WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Legion | Podsumowanie Q&A z Ionem Hazzikostasem (23.02.17)

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Legion | Podsumowanie Q&A z Ionem Hazzikostasem (23.02.17)

  Quass:
http://wowcenter.pl/Files/wow_legion_qa_05_head.jpg

Wczoraj wieczorem na oficjalnym kanale World of Warcraft na Twitch.tv odbyła się kolejna sesja pytań i odpowiedzi z Ionem Hazzikostasem, dyrektorem gry. Tym razem, większość pytań dotyczyła Artefaktów, legendarnych przedmiotów i rajdowania. Poniżej znajdziecie nasze podsumowanie odpowiedzi Iona oraz zapis z wczorajszego streamu. Następna sesja Q&A będzie dotyczyła PvP, a na pytania odpowie Brian Holinka.

Artefakty

 • Wyglądy Artefaktów do zdobycia po ukończeniu serii zadań Balance of Power nie będą dzielone na konto. Są to nagrody kosmetyczne, które mają odzwierciedlać zaangażowanie graczy, jednak jeśli któryś z kroków będzie zbyt długi lub monotonny, zostanie to poprawione. Blizzard wprowadził już ułatwienia w zdobywaniu wymaganych przedmiotów w rajdzie The Emeral Nightmare.
 • W aktualizacji 7.1.5 wprowadzono ułatwienia przy zdobywaniu wielu ukrytych wyglądów Artefaktów, aby gracze nie musieli zabijać tego samego bossa kilkadziesiąt razy. Wcześniej było to oparte wyłącznie na szczęściu - teraz, po wystarczającej liczbie prób nagroda jest praktycznie gwarantowana.
 • Po ukończeniu drugiej części kampanii klasowej w aktualizacji 7.2 pojawi się możliwość ulepszenia reliktów w Artefaktach poprzez drzewko technologii w Zakonach Klasowych. Wszystkie relikty otrzymają wtedy bonus odblokowujący nie jedną, a dwie cechy Artefaktu. Druga cecha ulepszana przez relikt jest losowa, co pozwoli na stworzenie większego zakresu przydatnych przedmiotów tego typu.
 • Moc Artefaktów (Artifact Power) miała być uniwersalną, zawsze przydatną walutą, pozwalającą na długoterminowe ulepszanie swojej postaci poprzez wybieranie kolejnych cech Artefaktów. Przez to, że występowała określona ilość cech, gracze zaczęli ścigać się w ulepszaniu swoich broni, co zmusiło część z nich do ciągłego zbierania Mocy, chociaż system miał pełnić (wbrew pozorom) funkcję bardziej pobocznej nagrody.
 • W aktualizacji 7.2, nagrody w postaci Mocy Artefaktów za przechodzenie samych mitycznych podziemi zmniejszą się, jednak gracze będą otrzymywać znacznie więcej z cotygodniowych skrzyń za pokonywanie kolejnych poziomów.
 • Moc Artefaktów nie dzieli się pomiędzy specjalizacje, ponieważ system został zaprojektowany w taki sposób, że gracz wypełnia Mocą każdą broń z osobna. Deweloperzy mogli podjąć inną decyzję, ale wydawałoby się dziwne, gdyby po ulepszeniu jednego Artefaktu, drugi był dokładnie na tym samym poziomie. Trwają jednak prace nad zmniejszeniem różnicy pomiędzy ilością cech odblokowanych przy jednoczesnym ulepszaniu dwóch Artefaktów - np. kiedy ktoś pracujący nad jedną bronią miałby ich 44, inny gracz pracujący nad dwoma, 41 przy każdej.
 • Niektóre z nowych cech Artefaktów odblokowują pasywne buffy dla całej drużyny. Jest to między innymi nawiązanie do grupowych buffów ze wczesnych dodatków. Oprócz tego nikt nie powinien być niezadowolony z kilku dodatkowych procent statystyki, kiedy odpowiednia klasa jest w pobliżu.

Ekwipunek

 • Początkowe bonusy do zestawów Tieru 20 były na bardzo wczesnym etapie i dopiero później zostały zweryfikowane przez jednego z deweloperów. Datamining często zawiera mylne informacje, jednak opinie graczy są, tak czy inaczej, brane pod uwagę.
 • Zestawy ekwipunku Tier 20 będą składać się z sześciu części, a nie jak dotychczas - z czterech (dodatkowo rękawice i peleryna). Gracze będą mogli łączyć dwuczęściowy i czteroczęściowy zestaw z dwóch różnych ekwipunków, ale może to oznaczać poświęcenie miejsca na legendarny przedmiot.

Legendarne przedmioty

 • Efekty legendarnych przedmiotów nie zmieniają się w zależności od specjalizacji. Przy cennych przedmiotach tego typu, deweloperzy chcą, aby gracze łatwo je rozpoznawali i wydawały się one wyjątkowe, a nie jak przy zestawach z rajdów, zmieniały swoje właściwości i opis w oparciu o to, kto ma je na sobie.
 • W aktualizacji 7.2 otrzymanie legendarnych przedmiotów dla drugorzędnej specjalizacji, która żadnych nie posiada, będzie o wiele łatwiejsze - system odbierze to w taki sposób, jakby gracz nie miał żadnych.
 • Deweloperzy wciąż będą wprowadzać poprawki w legendarnych przedmiotach, które są zbyt słabe. Wbrew pozorom, największy problem dla deweloperów tworzą przedmioty, które są uznawane przez większość graczy za najlepsze - jeśli oficerowie gildii preferują graczy z nieco lepszym ekwipunkiem nad znającymi proces walki, taktyki oraz własną klasę, to prawdopodobnie podejmują złą decyzję.
 • W aktualizacji 7.2 zostaną dodane cztery legendarne przedmioty do stworzenia z różnych profesji, głównie, aby dać graczom bardziej ekscytujące i wartościowe rzeczy do stworzenia. Nie są to najlepsze przedmioty z możliwych do otrzymania, ale mają dodatkowe miejsca na klejnoty i pozwolą graczom bez legendarnego ekwipunku na ich szybkie zdobycie.

Rajdy i podziemia

 • Kiedy gildie rezygnują z rywalizacji w mitycznych rajdach, często jest to spowodowane nakładem czasowym i emocjonalnym, który ciąży na ich oficerach - działo się tak od zawsze. Czasami wina leży po stronie Blizzarda i zmian wprowadzonych przez deweloperów - obecnie farmienie Mocy Artefaktów może być jednym z takich problemów i deweloperzy pracują nad poprawkami w aktualizacji 7.2. Ion zauważył jednak, że część winy jest też po stronie graczy prowadzących gildie i stawianych przez nich wymagań - nikt nie powinien czuć się zmuszony do grania w WoWa po 80 godzin w tygodniu, aby je spełnić. Blizzard próbował tworzyć wcześniej blokady w rajdach (jeszcze za czasów Icecrown Citadel), ale gildie progresowe je omijały, grając na altach lub innych kontach. Deweloperzy chcieliby dalej przedyskutować ten problem z graczami rajdującymi na wysokim poziomie na forach.

Statystyki

 • Zmiany w drugorzędnych statystykach w aktualizacji 7.1.5 w większości przyniosły oczekiwany rezultat, a poziom zdobywanych przedmiotów teraz lepiej odzwierciedla ich wartość. Wyjątkiem jest Unstable Arcanocrystal, ponieważ został dodany wcześnie, w oparciu o proces tworzenia przedmiotów z poprzednich dodatków, kiedy drugorzędne statystyki były uznawane za mniej przydatne. Teraz przedmiot z czterema takimi statystykami wydaje się zbyt potężny, jednak ulegnie to zmianie w nadchodzącej aktualizacji.

Zadania

 • Deweloperzy rozważają dodanie rzadkich Zadań Światowych (World Quests) które oferują wyjątkowo wartościowe nagrody (np. przedmiot o poziomie 875 lub 5000 złota). Zadania te utraciły nieco unikalności z początku dodatku, kiedy niemal każdy zdobyty przedmiot był ulepszeniem dla postaci.

Zapis z transmisji na żywo:

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz