdobył osiągnięcie Twenty-Five Tabards.     
Szajba spełnił kryterium Obtain 300 mounts osiągnięcia Lord of the Reins.     
FenomenSSL spełnił kryterium osiągnięcia Bushels and Bushels.     
Okrutnik zdobył osiągnięcie Ten Tabards.     
Bernard zdobył osiągnięcie ...And Chew Mana Buns.     
michaszl spełnił kryterium Obtain 300 mounts osiągnięcia Lord of the Reins.     
Bluemyst spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
szlachetna zdobył osiągnięcie WoW's 13th Anniversary.     
Duku zdobył Belt of the Dark Bog.     

Worgen

Worgeni

Za budzącym respekt Murem Greymane’a, okropna klątwa ogarnęła odizolowanych ludzi nacji Gilneas, przemieniając wielu z jej oddanych obywateli w koszmarne bestie znane jako worgen. Geneza klątwy była przedmiotem gwałtownych debat, jednak dopiero niedawno na jaw wyszła zdumiewająca prawda.

Dawno temu, pośród brutalnej wojny pomiędzy nocnymi elfami i demonicznymi satyrami na Kalimdorze, grupa druidów praktykowała potężną, jednak nieporadną formę, która ucieleśniała furię Starożytnego wilka, Goldrinna. Nauczani przez Ralaara Fangfire’a, ci Druidzi Sfory usiłowali utemperować niekontrolowany szał nieodłącznie związany z wybraną przez nich formą. Aby tego dokonać, chętnie oddali się energiom Kosy Elune, mistycznemu artefaktowi stworzonemu z kła Goldrinna i laski Elune.

Cechy rasowe Worgenów

Running WildDziki bieg Opadnij na wszystkie cztery kończyny, aby biec równie szybko jak dzika zwierzyna. Kto potrzebuje wierzchowca, gdy można biec?
AberrationZaburzenie Czas trwania wszystkich klątw i chorób użytych przeciwko worgenom jest nieznacznie skrócony.
DarkflightMroczna ucieczka Worgeni mogą przemienić się z człowieka w ich prawdziwą formę, drastycznie zwiększając prędkość poruszania się na krótki czas.
Two FormsDwie formy Worgeni mogą przeskakiwać pomiędzy formą człowieka i worgena na życzenie.

Jednakże, zamiast osłabić furię druidów, broń przemieniła Ralaar’a i jego zwolenników w worgenów: bestialskie humanoidy zniewolone przez ich pierwotne instynkty. Zaślepione przez pochłaniający wszystko szał, druidzi Ralaara rozszarpywali zarówno przyjaciół, jak i wrogów w czasie bitwy z satyrami. Nocne elfy zranione przez nieokiełznane bestie dostawały się pod wpływ klątwy, która ich także zamieniała w worgenów. Zdesperowany aby zatrzymać rozprzestrzenianie się nieszczęścia, Arcydruid Malfurion Stormrage w żałobie wygnał worgenów do Szmaragdowego Snu, gdzie mieli spokojnie drzemać po wieczność.

Zagrożenie worgenami było pod kontrolą przez milenia, dopóki Arcymagowi Arugalowi nie udało się wyciągnąć tych wilczych bestii ze Snu. Przyzwane z rozkazu Króla Genna Greymane’a, worgeni zostali użyci w walce z siłami Plagi wkraczającymi do królestwa Gilneas. Jednak dzikie kreatury wkrótce rozniosły klątwę wśród ludzkiej populacji Silverpine Forest, zarażając żołnierzy Gilneas stacjonujących za Murem Greymane’a. Niedługo po tym, choroba przedostała się przez legendarną barierę i stopniowo odgryzała się na ludzkości Gilneas. Wraz ze wzrostem raportów o dziwnych atakach i zaginięciach, strach wykiełkował w sercach ludu Genna.

Film wprowadzjący

Nie tak dawno temu rozszerzanie się klątwy zostało zahamowane, jednak zwycięstwo okazało się krótkotrwałe. Teraz, w czasie gdy Gilneas wciąż podnosiło się z wojny domowej, klątwa powróciła ze zdwojoną siłą. Co gorsza, Forsaken dobijają się do wrót z zamiarem podbicia Gilneas. Nieznana wielu mieszkańcom królestwa wojna pomiędzy bestią, a człowiekiem trwa również wewnątrz samych worgenów. Pozostaje niewiadomym, czy tym przeklętym mieszkańcom Gilneas może zostać przywrócona równowaga, nim całe królestwo Genna straci swoje człowieczeństwo.

Miasto Gilneas

Stolica i lokacja startowa: Miasto Gilneas

Miasto Gilneas

Przez wiele lat, nacja Gilneas egzystowała odizolowana za kolosalnym Murem Gretmane’a. Wolne od wpływów z zewnątrz, królestwo polegało na nieustraszonym duchu i uporczywości swych mieszkańców, aby osiągnąć swe przeznaczenie w świecie. Jednak w ostatnim czasie seria wydarzeń wstrząsnęła Gilneas do żywego. Podczas gdy nacja wciąż starała się podnieść z poprzedniej wojny domowej, dewastująca klątwa worgenów ogarnęła całe Gilneas, zamieniając część z jego mieszkańców w dzikie bestie.

Niedawno ci prymitywni worgeni rozpoczęli z zaskoczenia szturm na ufortyfikowaną stolicę królestwa, Miasto Gilneas. Niezainfekowani mieszkańcy rzucili się do obrony swego domu, i walczą teraz z worgenami wśród wijących się brukowanych ulic i wąskich alejek. Jednak bez żadnych oznak ustępowania, zagrożenie worgenami zrodziło obawy, że być może dni Gilneas są policzone.

Wierzchowiec rasowy: Dziki bieg

Przez swój związek z dzikością, worgeni mogą zdać się na swój bestialski ferwor, aby podróżować na ogromne dystanse. Z pomocą wszystkich czterech kończyn, worgeni mogą sprintować z prędkościami rywalizującymi z najszybszymi końmi, tygrysami szablozębnymi i mechanicznymi strusiami. Jako że satysfakcjonuje to pewne pierwotne pragnienia, worgeni preferują ten sposób podróżowania nad te używane przez inne rasy Azerothu, które polegają na przewożących je wierzchowcach.

Przywódca: Król Genn Greymane

Raz po raz, Król Genn Greymane był zmuszany do podejmowania trudnych decyzji w celu zapewnienia dobrobytu Gilneas i jego autonomii. Po Drugiej Wojnie rozkazał wybudować, wydawałoby się, nieprzekraczalny Mur Greymane’a, aby bronić swój lud przed zewnętrznymi zagrożeniami, efektywnie odcinając swą nację od reszty świata i jego błahych konfliktów. Przez lata mur robił to, co do niego należało, jednak kiedy klątwa worgenów dostała się do Gilneas, ogromna bariera symbolizowała raczej wrota do więzienia, niż schronienia. Teraz, z Forsaken w pobliskim Silverpine Forest i klątwą worgenów mającą zniszczyć to, co Genn i jego przodkowie starali się zbudować, dumny król Gilneas musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uratować swe królestwo. Jednakże ze względu na jego złość nad tą zgubną sytuacją, najcięższą próbą może okazać się pohamowanie jego własne furii, nim ta całkowicie go ogarnie.