WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Legion | Podsumowanie informacji z BlizzConu 2016

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Legion | Podsumowanie informacji z BlizzConu 2016

  Quass:
http://wowcenter.pl/Files/blizzcon16_wow_head.jpg

Tegoroczny BlizzCon dobiegł już końca i chociaż nie spodziewaliśmy się usłyszeć zbyt wiele o World of Warcraft (tydzień wcześniej na serwery trafiła aktualizacja 7.1), to nowy dyrektor gry Ion Hazzikostas zaskoczył nas mnóstwem zapowiedzi, sięgających nawet odległej aktualizacji 7.3.

Aktualizacja 7.1.5


W trakcie panelu World of Warcraft: Legion - What's Next, Ion raz jeszcze podkreślił, jak ważne jest dla deweloperów ciągłe dodawanie nowej zawartości do gry. Jednym z błędów, jakie popełniali wcześniej było zamykanie treści w dużych aktualizacjach, nawet jeśli były już gotowe.

Aktualizacja 7.1.5 jest krokiem w drugą stronę. Blizzard skupia się w niej na odświeżeniu kilku aspektów gry z poprzednich dodatków, balansie klas oraz dodaniu pomniejszych, ciekawych funkcji. Ma trafić na Publiczny Serwer Testowy już za kilka dni.

Timewalking: Mists of Pandaria


Wprowadzona pod koniec dodatku Warlords of Draenor funkcja Timewalking stała się nieodłączną częścią gry i Blizzard zamierza dalej ją rozwijać. W aktualizacji 7.1.5 pojawi się nowe Wydarzenie Dodatkowe (Bonus Event) w trybie Timewalking, obejmujące sześć podziemi z Mists of Pandaria:
 • Temple of the Jade Serpent
 • Stormstout Brewery
 • Shado-Pan Monastery
 • Gate of the Setting Sun
 • Mogu'shan Palace
 • Siege of Niuzao Temple


Nowości w Gildii Awanturników


Gildia Awanturników (Brawler's Guild) nie jest obecnie dostępna, ale Blizzard zamierza przywrócić ją w aktualizacji 7.1.5. Tym razem doświadczymy większych zmian, niż w dodatku Warlords of Draenor. Po pierwsze, pojawią się dziesiątki nowych bossów z nowymi strategiami.

Po drugie, zostanie wprowadzony nowy tryb - od czasu do czasu, zamiast zwykłego przeciwnika, na arenę trafi boss rajdowy! Wszyscy gracze czekający na swoją turę w Gildii zostaną wciągnięci do walki i otrzymają szansę na jego pokonanie.


Złoto Awanturników (Brawler's Gold) to nowa waluta, dzięki której będzie można m.in. odblokować szereg udogodnień w Gildii (np. znajdujący się bliżej cmentarz lub postać, która pozwoli obstawiać, kto zwycięży w kolejnej walce). Wymieniono też dodatkowe nagrody, jak koszulki dla graczy... lub całkiem nowy, bazyliszkowy wierzchowiec.

Mikro-święta


Od bardzo dawna w grze nie pojawiło się nowe regularne święto. Aktualizacja 7.1.5 ma wprowadzić coś podobnego, ale na mniejszą skalę. Mikro-święta to krótkie wydarzenia, które niekoniecznie oferują nowe nagrody, ale mają pomóc w tworzeniu żyjącego świata gry.


Przykłady świąt podane w trakcie panelu na BlizzConie:
 • Ahn'Quiraj Rememberance Day: Gracze wyruszą do Silithus i będą zbierać materiały porozrzucane po strefie. Nad bramą Ahn'Quiraj na cały rok zawiśnie flaga tej frakcji, która zgromadzi ich najwięcej.
 • Volunteer Guard Day: Korzystając z emotki /salute na jednym ze strażników w mieście, gracze przyjmą ich wygląd i będą mogli samemu strzec ulic.
 • Hatching of the Hippogryphs: Co roku, w Feralas wykluwają się hipogryfy. Osoby, które będą na miejscu i doświadczą tego wydarzenia, mogą znaleźć tam nowego, ptasiego przyjaciela, który będzie im towarzyszył przez pewien czas.
 • Boat Day: Jest to w pewnym sensie letnia przerwa mieszkańców Azeroth. W strefie Thousand Needles mogą odpocząć, zrelaksować się i popływać na łódkach.

Arena Blade's Edge


Podobnie jak arena w Nagrandzie w aktualizacji 7.1, Blade's Edge również doczeka się graficznego odświeżenia. Deweloperzy nie chcą zmieniać rozgrywki, a jedynie "odmalować" to miejsce, aby było na równi z obecną zawartością gry. Pojawi się jednak niewielka nowość - ogr, który będzie komentować walki.


Zmiany w klasach


Aktualizacja 7.1.5 to pierwsza okazja dla deweloperów, aby naprawdę przyjrzeć się zmianom w klasach, jakie zaszły w Legionie oraz odpowiedzieć na opinie i prośby graczy.

Po pierwsze, niektóre Talenty wydają się zbyt oczywistym wyborem i deweloperzy chcą sprawić, żeby były bardziej zróżnicowane. Po części jest to kwestia zmiany kilku liczb, ale mogą pojawić się przypadki, gdzie jakiś Talent stanie się standardową umiejętnością, a na jego miejsce trafi coś zupełnie nowego. Występują też problemy z drugorzędnymi statystykami oraz ich balansem. Nie powinny zachodzić sytuacje, gdzie o wiele lepszy przedmiot, który nie ma np. statystyki Critical strike wydaje się bezwartościowy.


Deweloperzy chcą też ogólnie usprawnić rotację umiejętności. Niekoniecznie chodzi tu o balans, a raczej o przyjemność z samej rozgrywki. Dodatkowo, przy tworzeniu bardziej wyjątkowych, unikalnych specjalizacji, niektóre utraciły sporo umiejętności - teraz nadszedł czas, aby część przywrócić lub dodać nowe. Między innymi z tego powodu Łowcy będą posiadać pułapki we wszystkich specjalizacjach, a nie tylko Survival. Łotrzy odzyskają też umiejętność Shroud of Concealment.

Aktualizacja 7.2


http://wowcenter.pl/Files/blizzcon16_wow_head2.jpg

Zaraz po wprowadzeniu aktualizacji 7.1.5, na Publiczny Serwer Testowy trafi pierwsza z dużych aktualizacji w Legionie, oznaczona numerem 7.2. Oprócz nowego rajdu i podziemia, czeka nas ogromna ilość treści powiązanych z Artefaktami oraz Zakonami Klasowymi, walka z Legionem na Strzaskanym Wybrzeżu (Broken Shore), nowy tryb PvP, osiągnięcie odblokowujące latanie na Zniszczonych Wyspach i wiele innych nowości.

Powrót na Strzaskane Wybrzeże


W aktualizacji 7.1, awanturnicy Hordy i Przymierza wyruszą na Strzaskane Wybrzeże, aby pomścić poległych tam bohaterów. Tereny otaczające Grobowiec Sargerasa raz jeszcze przemienią się w pole bitwy - tym razem jesteśmy jednak o wiele lepiej przygotowani.


Obszar zapełni się nowymi Zadaniami Światowymi (niektóre będą dostępne tylko dla poszczególnych klas). Aby odnieść zwycięstwo, działania na Wybrzeżu będzie prowadzić frakcja utworzona przez przywódców wszystkich Zakonów Klasowych.

Aby ostatecznie dostać się do Grobowca Sargerasa, gracze będą musieli utworzyć przyczółek na wyspie i go rozbudować (Ion porównał ten proces do wyspy Quel'Danas). Do wyboru będziemy mieli trzy rodzaje budowli:
 • Nether Disruptor
 • Command Center
 • Mage Tower


Wraz z tworzeniem dalszych fortyfikacji, odblokują się kolejne Zadania Światowe, nagrody, sprzedawcy i bossowie światowi. Gracze będą mieli większą kontrolę nad aspektami rozgrywki, w których chcą brać udział.

Nowy rajd: Grobowiec Sargerasa


Po zdobyciu piątego Filaru Stworzenia w rajdzie The Nighthold, moc tytanów będzie w naszych rękach. Kiedy wrota Grobowca Sargerasa (Tomb of Sargeras) staną przed nami otworem, w końcu będziemy mogli ją wykorzystać.


Gracze wkroczą w głąb dawnej Świątyni Elune, gdzie natrafią na 9 nowych bossów. Rajd podzielony jest na cztery główne obszary - pierwszy to ogromna mroczna katedra, spaczone pozostałości Świątyni. Nasz cel ukryty jest jednak o wiele głębiej. Rozległe, podziemne groty są pełne nag - oddziałów królowej Azshary. Przedostaniemy się w ten sposób do niezwykle starej części Grobowca, zapomnianej nawet przez Legion. W końcu awanturnicy dotrą na najniższy poziom Świątyni, gdzie dawno temu Aegwynn stoczyła walkę z awatarem Sargerasa.


Chociaż osłabiony, upadły twór władcy Legionu dalej kryje się w podziemiach, nie jest on naszym głównym celem, a jedynie stoi na drodze pokonania zwodniczego Kil'jaedena.

Nowe podziemie: Katedra Wiecznej Nocy


W odróżnieniu od rajdu, gdzie bohaterowie Azeroth odkrywają, co kryje się pod Grobowcem, tutaj będziemy wspinać się w górę. Nowe podziemie będzie składać się z 4 bossów, a na samym jego szczycie przyda się nam jeden ze zdobytych wcześniej Filarów Stworzenia, znany jako Aegis of Aggramar. Katedra Wiecznej Nocy (Catherdral of Eternal Night) będzie dostępna na wszystkich poziomach trudności, od Heroicznego do Mitycznego+.


Blizzard zapowiedział też dalsze zmiany w systemie podziemi. Karazhan zostanie podzielony na dwie części i udostępniony w trybie Heroicznym oraz Mitycznym+. Court of Stars i The Arcway też będą dostępne w trybie Heroicznym. Jednocześnie poziom trudności oraz jakość nagród zostaną podniesione we wszystkich podziemiach, aby gracze wciąż mieli powód, aby je przechodzić (dotyczy to również mitycznych kluczy).


Inwazje demonów


Inwazje demonów, które możecie pamiętać z pomostowej aktualizacji dodatku powracają! Co jakiś czas, jedna ze stref na Zniszczonych Wyspach stanie się celem Płonącego Legionu i wszystkie dostępne tam Zadania Światowe znikną, zastąpione celami powiązanymi z inwazją.


Po rozprawieniu się z demonami na lądzie, gracze będą mogli wziąć udział w trzyosobowym scenariuszu. Udadzą się na okręt Legionu, który szybuje nad ziemią i rozprawią z obecnymi tam demonami (w każdej strefie wygląda to trochę inaczej). Zadania wykonywane podczas inwazji wliczają się do Zadań Emisariuszy.

Rozwój Zakonów Klasowych


Aby stawić czoła Legionowi na Strzaskanym Wybrzeżu, wszystkie Zakony Klasowe połączą siły, tworząc całkiem nową frakcję: Armies of Legionfall. Jako przywódca jednego z Zakonów, gracz stanie się współtwórcą frakcji.

Ukończenie kampanii Zakonów Klasowych w aktualizacji 7.2 zostanie nagrodzone wyjątkowym wierzchowcem klasowym. Wszystkie z nich mogą latać, a niektóre posiadają warianty kolorystyczne, w zależności od specjalizacji (np. fioletowe kule w dysku Maga zmieniają się w kule ognia w specjalizacji Fire).


PvP


Do gry zostanie dodany całkiem nowy tryb Bójek (Brawls), zainspirowany podobnymi rozwiązaniami m.in. z Overwatch i Hearthstone. Będą to wydarzenia zmieniające się co tydzień, z szalonymi zasadami w PvP. Głównym celem deweloperów jest tutaj zabawa, dlatego zapomnijcie o balansie!

Bójki wymienione na BlizzConie:
 • Southshore vs. Tarren Mill: Pole bitwy 40vs40, wprowadzone podczas 10-tej rocznicy World of Warcraft.
 • Instant-Cap Warsong: Flagę przeciwnej drużyny można przejąć w swojej bazie, nawet jeśli wrogowie trzymają naszą.
 • Packed House: Arena 15v15.
 • Gravity Lapse: Pole bitwy z naruszonymi zasadami grawitacji.
 • Eye of the Horn: Pole bitwy Eye of the Storm na baranach, które mogą odrzucać graczy do tyłu.
 • Zimowe Arathi Basin: Pole bitwy Arathi Basin pokryte śniegiem, z ograniczoną widocznością i zamrożoną taflą wody.


Artefakty


Blizzard zamierza dalej rozwijać system Artefaktów. W aktualizacji 7.2, do drzewek rozwoju broni trafią całkiem nowe cechy (traits), w tym jedna złota, a obecne będzie można rozwinąć do czwartego poziomu.


Aby ułatwić ulepszanie Artefaktów dla nowych graczy oraz altów, zostaną dodane kolejne poziomy Wiedzy o Artefaktach (Artifact Knowledge). Ponadto, pierwsze poziomy będzie można uzyskać szybciej przy pomocy Zasobów Zakonu (Order Resources). Jaszcze jedną ważną zmianą będą nowe relikty, które jednocześnie mogą ulepszać dwie cechy Artefaktów.

Nie zabraknie też nowych elementów rozgrywki. Serie zadań, które wykonywaliśmy na początku dodatku doczekają się kontynuacji (w ten sposób gracze odblokują nowe cechy).


Do gry trafi nowy zestaw wyglądu Artefaktów. Aby odblokować nowy wariant swojej broni, wymagane będzie wykonanie trudnego wyzwania, które sprawdzi, jak dobrze znacie swoją specjalizację (porównano to m.in. do serii zadań dla Czarnoksiężnika na zielony ogień).

Latanie na Zniszczonych Wyspach


Aktualizacja 7.2 wprowadzi drugą (i ostatnią) część osiągnięcia potrzebnego do odblokowania możliwości latania na Zniszczonych Wyspach! Wymagania, które będą musieli spełnić gracze to odkrycie nowych terenów, obrona stref przed inwazjami demonów, ukończenie kampanii i zdobycie reputacji z frakcją Legionfall, i ostatecznie otwarcie wrót Grobowca Sargerasa.


Aktualizacja 7.3


Argus


Na sam koniec panelu o World of Warcraft na BlizzConie, Ion Hazzikostas zdradził, gdzie udamy się w aktualizacji 7.3. Celem bohaterów Azeroth stanie się odległa planeta Argus, prawdopodobnie najpotężniejsza twierdza Płonącego Legionu i dawna ojczyzna draenei.


Na ten moment, jest to praktycznie wszystko, co wiemy. Zaprezentowane zostały dwie grafiki koncepcyjne planety, ale nie zdradzono żadnych szczegółów na temat tego, co tam znajdziemy (w końcu aktualizacja jest odległa o wiele miesięcy).

Ilość nowych treści, jakie trafią do gry w międzyczasie budzi jednak optymizm, nie sądzicie?

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz