WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Legion | Q&A z Ionem Hazzikostasem: Aktualizacja 7.1

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Legion | Q&A z Ionem Hazzikostasem: Aktualizacja 7.1

  Quass:
http://wowcenter.pl/Files/wow_legion_qa_03_head.jpg

W miniony piątek odbyła się kolejna sesja pytań i odpowiedzi, dotycząca nowości i zmian w aktualizacji 7.1. Josh "Lore" Allen oraz nowy dyrektor gry, Ion "Watcher" Hazzikostas przedyskutowali popularne tematy pośród społeczności i odpowiedzieli na pytania z oficjalnych forów i Twittera. Poniżej znajdziecie podsumowanie najważniejszych informacji oraz zapis z transmisji na żywo, jeśli chcecie obejrzeć ją od początku do końca.

Ogólne

 • Aktualizacja 7.1: Powrót do Karazhanu trafi na europejskie serwery już 26 października. Zawarty w niej rajd, Trial of Valor zostanie odblokowany dwa tygodnie później.
 • Możliwość włączenia Action Cam powróci w aktualizacji 7.1, ale będzie dezaktywować się po każdym wylogowaniu. Gracze, którzy chcą korzystać z tej funkcji regularnie będą musieli stworzyć dla niej osobne makro.

Rajdy

 • Ceny przedmiotów potrzebnych do rajdowania powinny spaść, wraz z wprowadzeniem sprzedawcy materiałów za Blood of Sargeras oraz nowych przepisów alchemicznych w aktualizacji 7.1. W poprzednim dodatku, wartość tych przedmiotów znacznie zmalała i podczas rajdów uznawano je za wymaganie, gdyż materiały były zbyt łatwe do zdobycia. Blizzard chce, aby na niższych poziomach trudności były wykorzystywane raczej jako wsparcie, np. przy trudniejszych bossach.
 • Szmaragdowy Koszmar (The Emerald Nightmare) został ukończony przez czołowe gildie na świecie całkiem szybko. Należy wziąć pod uwagę, że jest to pierwszy rajd w Legionie i celowo miał być prostszy, chociaż Ion zgadza się, że zespół deweloperski mógł lepiej zaprojektować ostatniego bossa w trybie Mitycznym.
 • Trinkety w pierwszym rajdzie dodatku wydają się za słabe i zespół deweloperski ma w planach zwiększenie siły ich efektów.
 • Bonusowe łupy z rajdów powinny być bardziej wartościowe w przypadku, kiedy gracz nie otrzyma ekwipunku i nagradzać np. Mocą Artefaktów. Wymaga to jednak sporych zmian w tym, jak działa system, dlatego zajmie trochę czasu.

Podziemia

 • Deweloperzy nie przewidują wprowadzenia kary za wychodzenie z mitycznych podziemi, ponieważ nie są w stanie stworzyć systemu, którego nie dałoby się wykorzystywać w niewłaściwy sposób. Jeśli gra pozwoliłaby na uzupełnianie grupy w trakcie przechodzenia podziemia, to liderzy mogliby bez problemu zapraszać innych graczy i użyć ich klucza, po czym wyrzucić ich z grupy i zastąpić kimś innym. Jeśli klucze odnawiałyby się przy opuszczeniu grupy przez gracza, to wszyscy zaczęliby robić to celowo. Obecnie, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest przechodzenie podziemi ze znajomymi lub zaufanymi osobami.
 • Jakość ekwipunku zdobywanego w mitycznych podziemiach nie zostanie podniesiona w aktualizacji 7.1, ponieważ przedmioty z nowego rajdu są lepsze tylko o 5 poziomów. Ion jest jednak niemal pewny, że stanie się tak po otwarciu rajdu The Nighthold.
 • Odblokowanie nowej wersji Karazhanu powinno udostępnić podziemie dla wszystkich postaci na koncie.

Zadania Światowe

 • Nagrody za wykonywanie Zadań Światowych odpowiadają klasie, a nie specjalizacji. Gdyby aktywne Zadania znikały przy zmienianiu specjalizacji, niektórzy gracze musieliby kilkukrotnie sprawdzać oferowane nagrody, co przedłużyłby cały proces i stałoby się denerwujące.
 • Zadania Światowe czasami powtarzają się zbyt często, dzieje się tak przez błąd w grze, który sprawia, że Zadania znajdujące się zbyt blisko siebie nie są wybierane, przez co aktywują się te umieszczone w bardziej unikalnych miejscach. Prowadzone są prace nad usunięciem tego problemu.

Artefakty

 • Nie ma w planach wprowadzenia możliwości przenoszenia Mocy Artefaktów (Artifact Power) pomiędzy broniami. W tym momencie, utrzymanie podobnego poziomu rozwoju Artefaktów jest dosyć proste, dzięki systemowi Wiedzy o Artefaktach (Artifact Knowledge).
 • Deweloperzy są obecnie zadowoleni z tego, jak działa system Wiedzy o Artefaktach. Osoby, które rozpoczęły swoją przygodę w nowym dodatku później, będą mogły szybciej nadrobić swoje zaległości, bo czas potrzebny na ukończenie badań automatycznie się skraca. W późniejszym czasie (za kilka miesięcy) może zostać dodana misja dla czempionów lub zadanie, które automatycznie podniesie Wiedzę o Artefaktach np. na poziom 10.
 • Niektóre ukryte wyglądy Artefaktów są bardzo łatwe do zdobycia , kiedy inne wymagają przechodzenia długich serii zadań lub zabijania wielu przeciwników. Łowcy w specjalizacji Beast Mastery mogą kupić dodatkowy wygląd łuku za złoto u sprzedawcy, ponieważ części z nich nie odpowiadałoby korzystanie ze strzelby przez cały dodatek.
 • Te wyglądy, których zdobycie wymaga więcej pracy są rzadsze i jednocześnie bardziej wartościowe dla graczy. Deweloperzy zdają sobie jednak sprawę, że pojawiły się obawy co do sposobów zdobywania niektórych wyglądów Artefaktów (np. wymaganie zabicia jednego z losowych bossów światowych) i będą uważnie obserwować ten problem.
 • Relikty są automatycznie niszczone po ich zamianie. W innym wypadku, plecaki graczy wypełniłyby się tymi przedmiotami, które zaczęłyby działać jako trzeci lub czwarty system talentów.

Legendarne przedmioty

 • Losowość przy zdobywaniu legendarnych przedmiotów ma swoje zalety - w innym systemie, otrzymanie jednego z nich nie byłoby tak ekscytujące. Co prawda, proces ten może być frustrujący i w grze występuje zabezpieczenie dla osób, którym szczególnie brakuje szczęścia.
 • Przy innym systemie, deweloperzy mogliby np. umieścić legendarny przedmiot u sprzedawcy i pozwolić graczom zdobyć go za specjalną walutę, zdobywaną np. w podziemiach i rajdach. Pojawia się jednak problem - im wyższy jest poziom rozgrywki, tym bardziej posiadanie takiego przedmiotu staje się wymaganiem i narzuca się graczom potrzebę ciągłego powtarzania jednego aspektu gry.
 • Każdy legendarny przedmiot powinien być przynajmniej w pewnym stopniu przydatny, nawet jeśli pomaga w bardzo specyficznych sytuacjach. Dodatkowe efekty przedmiotów mogą zostać zmodyfikowane dla balansu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Ion przyznał, że sam jeszcze nie posiada legendarnego przedmiotu.

Klasy i specjalizacje

 • Deweloperzy są bardziej zadowoleni z obecnego balansu klas, ale niektóre wciąż wymagają dalszych zmian. Nie jest to proste zadanie, bo wiele osób zazwyczaj wybiera specjalizacje, które są szeroko uznawane za najlepsze i wykorzystywane przez czołowych graczy, przez co ogólnodostępne statystyki i rankingi nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Według danych, które posiada Blizzard, różnice w obrażeniach zadawanych np. przez maga w specjalizacji Fire nie przewyższają tak drastycznie Frost (chociaż ta specjalizacja cały czas wymaga dalszych prac).
 • Blizzard musi być ostrożny z buffami lub nerfami, gdyż zbyt duże zmiany mogą sprawić, że gracze korzystający ze znerfionej specjalizacji będą czuć się poszkodowani przez poświęcenie czasu na jej rozwijanie lub konieczność porzucenia legendarnych przedmiotów. Deweloperzy muszą też pamiętać, że najprostsze modyfikacje klas mogą wywołać problemy dopiero jakiś czas później.
 • Barrage wymaga zmian, aby Łowcy przypadkowo nie atakowali tych przeciwników, których nie powinni. Obecnie talent wydaje się również zbyt silny, przez co gracze uznają go za optymalny wybór.
 • Wojownicy w specjalizacji Protection zostali zaprojektowani jako bardzo mobilni tankowie, mogący szybko przemieszczać się po obszarze walki. Generowanie Rage przez otrzymywanie obrażeń to po części powrót do starego schematu, ale miało też zastąpić pasywny efekt Resolve z poprzedniego dodatku.
 • Wojownicy w specjalizacji Fury doczekają się zmian w aktualizacji 7.1, które powinny zwiększyć ich ogólne obrażenia. Dodatkowo, zwiększenie przyjmowanych obrażeń podczas efektu Enrage zostanie obniżone do 20% (wcześniej 30%) lub 15% z talentem Warpaint.
 • Kapłani w specjalizacji Shadow doczekają się przeprojektowania talentów z poziomu 100, ale jeszcze nie w aktualizacji 7.1. Deweloperzy chcą zapewnić graczom alternatywę dla talentu Surrender to Madness.
 • Specjalizacje powinny mieć swoje zalety, jak i wady, dlatego niektóre z nich zadają mniejsze obrażenia obszarowe. Wielu graczy uznaje, że klasy, które potrafią utrzymać stabilne obrażenia obszarowe lepiej sprawdzają się w mitycznych podziemiach, ale deweloperzy twierdzą, że im wyższy jest poziom klucza, tym mniejsze ma to znaczenie.
 • To, czy klasa jest popularna często zależy od percepcji graczy. Dla przykładu, Szaman w specjalizacji Elemental radzi sobie o wiele lepiej na wyższych poziomach mitycznych podziemi, jednak nie jest częstym wyborem, ponieważ na początku dodatku był trochę słabszy.
 • Statystyki na przedmiotach w Legionie wymagają dalszych prac. Niektóre mogą wydawać się bezwartościowe dla różnych specjalizacji, co powinno zostać skorygowane. Inne zmiany w balansie sprawiły, że część drugorzędnych statystyk stała się bardziej wartościowa od głównych, ale zdobywanie przez graczy przedmiotów o coraz wyższym poziomie w dalszej części dodatku powinno to w pewnym stopniu naprawić.

Zapis z transmisji na żywo:

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz