WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Patch 5.4: Premiera w Europie już dziś! Czas oczyścić Orgrimmar!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Patch

Patch 5.4: Premiera w Europie już dziś! Czas oczyścić Orgrimmar!

  Kumbol:
/Files/54_logo_mini.pngZleciało jak z bicza strzelił. Przecież tak niedawno wkraczaliśmy na nowe ziemie kontynentu Pandarii, a dziś już rozpoczynamy ostatnią prostą dodatku Mists of Pandaria witając z otwartymi ramionami ostatni tak duży patch tego cyklu. Właśnie rozpoczyna się ostatni tier rajdowy i ostatni sezon PvP w tym roku i w tym dodatku. Oto patch 5.4: Oblężenie Orgrimmaru - aktualizacja przepakowana nowymi treściami PvE, fundamentalnie zmieniająca funkcjonowanie systemu Aren PvP, eksperymentująca z nowym rodzajem niewspieranego zadaniami endgame'u i zawierająca fabularne rozstrzygnięcia, które ustawią polityczny obraz Azeroth na najbliższe lata.

Oto nasze podsumowanie informacji, jakie publikowaliśmy w związku z patchem 5.4 na łamach WoWCenter.pl.

Oficjalny zwiastun


Kliknij ikonkę /Files/subtitles_ico_new.jpg, aby włączyć napisy.


Cytat z: Blizzard (źródło)
Zdradzieckie wykopaliska Garrosha Hellscreama prowadzone w Vale of Eternal Blossoms dobiegły końca, a znalezisko niesie za sobą fatalne skutki nie tylko dla Pandarii, ale dla całego Azeroth.

W jaskiniach pod Ragefire Chasm Garrosh przelał w swoich popleczników – członków ‘prawdziwej Hordy’ – wykradzioną esencję Starego Boga Y’shaarja. Mając pierwotną moc niszczenia światów pod swoją komendą Garrosh może przekuć Hordę zgodnie ze swym własnym wymysłem: w silną, posłuszną, a przede wszystkim ‘czystą’ armię.

Wysiłki Vol’jina i prowadzonej przez niego rebelii przed murami Orgrimmaru nie pozostały niezauważone. Najdzielniejsi bohaterowie Przymierza dołączają do oblężenia najcenniejszej z wrażych stolic. Czy Przymierze zadowoli się obaleniem despoty, czy zmiażdży całą Hordę wykorzystując jej najsłabszy moment w dziejach?


/Files/54_menu_1.jpg
/Files/54_menu_2.jpg
/Files/54_menu_3.jpg
/Files/54_menu_4.jpg
/Files/54_menu_5.jpg
/Files/54_menu_6.jpg

/Files/54_menu_7.jpg     /Files/54_menu_8.jpg
/Files/54_menu_9.jpg     /Files/54_menu_10.jpg


Oficjalne noty patcha 5.4

Cytat z: Rygarius (źródło)
/Files/54_header_noty.jpg

World of Warcraft - Aktualizacja 5.4

Ogólne

Nowy rajd: Siege of Orgrimmar (Oblężenie Orgrimmaru)
 • Napięcie narosłe z powodu pychy Garrosha Hellscreama osiągnęło punkt krytyczny wraz ze zniszczeniem Vale of Eternal Blossoms. Teraz czas, by liderzy Przymierza i Hordy zaatakowali stolicę Hellscreama i obalili bezwzględnego Wodza raz na zawsze.
 • Siege of Orgrimmar zawiera 14 nowych potyczek podzielonych na cztery rozległe skrzydła. Członkowie Hordy i Przymierza sprowadzą Garroshowi wojnę pod sam próg.
 • Siege of Orgrimmar obsługuje następujące poziomy trudności: normalny, heroiczny, wyszukiwarki rajdów, a także nowy, elastyczny.

Nowa funkcja: Elastyczna trudność rajdów (Flexible Raids)
 • Jest to nowy poziom trudności rajdów przeznaczony dla wcześniej przygotowanych grup 10 – 25 graczy lub jakiejkolwiek ich liczby w obrębie tego zakresu. Oznacza to, że można rajdować nawet w grupach 15 czy 22 graczy! Trudność rajdów będzie się automatycznie dopasowywać do liczby graczy biorących udział w starciu, mając na celu zapewnienie wyzwania na poziomie trudności między wyszukiwarką rajdów, a normalnym rajdem.
 • Elastyczna trudność rajdów wymaga utworzenia wcześniej grupy, jednak nie ma wymogu związanego z minimalnym poziomem przedmiotów. Mogą w niej uczestniczyć zarówno osoby będące znajomymi BattleTag, jak i z Rzeczywistym ID.
 • Wartość łupów będzie się zawierać między łupami z wyszukiwarki rajdów i normalnych rajdów, a łupy będą przyznawane na zasadzie łupów osobistych (podobnie jak w wyszukiwarce rajdów). Obecne będą również dodatkowe rzuty kostką i wybór specjalizacji łupu.
 • Umiejętności graczy z limitem celów zależnym od wielkości rajdu będą dostosowywać limit dynamicznie, analogicznie do ilości graczy w elastycznym rajdzie.
 • Gracze będą mogli uzyskać osiągnięcia rajdowe, podobnie jak na normalnym i heroicznym poziomie trudności.
 • Rajdy o elastycznej trudności mają oddzielną blokadę (lockout) od rajdów na poziomie wyszukiwarki rajdów i normalnych.
 • Aby dowiedzieć się więcej na temat elastycznych rajdów, zapoznajcie się z naszym artykułem Rajd na każdą pogodę: Zapowiedź elastycznych rajdów.

Nowa strefa: Timeless Isle (Wieczna Wyspa)
 • Nieopodal wschodniego wybrzeża Jade Forest z mgieł wyłoniła się tajemnicza wyspa, która tysiące lat temu zaginęła w odmętach czasu.
 • Gracze chcący zbadać Timeless Isle powinni odwiedzić swoje bazy w Vale of Eternal Blossoms.
 • Timeless Isle zamieszkuje wiele różnorodnych stworzeń i potężnych istot, które poddadzą próbie umiejętności samotnego podróżnika. Na najodważniejszych i uzdolnionych czekają tu wspaniałe precjoza: epickie łupy, sprzęt związany z kontem (bind-to-account), Mogu Runes of Fate, pupile, wierzchowce, fajne zabawki i wiele więcej.
 • Wyspa przepełniona jest sekretami i tajemnicami, z których wiele udostępnianych jest dynamiczne dla podróżników. Bacznie obserwujcie minimapę, by nie przegapić informacji o pobliskich wydarzeniach!
 • Na Timeless Isle rezyduje pięciu nowych światowych bossów! Gracze mogą zmierzyć się z każdym z czterech Celestynów w honorowym pojedynku.
 • Bohaterowie, którzy zdobyli legendarny płaszcz od Wrathiona mogą zyskać dostęp do sanktuarium ognistego półboga yaungoli, Ordosa, które znajduje się na najwyższym szczycie Timeless Isle.

Nowa funkcja: Poligon (Proving Grounds)
 • Poligon to nowa funkcja, która umożliwia graczom na 90 poziomie sprawdzenie swoich umiejętności w wyzwaniach zaprojektowanych dla ról zadającego obrażenia, tanka lub uzdrawiacza, które mają na celu trening gracza w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku.
 • Aby przejść na Poligon, porozmawiaj z NPC w Temple of the White Tiger w Kun-Lai Summit lub trenerem swojej klasy.
 • Każdy test dostępny jest na czterech poziomach trudności: Brąz, Srebro, Złoto i Nieskończony. Trudniejsze wyzwania zawierają trudniejszych i bardziej zróżnicowanych oponentów.
 • Tryb Nieskończony (Endless) pozwala ci na sprawdzenie swoich możliwości przeciw coraz trudniejszym przeciwnikom. Porównaj swoje najlepsze wyniki z przyjaciółmi i członkami gildii!
 • Dowiedz się więcej o tej nowej funkcjonalności w zapowiedzi Poligonu.


Nowa Funkcja: Połączone serwery (Connected Realms)
 • Połączony serwer to grupa dwu lub więcej serwerów, które zostały ze sobą na stałe złączone i działają tak, jakby były jednym serwerem. Gracze na tym samym połączonym serwerze będą mogli swobodnie dołączać do gildii, mieć dostęp do jednego domu aukcyjnego, dołączać do drużyn na rajdy, a także robić wspólnie wyprawy do różnych instancji lub drużynowo wykonywać zadania.
 • Aby uczynić doświadczenie na połączonych serwerach jak najbardziej płynnym i niekłopotliwym, nazwy podstawowych serwerów graczy nie będą wyświetlane w świecie gry. W niektórych miejscach, takich jak czat, nazwa podstawowego serwera wyświetlana będzie obok imienia postaci.
 • Więcej o połączonych serwerach przeczytacie w zapowiedzi tej nowości.

Przeprojektowany system Aren
 • Gracze już nie muszą tworzyć i dołączać do drużyn, żeby wziąć udział w Arenach.
 • Podobnie jak w Rankingowych polach bitew grupy graczy o odpowiedniej wielkości (również międzyserwerowe) mogą zapisywać się na Areny 2v2, 3v3 i 5v5.
 • Każdy gracz będzie miał osobisty rating, który będzie się poprawiał wraz ze zwycięstwami i pogarszał w wyniku porażek. Przeciwnicy będą dobierani według średniej wynikającej z Match Making Rating całej drużyny.
 • Limit punktów Conquest, wymagania przedmiotów i enchantów zależne będą od osobistego ratingu.
 • Drabinki Aren nie będą już podzielone względem Battlegroupy. Tak jak Rankingowe i normalne pola bitew, wszystkie areny są teraz rozgrywane w ramach całego regionu!
 • Pod koniec sezonu najlepsi gracze zostaną nagrodzeni wierzchowcami i tytułami.
 • Bardziej szczegółowy opis znajduje się w artykule Patch 5.4: Zmiany w Arenach.

Ciąg dalszy legendarnej przygody
 • Ostatnie zadania Wrathiona są już dostępne dla wszystkich herosów, którzy walczyli w imieniu smoka w czasie kampanii pandareńskiej. Książę oczekuje was w Tavern in the Mists, w Veiled Stair.
 • Ukończ ostateczne zadania Wrathiona na Timeless Isle i ulepsz swój celestyński płaszcz do jakości Legendarnej!
 • Tylko gracze posiadający legendarny płaszcz mogą dostać się do Sanctum of Ordos na najwyższym szczycie Timeless Isle (ten przywilej dotyczy całego konta).

Pole walki: Barrens
 • Vol'jin i jego siły mają już dość surowców, by z całą mocą zaatakować stolicę Hordy. W związku z tym cotygodniowe zadanie Battlefield: Barrens nie będzie już dostępne.
 • Ravika, kwatermistrzyni Darkspear Rebellion, nie jest już dostępna.
 • Tokeny na zbroje Kor'kronów nie będą już wypadać jako łup, ani też nie będą dostępne do nabycia. Gracze, którzy wciąż mają przy sobie Radical Mojo nadal będą mogli połączyć je z posiadanymi przez siebie zbrojami Kor'kronów.
 • Gahz'rooki's Summoning Stone oraz Raptorhide Boxing Gloves są teraz rzadkim łupem, który ma szansę wypaść z Kor'kronów i innych powiązanych stworzeń w Northern Barrens.

Klasy
 • Czary odstraszające (fear) rzucane przez graczy nie zwiększą już prędkości poruszania się celu będącego pod wpływem efektów przyśpieszających ruch.
 • Wszystkie umiejętności typu "taunt" (prowokacja) zwiększają generowany threat o 200%, gdy są aktywne.
 • Vengeance otrzymała kilka zmian:
  • Postaci w specjalizacji tankującej generują teraz 40% więcej threat.
  • Vengeance daje teraz Attack Power w wysokości 1.5% otrzymanych obrażeń (zmniejszono z 1.8%, dymek informacyjny mówił o 2%, ale w rzeczywistości było to 1.8%).
  • Tankowie nie otrzymują już Vengeance od wielu trwałych efektów obszarowych zadających obrażenia (stanie w ogniu) oraz chybionych ataków (unikanie i sparowanie ataku działać będzie jak dotychczas).
  • Bonusy do Vengeance po otrzymaniu krytycznego ciosu zostały zmniejszone o 50%.
  • W przypadku tankowania wielu celów występuje stopniowa redukcja efektów, przez którą bonusy do Vengeance spadają z każdym kolejnym celem.
  • Aby nie wpłynąć na tryby wyzwań, powyższe zmiany nie będą tam funkcjonować. W instancjach w trybie wyzwania Vengeance będzie funkcjonować tak jak do tej pory.
 • Efekty czarów odrzucających dzielą teraz wspólną kategorię stopniowej redukcji efektów i powodują, że po odrzuceniu cel będzie odporny na ten efekt przez 10 sekund. Dotyczy czarów: Fellash, Gorefiend’s Grasp, Glyph of Explosive Trap, Thunderstorm, Typhoon, Ursol’s Vortex i Whiplash.

Death Knight

Ogólne
 • Death Gate przywraca teraz Death Knighta w miejsce nieopodal lokacji, z której pierwotnie się przeniósł, jeśli czar zostanie użyty w Ebon Hold.
 • Icebound Fortitude nie kosztuje już Runic Power.
 • Necrotic Strike zadaje teraz 100% obrażeń broni (poprzednio 150% obrażeń broni).
 • Rune of Razorice powoduje teraz 3% dodatkowych obrażeń broni jako obrażenia Mrozu (poprzednio 2%), a każdy ładunek Frost Vulnerability powoduje teraz, że cel otrzymuje 3% większe obrażenia od ataków Mrozu Death Knighta (poprzednio 2%).
 • Początkowe obrażenia Soul Reaper zostały zwiększone o 30%. Jeśli cel ma mniej niż 35% zdrowia po 5 sekundach, ilość zadanych obrażeń Cienia wzrasta o 20%.(?)
 • Unholy Presence daje teraz sztywne 10% Haste do wszystkiego (poprzednio tylko Haste do ataków wręcz). Buff do prędkości poruszania się pozostaje bez zmian.

Blood
 • Riposte jest nową umiejętnością pasywną odkrywaną przez Death Knightów Blood na poziomie 76. Kiedy Death Knight uniknie lub sparuje dowolny atak, otrzymuje 75% swojego Parry i Dodge jako dodatkowy bonus do Critical Strike na 20 sekund.
 • Dancing Rune Weapon nie kosztuje już Runic Power.
 • Sanguine Fortitude nie zmniejsza już kosztów Icebound Fortitude.
 • Scent of Blood ma teraz także szansę na aktywację, kiedy Death Knight uniknie lub sparuje atak wręcz.

Frost
 • Frost Strike zadaje teraz 115% obrażeń broni (poprzednio 105%).
 • Howling Blast zadaje teraz 15% więcej obrażeń.
 • Might of the Frozen Wastes zwiększa teraz obrażenia wszystkich ataków wręcz o 30% (poprzednio 20%).
 • Obliterate zadaje teraz 250% obrażeń broni (poprzednio 230%).

Unholy
 • Master of Ghouls skraca teraz czas odnowienia Raise Dead o 60 sekund.
 • Umiejętności Ghoula Leap oraz Gnaw nie są już ograniczone przez globalny czas odnowienia i nie kosztują już energii.
 • Unholy Might teraz zwiększa też Strength Death Knighta o 25% (poprzednio 10%).

Talenty
 • Anti-Magic Zone został przeprojektowany. Ten talent od teraz zmniejsza otrzymywane magiczne obrażenia na danym terenie o 40% przez 3 sekundy, zniesiony został limit zaabsorbowanych obrażeń, zaś umiejętność nie skaluje się już ze Strength.
 • Zwiększono o 10% zadawane obrażenia przez Death Siphon.
 • Plague Leech konwertuje 2 wykorzystane runy (poprzednio 1) w Death Rune zależnie od specjalizacji.
  • Blood: Przywraca 1 Frost Rune i 1 Unholy Rune
  • Frost: 1 Frost Rune i 1 Unholy Rune
  • Unholy: 1 Blood Rune i 1 Frost Rune.

Glify
 • Nowe Major Glyphs
  • Glyph of Festering Blood: Sprawia, że Blood Bail traktuje wszystkie cele tak, jakby były pod wpływem Blood Plague lub Frost Fever.
  • Glyph of Regenerative Magic: Jeśli Anti-Magic Shell wygaśnie po maksymalnym czasie trwania, to czas odnowienia tej umiejętności zostaje skrócony na podstawie ilości zaabsorbowanych obrażeń.
  • Glyph of Swift Death: Efekt Haste otrzymywany z Soul Reaper teraz zwiększa także prędkość poruszania się Death Knighta, kiedy jest aktywny.
  • Glyph of the Loud Horn: Horn of Winter generuje teraz dodatkową Runic Power, ale czas odnowienia zostaje wydłużony.
 • Major Glyphs
  • Glyph of Enduring Infection obniża zadawane przez choroby obrażenia o 15% (poprzednio 30%).
  • Glyph of Mind Freeze skraca czas odnowienia Mind Freeze o 1 sekundę, ale zwiększa koszt umiejętności o 10 Runic Power (poprzednio 2 sekundy i 20 Runic Power).
  • Glyph of Outbreak sprawia, że Outbreak kosztuje 30 Runic Power (poprzednio 40).
  • Glyph of Pillar of Frost zmniejsza teraz prędkość poruszania się o 70% zamiast zamrażać Death Knighta w miejscu.
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of the Long Winter: Horn of Winter trwa teraz 1 godzinę.
  • Glyph of the Skeleton: Czar Raise Dead przyzywa teraz szkielet zamiast ghoula.

Naprawione błędy
 • Naprawiono błąd, który powodował, że Improved Blood Presence i Runic Corruption nieprawidłowo zwiększały częstotliwość aktywacji niektórych talizmanów i efektów.

Druid

Ogólne
 • Bear Form zwiększa teraz przyrost Staminy z przedmiotów płóciennych i skórzanych o 40% (poprzednio 20%).
 • Cyclone nie ma już 20-sekundowego czasu odnowienia u Druidów Feral.
 • Faerie Fire trwa teraz 20 sekund w ramach walki PvP (poprzednio 40 sekund).
 • Innervate przywraca teraz manę na podstawie wartości Spirit Druida.
 • Teleport: Moonglade przywraca teraz Druida a w miejsce nieopodal lokacji, z której pierwotnie się przeniósł, jeśli czar zostanie użyty w Moonglade.
 • Wersja Wild Mushroom odpowiednia dla specjalizacji Restoration przywołuje teraz pojedynczego grzybka w pobliżu przyjaznego celu. Jeśli grzybek przywoływany jest ponownie, pojawia się on w nowym miejscu zachowując zakumulowane leczenie.
  • Pojedynczy grzybek leczy teraz za tyle samo, co wcześniej 3 grzybki razem.
  • Ilość zakumulowanego w grzybku leczenia jest teraz pomniejszana przez Battle Fatigue.
  • Wild Mushroom i Wild Mushroom: Bloom dzielą teraz 3-sekundowy czas odnowienia.
 • Wrath zadaje teraz 10% więcej obrażeń, ale koszt many został zwiększony o 50%.

Balance
 • Eclipse pobudza Druida dając mu 50% (poprzednio 35%) maksymalnej many.
 • Moonkin Form zwiększa teraz pancerz Druida o 60%, ale nie redukuje już otrzymywanych obrażeń o 15%.
 • Shooting Stars ma teraz mniejszą szansę na aktywację z każdym kolejnym celem dotkniętym przez ten sam czar (Moonfire i Sunfire śledzone są oddzielnie).
 • Starfall zadaje teraz 10% więcej obrażeń.
 • Starfire zadaje teraz 10% więcej obrażeń, ale koszt many został zwiększony o 50%.
 • Koszt many Starsurge został zwiększony 50%.

Feral
 • Predatory Swiftness nie ma już szansy na uczynienie Cyclone czarem darmowym, instant i możliwym do rzucenia w każdej formie.

Restoration
 • Genesis jest nowym czarem Restoration, uczonym na 88. poziomie. Obejmuje on wszystkich członków grupy lub rajdu w zasięgu 60 jardów i przyspiesza efekty Rejuvenation rzucającego sprawiając, że leczą one w tempie 400% szybszym. Kosztuje pod względem many tyle samo, co Rejuvenation.
 • Efekty Living Seed mogą teraz mieć kilka ładunków, kumulując się do maksymalnie 50% maksymalnego zdrowia rzucającego Druida, i nie będą już zużywane, jeśli cel jest w pełni zdrowy.
 • Efekt leczenia obszarowego czaru Swiftmend nazywa się teraz Efflorescence.
 • Wild Mushroom: Bloom nie ma już możliwości krytycznego uderzenia i akumuluje nadmiarowe leczenie z Rejuvenation w 100% (poprzednio 150%). Bonus nadmiarowego leczenia nie czerpie już korzyści z Naturalist czy Mastery: Harmony.

Talenty
 • Astral Communion teraz domyślnie generuje energię Lunar, by wywołać Lunar Eclipse, kiedy zostanie użyta po wskrzeszeniu lub wejściu do nowej strefy (przednio domyślnie generowała energię Solar).
 • Dream of Cenarius został całkowicie przeprojektowany, aby zredukować jego skomplikowanie i zwiększyć przydatność, zachowując zarazem ducha oryginału. Bonusy różnią się teraz w zależności od specjalizacji.
  • Balance: Zwiększa efekt leczenia Healing Touch o 20%. Rzucenie Healing Touch zwiększa bonus do obrażeń następnego Eclipse o 25%.
  • Feral: Zwiększa efekt leczenia Healing Touch o 20%. Rzucenie Healing Touch zwiększa bonus do obrażeń następnych dwu umiejętności wręcz o 30%.
  • Guardian: Zwiększa efekt leczenia Healing Touch o 20%. Zwiększa szansę na krytyczne uderzenie następnego Mangle (Bear) o 10%. Krytyczne uderzenia Mangle (Bear) mają 40% szans sprawić, że następny Healing Touch lub Rebirth będzie czarem instant, bez kosztu many i możliwym do rzucenia w każdej formie. Wersja instant czaru Healing Touch teraz czerpie korzyść z Attack Power zamiast ze Spell Power.
  • Restoration: Sprawia, że Wrath zadaje o 20% więcej obrażeń i leczy pobliski przyjazny cel o 100% zadanych obrażeń.
 • Force of Nature
  • Feral: Treant przyzwany z wersji Feral tego talentu zadaje teraz mniejsze obrażenia wręcz, ale będzie rzucał na obrany cel Rake i Entangling Roots zamiast Bash.
  • Guardian: Drudzi Guardian zyskują teraz Vengeance, kiedy ich Treant otrzymuje obrażenia.
 • Aktywowanie Heart of the Wild zapewnia 25% bonus do leczenia dla Druidów o specjalizacji Restoration.
 • Mass Entanglement nie ma już limitu jednostek, które unieruchamia (poprzednio 5 jednostek).

 • Nature’s Swiftness nie jest już talentem, a umiejętnością uzyskiwaną przez Druidów o specjalizacji Restoration i Balance na poziomie 30.
  • Nowy talent: Ysera's Gift. Zastępuje Nature's Swiftness i leczy Druida za 5% maksymalnego zdrowia co 5 sekund. Jeśli Druid ma pełnię zdrowia, będzie leczyć najbardziej poranionego pobliskiego sojusznika.
 • Aktywowanie Nature’s Vigil zwiększa teraz zadawane obrażenia i leczenie o 12% (poprzednio 10%) i sprawia, że czary leczące pojedynczy cel spowodują dodatkowe leczenie na pobliskim sojuszniku w wysokości 25% uleczonej wartości. Jest to dodatek do istniejącego efektu, jakim jest zadanie pobliskim wrogom obrażeń równych 25% leczenia.
 • Soul of the Forest została częściowo przeprojektowana, aby była bardziej atrakcyjne dla Druidów Balance, Guardian i Restoration.
  • Balance: Rzucenie Wrath, Starfire i Starsurge ma 8% szans spowodowania, że Astral Communion da graczowi 100 Lunar lub Solar Power zamiast aktywować następny Eclipse.
  • Guardian: Zwiększa generowanie Rage z Mangle (Bear) o 30% zamiast dodatkowych 3 Rage, a ten talent wpływa także na Rage generowany przez Mangle (Bear), kiedy aktywuje on Primal Fury.
  • Restoration: Sprawia, że Druid uzyskuje teraz 100% Haste (poprzednio 75%) dla swojego kolejnego czaru po użyciu Swiftmend.

Glify
 • Major Glyphs
  • Glyph of Fae Silence będzie teraz sprawiał, że Faerie Fire przerwie rzucanie czaru, jeśli rzucony zostanie na cel niewrażliwy na efekty uciszające (silence).
  • Glyph of Ferocious Bite powoduje teraz, że Ferocious Bite leczy Druida za 2% jego maksymalnego zdrowia za każde zużyte 10 Energy (poprzednio 1%).
  • Glyph of Frenzied Regeneration zwiększa teraz koszt Frenzied Regeneration o 50 Rage (poprzednio 60).
  • Glyph of Innervate sprawia, że Innervate zapewnia Druidowi i jego celowi 60% normalnego efektu zaklęcia jeśli jest ono rzucone na inny cel niż Druid.
  • Efekt Glyph of Lifebloom jest teraz bazowy. Ten glif został zastąpiony przez Glyph of Efflorescence.
   • Glyph of Efflorescence zwiększa efekt leczenia Swiftmend o 20%; sprawia, że efekt Efflorescence jest wywoływany przez Wild Mushroom, a nie Swiftmend i trwa tak długo, jak Wild Mushroom jest aktywny.
  • Glyph of Master Shapeshifter zmniejsza teraz koszt wszystkich przemian o 100% (poprzednio 90%).
  • Glyph of Nature's Grasp skraca teraz czas odnowienia Nature's Grasp o 45 sekund (poprzednio 30 sekund).
  • Glyph of Pounce zwiększa teraz zasięg Pounce o 8 jardów (poprzednio 3).
  • Glyph of Skull Bash wydłuża teraz czas trwania przerwania po Skull Bash o 2 sekundy i wydłuża czas odnowienia o 5 sekund (poprzednio 4 sekundy przerwania i 10 sekund dłuższy czas odnowienia).
  • Efekt Glyph of Moonbeast jest teraz bazowy. Ten glif został zastąpiony przez Glyph of Guided Stars.
   • Glyph of Guided Stars powoduje, że Starfall trafia tylko cele dotknięte przez Moonfire lub Sunfire Druida.
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of One With Nature: Daje Druidowy możliwość teleportacji w losową naturalną lokację.
  • Glyph of the Sprouting Mushroom: Pozwala wycelować czar Wild Mushroom na ziemię, zamiast pod nogi celu.


Hunter

Ogólne
 • Następujące umiejętności zwierząt Huntera nie kosztują już Focus: Dash, Dive i Charge.
 • Arcane Shot zadaje teraz 125% obrażeń broni dystansowej (poprzednio 100%) i kosztuje o 50% więcej Focus.
 • Counter Shot jest teraz bazową umiejętnością przerywającą poznawaną przez wszystkich Hunterów na 22. poziomie.
 • Deterrence ma teraz 3-minutowy czas odnowienia (poprzednio 2 minuty), ale teraz tylko 2 ładunki.
 • Czas odnowienia Disengage wynosi teraz 20 sekund (poprzednio 25).
 • Ogólne obrażenia z Explosive Trap zostały zmniejszone o 30%. Proporcjonalnie więcej obrażeń zostało usuniętych z części wstępnej, a mniej z efektu okresowego.
 • Hunter's Mark trwa teraz 20 sekund w ramach walki PvP (poprzednio 30).
 • Readiness została usunięta.
 • Revive Pet nie wymaga już, by Hunter miał ożywiane zwierzę w zasięgu wzroku.
 • Obrażenia zwierząt zadawane w ramach Stampede nie są już obniżane o 75%, kiedy umiejętność zostaje użyta poza areną lub polem bitwy.

Beast Mastery
 • Zasięg Cleave'a bestii został zwiększony do 10 jardów (poprzednio .
 • Obrażenia Kill Command zostały zwiększone o 34%.

Marksmanship
 • Aimed Shot zadaje teraz 450% obrażeń broni dystansowej (poprzednio 350%).
 • Binding Shot nie jest już umiejętnością specjalizacji Marksman i ponownie jest talentem.

Survival
 • Obrażenia Explosive Shot zostały zwiększone o 27%.
 • Explosive Trap nie dzieli już czasu odnowienia z Black Arrow, ale nie może już aktywować Lock and Load.

Talenty
 • A Murder of Crows zadaje teraz 40% więcej obrażeń.
 • Aspect of the Iron Hawk zmniejsza teraz otrzymywane obrażenia o 10% (poprzednio 15%).
 • Glaive Toss nie inicjuje już auto-ataku.
 • Obrażenia Rush Lynxa zostały zwiększone o 30%.
 • Efekt unieruchamiający z Narrow Escape jest teraz czarem Natury (poprzednio fizyczną umiejętnością).
 • Silencing Shot nie jest już talentem i jest teraz umiejętnością, która zastępuje Counter Shot u Hunterów Marksmanship.
 • Spirit Bond generuje teraz 3% całkowitego zdrowia co 2 sekundy, kiedy zwierzę Huntera jest aktywne (poprzednio 2%).
 • Zasięg Wyvern Sting wynosi teraz 40 jardów (poprzednio 35).

Glify
 • Nowe Major Glyphs
  • Glyph of the Lean Pack: Zmniejsza zasięg Aspect of the Pack do 7 jardów.
  • Glyph of Enduring Deceit: Camouflage zmniejsza też otrzymywane obrażenia od czarów o 10%.
 • Major Glyphs
  • Glyph of Mend Pet ma teraz 100% szans na wyleczenie jednej klątwy (curse), choroby (disease), efektu magicznego (magic) lub trucizny (poison) u zwierzęcia Huntera przy każdym tiku (poprzednio 50% szans).
  • Glyph of Mending przyśpiesza teraz efekt okresowy z Mend Pet tak, by przywracał życie zwierzęciu co 1 sekundę, podwajając całkowite leczenie w ciągu 10 sekund.
  • Glyph of No Escape zwiększa teraz szansę na krytyczne trafienie atakiem dystansowym w cel dotknięty przez Freezing Trap Huntera o 100% (poprzednio 20%).


Mage

Ogólne
 • Obrażenia Ice Lance zostały zwiększone o 43%.

Fire
 • Combustion zadaje teraz celom dotkniętym przez efekt Ignite Mage'a dodatkowe obrażenia równe 20% obrażeń tiku Iginite'a (poprzednio 50%).

Frost
 • Mastery: Frostburn zostało zastąpione przez Mastery: Icicles. Kiedy Mage zadaje obrażenia wrogowi z Frostbolta i Frostfire Bolta, (16% + 2% na punkt Mastery) zadanych obrażeń zostaje zakumulowanych w Icicle przez 15 sekund. Mastery: Icicles zwiększa też obrażenia Water Bolta Water Elementala o (16% + 2% na punkt Mastery). W posiadaniu można mieć do 5 Icicles jednocześnie. Rzucenie Ice Lance powoduje wystrzelenie wszystkich zebranych Icicles w kierunku celu.
 • Frostbolt zadaje teraz 10% mniej obrażeń i nie zwiększa już obrażeń żadnego z czarów. Zamiast tego zwiększono obrażenia tych czarów.
 • Water Elemental
  • Obrażenia Waterbolt zostały zwiększone o 25%.

Talenty
 • Frost Bomb zadaje teraz graczom 70% obrażeń (poprzednio 60%).
 • Ice Floes ma teraz 3 ładunki (poprzednio 2) i 20-sekundowy czas odnowienia (poprzednio 45 sekund).
 • Living Bomb zadaje teraz graczom 85% obrażeń (poprzednio 70%).
 • Nether Tempest zadaje teraz graczom 85% obrażeń (poprzednio 70%).
 • Efektywny zasięg Rune of Power został zwiększony. Mage może znajdować się w odległości do 8 jardów od swojego Rune of Power i wciąż czerpać korzyści przyspieszonej regeneracji many i zwiększonych obrażeń z czarów (poprzednio 3 jardy).
 • Temporal Shield, poza swoimi dotychczasowymi efektami, teraz zmniejsza także otrzymywane obrażenia o 15%, gdy jest aktywna.

Glify
 • Major Glyphs
  • Glyph of BLink zwiększa teraz dystans pokonywany przy pomocy Blink o 8 jardów (poprzednio 5 jardów).
  • Glyph of Ice Lance nazywa się teraz Glyph of Splitting Ice.
   • Glyph of Splitting Ice sprawia, że Ice Lance i Icicles trafią jeden dodatkowy cel za 50% obrażeń.
  • Glyph of Invisibility został zastąpiony przez Glyph of Rapid Displacement.
   • Glyph of Rapid Displacement daje dwa ładunki dla Blink, które ładują się w ciągu 15 sekund jeden, ale nie uwalnia już Mage'a od ogłuszeń i efektów spowalniających lub unieruchamiających.
  • Glyph of Remove Curse zwiększa teraz zadawane obrażenia o 15% po skutecznym usunięciu klątwy (poprzednio 10%).
  • Glyph of Spellsteal leczy teraz Mage'a za 5% jego maksymalnego zdrowia po skutecznym wykradnięciu czaru (poprzednio 3%).
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of Condensation: Zwiększa rozmiar Water Elementala Mage'a.
  • Glyph of Evaporation: Zmniejsza rozmiar Water Elementala Mage'a.
  • Glyph of Unbound Elemental: Water Elemental Mage'a zostaje zastąpiony przez Unbound Water Elementala.

Monk

Ogólne
 • Spinning Crane Kick funkcjonuje teraz jako inteligentne leczenie, lecząc 6 najbardziej poranionych sojuszników w zasięgu, a pomniejsi stronnicy nie są już obierani na cel (Wild Impy, Bloodwormy, węże ze Snake Trap itp.). Nie wprowadzono zmian w całkowitej ilości otrzymywanego leczenia.

Brewmaster
 • Keg Smash zadaje teraz 18% mniejsze obrażenia.

Mistweaver
 • Mana Tea jest teraz zużywana ze zwiększoną szybkością 1 ładunku na 0.5 sekundy (poprzednio 1 ładunek na 1 sekundę).
 • Leczenie Revival zostało zmniejszone o 30%.

Windwalker
 • Mastery: Bottled Fury zostało przeprojektowane. Bottled Fury daje teraz szansę wygenerowania dodatkowego ładunku Tigereye Brew, kiedy Monk otrzymuje jakiś w normalnym trybie.
 • Storm, Earth and Fire zadaje teraz 70% obrażeń (poprzednio 60%) z jednym przyzwanym Spiritem i 55% obrażeń (poprzednio 45%) z dwoma.
 • Tigereye Brew została nieco zmieniona.
  • Zwiększa teraz obrażenia o 6% na ładunek (poprzednio 1% na ładunek), ale nie czerpie już korzyści z Mastery.
  • Ładunek Tigereye Brew jest otrzymywany za każde zużyte na ataki i umiejętności 4 Chi (poprzednio ładunek za 3 Chi).

Talenty
 • Chi Brew przywraca tera 2 Chi, ma 45-sekundowy czas odnowienia (poprzednio 1.5 minuty) i generuje ładunek Brew/Tea w oparciu o specjalizację Monka.
  • Brewmaster: 5 ładunków Elusive Brew.
  • Mistweaver: 2 ładunki Mana Tea.
  • Windwalker: 2 ładunki Tigereye Brew.
 • Chi Burst nie wymaga juz celu. Przemieszcza się teraz jako 40-jardowa linia przed Monkiem.
 • Healing Elixirs nie będą się już aktywować, jesli Monk jest w pełni zdrowia, będą się za to automatycznie aktywować, kiedy zdrowie Monka spadnie poniżej 35%.
 • Invoke Xuen, the White Tiger ma pasek kontroli zwierzęcia dla Xuena, a talent nie jest już ograniczany przez globalny czas odnowienia w żadnej ze specjalizacji.
  • Monkowie Brewamasterzy dostają teraz Vengeance, kiedy Xuen otrzyma obrażenia.
 • Power Strikes będą teraz aktywowane z następujących generatorów Chi: Jab, Expel Harm, Spinning Crane Kick (kiedy trafi co najmniej 3 cele), Crackling Jade Lightning i Soothing Mist.
 • Ring of Peace ma nowy efekt wizualny, który prawidłowo odzwierciedla jego obszar działania, i rozbraja teraz zarowno wrogów, jak i tych, którzy zaatakują sojuszników będących w obszarze działania przez 4 sekundy (poprzednio 3 sekundy). Efekt uciszający po rzuceniu zaklęcia pozostaje wciąż o długości 3 sekund.
 • Rushing Jade Wind został przeprojektowany i zastępuje Spinning Crane Kick.
  • Rushing Jade Wind: Monk przyzywa wirujące tornado, zadając obrażenia pobliskim wrogom (a w przypadku Mistweaverów lecząc pobliskich sojuszników). Rushing Jade Wind ma ten sam koszt, generację Chi i częstotliwość tików co Spinning Crane Kick, ale leczy lub zadaje 80% okresowych obrażeń, trwa 6 sekund, jest instant i nie jest kanałowany.
 • Leczenie i obrażenia Zen Sphere zostały zwiększone o 15%.

Glify
 • Major Glyphs
  • Glyph Of Afterlife zwiększa teraz szansę na przyzwanie Healing Sphere o 100% (poprzednio 25%).
  • Glyph of Crackling Jade Lightning został zastąpiony przez Glyph of Nimble Brew.
   • Glyph of Nimble Brew sprawia, że Nimble Brew leczy Monka, kiedy usuwa efekt unieruchamiający, ogłuszający lub odstraszający.
  • Glyph of Expel Harm został zastąpiony przez Glyph of Rapid Rolling.
   • Glyph of Rapid Rolling powoduje, że następny Roll lub Chi Torpedo pokona dłuższy dystans po użyciu Roll lub Chi Torpedo.
  • Glyph of Retreat został zatąpiony przez Glyph of Fortitous Spheres.
   • Glyph of Fortitous Spheres powoduje, że lecznicza kula może zostać przyzwana w pobliżu Monka za darmo, kiedy jego życie spadnie poniżej 25%. Ten efekt nie może wystąpić częściej niż raz na 30 sekund.
  • Glyph of Stoneskin został zastąpiony przez Glyph of Detox.
   • Glyph of Detox powoduje, że Detox leczy cel, kiedy skutecznie usunie szkodliwy efekt.
  • Glyph of Targeted Expulsion powoduje teraz, że Expel Harm leczy za 50% więcej, gdy użyty zostanie na innym celu.
  • Glyph of Transcendence skraca teraz czas odnowienia Transcendence: Transfer o 5 sekund (poprzednio zwiększał zasięg o 10 jardów).
  • Glyph of Uplift został zastąpiony przez Glyph of Targeted Expulsion.
   • Glyph of Targeted Expulsion pozwala rzucać Expel Harm na innych graczy.
Naprawione błędy
 • Naprawiono błąd, który powodował, że obrażenia niektórych umiejętności Brewmastera skalowały się nieprawidłowo.


Paladin

Ogólne
 • Sanctity of Battle teraz wpływa także na czas odnowienia Holy Shock.
 • Seal of Insight nie ma już szansy na przywrócenie many przy okazji ataku.
 • Turn Evil ma teraz 15-sekundowy czas odnowienia.

Holy
 • Mastery: Illuminated Healing nie aktywuje się już z okresowego leczenia.
 • Divine Plea nie redukuje już leczenia. Teraz przywraca manę na podstawie Spiritu Paladina.
 • Guardian of the Ancient Kings (Holy) ma teraz 3-minutowy czas odnowienia (poprzednio 5 minut) i przyzywa obrońcę, który leczy sojusznika, którego leczył Paladin za 100% (poprzednio 10%) wyleczonego zdrowia, ale nie leczy już pobliskich sojuszników.
 • Holy Insight zwiększa teraz efektwność Eternal Flame, Light of Dawn i Word of Glory o 50%. Efektywność pozostałych czarów leczących wciąż jest zwiększana o 25%.
 • Holy Radiance unkcjonuje teraz jako inteligentne leczenie, lecząc 6 najbardziej poranionych sojuszników w zasięgu, a pomniejsi stronnicy nie są już obierani na cel (Wild Impy, Bloodwormy, węże ze Snake Trap itp.). Nie wprowadzono zmian w całkowitej ilości otrzymywanego leczenia.
 • Koszt many Holy Shock został zmniejszony o 50%.
 • Judgment dla Paladinów Holy kosztuje teraz 12% bazowej many (poprzednio 5%).

Protection
 • Crusader Strike teraz aplikuje efekt Weakened Blows na cel w przypadku Paladina Protection.
 • Grand Crusader nie ma już szansy na aktywację z Crusader Strike i Hammer of the Righteous, ale ma teraz 30% szans na aktywację po uniknięciu lub sparowaniu ataku wręcz (poprzednio 12%).
 • Guarded by the Light przywraca teraz 15% maksymalnej many Paladina co 2 sekundy (poprzednio 6%).

Retribution
 • Czas odnowienia Guardian of the Ancient Kings (wersja specjalizacji Retribution) został skrócony z 5 do 3 minut, a maksymalna ilość ładunków została zmniejszona do 12.
 • Inquisition trwa teraz 20 sekund na każdy ładunek Holy Power (poprzednio 10 sekund).

Talenty
 • Burden of Guilt został zastąpiony nowym talentem o nazwie Evil is a Point of View, który pozwala Paladynowi na użycie Turn Evil na graczach i bestiach.
 • Okresowe leczenie z Eternal Flame jest teraz 40% bardziej efektywne.
 • Execution Sentence będzie teraz natychmiastowo zadawał celowi obrażenia w wysokości pięciokrotności obrażeń zadanych przez ostatni efekt okresowy, jeśli zostanie usunięty (dispell).
  • Stay of Execution będzie teraz natychmiastowo leczył cel za pięciokrotność leczenia z ostatniego efektu okresowy, jeśli zostanie usunięty.
 • Hand of Purity redukuje obrażenia otrzymywane z okresowych szkodliwych efektów o 80% (poprzednio 70%) oraz redukuje obrażenia otrzymywane z okresowych szkodliwych efektów, które nie mogą zostać zatrzymane, o 40% (poprzednio 0%).
 • Light's Hammer funkcjonuje teraz jako inteligentne leczenie, lecząc 6 najbardziej poranionych sojuszników w zasięgu, a pomniejsi stronnicy nie są już obierani na cel (Wild Impy, Bloodwormy, węże ze Snake Trap itp.). Nie wprowadzono zmian w całkowitej ilości otrzymywanego leczenia.
 • Sacred Shield
  • Holy: Sacred Shield aplikuje teraz swoją tarczę absorbującą obrażenia natychmiast, może być aktywna na wielu celach jednocześnie, ale talent kosztuje teraz manę i ma 3 ładunki z 10-sekundowym czasem ładowania.
  • Protection: Sacred Shield jest 30% mniej efektywna.
 • Sanctified Wrath
  • Holy: Sanctified Wrath teraz zwiększa także szansę na krytyczne trafienie z Holy Shock o 20%.
  • Protection: Sanctified Wrath teraz powoduje, że Judgment generuje 2 Holy Power zamiast 1, kiedy aktywny jest Avenging Wrath.
 • Selfless Healer, oprócz swoich dotychczasowych efektów, teraz sprawia także, że Judgment generuje ładunek Holy Power w przypadku Paladinów Holy. Ładunki Selfless Healer teraz skracają czas rzucania, zmniejszają koszt many i zwiększają efektywność czarów Divine Light, Flash of Light oraz Holy Radiance.
  • Bastion of Glory będzie teraz aplikował bonus do leczenia Selfless Healer rzucającemu Paladinowi, jak i innym celom, a także zużywał wszystkie ładunki Bastion of Glory.
 • Unbreakable Spirit została uproszczona. Skraca ona teraz czas odnowienia Divine Shield, Divine Protection i Lay on Hands o 50%.

Glify
 • Nowe Major Glyphs
  • Glyph of Divine Shield: Usunięcie szkodliwych efektów przez Divine Shield leczy Paladyna za każdy usunięty w ten sposób efekt. Takie leczenie nie może przekroczyć procenta maksymalnego życia Paladina.
  • Glyph of Hand of Sacrifice: Hand of Sacrafice nie przenosi już obrażeń otrzymanych przez cel na Paladyna.
 • Major Glyphs
  • Glyph of Denounce powoduje teraz, że Holy Shock skraca czas rzucania następnego Denounce o 0.5 sekundy, zaś efekt ten może kumulować się do 3 razy.
  • Glyph of Divine Plea zmniejsza teraz przywracaną ilość many oraz skraca czas odnowienia Divine Plea o 50%.
  • Glyph of Holy Wrath pozwala teraz Holy Wrath ogłuszać także aberracje (aberrations).
  • Glyph of Immediate Truth zwiększa teraz natychmiastowe obrażenia zadawane przez Seal of Truth o 40% (poprzednio 30%).
  • Glyph of Inquisition został przeprojektowany. Zwiększa on teraz czas trwania Inquisition o 30 sekund (aż do 2 minut) za każdym razem, kiedy Paladin zada śmiertelny cios celowi, który może dać mu doświadczenie lub honor.
  • Glyph of Rebuke został zastąpiony przz Glyph of Devotion Aura.
   • Glyph of Devotion Aura sprawia, że Devotion Aura nie oddziałuje już na członków rajdu lub grupy, ale czas odnowienia jest krótszy.
  • Glyph of the Alabaster Shield zwiększa teraz obrażenia następnej Shield of the Righteous o 10% na ładunek (poprzednio 20% na ładunek).
  • Glyph of the Battle Healer został przeprojektowany. Ten glif sprawia teraz, że Seal of Insight nie leczy już Paladina, a w zamian pobliscy członkowie grupy lub rajdu otrzymują leczenie w wysokości 30% leczenia, jakie z Seal of Insight otrzymałby Paladin.
  • Glyph of Turn Evil został zastąpiony przez Glyph of Burden of Guilt.
   • Glyph of Burden of Guilt sprawia, że Judgment spowalnia prędkość poruszania się celu o 50% przez 2 sekundy.
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of the Exorcist: Exorcism będzie teraz wyglądał tak, jakby usuwał zło z celu.
  • Glyph of Pillar of Light: Krytyczne leczenie innych graczy spowoduje pojawianie się na chwilę małego słupa światła w miejscu, gdzie stoją.


Priest

Ogólne
 • Hymn of Hope preferuje teraz uzdrawiaczy, kiedy obiera na cel postaci, którym przywróci manę. Uzdrawiacze zawsze będą mieć pierwszeństwo przed nie-uzdrawiaczami, niezależnie od posiadanej many.
 • Leap of Faith nie ma już wymogu zwracania się twarzą w stronę celu.
 • Shadow Word: Death zadaje teraz 15% więcej obrażeń.
 • Shadow Word: Pain zadaje teraz 25% więcej obrażeń.

Discipline
 • Grace nie może już zostać usunięta (dispelled).
 • Rapture napełnia teraz Priesta maną równą 100% kosztu Power Word: Shield kiedy tarcza ta zostaje w pełni wykorzystana lub zostaje usunięta (poprzednio dawał manę równą 150% Spirit). Pod uwagę brany jest zmodyfikowany koszt many Power Word: Shield, już po zmniejszeniu go poprzez pasywny efekt Rapture.
 • Czas trwania Spirit Shell został skrócony z 15 do 10 sekund, a efektywność tarczy absorbującej obrażenia może być teraz redukowana poprzez Battle Fatigue.

Holy
 • Kosz many Holy Word: Sanctuary został zmniejszony do 3.8% (poprzednio 6.3%) i funkcjonuje teraz jako inteligentne leczenie, lecząc 6 najbardziej poranionych sojuszników w zasięgu, a pomniejsi stronnicy nie są już obierani na cel (Wild Impy, Bloodwormy, węże ze Snake Trap itp.). Nie wprowadzono zmian w całkowitej ilości otrzymywanego leczenia.
 • Lightspring jest teraz bazową umiejętnością Priestów Holy, a jej nazwa została zmieniona na Lightwell.
 • Redukcja kosztów many Serendipity została zwiększona o 20% na ładunek (poprzednio 10% na ładunek) i nie wyświetla już powiadomienia w interfejsie, kiedy jest aktywna.

Shadow
 • Shadowform zwiększa teraz pancerz Priesta o 60%, ale nie redukuje już otrzymywanych obrażeń o 15%.
 • Shadowy Apparitions tworzą teraz cienistą wersję Priesta i nadlatują w stronę celu, by zadać obrażenia. Duchy traktowane są teraz jak pociski i nie można ich już zaatakować.
 • Vampiric Touch zadaje teraz 20% więcej obrażeń.

Talenty
 • Angelic Feather zwiększa teraz prędkość poruszania się sojusznika o 80% (poprzednio 60%), a pióra pozostają aktywne przez 10 minut (poprzednio 5 minut).
 • Efekt Cascade może teraz przeskakiwać do 4 razy (poprzednio 3), ale nie będzie się to już zdarzać pomiędzy pomniejszymi stronnikami (Wild Impy, Bloodwormy, węże ze Snake Trap itp.).
 • Divine Insight dla Priestów Discipline ma teraz 100% szans na aktywację swojego efektu po użyciu Penance (poprzednio 40%), a powiadomienie widoczne jest teraz w interfejsie.
 • Leczenie Divine Star nie podlega już stopniowej redukcji efektów, kiedy użyte na wielu celach.
 • From Darkness, Comes Light
  • Discipline, Holy: Teraz ma szansę na aktywację efektu przy okazji rzucania następujących czarów: Penance, Cicle of Healing, Prayer of Mending i Prayer of Healing.
  • Shadow: Ma teraz 20% szans na aktywację efektu (poprzednio 15%).
 • Leczenie Halo nie podlega już stopniowej redukcji efektów, kiedy użyte na wielu celach.
 • Mindbender zadaje teraz 10% więcej obrażeń, a zwracana mana została zwiększona o 20%.
 • Psyfiend nie czerpie już korzyści z Haste, a jego zdrowie zostało zmniejszone o 75%, ale naprawiliśmy błąd, który powodował, że Psyfiend nie posiadał bazowego Resilience.
 • Obrażenia i leczenie wymagane do aktywowania Twist of Fate zostały zwiększone z 20% do 35%.

Glify
 • Major Glyphs
  • Efekt Glyph of Dark Bindings jest teraz bazowym efektem, a glif został zastąpiony przez Glyph of Focused Mending.
   • Glyph of Focused Mending sprawia, że Prayer of Mending przeskakuje tylko między rzucającym Priestem a jego celem.
  • Glyph of Fear Ward skraca teraz czas odnowienia Fear Ward bez skracania jej czasu trwania.
  • Glyph of Lightspring nazywa się teraz Glyph of Lightwell.
   • Glyph of Lightwell sprawia, że Lightwell leczy o 50% więcej, ale nie czyni już tego automatycznie. Sojusznicy muszą ją kliknąć, by się wyleczyć.
  • Glyph of Lightwell nazywa się teraz Glyph of Deep Wells.
   • Glyph of Deep Wells zwiększa liczbę ładunków Lightwel o 2.
  • Glyph of Purity powoduje teraz, że Purify leczy cel za 5% maksymalnego zdrowia po skutecznym usunięciu efektu magicznego lub choroby (poprzednio 3%).
  • Glyph of Reflective Shield sprawia teraz, że Power Word: Shield odbija 70% zaabsorbowanych obrażeń (poprzednio 45%).
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of Angels: Sprawia, że czary leczące Priesta dają na chwilę anielskie skrzydła.
  • Glyph of Inspired Hymns: Kiedy Priest rzuca jeden z Hymnów, nad jego postacią pojawia się duch.
  • Glyph of Shifted Appearances: Void Shift sprawia, że Priest i jego cel wymieniają się na chwilę wyglądem.
  • Glyph of the Sha: Zamienia Shadowfienda i Mindbendera Priesta w Sha Beast.

Zbroje klasowe
 • Bonus za 2 części zestawu PvP specjalizacji Discipline/Holy - Holy Spark - nie może być już usunięty (dispelled).
 • Bonus za 4 części zestawu PvP specjalizacji Shadow nie wywołuje już efektu obszarowego i dotyczy tylko postaci, która usuwa Vampiric Touch.

Naprawione błędy
 • Naprawiono problem, w którym Chakra: Serenity nie zwiększała szansy na krytyczne uderzenie Cascade, Divine Star i Halo.


Rogue

Ogólne
 • Obrażenia Ambush zostały zwiększone o 12%.
 • Evasion zwiększa teraz szansę na unik o 100% (poprzednio 50%), czas odnowienia został skrócony z 3 do 2 minut, a czas trwania z 15 do 10 sekund.
 • Eviscerate zadaje teraz 10% mniej obrażeń.
 • Obrażenia Fan of Knives zostały zwiększone o 25%.
 • Recuperate przywraca 4% maksymalnego zdrowia co 3 sekundy (poprzednio 3%).
 • Sinister Strike zadaje teraz 240% obrażeń broni (poprzednio 145%), ale kosztuje 50 Energy (poprzednio 40).

Assasination
 • Rogue'owie o tej specjalizacji nie powinny móc dłużej ubiegać się o broń inną niż sztylety w sytuacjach, w których łupy są rozdzielane automatycznie (wyszukiwarka rajdów, bonusowy rzut kostką, heroiczne/normalne scenariusze i nadchodzący rajdy elastyczne).
 • Dispatch zadaje teraz 645% obrażeń broni (poprzednio 460%).
 • Mutilate zadaje teraz 280% obrażeń broni (poprzednio 200%).

Combat

 • Nowa pasywna umiejętność, Ruthlessness: Poznawana przez Rogue'ów Combat na 32. poziomie. Rogue zdobywa 20% szansy na punkt combo (100% przy 5 punktach combo) na natychmiastowe odzyskanie 1 punktu combo po zadaniu kończącego ciosu.
 • Wybór celów Killing Spree został zmieniony. Jeśli Blade Flurry nie jest aktywne, Killing Spree uderzy w cel Rogue'a 7 razy lub wybierze najbliższy cel jeśli żaden nie został wybrany. Killing Spree będzie działało jak dotychczas jeśli Blade Flurry jest aktywne.
 • Revealing Strike zadaje teraz 160% obrażeń broni (poprzednio 125%).
 • Vitality zwieksza teraz Attack Power o 40% (poprzednio 30%).

Subtlety
 • Backstab zadaje teraz 380% obrażeń broni (poprzednio 275%).
 • Hemorrhage zadaje teraz 160% obrażeń broni (poprzednio 140%); 232% obrażeń broni, jeśli dzierżony jest sztylet (poprzednio 203%).
 • Sanguinary Vein zwiększa teraz obrażenia wobec cełów dotkniętych efektami krwawienia o 25% (poprzednio 20%).

Talenty
 • Koszt Burst of Speed został zmniejszony z 30 do 15 Energy.
 • Cheat Death zmniejsza teraz otrzymywane obrażenia o 85% (poprzednio 80%).
 • Cloak and Dagger pozwalają teraz Rogue'owi użyć Ambush, Garrote i Cheap Shot w odległości 40 jardów od celu (poprzednio 30 jardów).
 • Nightstalker zwiększa teraz obrażenia zadawane z ukrycia o 50% (poprzednio 25%).
 • Paralytic Poison ogłusza teraz cel po 4 zaaplikowaniu (poprzednio po 5).
 • Czas odnowienia Shadowstep został skrócony do z 24 do 20 sekund.

Glify
 • Major Glyphs
  • Efekt Glyph of Adrenaline Rush jest teraz efektem bazowym, a glif został zastąpiony przez Glyph of Redirect.
   • Glyph of Redirect skraca teraz czas odnowienia Redirect o 50 sekund (poprzednio usuwal całkowicie czas odnowienia).
   • Glyph of Blind usuwa teraaz jedynie okresowe obrażenie, które spowodowałyby wyjście z oślepienia. Dla tych, którzy wybrali także talent Dirty Tricks oznacza to, że Blind nie będzie już usuwał ich trucizn i efektów krwawienia.
   • Glyph of Crippling Poison został zastąpiony przez Glyph of Sharpened Knives.
    • Glyph of Sharpened Knives powoduje teraz, że Fan of Knives uszkadza też pancerz swoich ofiar, aplikując 1 ładunek Weakened Armor.
   • Glyph of Debilitation zostal zastąpiony przez Glyph of Recovery.
    • Glyph of Recovery zwiększa leczenie otrzymywane przez Rogue'a, kiedy aktywny jest Recuperate.
   • Glyph of Recuperate zwiększa teraz także leczenie z Recuperate o dodatkowe 1% (poprzednio o 0.5%).
   • Glyph of Sap został zastąpiony przez Glyph of Hemorrhaging Veins.
    • Glyph of Hemorrhaging Veins sprawia, że Sanguinary Veins zwiększa też obrażenia zadawane celom z nałożonym efektem Hemorrhage.
   • Glyph of Shiv skraca teraz czas odnowienia o 3 sekundy (poprzednio 2).
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of Improved Distraction: Distract przyzywa teraz wabik we wskazane miejsce.
  • Glyph of the Headhunter: Throw i Deadly Throw będą teraz skutkowały rzuceniem topora niezależnie od broni, jaką aktualnie dzierży Rogue.

Zbroje klasowe
 • Bonus za 4 części zestawu Tier 15 powoduje teraz, że Shadow Blades zmniejszają koszt wszystkich umiejętności o 15% (poprzednio 40%).

Naprawione błędy
 • Naprawiono problem, w którym specyficzne warunki mogły sprawić, że Blade Flurry nie zadawał obrażeń pobliskim wrogim jednostkom.

Shaman

Ogólne
 • Efektywność Chain Heal nie będzie już spadać wraz z kolejnymi przeskokami (poprzednio spadała o 30% po każdym przeskoku).
 • Greater Earth Elemental przyzywany przez Earth Elemental Totem nie będzie już prowokował na siebie potworów walczących już z innymi graczami będącymi w specjalizacji tankującej.
 • Greater Fire Elemental przyzywany przez Fire Elemental Totem zadaje teraz 10% więcej obrażeń.
 • Leczenie Healing Rain zostało zmniejszonoe o 30%, a obszar działania zostal rozszerzony z 10 do 12 jardów. Ponadto czar funkcjonuje teraz jak inteligentne leczenie, lecząc 6 najbardziej poranionych sojuszników w zasięgu, a pomniejsi stronnicy nie są już obierani na cel (Wild Impy, Bloodwormy, węże ze Snake Trap itp.). Nie wprowadzono zmian w całkowitej ilości otrzymywanego leczenia.

Enhancement
 • Obrażenia Fire Nova zostały zwiększone o 83%.
 • Debuff Stormstrike wpływa teraz również na Elemental Blast, ale zadaje teraz 380% obrażeń broni (poprzednio 450%).

Restoration
 • Purification, oprócz swoich dotychczasowych efektów, zwiększa teraz także leczenie Healing Rain o 100%.
  • Czas trwania Ancestral Vigor wynosi teraz 30 sekund. (poprzednio 15)
 • Koszt many Riptide został obniżony o 25%.

Talenty
 • Czas odnowienia Astral Shift wynosi teraz 90 sekund (poprzednio 120).
 • Conductivity została przeprojektowana.
  • Leczenie sojusznika Healing Wave, Greater Healing Wave, Healing Surge lub Chain Heal zwiększa czas trwania Healing Rain o 4 sekundy.
  • Zadanie obrażeń wrogowi z Lightning Bolt, Chain Lightning, Earth Shock lub Stormstrike zwiększa czas trwania Healing Rain o 4 sekundy.
  • Conductivity może zwiększyć czas trwania Healing Raid do maksymalnie 40 sekund.
 • Efekt duplikacji czarów Echo of the Elements nie może już wystąpić więcej niż raz na 4 sekundy, kiedy używany jest przeciwko wrogiemu graczowi lub jego zwierzęciu.
 • Healing Tide Totem nie jest już talentem i stał się umiejętnością bazową dla wszystkich Shamanów. Ponadto totem ten leczy teraz 12 członków rajdu (poprzednio 5), kiedy jest użyty w 25-osobowej instancji.
  • Nowy talent: Rushing Streams. Rushing Streams zastępuje talent Healing Tide Totem, zwiększa leczenie z Healing Stream Totem o 15% i sprawia, że totem ten leczy dwie osoby naraz.
 • Wstępna tarcza absorbcyjna ze Stone Bulwark Totem absorbuje teraz dodatkowe 33% obrażeń.
 • Totemic Restoration został zastąpiony przez nowy talent, Totemic Persistence.
  • Nowy talent: Totemic Persistence. Przyzywanie drugiego totemu z tego samego żywiołu nie sprawia już, że ten pierwszy zostaje usunięty. Z tego efektu może skorzystać tylko jeden nie-ognisty totem jednocześnie.
 • Unleashed Fury
  • Efekt Earthliving Weapon teraz dotyczy Shamana, a nie celu.
  • Efekt zwiększający obrażenia Lightning Bolt z Unleashed Fury Flametongue Weapon wynosi 30% (poprzednio 20%).

Glify
 • Nowe Major Glyphs
  • Glyph of Eternal Earth: Lightning Bolt ma teraz szansę dodać ładunek do aktywnej Earth Shield Shamana. Maksymalna ilość ładunków Earth Shielda wynosi 9.
  • Glyph of Purging: Skuteczne użycie Purge na celu daje teraz ładunek Maelstrom Weapon.
 • Major Glyphs
  • Glyph of Chaining wydłuża teraz czas odnowienia Chain Heal o 2 sekundy (poprzednio o 4).
  • Glyph of Cleansing Waters leczy teraz cel za 5% maksymalnego zdrowia Shamana (poprzednio 4%).
  • Glyph of Fire Elemental Totem skraca teraz czas odnowienia i czas trwania Fire Elemental Totem o 50% (poprzednio 40%).
  • Glyph of Frost Shock skraca teraz czas odnowienia Frost Shock o 2 sekundy.
  • Glyph of Grounding Totem wydłuża teraz czas odnowienia Grounding Totem po odbiciu wrogiego czaru o 20 sekund (poprzednio o 35).
  • Glyph of Healing Storm nie zwiększa już leczenia Healing Rain.
  • Glyph of Riptide zmniejsza początkowe bezpośrednie leczenie Riptide o 75% (poprzednio 90%).
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of Astral Fixation: Astrall Recall zabiera teraz Shamana do Earthshrine w przynależnej mu stolicy.
  • Glyph of the Compy: Hex zamienia teraz wroga w Compy (jaszczurkę).
  • Glyph of Elemental Familiars: Przyzywa losowego żywiołaka. Żywiołaki różnych typów mają tendencję do wdawania się w bójki.
  • Glyph of Flaming Serpents: Searing Totem Shamana odzwierciedla teraz Serpent Ward Vol'jina.
  • Glyph of Lingering Ancestors: Wskrzeszenie kogoś Ancestral Spirit powoduje, że za wskrzeszonym przez krótki czas podążać będzie duch przodka.
  • Glyph of Rain of Frogs: Pozwala Shamanowi przywołać deszcz żab we wskazanym miejscu.
  • Glyph of Spirit Raptors: Spirit Wolves zostają zastąpione przez Spirit Raptors.
  • Glyph of Spirit Wolf: Ghost Wolf może być teraz użyty, kiedy Shaman jest duchem.

Zbroje klasowe
 • Bonus za 2 części zestawu PvP dla specjalizacji Elemental uległ zmianie. Teraz pozwala, by Lightning Shield aktywowana była raz na 1.5 sekundy zamiast raz na 3 sekundy.
 • Bonus za 4 cześci zestawu PvP dla specjalizacji Enhancement teraz powoduje, że Flametongue Weapon Shamana spowalnia prędkość poruszania się celu na 3 sekundy.

Warlock

Ogólne
 • Obrażenia Corruption zostały zwiększone o 10%.
 • Demonic Gateway nie może być już atakowana i nie usuwa już tymczasowo threatu z użytkownika. Debuff po skorzystaniu z Demonic Gateway został wydłużony z 15 do 60 sekund czasu trwania.
 • Fel Armor nie zmniejsza już otrzymywanych obrażeń o 10%.
 • Fel Flame zadaje teraz 13% więcej obrażeń, kosztuje 2% mniej many i nie wydłuża już czasu trwania okresowych obrażeń.
 • Obrażenia Immolate zostały zwiększone o 10%.
 • Rain of Fire ma teraz mniejszą szansę na wygenerowanie Burning Embers.
 • Codex of Xerrath teraz przepełnia felową magia dodatkowe zaklęcia (efekt zielonego ognia).
  • Summon Felsteed, Summon Dreadsteed, Summon Abyssal, Demonic Fury, Dark Apotheosis i Demonic Leap.

Affliction
 • Agony zadaje teraz 16% większe obrażenia.
 • Drain Soul nie wysysa już Soul Shardów od zwierząt i pomniejszych stronników innych graczy, i zadaje teraz 3% mniej obrażeń. Jeśli inne obrażenia okresowe zostają aktywowane przez Drain Soul, to zadają wtedy 60% swoich normalnych obrażeń (poprzednio 100%).
 • Haunt zadaje 50% więcej obrażeń i zwiększa obrażenia zadawane celowi przez wszystkie okresowe efekty Warlocka o 40%.
 • Malefic Grasp zadaje teraz 34% mniej obrażeń i powoduje, że wszystkie pozostałe efekty okresowych obrażeń Affliction natychmiast zadają 30% swoich normalnych obrażeń okresowych (poprzednio 50%).
 • Nightfall daje teraz Corruption 10% większą szansę na wygenerowanie Soul Sharda z ostatniej zaaplikowanej Corruption.
 • Soul Swap nie zadaje już żadnych obrażeń i teraz kopiuje efekty obrażeń okresowych zamiast po prostu je przenosić, jeśli nie miało się glifa. Skopiowane efekty ponownie zachowują swoją moc i czas trwania. Czas trwania został skrócony z 20 do 3 sekund.
 • Obrażenia Unstable Affliction zostały zwiększone o 21%.

Demonology
 • Dark Soul: Knowledge zwiększa teraz efekty Mastery: Master Demonologist o dodatkowej 30%.
 • Obrażenia Hellfire zostały zmniejszone o 20%.
 • Obrażenia Immolation Aura zostały zmniejszone o 20%.

Destruction
 • Obrażenia Chaos Bolt zostały zwiększone o 15%.
 • Obrażenia Incinerate zostały zwiększone o 10%.

Talenty
 • Archimonde's Vengeane został przeprojektowany i nazywa się teraz Archimonde's Darkness.
  • Archimonde's Darkness daje Dark Soul Warlocka dwa ładunki.
 • Grimoire of Sacrifice nie wpływa już na Drain Life.
  • U Warlocków Affliction Grimoire of Sacrifice zwiększa teraz siłę różnych czarów zadających obrażenia pojedynczemu celowi o 20% (poprzednio 30%).
 • Harvest Life nie zastępuje już Drain Life. Harvest Life jest teraz pasywnym talentem zwiększającym obrażenia Drain Life'a o 50%, a leczenie o 150%. Talent nie zmienia już umiejętności w czar obszarowy.
 • Howl of Terror nie jest już talentem i jest teraz bazową umiejętnością Warlocka.
  • Demonic Breath to nowy talent zastępujący Howl of Terror. Warlock zadaje przed sobą obrażenia Cienia spowalniając cele, czas odnowienia umiejętności wynosi 20 sekund.
 • Kil'jaden Cunning nie spowalnia już prędkości poruszania się i będzie teraz pozwalał Warlockowi rzucać Incinerate, Malefic Grasp i Shadow Bolt w ruchu.
 • Mannoroth’s Fury nie jest już umiejętnością pasywną. Ma 10-sekundowy czas trwania i czas odnowienia równy 1 minutę. Zwiększa zasięg czarów obszarowych o 500% i zwiększa obrażenia o 100% czarów Hellfire, Immolation Aura, Rain of Fire i Seed of Corruption.
 • Soul Leech może teraz zostać aktywowana z Shadowburn. Jest limitowana do maksymalnie 15% puntów maksymalnego zdrowia Warlocka i jego demona (poprzednio 100%).
 • Soul Link przekazuje teraz 20% obrażeń otrzymanych przez Warlocka do jego demona, a 3% całkowitych obrażeń zadanych przez Warlocka wróci jako leczenie. Ta umiejętność aktywna jest zawsze wtedy, kiedy aktywny jest demon Warlocka.

Glify
 • Major Glyphs
  • Glyph of Dark Soul został zastąpiony przez Glyph of Curse of the Elemenets.
   • Glyph of Curse of the Elemenets sprawia, że Curse of the Elements trafia 2 dodatkowe pobliskie cele.
  • Glyph of Everlasting Affliction został zastąpiony przez Glyph of Eternal Resolve.
   • Glyph of Eternal Resolve: Zmienia Unending Resolve w pasywną umiejętność, która zapewnia stałe 10% redukcji otrzymywanych obrażeń.
  • Glyph of Fear nie dodaje już czasu odnowienia do Fear.
  • Glyph of Imp Swarm przyzywa teraz 4 Wild Impy (poprzednio 5).
  • Glyph of Shadowflame został zastąpiony przez Glyph of Unending Resolve.
   • Glyph of Unending Resolve zmniejsza redukcję obrażeń Unending Resolve o 20%, a czas odnowienia jest skrócony o 60 sekund.
  • Glyph of Soul Swap został zastąpiony przez Glyph of Havoc.
   • Glyph of Havoc: Havoc zyskuje 3 dodatkowe ładunki, ale czas odnowienia wydłuża się o 35 sekund.


Zbroje klasowe
 • Bonus za 4 części zestawu Tier-14 skraca teraz czas odnowienia Unending Resolve o 20 sekund.
 • Bonus za 4 części zestawu PvP skraca teraz czas trwania debuffa po użyciu Demonic Gateway o 15 sekund.

Naprawione błędy
 • Naprawiono problem, gdzie Blood Horror nie działał prawidłowo, kiedy aktywna była Metamorphosis.

Warrior

Ogólne
 • Stance'y Warriora mają teraz 1.5-minutowy czas odnowienia (poprzednio 3 sekundy).
 • Blood and Thunder teraz zwiększa także obrażenia Thunder Clap o 50%.
 • Obrażenia Deep Wounds zostały zwiększone o 65%.
 • Enrage jest teraz wywoływany również z krytycznych trafień Devastate i Shield Slam.
 • Hamstring nie jest już objęty globalnym czasem odnowienia.
 • Intervene zrywa teraz także efekty spowalniające i unieruchamiające.
 • Shattering Throw nie kosztuje już Rage.
 • Shield Wall nie wymaga już tarczy. Jeśli Warrior nie ma założonej tarczy, umiejętność spowoduje wyświetlenie wizualnego efektu założonej tarczy.
 • Spell Reflection nie wymaga już tarczy. Jeśli Warrior nie ma założonej tarczy, umiejętność spowoduje wyświetlenie wizualnego efektu założonej tarczy.

Arms
 • Mortal Strike zadaje teraz 215% obrażeń broni (poprzednio 175%).
 • Seasoned Soldier teraz zmniejsza także koszt Rage Thunder Clap o 10.
 • Slam zadaje teraz 25% więcej obrażeń, ale koszt Rage także został zwiększony o 25%. Kiedy aktywny jest Sweeping Strike, Slam zada 35% obrażeń zadanych głównemu celowi wszystkim pozostałym wrogom w zasięgu 2 jardów, a cele będące pod wpływem Colossus Smash otrzymają 10% więcej obrażeń.

Fury
 • Titan’s Grip działa teraz z bronią drzewcową (polearms).

Protection
 • Revenge generuje teraz 20 Rage (poprzednio 15).
 • Riposte to nowa pasywna umiejętność poznawana przez Warriorów Protection na 76. poziomie. Kiedy Warrior unika lub paruje atak, otrzymuje 75% Parry i Dodge jako dodatkowy bonus do Critical Strike na 20 sekund.
 • Ultimatum teraz aktywuje się z krytycznych uderzeń Shield Slam, zamiast mieć stałą 20% szansę na aktywację. Umiejętność uczyni następny Heroic Strike lub Cleave krytycznym i darmowym uderzeniem.

Talenty
 • Czas odnowienia Bladestorm został skrócony z 1.5 minuty do 60 sekund.
  • Arms: Bladestorm zadaje teraz 180% obrażeń broni (poprzednio 120%).
  • Protection: Bladestorm zadaje teraz 160% obrażeń broni (poprzednio 240%).
 • Efekty spowalniające i krwawienia Bloodbath stanowią teraz dwa oddzielne debuffy. Usuniecie jednego nie usunie też drugiego.
 • Enraged Regeneration teraz natychmiastowo leczy Warriora o 10% jego maksymalnego zdrowia (poprzednio 5%) oraz dodatkowo o 10% w czasie 5 sekund (poprzednio 5%).
 • Impending Victory leczy teraz Warriora za 20% jego maksymalnego zdrowia przez cały czas (poprzednio 15% przy ataku i 20% po zabiciu przeciwnika dającego doświadczenie lub honor).
 • Czas trwania Storm Bolt wynosi teraz 4 sekundy (poprzednio 3), a umiejętność atakuje też bronią z off-hand dla Warriorów Fury.
 • Vigilance nie przenosi już obrażeń do Warriora. Talent redukuje teraz ilość obrażeń, jakie otrzymuje cel o 30% przez 12 sekund.
 • Warbringer teraz unieruchamia cel na 4 sekundy zamiast ogłuszać go na 3. 50% redukcja prędkości poruszania się na 8 sekund pozostaje bez zmian. Glyph of Blitz będzie teraz powodował, że Warbringer unieruchomi 2 dodatkowe cele.

Glify
 • Nowe Major Glyphs
  • Glyph of the Executor: Zabicie wroga Execute daje Rage.
  • Glyph of Impaling Throws: Heroic Throw pozostawia teraz w celu topór, który można odzyskać znajdując się w zasięgu 5 jardów od celu, aby dokończyć czas odnowienia Heroic Throw. Ten efekt zaistnieje tylko wtedy, gdy Heroic Throw zostanie użyte w odległości większej niż 10 jardów do celu.
 • Nowe Minor Glyphs
  • Glyph of the Raging Whirlwind: Whirlwind daje z biegiem czasu dodatkową Rage, ale wówczas Warrior nie generuje już Rage z auto-ataków.
  • Glyph of the Subtle Defender: Usuwa bonus do generacji threatu z Defensive Stance.
  • Glyph of the Weaponmaster: Shouty (okrzyki) powodują, że wygląd broni Warriora na krótki czas zmienia się na wygląd jednej z broni, którą ma on w głównym plecaku.[/list

Naprawione błędy
 • Intervene nie powinna już dłużej nieprawidłowo aktywować czasu odnowienia, kiedy brak jest sojusznika, na którym Warrior mógłby użyć tej umiejętności.


Zadania
 • Legendarna seria zadań Wrathiona.
  • Z wszystkich bossów w Throne of Thunder ma teraz szansę wypaść Sigil of Power lub Sigil of Wisdom oprócz ich standardowego łupu dla graczy na odpowiednim etapie legendarnej serii. Gracze nie powinni też dłużej otrzymywać nadmiarowych Sigilów.
  • Z pierwszych ośmiu bossów w Siege of Orgrimmar ma szansę wypaść Sigil of Power, Sigil of Wisdom, Secrets of the Empire lub Titan Runestone oprócz ich standardowego łupu dla graczy na odpowiednim etapie legendarnej serii.
 • Surprise Attack!: Naprawiono problem, gdzie gra czasem nie zaliczała pokonania Hei Fenga.

Potwory • Zmiana w dodatkowym rzucie kostką (Bonus Roll): Gracze, którzy nie mają monety lub zdecydują się na jej nieużycie po pokonaniu jednego ze światowych bossów (Sha of Anger, Galleon, Nalak i Oondasta) mogą wrócić później w tym samym tygodniu i użyć dodatkowego rzutu kostką. Limit nie uległ zmianie i w dalszym ciągu wynosi jedną próbę i jeden dodatkowy rzut na tydzień.
 • H.A.R.V.E.Y. i D.E.N.T. powrócili na swoje stanowiska. Ci mechaniczni aukcjonerzy ponownie pozwolą inżynierom na dostęp do Domu Aukcyjnego w Shrine of Seven Stars i Shrine of Two Moons.
 • Stone Trogg Berserker wyrzuca teraz pospolite przedmioty i nie może być już okradziony.
 • Stone Trogg Geomancer wyrzuca teraz pospolite przedmioty i nie może być już okradziony.

Gildia Awanturników
 • Naprawiono błąd, przez który Mingus Diggs nie resetował się prawidłowo pomiędzy walkami.


Walki pupili

Ogólne
 • Na Timeless Isle dostępny jest nowy turniej dla pupili, więcej szczegółów wkrótce!
 • Czas tury będzie się teraz stopniowo skracał dla graczy, którym wydanie rozkazu w swojej turze zajmuje więcej niż 15 sekund.
 • Gracze mogą teraz wymienić 3 Flawless Battle-Stones tej samej rodziny na pojedynczy Marked Flawless Battle-Stone.
 • Oglądalne walki pupili będą teraz prawidłowo wyświetlać paski zdrowia.
 • Poziomy pupili są teraz widoczne na mapie tylko jeśli masz włączone śledzenie pupili.
 • Pasywny efekt pupili z rodziny Aquatic teraz zmniejsza otrzymywane okresowo obrażenia o 50% zamiast wcześniejszych 25%.
 • Pasywny efekt pupili z rodziny Critter sprawia, że są one teraz odporne na ogłuszenie, uśpienie i unieruchomienie.
 • Pasywny efekt pupili z rodziny Dragonkin aktywuje się, gdy zostaną one sprowadzone do 50% punktów zdrowia (poprzednio 25%).
 • Pasywny efekt pupili z rodziny Elemental teraz dotyczy tylko negatywnych efektów pogody (np. powodowana przez Sandstorm redukcja celności nie zostanie zaaplikowana, ale zmniejszenie obrażeń już tak).
 • Pasywny efekt pupili z rodziny Magic ogranicza teraz otrzymywane obrażenia do maksymalnie 35% maksymalnego zdrowia (poprzednio 40%).

Pupile bitewne
 • Wszystkie pupile bitewne, które można było zdobyć w ramach łupów z Throne of Thunder w wyszukiware rajdów mogą być teraz zdobyte także poprzez dodatkowy rzut kostką.
 • Darkmoon Zeppelin – kilka umiejętności zamieniło się miejscami.
 • Mechanical Pandaren Dragonling - kilka umiejętności zamieniło się miejscami.
 • Tini Twister: Umiejętność Sandstorm została zastąpiona pzez Call Lightning.

Umiejętności pupili
 • Umiejętności pupili bitewnych zawierające komponent zwiększający obrażenia z każdym kolejnym zadanym ciosem nie będą się już dłużej resetować, kiedy oponent zmieni aktywnego pupila.
 • Accuracy dotyczy teraz całej drużyny.
 • Czas trwania Call Lightning został skrócony z 9 do 5 rund, a czas jego odnowienia został wydłużony z 3 do 5 rund.
 • Dark Simulacrum zostało zastąpione przez nową umiejętność, Rot. Rot zadaje obrażenia typu Undead i tymczasowo zmienia rodzaj wrogiego pupila w Undead.
 • Czas odnowienia Death Grip został wydłużony z 3 do 4 rund, obrażenia zostały zmniejszone o 50%, a szansa na trafienie zmalała, by pasować do pozostałych podobnych umiejętności.
 • Obrażenia Nether Gate zostały zmniejszone o 33%.
 • Czas trwania Sandstorm został skrócony z 9 do 5 rund, a czas odnowienia wydłużony z 3 do 5 rund.
 • Obrażenia Sweep zostały zmniejszone o 33%.
 • Trihorn Charge ma teraz o 11.5% mniejsze obrażenia, a a jego czas odnowienia został skrócony do 1 rundy.
 • Trihorn Shield wyświetla teraz prawidłową wartość redukcji obrażeń.

Rajdy, lochy i scenariusze

Rajdy
 • Szansa otrzymania przedmiotów za pokonanie bossów lub dodatkowy rzut kostką została zwiększona dla Mogu'shan Vaults, Heart of Fear, Terrace of Endless Spring i Throne of Thunder na poziomie Wyszukiwarki Rajdów.
 • Szansa otrzymania przedmiotów przy użyciu dodatkowego rzutu kostką została zwiększona dla Throne of Thunder na normalnym poziomie trudności.
 • Wszyscy wrogowie w Throne of Thunder mają teraz debuff Shado-Pan Onslaught, który redukuje ich zdrowie o obrażenia o 20%.
 • Naprawiono problem z naliczaniem osiągnięcia You Said Crossing the Streams Was Bad, który nie zaliczany był u graczy martwych lub czekających w formie ducha.

Lochy
 • Gracze, którzy uzyskają najlepszy czas na serwerze w lochu typu Tryb wyzwań (grupa musi zawierać przynajmniej 3 osoby z tego samego serwera, aby się kwalifikować), otrzymają tymczasowy tytuł, specyficzny dla każdej instancji (np. Siegebreaker dla Siege of Niuzao Temple, Darkmaster dla Scholomance, itd). Tytuł ten będzie aktywny tak długo, jak długo gracz utrzyma najlepszy czas na serwerze. Posiadanie najlepszego czasu na serwerze w jakimkolwiek momencie da graczom również permanentny Feat of Strength jako dowód tego osiągnięcia.

Scenariusze
 • Scenariusze heroiczne nie wymagają już minimalnego poziomu przedmiotu.


PvP

 • Bazowe Resilience zmniejsza teraz obrażenia zadawane innym graczom o 72% (poprzednio 65%).
 • Battle Fatigue teraz zmniejsza leczenie u graczy, którzy prowadzą pojedynek PvP o 55 % (poprzednio 45%0.
 • Przedmioty Grevious z sezonu 14 są już dostępne. Wersje elitarne sprzętu Grevious będą wymagały posiadania ratingu na poziomie 2000 oraz zdobycia w sezonie 27 000 Conquest Points do zakupu.
 • Przedmioty Tyrannical z Sezonu 13 mogą teraz być kupione za punkty Honor.
 • Przedmioty Malevolent z Sezonu 12 mogą być wytwarzane przez rzemieślników.
 • Założenie dowolnej pary talizmanów (trinket) PvP z Sezonu 12 lub późniejszego da graczowi 10% redukcji obrażeń od innych postaci.


Pola bitew i areny

 • Wszystkie zbroje nie-gladiatorskie na polach bitew, rankingowych polach bitew i arenach będą skalowane w dół do poziomu przedmiotu 496.
  • Wyjątkiem od tej reguły jest Grevious Gladiator.
  • Poziom przedmiotu, do którego następować będzie skalowanie, będzie się z biegiem czasu podnosił - w tempie przyrostu 1 punktu poziomu przedmiotu na tydzień dopóki nie osiągnie nowego maksimum równego 512.

Pola bitew
 • Punkty Conquest nagradzane za zwycięstwo na losowym polu bitwy lub polu bitwy Call to Arms zostały zwiększone.
  • Pierwsze zwycięstwo w danym dniu - 150 punktów Conquest (poprzednio 100).
  • Każde kolejne zwycięstwo tego samego dnia - 75 punktów Conquest (poprzednio 50).
 • Strand of the Ancients
  • Bomby nie są już przedmiotem trzymanym w ekwipunku i będą teraz zadawać zauważalnie więcej obrażeń, 4500 (poprzednio 1250).
  • Gracze niosący bombę będą widzieli przycisk, który pozwoli im łatwo ją podłożyć.
   • Podłożenie bomby zajmuje 2 sekundy i może zostać przerwane.
   • Rozbrojenie bomby zajmuje 2 sekundy i może zostać przerwane.
  • Demolishery nie będą już miały umiejętności Ram, a na początku każdej rundy pojawiał się będzie tylko jeden.

Areny
 • W przypadku meczy arenowych trwających dłużej niż 15 minut, jedna z drużyn otrzyma buffa "The Crowd Chose You" ("Wybrańcy publiczności"), który zwiększa obrażenia, szanse na krytyczne uderzenie, wykrywanie niewidzialnych i redukuje otrzymywane obrażenia. Ten buff przyznawany jest według następujących zasad:
  • Drużynie z większą liczbą żyjących graczy.
  • Drużynie, która niemal zabiła gracza z drużyny przeciwnej, doprowadziła go na skraj śmierci (miał najmniejszą ilość życia).
 • Skalowanie ratingu na arenach 2v2 zostało ujednolicone z tym, jakie funkcjonuje w 3v3.

Przedmioty

 • Wszystkie trwałe ulepszenia przedmiotów oferowane przez Enchanting (Zaklinanie), Engineering (Inżynierię), Leatherworking (Kuśnierstwo), Tailoring (Krawiectwo) i rozmaitych sprzedawców oraz zadania, mogą teraz być użyte na przedmiotach dowolnego poziomu. Oznacza to, ze wszystkie ulepszenia mogą być zaaplikowane przedmiotom klasy heirloom.
  • Ulepszenia wysokiego poziomu zaaplikowane przedmiotom używanym przez postacie niższego poziomu mają statystyki skalowane w dół tak, aby przypominać poziomem wzmocnienia charakterystyczne dla danego poziomu.
  • Niskopoziomowe ulepszenia zastosowane na przedmiotach używanych przez wysokopoziomowe postacie nie będą wzrastać w statystykach poza ich oryginalny i zamierzony poziom.
 • Wprowadzono poprawki u kwatermistrzów frakcji z Mists of Pandaria.
  • Epickie przedmioty za punkty Valor sprzedawane u Shado-Pan Assault wymagają teraz tylko reputacji na poziomie Friendly lub niższym, a ich koszt spadł o 34%.
  • Epickie przedmioty sprzedawane u wszystkich pozostałych frakcji Mists of Pandaria nie wymagają już w ogóle reputacji i kosztują teraz punkty Justice zamiast Valor.
  • Rzadkie przedmioty kosztują teraz 75% mniej punktów Justice.
  • Nie poczyniono żadnych zmian w przedmiotach, które wymagają reputacji Exalted.
 • Wypicie duplikatu obecnie aktywnego flaska, któremu zostało mniej niż 15 min, spowoduje teraz dodanie do czasu trwania tego nowego flaska.

Interfejs użytkownika
 • Ślad po bezsensownej opcji Use Hardware w zakładce Sound zaginął.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz