WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Battle for Azeroth: Sprzymierzone rasy

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Battle for Azeroth: Sprzymierzone rasy

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_head.jpg

Jedną z głównych nowości w dodatku Battle for Azeroth są sprzymierzone rasy (Allied Races), czyli możliwość tworzenia nowych postaci należących do różnych ras i frakcji w grze, z którymi nawiązaliśmy kontakt podczas naszych przygód w Azeroth. W tym artykule przybliżymy dotychczasowe informacje na temat każdej z nowych ras oraz co dokładnie trzeba zrobić, by je odblokować.

Oprócz unikalnego wyglądu i rozpoczynania przygody na 20 poziomie postaci, każda z nowych ras ma kilka odrębnych wyjątkowych elementów, jak własne wierzchowce, totemy dla szamanów czy formy zwierzęce druidów. Oprócz tego, jeśli zdołacie osiągnąć maksymalny poziom postaci bez korzystania z automatycznego awansu, otrzymacie unikalną zbroję rasową do transmogryfikacji.

Dzieci Nocy (Elfy Nightborne)Horda

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_05.jpg

Odgrodzone za barierą ochronną przez 10.000 lat, elfy z Suramaru stopniowo uzależniły się od tajemnej magii Studni Nocy. Aby ocalić źródło, z którego czerpią moc, przywódcy Dzieci Nocy poszli na układ z Płonącym Legionem, który wywołał w ich królestwie wojnę domową. Wywalczywszy wolność od swoich demonicznych władców, Dzieci Nocy poszukują sojuszników w Hordzie by odzyskać swoje miejsce w świecie.

Elfy z Suramaru mogą ozdabiać swoją ciemną skórę lśniącymi, magicznymi runami. Podróżując, dosiadają wierzchowca Nightborne Manasaber a ich zbroja rasowa to uroczysty strój elfów Shal'dorei. Schronieniem Dzieci Nocy jest Nighthold.


Umiejętności
 • Cantrips - Przyzywa tajemniczą księgę, umożliwiającą dostęp do skrzynki pocztowej na 1,5 minuty.
 • Arcane Pulse - Zadaje przeciwnikom w pobliżu obrażenia oparte na Arcane Power i spowalnia ich o 50%. Trwa 12 sekund.
 • Ancient History - Znajomość profesji Inscription zwiększona o 15 punktów.
 • Magical Affinity - Zwiększa zadawane obrażenia magiczne o 1%.
 • Arcane Resistance - Zmniejsza przyjmowane obrażenia magiczne o 1%.

Wymagania

Aby odblokować tę rasę, wymagane jest ukończenie kampanii Insurection w Suramarze oraz osiągnięcie reputacji Exalted z frakcją The Nightfallen - reputację zdobędziecie w trakcie kampanii fabularnej oraz wykonując odpowiednie World Questy i zlecenia emisariuszy w Suramarze. Następnie trzeba ukończyć scenariusz, podczas którego przekonacie Dzieci Nocy, by dołączyły do Hordy.

Świetliści Draenei (Lightforged)Przymierze

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_01.jpg

Przez nieopisane tysiąclecia, Armia Światłości toczyła wojnę z Płonącym Legionem w całej Wypaczonej Otchłani. Draenei, którzy najbardziej poświęcili się tej długiej krucjacie, przeszli rytuał, który przeistoczył ich w świetlistych draenei, a ich ciała zostały wypełnione esencją świętej światłości. Po zwycięstwie na Argus, świetliści podjęli się nowej misji - obronie Azeroth przed narastającymi niebezpieczeństwami i pomocy Przymierzu w odparciu agresji Hordy.

Świetliści Draenei mają nieco bladszą skórę od ich pobratymców zamieszkujących Azeroth, którą mogą ozdabiać lśniącymi tatuażami. Ich wierzchowiec to Lightforged Felcrusher, a zbroja rasowa reprezentuje ich przynależność do Armii Światłości. Schronieniem świetlistych draenei jest Vindicaar.


Umiejętności
 • Light's Judgment - Zsyła strumień energii Światłości, po 3 sekundach zadając obrażenia przeciwnikom w zasięgu 5 jardów.
 • Forge of Light - Przyzywa kuźnię Światłości, umożliwiając kowalom tworzenie przedmiotów. Zwiększa umiejętność kowalstwa o 10 punktów.
 • Demonbane - Doświadczenie zdobywane przy zabijaniu demonów zwiększone o 20%.
 • Light's Reckoning - Po śmierci następuje pomsta Światłości, zadając obrażenia przeciwnikom w zasięgu 8 jardów i lecząc sojuszników.
 • Holy Resistance - Zmniejsza przyjmowane obrażenia od Światłości o 1%.

Wymagania

Aby odblokować tę rasę, wymagane jest ukończenie kampanii You Are Now Prepared na Argus oraz osiągnięcie reputacji Exalted z frakcją Army of the Light - reputację zdobędziecie w trakcie kampanii fabularnej oraz wykonując odpowiednie World Questy i zlecenia emisariuszy na Argus. Następnie trzeba ukończyć scenariusz, podczas którego przekonacie świetlistych draenei, by dołączyli do Przymierza.

Taureni z Wysokiej Góry (Highmountain)Horda

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_06.jpg

Jako potomkowie Hulna, dzielnego bohatera Wojny Starożytnych, taureni z Wysokiej Góry oddają cześć duchom ziemi, rzek i przestworzy. Chociaż Legion najechał na ich terytorium i zasiał pomiędzy nimi ziarno nieufności, plemiona Wysokiej Góry zdołały ponownie się zjednoczyć. Teraz nareszcie są gotowi wyruszyć poza ich świętą górę i stanąć u boku swoich pobratymców z Kalimdoru, udzielając swojej godności i siły potężnej Hordzie.

Taurenów z Wysokiej Góry wyróżnia ich imponujące poroże, kolorowe barwy wojenne i tatuaże. Ich wierzchowiec to Highmountain Thunderhoof, a zbroja rasowa pozwala nosić na plecach ogromny totem. Druidzi mają też unikalne warianty form zwierzęcych, a szamani odrębne totemy. Schronieniem taurenów z Wysokiej Góry jest Thunder Totem.


Umiejętności
 • Bull Rush - Postać szarżuje do przodu przez 1 sekundę, wywracając przeciwników na 1,5 sekundy.
 • Pride of Ironhorn - Umiejętność profesji górnictwa zwiększona o 15 punktów, umożliwia szybsze kopanie.
 • Mountaineer - Zwiększa statystykę Versatility o 1%.
 • Rugged Tenacity - Zmniejsza przyjmowane obrażeń w oparciu o statystykę Staminy.
 • Waste Not, Want Not - Daje szansę na zdobycie dodatkowego mięsa i ryb.

Wymagania

Aby odblokować tę rasę, wymagane jest ukończenie kampanii Ain't No Mountain High Enough w Highmountain oraz osiągnięcie reputacji Exalted z frakcją Highmountain Tribe - reputację zdobędziecie w trakcie kampanii fabularnej oraz wykonując odpowiednie World Questy i zlecenia emisariuszy w Highmountain. Następnie trzeba ukończyć scenariusz, podczas którego przekonacie taurenów z Wysokiej Góry by dołączyli do Hordy.

Elfy PustkiPrzymierze

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_02.jpg

Wielu pragnęło posiąść zgubną magię pustki. Wielu odniosło porażkę i popadło w szaleństwo. Alleria Windrunner to pierwsza śmiertelniczka, której udało się sprzeciwić szeptom cienia - była zdeterminowana, by wykorzystać tę moc dla dobra Azeroth. Idąc z pomocą grupie pobratymców, którzy niemal poddali się ciemności, Alleria przysięgła nauczyć te elfy pustki jak kontrolować ukryty wewnątrz cień i jednocześnie wspomóc Przymierze nowo poznaną mocą.

Oprócz bladego koloru skóry, włosy elfów pustki mogą przybierać formę lśniących macek. Dosiadają wierzchowca Starcursed Voidstrider, a ich zbroja rasowa wyróżnia się cienistymi skrzydłami wychodzącymi z naramienników. Schronieniem elfów pustki jest Telogrus Rift.


Umiejętności
 • Spatial Rift - Tworzy wyrwę w przestrzeni. Po drugim aktywowaniu teleportuje postać przez wyrwę.
 • Chill of Night - Zmniejsza przyjmowane obrażenia od ataków cienia o 1%.
 • Entropic Embrace - Korzystanie z umiejętności może wypełnić postać esencją pustki, zwiększając zadawane obrażenia i leczenie o dodatkowe 5%.
 • Ethereal Connection - Zmniejsza koszt transmogryfikacji i przechowywania przedmiotów w pustce o 50%.
 • Preternatural Calm - Ładowanie umiejętności nie jest spowolnione przez przyjmowanie obrażeń.

Wymagania

Aby odblokować tę rasę, wymagane jest ukończenie kampanii You Are Now Prepared na Argus oraz osiągnięcie reputacji Exalted z frakcją Argussian Reach - reputację zdobędziecie, wykonując odpowiednie World Questy i zlecenia emisariuszy na Argus. Następnie trzeba ukończyć scenariusz, podczas którego przekonacie elfy pustki, by dołączyły do Przymierza.

Orkowie Mag'harHorda

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_07.jpg

Przez niezliczone pokolenia, pomiędzy klanami orków z Draenoru trwała niekończąca się wojna. Kiedy Gul'dan zaoferował im krew swoich demonicznych suwerenów, dotychczas bardzo odmienne plemiona Mag'har - "niespaczeni" w języku orków - odmówiły zawarcia mrocznego paktu i zjednoczyły się, by przegonić Płonący Legion. Sprzymierzeni pod dowództwem Grommasha Hellscreama, orkowie Mag'har przysięgli, że pewnego dnia spłacą bohaterom Azeroth dług za wspracie. Wojna z Przymierzem przybiera na sile, więc Horda musi wezwać potęgę Mag'har by odnieść zwycięstwo.

Orkowie Mag'har mają bardzo zróżnicowane opcje wyglądu, gdyż pochodzą z wielu różnych klanów Draenoru. Podróżują oni na potężnych, czarnych wilkach Mag'har Direwolf, a ich zbroja rasowa dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych (Warsong, Blackrock i Frostwolf). Szamani Mag'har mają też odmienne totemy od orków z Azeroth.


Umiejętności
 • Ancestral Call - Wzywa dusze przodków i przekazuje graczowi ich moc. Zwiększa losową drugorzędną statystykę o 102 punktów na 15 sekund.
 • Open Skies - Zwiększa prędkość wierzchowców o 10%.
 • Savage Blood - Skraca czas efektów zatrucia, chorób i klątw o 10%.
 • Sympathetic Vigor - Zwiększa ilość punktów życia walczącej bestii o 10%.

Wymagania

Aby odblokować tę rasę, wymagane jest ukończenie kampanii wojennej Ready for War po stronie Hordy oraz osiągnięcie reputacji Exalted z frakcją The Honorbound - reputację zdobędziecie w trakcie kampanii fabularnej oraz wykonując odpowiednie World Questy i zlecenia emisariuszy w Kul Tiras. Następnie trzeba ukończyć scenariusz, podczas którego przekonacie orków Mag'har by dołączyli do Hordy.

Czarnoryci (Krasnoludy Dark Iron)Przymierze

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_03.jpg

Znani ze swojego ognistego temperamentu i zapalonej determinacji, Czarnoryci przez długi czas mieli burzliwe relacje z innymi klanami krasnoludów. Nieudana próba wszczęcia przewrotu w Żelaznej Kuźni rozpoczęła Wojnę Trzech Młotów, a wielu Czarnorytych walczyło niegdyś po stronie Ragnarosa, Władcy Ognia. Chociaż jedna frakcja krasnoludów jest wierna królowej regentce Moirze Thaurissan, inni odmawiają stania ramię w ramię ze swoimi pobratymcami. Przymierze chce więc zjednoczyć klan Czarnorytych by zawładnąć mocą Azerite i zyskać pomoc w konflikcie z Hordą.

Oczy krasnoludów z klanu Czarnorytych świecą ognistym blaskiem - tlą się również ich brody. Dosiadają wierzchowca Dark Iron Core Hound, a ich zbroja klasowa to potężny, ciężki pancerz z przypominającymi kowadła naramiennikami. Dodatkowo paladyni posiadają własną, ciemniejszą wersję klasowego wierzchowca Darkforge Ram, a szamani mogą przyzywać unikalne totemy. Schronieniem Czarnorytych jest Shadowforge City.


Umiejętności
 • Dungeon Delver - Zwiększa prędkość postaci o 4% we wnętrzach budynków.
 • Fireblood - Usuwa efekty zatrucia, choroby, klątwy, magii i krawienia oraz zwiększa główną statystykę o 231 punktów, oraz dodatkowe 77 punktów za każdy usunięty efekt. Trwa 8 sekund.
 • Forged in Flames - Zmniejsza przyjmowane obrażenia od ataków fizycznych o 1%.
 • Mass Production - Tworzenie przedmiotów z profesji Blacksmithing trwa 2 razy krócej.
 • Mole Machine - Przyzywa maszynę drążącą, która może zabrać gracza do Stormwind lub Ironforge.

Wymagania

Aby odblokować tę rasę, wymagane jest ukończenie kampanii wojennej Ready for War po stronie Przymierza oraz osiągnięcie reputacji Exalted z frakcją 7th Legion - reputację zdobędziecie w trakcie kampanii fabularnej oraz wykonując odpowiednie World Questy i zlecenia emisariuszy w Zandalarze. Następnie trzeba ukończyć scenariusz, podczas którego przekonacie Czarnorytych, by dołączyli do Przymierza.

Trolle ZandalariHorda

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_08.jpg

Zandalari to dumny lud, którego historia sięga wczesnych dni Azeroth. Ich wojownicy dosiadają w bitwie potężnych dinozaurów, a ich flota budzi grozę na morzach całego znanego świata. Gdy jednak wrogowie zbliżają się do granic Zuldazaru, niepokój w królewskiej radzie zagraża upadkiem imperium. Jeśli bohaterowie Hordy zdołają przywrócić równowagę w Zandalarze, mają szansę zdobyć nowego potężnego sojusznika.

W odróżnieniu od trolli, którymi mogliśmy grać dotychczas, Zandalari mają wyprostowaną posturę, a ich ciała pokrywają łuski. Ich wierzchowcem jest Zandalari Direhorn. Zbroja rasowa tych trolli to tradycyjne szaty z Zuldazaru. Ich szamani mają nieco inne totemy, a druidzi mogą przemieniać się w formy dinozaurów. Schronieniem trolli Zandalari jest Daraz'alor.


Umiejętności

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie działają umiejętności rasowe Zandalari, ale w plikach gry znajdują się już ich nazwy.
 • City of Gold
 • Embrace the Loa
 • Pterrodax Swoop
 • Regeneration
 • Ward of the Loa

Wymagania

Na ten moment nieznane.

Ludzie z Kul TirasPrzymierze

https://wowcenter.pl/Files/bfa_alliedraces_04.jpg


Kul Tiras zostało założone przez nieustraszonych odkrywców, którzy przemierzali niezbadane wody w poszukiwaniu przygód. Będąc kluczową częścią Przymierza Lordaeronu, legendarna flota marynarki Kul Tiras zdominowała morza Azeroth. Przez wiele lat chaosu i trudów, królestwo odizolowało się i zaczęło być podatne na działania mroku. Dzięki pomocy odważnych bohaterów, rodzina Proudmoore odzyskała swoje wpływy i Kul Tiras raz jeszcze zawalczy u boku szlachetnego Przymierza.

O ludziach z Kul Tiras wiemy na ten moment najmniej. Prawdopodobnie gracze będą mieli do wyboru dwie wersje ich wyglądu - tą widoczną powyżej, oraz chudszą. Wiemy też, jak wygląda ich zbroja rasowa oraz że mogą być druidami i mają odrębne formy zwierzęce. Nie znamy jeszcze ich wierzchowca.


Umiejętności

Na ten moment nieznane.

Wymagania

Na ten moment nieznane.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz