WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Warcraft: Początek | Premiera filmu już 10 czerwca

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Ważne

Warcraft: Początek | Premiera filmu już 10 czerwca

  Quass:
http://i.imgur.com/NkRKvSo.jpg

Na ten moment niektórzy czekali ponad dziesięć lat - dzisiaj film Warcraft: Początek ma swoją polską premierę! Wyreżyserowana przez Duncana Jonesa ekranizacja opiera się na pierwszej części serii gier z cyklu Warcraft, a właściwie powieści Ostatni Strażnik autorstwa Jeffa Grubba (warto jednak pamiętać, że na potrzeby filmu niektóre wątki fabularne zostały zmienione lub pominięte). Będziemy mieli szansę poznać losy kilku z najważniejszych postaci w uniwersum, jak Gul'dan, Medivh czy Durotan.


Chociaż film został stworzony dla szerokiej publiczności, fani Warcrafta będą mieli podwójną przyjemność z jego oglądania. Duncan Jones skrzętnie poukrywał w nim dziesiątki easter-eggów, dlatego wypatrujcie skrywających się w cieniach murloków lub plakatów nawiązujących do zadań z gier. Bez wątpienia, najbardziej ekscytująca dla fanów będzie jednak możliwość zobaczenia Azeroth i swoich ulubionych lokacji na dużym ekranie - czy będą to ulice Stormwind, czy rozległe komnaty Ironforge.

Fabuła

Historia przedstawiona w filmie skupia się na pierwszym kontakcie orków z rasą ludzi. Według oficjalnego opisu:

W Azeroth dotychczas panował pokój, lecz teraz kraina ta stoi na skraju wojny – jej cywilizacja musi stawić czoła przerażającej rasie najeźdźców: wojowniczych orków, którzy uciekają ze swego konającego świata i zamierzają podbić inny. Kiedy otwiera się łączący światy portal, jedna armia staje w obliczu zniszczenia, druga – zagłady. Dwaj bohaterowie z dwóch wrogich sobie stron zmierzają do konfrontacji, która rozstrzygnie o losie ich rodzin, poddanych i ojczyzn. Tak oto rozpoczyna się opowieść o potędze i poświęceniu, w której wojna ma niejedno oblicze, a każdy walczy o słuszną z jego punktu widzenia sprawę.


Dodatkowo, kilka tygodni temu do księgarni trafiło polskie wydanie powieści Warcraft: Durotan autorstwa Christie Golden. Książka stanowi prequel do filmu i opowiada historię zjednoczenia się orków pod władzą Gul'dana z perspektywy Klanu Mroźnego Wilka. Pierwsze dwa rozdziały możecie przeczytać tutaj.

Produkcja

Wstępne informacje o planach stworzenia filmu opartego na uniwersum Warcrafta pojawiły się w 2006 roku. Trzy lata później na reżysera został wybrany Sam Raimi, jednak brak porozumienia z Blizzardem na temat fabuły filmu sprawił, że został on zastąpiony przez Duncana Jonesa, który chciał opowiedzieć mniej jednostronną historię. Po odejściu Raimiego, Charles Leavitt został zatrudniony do napisania nowego scenariusza. Jones wprowadził w nim jednak modyfikacje, cały czas uważając, że nie przedstawia orków z odpowiedniej perspektywy.

Podczas jednego z panelów okazało się, że aktorzy odgrywający orków musieli udać się na specjalny obóz, gdzie nauczyli się sposobu poruszania swoich postaci, aby zostały odpowiednio odwzorowane przy tworzeniu efektów specjalnych. Ponadto, zbroje niektórych aktorów były tak ciężkie, że potrzebowali oni pomocy dwóch osób, aby je założyć. Paula Patton, aby przygotować się do swojej roli, musiała ćwiczyć prawie 3 godziny każdego dnia, przez 6 dni w tygodniu, a Anna Van Hooft zdradziła, że początkowo jej postać (która przewodzi jednemu z legionów w armii Stormwind) miała zostać odegrana przez mężczyznę. Główny skład obsady prezentuje się w ten sposób:

Legendary przygotowało serię krótkich materiałów wideo, przedstawiających najważniejsze postacie z komentarzami obsady oraz scenami zza kulis (uwaga - mogą zawierać fragmenty zdradzające niektóre wątki fabularne w filmie).
Nad efektami specjalnymi pracowało studio ILM (Industrial Light & Magic) pod nadzorem Billa Westenhofera. Orków w filmie nakręcono metodą motion-capture, dzięki czemu mogli występować razem z "ludzką" częścią obsady na zbudowanych planach zdjęciowych. Rekwizyty przygotowało studio Weta Workshop, które wcześniej miało swój wkład m.in. przy produkcji Władcy Pierścieni, Avatara oraz dziesiątek innych hollywoodzkich projektów.


Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Ramin Djawadi, który pracował wcześniej nad muzyką do Gry o Tron, Pacific Rim czy Iron Mana. Na Soundcloud możecie wysłuchać jednego z dziewiętnastu utworów, jakie skomponował na potrzeby filmu.

Premiera w Los Angeles

Mieliśmy niezwykłą przyjemność otrzymać zaproszenie na światową premierę filmu w TCL Chinese Theater w Los Angeles, gdzie udał się nasz redaktor naczelny, Kumbol. Na czerwonym (a właściwie czarnym) dywanie pojawiła się większa część obsady, osób pracujących nad filmem oraz kilku deweloperów i przedstawicieli Blizzarda - w tym Mike Morhaime. Nie zabrakło również większych twórców z YouTube i popularnych członków społeczności, jak Bajheera, Swifty, Fatboss, czy zespół Songhammer. Na miejscu był też legendarny Red Shirt Guy, Ben Schulz (Leeroy Jenkins) i cudowna Jamie Lee Curtis, która towarzyszyła swojemu synowi na premierze!


World of Warcraft za darmo

Sieć kin Multikino ogłosiła wyjątkową promocję, według której każda osoba, która zakupiła bilet otrzyma przy jego sprawdzeniu ulotkę zawierającą kod do podstawowej wersji World of Warcraft (do wyczerpania zapasów). Grę można aktywować do 1 sierpnia 2016 na stronie warcraft.com/movie. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule.

http://i.imgur.com/0mknkHb.jpg

Warcraft: Początek trafi do kin 10 czerwca w wersji z dubbingiem i napisami. Jesteście gotowi?

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz