WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Ghostcrawler bloguje: Zmiany w statystykach w Mists of Pandaria

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Ghostcrawler bloguje: Zmiany w statystykach w Mists of Pandaria

  Kumbol:
Cytat z: Ghostcrawler (źródło)
http://eu.media3.battle.net/cms/blog_header/K51FIGLN9HOC1302707795282.jpg

Nasze niedawne zmiany w kalkulatorze talentów spowodowały pojawienie się pytań od niektórych graczy na temat tego, jak zmienią się statystyki postaci i przedmiotów, ponieważ niektóre opisy czarów i talentów sugerują, że tego rodzaju zmiany nadchodzą. Stworzyliśmy listę, aby spróbować szerzej wyjaśnić, co nadchodzi w Mists of Pandaria. Po pierwsze zapamiętajcie, że tak naprawdę nie wprowadzamy wielu zmian w statystykach w porównaniu do Cataclysmu („armor penetration – znika!”). Pod drugie, rzeczy wymienione poniżej mogą być trochę techniczne. Jeśli nie obchodzą Was subtelne niuanse itemizacji sprzętu, nie przejmujcie się tym – nie potrzebujecie tej wiedzy, aby cieszyć się dodatkiem – wiemy jednak, że wielu z was lubi poznawać podstawy działania systemów, tak więc zaczynamy.

Spell Resistance
 • Spell resistance znika. Nie ma buffów, które go ulepszają, i nie zostało już dużo, jeśli w ogóle, sprzętu ze spell resist. Zawsze uważaliśmy, że system jest trudny do zrozumienia i nie wyciągnęliśmy z niego wystarczająco dużo rozgrywki. Teraz robimy krok w tył i wyobrażamy sobie jak stworzyć grę, gdzie będziecie chcieli mieć różne formy sprzętu z rezystancjami dla konkretnych sytuacji i przeciwników. Sprzęt z rezystancjami mógłby być potencjalnie interesujący, jednak aktualnie w World of Warcraft tak nie jest – gra na przestrzeni lat wciąż oddalała się od tego typu rzeczy.
 • W przypadku braku spell resistance nie ma potrzeby występowania spell penetration na sprzęcie, dlatego również i ona zostanie usunięta.

Hit i Expertise
 • Nadal myślimy, że posiadanie statystyk, które mogą być wymaksowane, jest dobrym rozwiązaniem projektowym w grze. Zamiast skupiać się tylko i wyłącznie na zbieraniu twojej najlepszej statystyki, musisz ocenić, jak wartościowym jest trafienie twojego celu, zanim powrócisz do gromadzenia innej statystyki. Wprowadzamy jednak pewne zmiany.
 • Hit i spell hit nie będą już dwiema oddzielnymi statystykami. Statystyka hit neguje spudłowanie w walce wręcz (melee) i z czarów (spell).
 • Expertise będzie negowało unik (dodge) i spudłowanie z czarów (spell), a później sparowanie (parry).
 • Expertise będzie wyświetlane procentowo tak jak hit, zamiast konkretnej wartości statystyki.
 • Normalizujemy hit z expertise tak, że 1% każdej ze statystyk będzie wymagał takiego samego ratingu.
 • Normalizujemy hit melee i spell tak, że trafienie czarem jest równe spudłowaniu plus unikowi.
  • Przeciwko stworzeniu na tym samym poziomie: 6% spell miss, 3% melee miss, 3% dodge, 3% parry (tylko od przodu), 3% block (tylko od przodu).
  • Przeciwko stworzeniu na poziomie o 1 wyższym: 9% spell miss, 4,5% melee miss, 4,5% dodge, 4,5% parry (tylko od przodu), 4,5% block (tylko od przodu).
  • Przeciwko stworzeniu na poziomie o 2 wyższym: 12% spell miss, 6% melee miss, 6% dodge, 6% parry (tylko od przodu), 6% block (tylko od przodu).
  • Przeciwko stworzeniu na poziomie o 3 wyższym/bossowi: 15% spell miss, 7,5% melee miss, 7,5% dodge, 7,5% parry (tylko od przodu), 7,5% block (tylko od przodu).
  • Będzie można uniknąć ataków dystansowych. Hunterzy będą odnosić korzyści z expertise i będą ją mieli na sprzęcie, co pozwoli również hunterom i shamanom Enhancement łatwiej współdzielić sprzęt.

Block
 • Szansa na block będzie obsługiwana przez oddzielny rzut kością w czasie walki dla każdego ataku, którego nie uniknięto. Innymi słowy, najpierw stwierdzamy czy atak pudłuje, jest unikany czy parowany. Jeśli nie, wtedy atak ma szansę na bycie zablokowanym.
 • Daje to stałą wartość block, niezależną od unikania. Obecnie block staje się tym bardziej wartościowy, im więcej go masz.
 • Block będzie miał również karę zwrotną, podobnie jak dodge i parry. Nie oznacza to, że wartość blocku będzie spadać wraz ze zdobywaniem jego większej ilości. Oznacza to, że nie będzie wzrastał w tak dużym stopniu, gdy będziecie go więcej dostawać.
 • Nie przewidujemy, że warriorzy Protection lub paladyni będą „wymaksowywać block” w innych przypadkach niż podczas tymczasowych efektów, takich jak procowanie mastery na talizmanach (trinket). Tankowie wykorzystujący głównie block będą zbalansowani wokół tych zmian. Naszą intencją jest sprawienie, aby granie tankami block było przyjemniejsze, nie chcemy ich nerfować.
 • Zauważcie również jak Shield Block i Shield of the Righteous zmieniły się w Mists.

Krytyki
 • Wszystkie czary i umiejętności będą teraz mieć krytyki o wartości podwójnych bazowych obrażeń. Jest kilka wyjątków od tej reguły, gdzie krytyki mogą być większe, jednak domyślną wartością jest x 2,0 dla wszystkich.
 • Oznacza to, że czary shamana Enhancement i trucizny rogue'a będą miały krytyki o wartości podwojonych obrażeń. Trucizny rogue'a będą również używały szansy na trafienie z melee hit.

Resilience
 • Przemianowujemy statystkę na „Defense (PvP)” lub „PvP Defense.” Wszyscy gracze będą mieli 30% bazowego Defense tak samo, jak wszystkie postacie mają pewną bazową Staminę.
 • Sprzęt PvP będzie miał na sobie Defense, jak również nową statystykę, „Power (PvP).” Power zwiększa obrażenia, które zadajesz innym graczom, jak również leczenie, które serwujesz innym graczom w sytuacjach PvP.
 • Jeśli masz masę Power, będziesz zadawał większe obrażenia innym graczom, jednak mają oni pewnie również Defense. Jeśli będziesz walczyć z graczami w dużej ilości sprzętu PvE, będą otrzymywać więcej obrażeń. I odwrotnie, gracz w sprzęcie PvE nie będzie miał dość Power, aby efektywnie spenetrować twoje Defense.
 • Nazwy PvP Power i PvP Defense nie są finalne, jednak skłaniamy się ku pozostaniu przy nazwach statystyk, które są widocznie związane-z-PvP, zamiast z „bzdurnymi” nazwami, które mogą nie być równie proste do wyłapania. Chcemy dać jasno do zrozumienia graczom, że ani Power, ani Defense nie mają żadnego związku z walką ze stworami, takimi jak są w lochach lub rajdach.
 • Sprzęt PvP będzie miał niższy poziom przedmiotu (item level) niż sprzęt PvE w odpowiadającym tierze, jednakże statystyki Power i Defense zapewnią, że sprzęt PvP będzie potężniejszy w PvP (zarówno ofensywnie jak i defensywnie) niż sprzęt PvE. W naszym systemie budżetowania statystyki PvP będą darmowe, zamiast powodować, że inne statystyki, takie jak Strength lub haste, będą zmniejszane w wyniku dodawania Power lub Defense.
 • Celem tej zmiany jest, aby gracz PvP mógł łatwiej brać udział w PvE, lub gracz PvE łatwiej wystartować w PvP. Obecnie czujemy, że istnieje zbyt duża bariera przejścia z jednego do drugiego i w efekcie zaobserwowaliśmy większą ilość graczy skupiających się wyłącznie na PvP lub PvE. We wcześniejszych dodatkach używanie sprzętu PvE na Arenach lub Battlegroundach było bardziej możliwe, dopóki nie zgromadziło się bardziej użytecznego sprzętu PvP. Ta sama zasada tyczyła się możliwości używania sprzętu PvP w lochach lub rajdach, zanim nie zdobyło się czegoś lepszego. W Cataclysmie wchodzenie w PvP bez sprzętu PvP powodowało, że gracz był na tyle nieefektywny, że trudne było nawet robienie postępów w kierunku zdobywania sprzętu PvP.
 • Jeśli chodzi o PvP lub PvE na wyższym poziomie (powiedzmy Gladiatorów lub rajujących tryb heroiczny), to wierzymy, że ci gracze nadal będą ciągnąć w kierunku dedykowanego sprzętu PvP lub PvE. Gracze, którzy starają się dotrzeć do tych dwóch końcowych rodzajów gry będą tymi, którzy odniosą największe korzyści z tego przejścia.

Jest to duża ilość informacji i prawdopodobnie brzmi bardziej pewnie, niż tak naprawdę jest. Nadal będziemy iterować, podczas gdy gracze będą szukać słabych punktów w naszych pomysłach, mówić nam, co działa, a co nie, i ostatecznie doświadczą zmian w becie.

Greg „Ghostcrawler” Street jest głównym projektantem systemów w World of Warcraft. Nie nazwał Mogu’dara Ostrzem Tysiąca Niewolników, ale bardzo chciałby to zrobić.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz