WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Aktualne Wieści

Artykuł

Przez Mroczny Portal: Poznaj postacie - Turalyon i Alleria

  Kumbol, | Komentarze : 0
https://wowcenter.pl/Files/beyonddp_02s.jpg

Już 13 lutego na polskich półkach pojawi się kolejna część z serii Blizzard Legends - World of Warcraft: Przez Mroczny Portal. W ramach szybkiego powtórzenia proponujemy Wam cykl krótkich not biograficznych o najważniejszych postaciach, które napotkacie na kartach powieści. Od dziś do wtorku codziennie opowiadać będziemy o kolejnych bohaterach. Za niniejszy cykl ponownie odpowiada Ventas z Pradawnej Kroniki.


Turalyon i Alleria

Para kochanków, o których po dziś dzień krążą legendy. Zanim został egzarchą Armii Światła, a ona władczynią magii pustki, wspólnie doświadczyli wielu trudów, a ich uczucie zostało nieraz wystawione na ciężką próbę, z których najcięższą była ta, która również skrzyżowała ich losy - inwazja Hordy.Gdy do Lordaeronu przybył posłaniec z wieściami o nadchodzących uchodźcach z Wichrogrodu, nikt nie przypuszczał nawet, że wkrótce północne ziemie kontynentu zaleje fala ciemności, topiąc w ogniu wojny wszystkie królestwa. Jednakże pomimo zagrożenia, ludzcy władcy byli dalecy od porozumienia. Każdy starał się wymusić na reszcie swoją wizję walki z orkami, troszcząc się przede wszystkim o własny lud. Dopiero płomienna mowa przybyłego na spotkanie wraz z arcybiskupem Alonsusem Faolem młodego kleryka Turalyona zdołała odsunąć na bok niesnaski i powołać największy sojusz od czasów Imperium Aratorskiego – Przymierze Lordaeronu.

Nastąpiły zakrojone na wielką skalę przygotowania do odparcia szturmu Hordy. Jedną z największych bolączek była wysoka śmiertelność kapłanów na bitewnym polu. Ich powłóczyste szaty nie stanowiły żadnej ochrony przez toporami orków, ale magia kapłańska była niemal niezbędna w czasie potyczek. Z rozwiązaniem przyszedł arcybiskup Faol, powołując zakon Srebrnej Dłoni, którego święci wojownicy, paladyni, łączyli w sobie najlepsze cechy wojownika i kleryka.

Jednym z pięciu wybrańców, których związała Światłość był Turalyon, ale w przeciwieństwie do swych braci w wierze, nie przejawiał w niej nadgorliwości i potrafił spojrzeć poza sztywne reguły zakonu. Jego elastyczny umysł i dbanie o dobro ogółu spodobały się głównodowodzącemu Przymierza, Anduinowi Lotharowi, który uczynił z niego swego zastępcę.

Podobne spojrzenie na rozwijający się konflikt miała elfia łowczyni Alleria Bieżywiatr, która, rozczarowana lakonicznymi odpowiedziami króla Anasteriana Słońcobieżcy na wezwania Przymierza i jedynie symboliczną pomoc, sama zgłosiła się na ochotnika, prowadząc swych łuczników do bitwy. Żywiołowa i pełna wdzięku kobieta już przy pierwszym spotkaniu zawładnęła sercem Turalyona, a i ona nie przeszła obojętnie obok pełnego pasji młodzieńca. Wspólnie stanęli do walki z Hordą, ścigając ją przez cały kontynent.

Pomimo tego ani połączone siły ludzkich królestw ani wsparcie krasnoludów czy elfów nie zdołało powstrzymać Hordy przed wtargnięciem do Quel’Thalas, ojczyzny Allerii. Chociaż orkom nie udało się sforsować magicznej zapory Srebrnej Luny, zielonoskóre bestie spaliły znaczną część tamtejszych lasów, mordując rzesze elfów, wśród których znalazło się kilkunastu krewnych Allerii z jej młodszym bratem Lirathem na czele.

Chociaż niedługo potem Horda została rozbita, ogarnięta żądzą odwetu Alleria nie odłożyła swego łuku, polując na każdego pozostawionego w Azeroth orka, płacąc krwią za przelaną krew swych bliskich. Turalyon, który po śmierci Lothara objął stanowisko głównego dowódcy, mógł jedynie patrzeć jak jego ukochana oddala się od niego, pochłonięta swą krwawą krucjatą.

Artykuł

Aktualizacja 8.1.5: Zmniejszone ceny ulepszania Heirloomów

  Quass, | Komentarze : 0
https://wowcenter.pl/Files/815_loomz_head.jpg

Szybkie levelowanie altów w aktualizacji 8.1.5 powinno być tańsze! Ceny tokenów ulepszających Heirloomy zostały znacznie zredukowane, w niektórych przypadkach o ponad połowę. Jeśli planujecie stworzyć w nadchodzącej aktualizacji nowe postacie (np. ze sprzymierzonych ras Kul Tiran i Zandalari), to dobry moment, aby zacząć odkładać trochę złota.

Dodatkową nowością w aktualizacji 8.1.5 są dwa nowe przedmioty, które pozwalają ulepszyć Heirloomy tak, aby skalowały się do maksymalnego w Battle for Azeroth poziomu 120:
Artykuł

Aktualizacja 8.1.5: Warlords of Draenor w trybie Timewalking

  Quass, | Komentarze : 0
https://wowcenter.pl/Files/815_warlordstw_head.jpg

Timewalking, czyli okresowe wydarzenia pozwalające graczom co kilka tygodni cofać się do starych podziemi, zostaną rozszerzone w aktualizacji 8.1.5 o dodatek Warlords of Draenor! Postaci powyżej poziomu 100 będą mogły powrócić do sześciu podziemi z tego rozszerzenia do gry:
  • Auchindoun
  • Bloodmaul Slag Mines
  • Shadowmoon Burial Grounds
  • Skyreach
  • Iron Docks
  • The Everbloom


Nagrody

Tak jak w przypadku innych wydarzeń w trybie Timewalking, oprócz ekwipunku skalowanego w górę do poziomu gracza, z bossów można zdobyć również walutę Timewarped Badges. Sprzedawcy Tempra w Stormshield i Kronnus w Warspear oferują za nią szereg nagród, w tym dwa unikalne wierzchowce (każdy za 5000 Timewarped Badges), tokeny reputacji z frakcjami na Draenorze i inne gadżety:


Warto też zaznaczyć, że sprzedawcy w Stormshield i Warspear są dostępni tylko w trakcie trwania eventu, więc jeśli uzbieraliście odpowiednią ilość Timewarped Badges, to nowe wierzchowce i inne nagrody powiązane z Draenorem będziecie mogli nabyć dopiero w momencie, kiedy rozpocznie się odpowiednie wydarzenie.
Artykuł

Hearthstone: Karczemne Obchody Księżycowego Nowego Roku

  Kurikara, | Komentarze : 1
Artykuł

Przez Mroczny Portal: Poznaj postacie - Teron Krwawy Bies

  Kumbol, | Komentarze : 0
Artykuł

Aktualizacja 8.1.5: Kolejka górska na Darkmoon Faire

  Quass, | Komentarze : 0
Ważne

Nowy wierzchowiec w sklepie Blizzarda: Chrum

  Quass, | Komentarze : 6
Ważne

"World of Warcraft: Przez mroczny portal" już wkrótce w księgarniach

  Quass, | Komentarze : 0
[ archiwum ]