WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Battle for Azeroth: Front wojenny Battle for Stromgarde

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Battle for Azeroth: Front wojenny Battle for Stromgarde

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/bfa_warfronts_head.jpg

Fronty wojenne (Warfronts) to zupełnie nowy element rozgrywki PvE w dodatku Battle for Azeroth, oparty na systemach z klasycznych gier RTS Blizzarda i przeznaczony dla 20 graczy. W tym poradniku omówimy front wojenny Battle for Stromgarde, powiązane z nim nagrody oraz zmiany w strefie Arathi Highlands. Blizzard potwierdził, że w przyszłości ten nowy tryb rozgrywki może objąć również inne lokacje w grze.

Oprócz samej 20-osobowej bitwy, gracze mają dostęp do otwartej strefy Arathi Highlands, gdzie również nie brakuje łupów do zdobycia. Battle for Stromgarde ma zostać aktywowane dopiero za kilka tygodni, zapewne przy otwarciu pierwszego rajdu w dodatku. Poradnik jest zgodny z aktualizacją 8.0.

Przygotowanie

Podobnie jak budynki na Broken Shore w dodatku World of Warcraft: Legion, fronty wojenne będą wymagały wspólnego zebrania przez graczy odpowiedniej ilości surowców, zanim ich frakcja przejmie kontrolę nad terytorium. W porcie Hordy lub Przymierza pojawią się NPC oferujące powtarzalne zadania, a każde z nich odpowiada innemu rodzajowi surowca. Fronty wojenne można wspomóc między innymi złotem, zasobami wojennymi (War Resources) oraz licznymi przedmiotami i materiałami z profesji, jak np. Steelskin Potion w przypadku profesji Alchemy, Monelite Ore z Miningu czy Enchant Ring - Seal of Critical Strike z Enchantingu.

Jako bonus, ukończenie każdego takiego zadania przyznaje 150 punktów reputacji dla frakcji The Honorbound w Hordzie lub 7th Legion w Przymierzu oraz 500 Azerite Power. Każde zadanie można wykonać jednak tylko raz dziennie, za wyjątkiem tego, które wymaga War Resources.


Po zebraniu odpowiedniej ilości surowców, gracze jednej z frakcji będą mogli rozpocząć bitwę o Stromgarde, podczas której obejmą kontrolę nad Arathi Highlands. Sam 20-osobowy scenariusz będzie dostępny tylko przez kilka dni, po czym atakująca frakcja zwycięży i w jej porcie pojawi się portal do otwartej strefy Arathi Highlands, gdzie czekają oddzielne zadania i wyzwania. Cały proces przebiega cyklicznie w następujący sposób:
  • Przymierze przejmuje strefę, Horda zbiera surowce.
  • Przymierze kontroluje strefę, Horda rozpoczyna bitwę o Stromgarde.
  • Horda przejmuje strefę, Przymierze zbiera surowce.
  • Horda kontroluje strefę, Przymierze rozpoczyna bitwę o Stromgarde.

Status przygotowań swojej frakcji do bitwy o Stromgarde można sprawdzić przy stole wojennym w porcie w Boralus lub Dazar'alor. Można tam również zapisać się na bitwę i przyjąć zadanie Warfront: The Battle for Stromgarde, które nagradzane jest elementem ekwipunku.

Bitwa o Stromgarde


Bitwa o Stromgarde rozpoczyna się na latającym okręcie jednej z frakcji, który krąży wokół swojej bazy (Stromgarde lub Ar'gorok). 20 graczy zeskakuje na spadochronach, aby przejąć swoją twierdzę z rąk wroga. W tym celu muszą pokonać kapitana przeciwników i zatknąć w ziemi flagę swojej frakcji. Po rozprawieniu się z kapitanem gracze będą mogli zacząć wznosić budowle w swojej bazie. Do tego będą jednak potrzebowali surowców.

Surowce


Główne surowce wykorzystywane na frontach wojennych to drewno i żelazo. Są one potrzebne do wznoszenia i podnoszenia poziomu budynków, odblokowywania nowych ulepszeń oraz rekrutowania wojsk. Żelazo można zacząć gromadzić po przejęciu kopalni, zabijając tamtejszego bossa. Sztabki zdobędziecie jako łup z przeciwników oraz z pojawiających się okazjonalnie wózków kopalnianych, ale robotnicy będą dostarczać je również bezpośrednio do twierdzy, gdzie możecie je regularnie odbierać przy oznaczonej skrzyni.


Aby rozpocząć zbieranie drewna, musicie w podobny sposób przejąć tartak. Otrzymacie wtedy dostęp do siekiery (trzeba ją podnieść) i będziecie mogli zacząć ścinać pobliskie drzewa. Niekiedy sterty drewna znajdziecie też leżące na ziemi, pod drzewami. Dodatkowym sposobem na zbieranie surowców jest walka z elitarnymi przeciwnikami, którzy pojawiają się od czasu do czasu w strefie. Szukajcie na mapie symbolu gwiazdki.

Budowle w twierdzy

Wraz z przebiegiem bitwy, gracze będą wspólnie rozbudowywać swoją bazę, awansując budynki na kolejne poziomy. Jednocześnie odblokują się nowe formy wsparcia jak maszyny wojenne, lepszy ekwipunek dla żołnierzy lub buffy pomagające w walce. Oto budynki w twierdzy, które można ulepszyć:

Forteca


Główny budynek w bazie. Oprócz odblokowywania dostępu do innych konstrukcji na początku bitwy, z każdym poziomem zwiększa liczbę robotników zbierających żelazo oraz wpływa na wydajność koszar i rekrutowanych tam jednostek.

Ołtarz królów


Ołtarz królów to miejsce, w którym gracze powracają do życia. Stojący przy budowli kapłan może przyznać buffy wpływające na siłę postaci. Bristling Power zwiększa zadawane obrażenia i przyjmowane leczenie o 10% (zaklęcie się stackuje), a potężny Call of the Storm wymaga zdobycia przedmiotu Essence of the Storms z wrogich NPCów i nie tylko znacznie zwiększa obrażenia, punkty życia oraz leczenie, ale wspomaga też innych pobliskich sojuszników.

Koszary


Koszary służą do rekrutowania walczących jednostek. Co jakiś czas kolejna grupa żołnierzy wyrusza stamtąd na pole bitwy. Oprócz tego gracze mogą osobiście zrekrutować dwóch najemników - istnieją ich cztery rodzaje: wojownicy, strzelcy, kapłani (po zdobyciu posterunku Circle of the Elements) oraz kawalerzyści (po zdobyciu posterunku Newstead).

Zbrojownia


Poświęcając surowce na ulepszenia w zbrojowni, gracze mogą zwiększyć efektywność wszystkich jednostek na polu bitwy, przyznając im lepszy ekwipunek. Nowa broń zwiększa siłę ataku żołnierzy atakującej frakcji, a zbroja redukuje przyjmowane przez nich obrażenia.

Warsztat


Po wzniesieniu warsztatu można rozpocząć produkcję machin wojennych (maksymalnie trzy), które będą regularnie atakować fortyfikacje wroga. Przeciwna frakcja będzie próbowała je niszczyć, więc wymagają ochrony.

Posterunki


Na mapie Arathi Highlands porozrzucane jest kilka strategicznych punktów, możliwych do przejęcia przez obie frakcje. Strona atakująca musi pokonać obecnego na straży elitarnego kapitana i zatknąć przy posterunku swój sztandar, aby go zdobyć. W odwecie wrogowie będą co jakiś czas wysyłać na pole bitwy oddziały swoich żołnierzy - jeśli nie zostaną pokonani, mogą z powrotem objąć kontrolę nad posterunkiem.

Niektóre posterunki pomagają wyłącznie przesunąć linię frontu w kierunku twierdzy wroga, ale część dodatkowo odblokowuje specjalne bonusy i wsparcie, na przykład:

Newstead


Przejmując kontrolę nad stajnią Newstead, gracze otrzymują możliwość zakupienia wojennego wierzchowca draenei lub taurenów, który posiada kilka ataków obszarowych i może zwiększać statystykę haste pobliskich jednostek i graczy. Dodatkowo posterunek pozwala rekrutować kawalerię w koszarach.

Circle of the Elements


Oprócz odblokowania rekrutacji kleryków w koszarach, podbicie posterunku Circle of the Elements umożliwia przyzwanie ogromnego żywiołaka, który wesprze jednostki atakującej frakcji w walce.

High Perch


Posterunek znajduje się w centrum mapy i zapewnia dostęp do mistrza lotów, który może szybko przemieścić gracza po froncie wojennym. Poza tym, na wzgórzu High Perch zatrzymają się maszyny oblężnicze wybudowane w warsztacie i będą ostrzeliwać fortyfikacje wroga.

Warunki zwycięstwa


W rzeczywistości bardzo trudno jest odnieść porażkę na froncie wojennym. Wraz z ulepszaniem swojej bazy i rekrutowaniem nowych jednostek, strona atakująca w pewnym momencie stanie się wystarczająco silna, aby ruszyć na fort wroga. Kiedy maszyny oblężnicze zniszczą bramę przeciwnika, gracze powinni ruszyć do środka i rozprawić się z głównodowodzącym przeciwnej frakcji - w przypadku Hordy mogą być to np. Lady Liadrin czy Lor'themar Theron, a po stronie Przymierza rozkazy wydają Muradin Bronzebeard lub Turalyon. Na koniec bitwy gracze mogą otrzymać jeden z podstawowych elementów epickiego ekwipunku z frontów wojennych.


Otwarty front

Kiedy jedna z frakcji przejmie Arathi Highlands, przeciwna frakcja rozpoczyna bitwę o Stromgarde. W tym czasie, w głównym mieście Boralus lub Dazar'alor dostępny jest portal do otwartej strefy, gdzie zwycięzcy mogą wykonywać różne aktywności i zdobywać dodatkowe nagrody. Gracze przeciwnej frakcji wciąż mogą polecieć do Arathi Highlands na własną rękę, ale na miejscu automatycznie wejdą w tryb PvP.Stojące przy portalach Yvera Dawnwing (Przymierze) i Druza Netherfang (Horda) oferują szereg zadań do wykonania w krainie, po których ukończeniu można otrzymać War Resources, Azerite Power oraz skrzynię z losową częścią ekwipunku. Zadania te dotyczą głównie rozprawiania się z różnymi przeciwnikami w strefie - przykładowo Boulderfist Beatdown lub Death to The Defilers.

Po Arathi Highlands cały czas krążą elitarni rzadcy wrogowie, a frakcja kontrolująca strefę może zmierzyć się ze specjalnym bossem światowym - dla graczy Hordy jest to The Lion's Roar, a Przymierze musi pokonać Doom's Howl.


Nagrody

Fronty wojenne oferują szereg unikalnych nagród, jak zestawy ekwipunku oparte estetycznie na frakcjach graczy, które są przyznawane po zwycięstwie w bitwie o Stromgarde lub przy otwieraniu skrzyń Warfronts Equipment Cache, otrzymywanych za ukończenie zadań w Arathi Highlands. Nie zabraknie też broni, licznych wierzchowców, zwierzaków, gadżetów i osiągnięć.

Ekwipunek

Zbroja - Przymierze


Broń - Przymierze


Zbroja - Horda


Broń - Horda


Inne zdobycze

Na frontach wojennych wierzchowce, zwierzaki i gadżety można zdobyć jako łupy z rzadkich przeciwników w Arathi Highlands. Poniżej znajdziecie ich listę oraz wymienionych przeciwników, z których można je wydropić.

Wierzchowce


Zwierzaki


Gadżety

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz