WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Aktualizacja 8.1: Tides of Vengeance od jutra na europejskich serwerach!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Patch

Aktualizacja 8.1: Tides of Vengeance od jutra na europejskich serwerach!

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_head.jpg

Aktualizacja 8.1: Tides of Vengeance trafi na europejskie serwery już jutro, 12 grudnia! Wojna pomiędzy frakcjami nadal trwa - ataki przeprowadzane są bezpośrednio na kontynencie wroga, a w Darkshore wybucha konflikt pomiędzy nieumarłymi a nocnymi elfami. Poniżej znajdziecie podsumowanie najważniejszych nowości i zmian w Tides of Vengeance, jak nowy front wojenny, szturmy, nowe wyspiarskie ekspedycje i nowe sposoby na pozyskiwanie Azerite Armor.

Zwiastun


Kampania fabularna

Poznamy dalsze etapy działań Hordy i Przymierza w Kul Tiras i Zandalarze. Kampania wojenna w Tides of Vengeance podzielona jest na pięć części, które będą odblokowywać się przez następne tygodnie, stopniowo prowadząc do bitwy o Dazar'alor. Nowych zadań dla obu frakcji możemy spodziewać się 12 grudnia, 19 grudnia, 9 stycznia (update: Blizzard udostępnił więcej zadań przy premierze aktualizacji), 23 stycznia i 30 stycznia.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_01.jpg

Na Hordę czekają dodatkowe zadania fabularne, w tym spotkanie z Saurfangiem po wydarzeniach z cinematika Utracony Honor i wspólne poszukiwanie odpowiedzi z duchem Vol'jina. Nie mamy jednak pewności w jakich terminach zostaną one udostępnione.

Front wojenny: Bitwa o Mroczne Wybrzeże (Battle for Darkshore)

Do gry trafił nowy front wojenny (Warfront) w Darkshore, gdzie nocne elfy pod wodzą Tyrande i Malfuriona pragną zemsty i odzyskania okupowanych przez Hordę terytoriów. Na spotkanie wyjdą im nieumarli prowadzeni przez Nathanosa Brightcallera.

Bitwa o Darkshore działa na podobnych zasadach, co bitwa o Stromgarde, ale natrafimy na kilka nowych mechanik, maszyn oblężniczych i jednostek. Będzie udostępniana na zmianę z poprzednim frontem wojennym. Kiedy jedna z frakcji kontroluje strefę, gracze mogą udać się na miejsce w otwartym świecie i spróbować zdobyć nowe wierzchowce i nagrody z rzadkich przeciwników.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_02.jpg

Surowce na fronty wojenne można teraz przekazywać raz na dzień, a nie jak wcześniej - raz na cykl. Każdego dnia zadania będą oferować jednak tylko trzej kwatermistrzowie w porcie Boralus i Dazar'alor. Blizzard wprowadził też zmiany w ilości i rodzaju wymaganych surowców, aby ich wartość była odpowiednia.

Odblokowanie bitwy o Darkshore wiąże się z ukończeniem fabularnej serii zadań dla obu frakcji, która będzie dostępna zaraz po wprowadzeniu aktualizacji Tides of Vengeance i zakończy się epickim cinematikiem (spoilery).

Rajd: Bitwa o Dazar'alor (Battle of Dazar'alor)

Kulminacją działań obu frakcji w aktualizacji Tides of Vengeance będzie bitwa o Dazar'alor. Nowy rajd zostanie udostępniony 23 stycznia 2019 i zabierze nas między innymi do wnętrza piramidy Zandalari. Horda i Przymierze doświadczają w tym rajdzie odrębnych wydarzeń, ale pod koniec mogą wcielić się w graczy z przeciwnej frakcji i zmierzyć z ich bossami, aby poznać całą historię (i zebrać więcej łupów).

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_03.jpg

Sprzedawcy Azerite Armor

W głównych miastach Boralus i Dazar'alor pojawił się Thaumaturge Vashreen. Będzie on oferował Azerite Armor o różnej jakości za nową walutę Titan Residuum - do zdobycia z mitycznej skrzyni na koniec tygodnia (im wyższy poziom klucza, tym więcej waluty) lub przy złomowaniu niepotrzebnego ekwipunku Azerite w Scrap Machine.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_10.jpg

Obecnie Vashreen oferuje ekwipunek Azerite o poziomach 355, 370 i 385, ale po otwarciu nowego rajdu jego oferta powiększy się o przedmioty z poziomem równym 400 i 415.

Szturmy Hordy i Przymierza

System zadań światowych (World Questów) został rozszerzony o szturmy (Assaults). Co jakiś czas wroga frakcja będzie przeprowadzać ataki na przeciwny kontynent - na mapie pojawi się wtedy odpowiednia informacja, a cześć zadań zastąpią inne, powiązane ze szturmem.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_04.jpg


Po ukończeniu czterech takich zadań, gracze będą musieli strącić z nieba latający okręt atakującej frakcji. W nagrodę do zdobycia będą m.in Honorbound i 7th Legion Service Medals do wymiany na nowe nagrody, a dla postaci poniżej 120 poziomu buff zwiększający otrzymywane doświadczenie o 10%.

Nowości na wyspiarskich wyprawach

Wyspiarskie wyprawy (Island Expeditions) doczekały się dosyć poważnych zmian w nowej aktualizacji. Deweloperzy usprawnili rozmieszczenie mobów na mapach wysp, dodali nowe wydarzenia, drużyny przeciwników i łupy do znalezienia. Zdobywanie nagród z wypraw powinno być teraz nieco łatwiejsze, ponieważ nie wymaga już szukania konkretnych mobów.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_05.jpg


Ważne zmiany wprowadzono również przez walutę Seafarer's Dubloons, którą można teraz wykorzystać do zakupu dodatkowych nagród, jak przedmioty przyznające reputację z frakcjami oraz unikalne zwierzaki i wierzchowce, np. Siltwing Albatross.

Zbroje rasowe krasnoludów i krwawych elfów

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_06.jpg


Krasnoludy i krwawe elfy otrzymają w aktualizacji 8.1 możliwość odblokowania unikalnych zestawów ekwipunku dla swojej rasy. Wymaga to ukończenia specjalnej serii zadań fabularnych, która odblokuje się na 120 poziomie po zdobyciu reputacji Exalted z Ironforge lub Silvermoon.

Reputacje

System "Paragon" z Legionu został wprowadzony dla frakcji w Kul Tiras i Zandalarze. Jeśli osiągnęliście reputację Exalted z którąś z frakcji, możecie kontynuować wykonywanie dla niej zadań, a co jakiś czas będziecie mogli odebrać skrzynię z dodatkowymi nagrodami od kwatermistrza.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_07.jpg

Dodano też udogodnienie związane z frakcją Champions of Azeroth, gdzie na kolejnych poziomach reputacji gracze otrzymują bonusowe poziomy do swojego amuletu Heart of Azeroth. Teraz, jeśli osiągnęliście status Revered z Magnim na jednej postaci, wszystkie alty będą mogły od razu odebrać ulepszenia do artefaktu.

Nowe animacje paladynów

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_08.jpg


Zaklęcia paladynów (zwłaszcza w specjalizacji Holy) doczekały się licznych usprawnień wizualnych. Wiele umiejętności wygląda teraz znacznie bardziej efektywnie - np. przy niektórych paladyn przyzywa świetlistą księgę.

Inne nowości
  • Levelowanie: Drastycznie zmniejszono ilość doświadczenia wymaganego do awansowania postaci na kolejne poziomy (nawet o 40% w przedziale 59-65).
  • Transmogryfikacja: Broń typu Fist Weapon może teraz przybrać wygląd maczug, jednoręcznych mieczy, jednoręcznych toporów i na odwrót. Dodatkowo, przedmioty wymagające reputacji do zakupu (np. tabardy) będzie można transmogryfikować na wszystkich postaciach na koncie.
  • Heirloomy: W grze pojawiło się kilka nowych heirloomów - m.in. trinketów i peleryn. Zostały też dodane mapy odblokowujące punkty lotu dla wszystkich postaci, np. 7th Legion Scouting Map.
  • Tryb wojenny (War Mode): Wprowadzono nowy buff, który będzie aktywował się dla słabszej/mniej licznej frakcji w trybie wojennym - bonus do nagród i łupów zostanie zwiększony maksymalnie do 30% (dawniej obie frakcje miały po równo 10%). Dodatkowo, tryb wojenny można teraz wyłączyć w mniejszych miastach i karczmach (Rest Areas), ale włącza się go tak jak dawniej tylko w Stormwind/Orgrimmarze. Słabsza frakcja otrzymuje też cotygodniowe zadanie, wymagające zabicia 25 wrogich graczy - w nagrodę można zdobyć element ekwipunku o poziomie 370 i 1000 Artifact Power.

https://wowcenter.pl/Files/81_podsum_09.jpg
  • Walki zwierzaków (Pet Battles): W Gnomeregan znajduje się nowe podziemie walk zwierzaków. Wewnątrz do zdobycia jest między innymi Mini Spider Tank i Pristine Gizmo (do wymiany na dodatkowe nagrody).
  • Łowcy: Osoby grające łowcami mogą teraz oswoić bestie krwi z Nazmiru, jeśli odnajdą przedmiot Blood-Soaked Tome of Dark Whispers.
  • Profesje: Dodano nowe przedmioty Tidalcore i Breath of Bwonsamdi, które przydadzą się przy nowych recepturach i tworzeniu wysokopoziomowego ekwipunku.

Pełną listę nowości (w tym zmiany w klasach) można znaleźć w tym artykule Blizzarda: LINK

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz