WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Dla nowych graczy: Tworzenie pierwszej postaci

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Dla nowych graczy: Tworzenie pierwszej postaci

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/dng_02_head2.jpg

Witajcie w naszej serii poradników dla nowych graczy! Jeśli chcecie odkryć ogromny, nieustannie zmieniający się świat Azeroth, to dobrze trafiliście. Postaramy się przedstawić tutaj najważniejsze informacje o World of Warcraft, zaczynając od zakupu gry, a kończąc na bardziej skomplikowanych elementach rozgrywki. W razie dodatkowych pytań polecamy odwiedzić dział dla nowicjuszy na naszym forum.

Ta część przybliży Wam pierwsze kroki po uruchomieniu World of Warcraft, czyli wybór serwera i tworzenie postaci, a także o czym powinniście pamiętać przy wybieraniu klasy i rasy. Poradnik jest zgodny z aktualizacją 8.1.

Wybór serwera

Kiedy logujecie się do gry po raz pierwszy, zostaniecie automatycznie umieszczeni na jednym z mniej zaludnionych serwerów, zwanych realmami. Aby go zmienić, trzeba kliknąć przycisk Change Realm w prawym górnym rogu ekranu. Wyświetli się wtedy lista realmów – przy każdym widoczny jest jego rodzaj, ilość posiadanych tam postaci oraz populacja. Realmy dzielą się na dwa rodzaje:
  • Normal – Zwyczajny realm PvE. Gracze nie mogą ze sobą walczyć, jeśli nie znajdują się w obszarze przeciwnej frakcji lub nie włączyli trybu PvP dla swojej postaci w głównym mieście.
  • RP – Serwer, który gromadzi graczy chcących odgrywać role swoich postaci, brać udział w organizowanych przez społeczność wydarzeniach fabularnych itp. Działa na podobnych zasadach, co realm typu Normal. Największym realmem RP w regionie europejskim jest Argent Dawn.

Kiedyś istniały jeszcze serwery PvP, gdzie walka z innymi graczami była zawsze aktywna, ale Blizzard postanowił zmienić ten system. Teraz gracze własnoręcznie włączają tryb PvP (War Mode) w miastach, a w otwartym świecie będą automatycznie trafiać na innych, którzy są chętni do walki. Jeśli zależy wam na grze z rodakami, to serwerem gromadzącym najwięcej polskich graczy jest Burning Legion. Polskie gildie znajdziecie też na innych serwerach – warto zajrzeć do działu gildii na naszym forum, gdzie często się reklamują.

https://wowcenter.pl/Files/dng_02_07.jpg

Tworzenie postaci

Przechodzimy do głównego etapu, czyli tworzenia Waszej pierwszej postaci. Na początek będziecie musieli zdecydować, po czyjej stronie staniecie w odwiecznym konflikcie pomiędzy Hordą a Przymierzem. Wybierzecie rasę, zmodyfikujecie wygląd swojego bohatera i co najważniejsze, wybierzecie klasę. Ten ostatni krok determinuje, z jakich broni, ekwipunku i umiejętności będziecie mogli korzystać w trakcie walki.

Wybór rasy

Wszystkie rasy dostępne dla graczy w World of Warcraft należą do jednej z dwóch frakcji. Horda to nietypowy sojusz, który ponad wszystko ceni honor, siłę i wolę przetrwania. Członków szlachetnego Przymierza łączy wiara w poświęcenie i sprawiedliwość.

W szeregach Hordy możecie grać jako orkowie, nieumarli, taureni, trolle, krwawe elfy oraz gobliny. Przymierze łączy ludzi, krasnoludy, nocne elfy, gnomy, draenei oraz worgenów. Są też neutralni pandareni, którzy wybierają swoją frakcję dopiero po wykonaniu zadań w początkowej strefie. Każda rasa ma kilka unikalnych dla niej umiejętności, np. krasnoludy mogą przemieniać się w kamień i przyjmować mniej obrażeń. Szczegóły znajdziecie w zakładce "More Info" na ekranie tworzenia postaci.


W dodatku Battle for Azeroth wprowadzona została możliwość tworzenia bohaterów należących do tzw. sprzymierzonych ras (Allied Races), czyli przedstawicieli różnych nacji i grup, z którymi nawiązaliśmy kontakt w trakcie naszych przygód w Azeroth. Sprzymierzone rasy można odblokować dopiero na 110 poziomie po spełnieniu określonych wymagań. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku.


Wybór klasy

Teraz zadecydujecie o klasie swojej postaci. Jesteście broniącym sprawiedliwości paladynem, grzebiącym w cudzych kieszeniach łotrem, czy ciskającym kulami ognia magiem? Każda klasa ma unikalny styl rozgrywki, więc zanim podejmiecie ostateczną decyzję, warto kilka wypróbować i sprawdzić, czy Wam odpowiadają.

World of Warcraft ma obecnie 12 klas: wojownik, paladyn, łowca, łotr, kapłan, szaman, mag, czarnoksiężnik, mnich, druid, rycerz śmierci i łowca demonów. Te dwie ostatnie to tzw. klasy heroiczne, które zaczynają swoją przygodę na wyższym poziomie niż pozostałe (kolejno 55 i 100) i są bardziej wyjątkowe pod względem fabularnym. Niektóre klasy są niedostępne dla wybranych ras – nieumarły nie może być np. paladynem, a człowiek nie sprawdzi się jako szaman.

Warto wspomnieć tu również o specjalizacjach, które odblokowują się na 10 poziomie postaci i dodatkowo zmieniają styl rozgrywki. Od nich zależy, czy np. Wasz kapłan będzie skupiał się na leczeniu (Discipline, Holy) czy na zadawaniu obrażeń (Shadow). Każda specjalizacja oferuje odrębny zestaw umiejętności oraz drzewko talentów.


Poszczególne klasy różnią się nie tylko umiejętnościami, ale też ekwipunkiem, z jakiego korzystają. Dla przykładu, łowcy demonów i mnisi ograniczeni są do skórzanych zbroi. Trzeba też zwracać uwagę na statystyki przedmiotów – postacie leczące i rzucające zaklęcia zazwyczaj preferują intelekt (Intellect), a te walczące w zwarciu zręczność (Agility) lub siłę (Strength). Niezależnie od klasy przyda się Wam statystyka wytrzymałości (Stamina), która zwiększa ilość punktów życia.

Po nadaniu wyglądu i imienia swojemu pierwszemu bohaterowi, pozostało Wam już tylko jedno - wejść do świata gry. Aby to zrobić, kliknijcie przycisk Enter World na ekranie wyboru postaci. Powita Was krótka cutscenka wprowadzająca, po czym będziecie mogli rozpocząć swoją pierwszą przygodę w Azeroth!


W kolejnej części naszej serii poradników omówimy podstawy rozgrywki, czyli główne systemy i narzędzia, które pomogą Wam odnaleźć się w świecie gry.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz