WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Aktualizacja 8.2: Rise of Azshara od dzisiaj na europejskich serwerach!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Patch

Aktualizacja 8.2: Rise of Azshara od dzisiaj na europejskich serwerach!

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/82_patchday_head.jpg

Aktualizacja 8.2: Rise of Azshara ląduje dzisiaj na europejskich serwerach! Poniżej znajdziecie podsumowanie najważniejszych zmian i nowości - a jest ich tym razem całkiem sporo. Będziemy mieli okazję m.in odwiedzić dwa nowe obszary - Nazjatar i Mechagon, nareszcie odblokować latanie, zdobyć tradycyjne zbroje dla taurenów i gnomów czy wypróbować nowy system esencji w Heart of Azeroth. W nadchodzących tygodniach czeka nas też wizyta w rajdzie Azshara's Eternal Palace oraz w mega-podziemiu Operation Mechagon!

Zwiastuny


Nowe treści

Nazjatar

Po zakończonej bitwie o Dazar'alor, flota Zandalari została w większości zniszczona. Horda znalazła się nagle na bardzo osłabionej pozycji, jednak Sylvanas odnalazła z pomocą bohaterów artefakt, który może odwrócić sytuację na jej korzyść - Xal'atath, Ostrze Czarnego Imperium. Horda wyrusza na morze pod przywództwem Nathanosa, aby zrealizować misterny plan królowej Banshee. Ich tropem podąża flota Przymierza, prowadzona przez Greymane'a. Spotkanie na otwartym morzu kończy się jednak zniszczeniem wszystkich statków, a przywódcy wojenni i bohaterowie trafiają do Nazjataru, królestwa Azshary, które wyłoniło się spod głębin.


W nowej strefie będziemy musieli ustanowić przyczółek dla sił swojej frakcji oraz znaleźć sojuszników, aby dostać się do Wiecznego Pałacu i stanąć twarzą w twarz z Królową Azshara. Czeka nas nowa trzyczęściowa kampania fabularna z Gennem Greymanem i Nathanosem w rolach głównych - każdy etap odblokuje nowe aktywności, ciekawostki i sekrety w Nazjatarze oraz poza nim.

Czas przygotować się więc na nowe zadania, bossów światowych oraz liczne sekrety, które Azshara wyłoniła spod głębin morza. W Nazjatarze natrafimy na dwie frakcje - The Unshackled związanych z Hordą oraz Waveblade Ankoan związanych z Przymierzem. Oprócz standardowych nagród za reputację (jak np. unikalny wierzchowiec Ankoan Waveray), frakcje będą oferować pomoc w postaci "ochroniarzy" (bodyguards), których będzie można awansować na wyższe rangi i wykonywać z nimi codzienne zadania.


W strefie trwa również otwarta walka PvP pomiędzy Hordą a Przymierzem. Co trzy godziny odbywa się specjalne wydarzenie Battle for Nazjatar, podczas którego frakcje muszą kontrolować przyczółki w różnych częściach strefy, pokonywać wrogich graczy i jako pierwsi zdobyć odpowiednią ilość punktów zwycięstwa. Zwycięzcy otrzymują m.in. nową walutę Nazjatar Battle Commendation, za którą można zdobyć unikalne nagrody - gadżety, wierzchowca Inkscale Deepseeker czy esencje ulepszające Heart of Azeroth.

Benthic Gear

Jedną z nowości w Rise of Azshara są Prismatic Manapearls - nowa waluta, którą można zdobyć wykonując questy, pokonując trudniejszych przeciwników i odnajdując skarby w Nazjatarze. Gracze mogą wykorzystać Manapearls do zakupu wielu różnych nagród, w tym przedmiotów Benthic Gear.


Ekwipunek bentosowy to po prostu nowy sposób na zdobywanie wyposażenia dla swojej postaci, oparty na podobnych systemach z poprzednich dodatków. Gracze kupują u voidbringerów w przyczółkach swoich frakcji żeton odpowiadający jednemu ze slotów ekwipunku, a po jego użyciu otrzymują nowy przedmiot o poziomie 385 (bez możliwości ulepszenia Warforged). Do zakupu dostępne są również ulepszenia pozwalające podnieść jakość każdego przedmiotu maksymalnie do poziomu 425.

Mechagon

Dostęp do krainy Mechagon, zaginionej ojczyzny mechagnomów, odblokuje się po przejściu początkowych zadań w Nazjatarze. Otrzymamy wtedy zadanie The Legend of Mechagon, które zabierze nas na tajemniczą wyspę. W odróżnieniu od Nazjataru, w Mechagonie nie występują zadania światowe (World Questy) - zamiast tego powracamy do klasycznego systemu zadań codziennych. Jest też oczywiście seria zadań fabularnych, która wprowadzi nas w historię tego miejsca.


Na wyspie spotkamy trzecią nową frakcję w Battle for Azeroth - rebeliantów z Rustbolt Resistance, którzy sprzeciwiają się planom króla Mechagona, pragnącego przeistoczyć śmiertelników w wieczne żyjące maszyny, wolne od "Klątwy Ciała". Kwatermistrz tej frakcji oferuje m.in. schematy do profesji, projekty, gadżety oraz wyjątkowego wierzchowca Rustbolt Resistor.

Projekty (Blueprints)

Po jednym z początkowych zadań w Mechagonie pojawi się Pascal-K1N6. Gracze będą mogli przekazać mu projekty, które zakupili po uzyskaniu reputacji lub zdobyli w trakcie wykonywania codziennych zadań, pokonywania wrogów czy brania udziału w wydarzeniach. Odkrywanie projektów pozwoli nam tworzyć wiele nowych przedmiotów - wliczając w to wierzchowca X-995 Mechanocat, zwierzaki, gadżety i inne ciekawostki.


Konstrukcje

Walutą w Mechagonie są Spare Parts oraz Energy Cells. Możemy kupować za nie nagrody, ale również pomagać we wznoszeniu konstrukcji, od których zależeć będzie, jakie aktywności, wydarzenia i udogodnienia dostępne są na wyspie w danym dniu.

Karty perforowane (Punch Cards)

Chcieliście kiedyś zaprojektować własny trinket? Niedługo po przybyciu do Mechagonu, walcząc z rzadkimi przeciwnikami można odnaleźć projekt Experimental Adventurer Augment pozwalający stworzyć trinket Pocket-Sized Computation Device. Trinket ten można ulepszać na wyższe poziomy wprowadzając do niego specjalne karty perforowane, z których każda ma dodatkowe właściwości lub statystyki, np:

Istnieją trzy rodzaje kart - czerwone, żółte i niebieskie. Wprowadza się je do trinketa podobnie jak gemy. Kart nie można odzyskać po wymianie, ale gracze mogą posiadać kilka trinketów z różnymi kombinacjami kart i przechowywać ja na odpowiednią okazję.

Esencje Heart of Azeroth

Esencje (Essences) to nowy sposób na ulepszanie amuletu Heart of Azeroth w aktualizacji Rise of Azshara i modyfikowanie tego, jak działa i walczy postać gracza. Każda esencja ma moc główną (Major) oraz poboczną (Minor) - moce główne to w większości nowe aktywne umiejętności, natomiast poboczne to zawsze umiejętności pasywne.


Niedługo po przybyciu do Nazjataru zostaniemy wezwani przez Magniego, aby odblokować esencje w przeznaczonej do tego kuźni w Silithus. Heart of Azeroth może jednocześnie pomieścić trzy esencje - dwie poboczne i jedną główną. Umieszczenie esencji w slocie głównym aktywuje jej wszystkie moce, natomiast umieszczenie jej w slocie pobocznym uruchomi tylko moce pasywne. Slot główny jest dostępny od razu, ale poboczne odblokowują się na 55 i 65 poziomie Heart of Azeroth.


Aby zdobyć esencje, wystarczy brać udział w różnych aktywnościach w grze: rajdy, reputacje, rozgrywka PvP czy nawet World Questy. Każdą esencję można ulepszyć do maksymalnie czwartej rangi. Rangi druga i trzecia wzmacniają moce esencji, natomiast czwarta nadaje głównej umiejętności unikalny, epicki wygląd. Zdobywanie rang różni się dla każdej esencji - wymagania można poznać w opisie przedmiotu.

Nowy rajd: Azshara's Eternal Palace

Nowy rajd składający się z 8 bossów będzie dostępny w trybie Normal i Heroic już od 10 lipca, a tydzień później odblokuje się tryb Mythic. Azshara oczekuje nas w swoim Wiecznym Pałacu, ale aby się tam dostać, będziemy musieli najpierw zniszczyć barierę utrzymywaną przez Tidestone of Golganneth.


Nowe podziemie: Operacja Mechagon

Bohaterowie wkradną się do wnętrza imperium króla Mechagona i spróbują powstrzymać jego niecne plany. Operacja Mechagon to nowe mega-podziemie w Battle for Azeroth. Jest większe niż inne instancje w dodatku (ma aż 8 bossów) i dostępne jest wyłącznie w trybie Mythic. Dostęp do podziemia wymaga ukończenia serii zadań związanej z Rustbolt Resistance. Operacja Mechagon rozpocznie się - podobnie jak nowy rajd - już 10 lipca.


Kampania wojenna

Kiedy część sił Hordy i Przymierza zmaga się z trudnościami w niebezpiecznym Nazjatarze, w Kalimdorze przywódczyni Sylvanas Windrunner planuje egzekucję zdrajcy Baine'a Bloodhoofa, który jakiś czas temu przekazał Jainie jej wskrzeszonego brata, Dereka Proudmoore. Przymierze oraz rebelianci po stronie Hordy planują ocalić władcę taurenów. Czeka nas podróż do wnętrza Orgrimmaru...


Tradycyjne zbroje dla taurenów i gnomów

Gnomy i taureni doczekali się własnych tradycyjnych pancerzy, podobnie jak niedawno krwawe elfy i krasnoludy. Aby rozpocząć serię zadań, po której przyznawany jest ten unikalny zestaw ekwipunku, gracze muszą posiadać postać z danej rasy na poziomie 120 oraz status Exalted z frakcją Gnomeregan lub Thunder Bluff. Zadanie początkowe można wtedy odebrać w ambasadzie Hordy lub Przymierza.


Latanie w Kul Tiras i Zandalarze

W końcu będziemy mogli wzbić się w powietrze na naszych latających wierzchowcach! Jeśli zdobyliście już osiągnięcie Battle for Azeroth Pathfinder, Part One, teraz odblokuje się możliwość zdobycia jego drugiej części. Battle for Azeroth Pathfinder, Part Two wymaga osiągnięcia statusu Revered z dwoma nowymi frakcjami w aktualizacji Rise of Azshara (Rustbolt Resistance oraz Waveblade Ankoan lub The Unshackled), jak również odkrycia w całości stref Nazjatar i Mechagon - co ważne, latanie będzie dostępne również w nowych krainach.

Za ukończenie obu osiągnięć gracze otrzymują prezent w postaci wierzchowca Wonderwing 2.0.


Nowe wyspiarskie ekspedycje

Rise of Azshara pozwoli nam na podróż do dwóch nowych lokacji w ramach wyspiarskich ekspedycji (Island Expeditions). Crestfall to położona niedaleko Kul Tiras bagnista wyspa, a Snowblossom znajduje się bliżej Pandarii. Nowe wyspy oznaczają oczywiście dodatkowe nagrody i zwierzaki do odnalezienia podczas rozgrywki.


Ekwipunek dla wierzchowców

Od teraz po osiągnięciu 100 poziomu postaci w zakładce wierzchowców pojawi się nowy slot przeznaczony na ekwipunek. Gracze będą mogli wstawić tam jeden z kilku przedmiotów i dać swoim wierzchowcom unikalną umiejętność - ochronę przed oszołomieniem, spadochron lub zdolność chodzenia po wodzie. Ekwipunek dla wierzchowców można tworzyć w profesjach zaklinania (Enchanting), krawiectwa (Tailoring) oraz kuśnierstwa (Leatherworking). Przedmioty te można kupować bezpośrednio od rzemieślników lub przez dom aukcyjny.


Jeśli posiadaliście wcześniej wierzchowca typu Water Strider, to otrzymacie od Blizzarda za darmo jeden darmowy przedmiot umożliwiający chodzenie po wodzie. Jak można się domyślić, udogodnienia te nie działają na polach bitew i arenach. Nie dotyczą też niektórych specjalnych wierzchowców, jak np. Sky Golem.

Inne nowości
  • Ashran powraca jako epickie pole bitwy 40v40, dostępne teraz w zakładce PvP. Gracze mogą zapisywać się na nie od poziomu 100.
  • Dodane zostały nowe misje dla sojuszników i nowy rodzaj wsparcia - kapitanowie statków. W trakcie świąt i wydarzeń pojawią się też misje, podczas których będzie można uzyskać np. dodatkową walutę związaną z danym świętem.
  • W Stratholme można teraz znaleźć nowe podziemie walk zwierzaków, gdzie przed trenerami czekają nowe wyzwania - oraz oczywiście nowe zwierzaki do zdobycia, jak np. Minimancer.

  • Transmogryfikacja pozwala teraz na ukrycie wszystkich elementów ekwipunku (oprócz spodni, bądźmy cywilizowani).
  • Brewfest doczekał się sporych nowości, które zobaczymy jeszcze w tym roku.

Pełne noty aktualizacji 8.2: Rise of Azshara (w tym zmiany w klasach) można przeczytać tutaj w jęz. angielskim.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz