WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Łatka 6.1: Tweetuj i graj

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Łatka 6.1: Tweetuj i graj

  Quass:
Cytat z: Bashiok (źródło)

W łatce 6.1 zostanie wprowadzona nowa funkcja, która pozwoli Wam na bezpośrednie tweetowanie podczas gry w World of Warcraft. Umożliwia ona wysyłanie wiadomości na Twittera w postaci samego tekstu, zrzutów ekranu, które można w łatwy sposób edytować, oraz na poinformowanie Waszych przyjaciół o zdobytych niedawno osiągnięciach.

To bardzo proste - wszystkim czego potrzebujecie, aby skorzystać z tej funkcji, jest konto na Twitterze! Pod zakładką społecznościową w opcjach interfejsu w grze, zaznacz "Włącz funkcję Twitter", a następnie wciśnij przycisk "Zaloguj się". Zostaniesz przeniesiony do standardowej zakładki zatwierdzającej aplikację, która pozwoli Ci na wysyłanie tweetów przez UI w grze.Po zatwierdzeniu aplikacji, możesz stworzyć nowego tweeta używając komendy /share w oknie czatu, lub klikając na ikonę:http://wowcenter.pl/Files/wod_twitter_icon2.png która pojawi się przy informacji o nowo zdobytym osiągnięciu. Możesz także dodać osiągnięcie lub przedmiot za pomocą kombinacji shift + lewy przycisk myszy, bezpośrednio poprzez okno Twittera.

Tweety z World of Warcraft mogą zostać zainicjowane tylko i wyłącznie przez Ciebie. Nigdy nie wyślemy tweeta automatycznie w Twoim imieniu. Uniemożliwiliśmy też wprowadzanie takiej funkcji w addonach. Naszym celem jest ułatwienie Wam wysłania tweetów poprzez World of Warcraft, aby dzielenie fajnych momentów z przyjaciółmi stało się jeszcze bardziej przyjemne.


Oczywiście, jeżeli nie korzystacie z Twittera lub nie chcecie widzieć tej funkcji, wystarczy nie zaznaczać pola "Włącz funkcję Twitter" w opcjach interfejsu, a zniknie Wam ona z oczu.

Jesteśmy ciekawi, jak zareagujecie na tę nowość i zachęcamy przetestowania jej na publicznym serwerze testowym dla łatki 6.1, oraz podzielenia się z nami Waszymi opiniami.

FAQ

Podczas autoryzacji aplikacji Twittera w World of Warcraft wyświetla się informacja, że będziecie w stanie widzieć śledzące mnie osoby, edytować mój profil oraz kilka innych rzeczy. Dlaczego potrzebujecie dostępu do tego wszystkiego?
Autoryzacja aplikacji Twittera ma tylko kilka poziomów dostępu, z których jako deweloperzy mogliśmy skorzystać. Wybraliśmy najprostszą opcję, wymagającą najmniejszego stopnia dostępu do Twojego konta. Aplikacja wymieni kilka funkcji, których integracja z grą nie wykorzystuje i nie będzie wykorzystywać. Aplikacja do World of Warcraft istnieje jedynie w celu tworzenia tweetów podczas gry, a jedynie Ty możesz zainicjować ich wysłanie.

Czy to oznacza, że tweety będą się teraz wyświetlać w grze?
Nie. W grze nie istnieje kanał, który wyświetlałby tweety. Są one jedynie wysyłane na Twittera.

Co jeśli nie chcę widzieć w grze niczego związanego z Twitterem?
Jeżeli nie dokonasz autoryzacji konta na Twitterze w opcjach interfejsu, nie zobaczysz w grze niczego związanego z tą funkcją.

Czy zaczniecie wymagać korzystania z Twittera w celu wykonywania innych czynności w grze?
Nie. Uważamy, że ta nowość to jedynie udogodnienie dla osób, które lubią dzielić się swoimi osiągnięciami w grze poprzez media społecznościowe. Jeżeli nie jesteś tym zainteresowany, nie stanowi to żadnego problemu.

Czy ta funkcja nie wywoła dużej ilości spamu lub problemów z osobami, które będą publikować nieodpowiednie treści?
Nie wykraczamy poza nic, co nie jest już dostępne na Twitterze. Ułatwiamy tylko dzielenie się nowymi przedmiotami, osiągnięciami czy zrzutami ekranu z poziomu gry.


Każda postać musi logować się osobno, czy ta funkcja jest dostępna na całym koncie?
Autoryzacja Twittera działa na całym koncie Battle.net. Każda licencja WoWa (wraz ze znajdującymi się na niej postaciami) zawarta na jednym koncie Battle.net, będzie mogła wysyłać tweety z przyłączonego do niej konta na Twitterze. Jeżeli nie chcesz, by autoryzacja utrzymywała się po każdym wylogowaniu z gry, zalecane będzie wylogowywanie się z Twittera poprzez opcje interfejsu.

Moje dziecko korzysta czasami z konta World of Warcraft, które należy do mnie. Czy będzie ono miało możliwość wysyłania tweetów z mojego konta na Twitterze?
Autoryzacja Twittera pozostanie aktywna, do czasu aż nie wyłączy się jej w opcjach interfejsu.

Nie korzystam z Twittera, ale mam konta na innych platformach społecznościowych. Kiedy zostaną one wprowadzone do gry?
Zaczynamy od Twittera, ale komenda /share z pewnością mogłaby zostać rozszerzona na inne media społecznościowe, jeżeli zostanie dobrze przyjęta. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie opinie i pomysły na temat tej funkcji.

Ta nowość wygląda fajnie, ale nie korzystałem jeszcze nigdy z Twittera. Jak mogę zacząć?
Na Twitterze istnieje pomocny poradnik, który wprowadzi Cię w proces korzystania z konta. Tutaj prowadzimy spis oficjalnych kont oraz profilów pracowników Blizzarda, od którego możesz zacząć budowanie swojej listy.

W jakim stopniu można modyfikować tę funkcję przez addony?
Dostęp do UI jest w pewnym stopniu ograniczony, aby zabezpieczyć dostęp do aplikacji i upewnić się, że jedynie Ty będziesz podejmował decyzje o wysyłaniu tweetów. Addony mogą jednak wprowadzać niewielkie zmiany, jak edycja formatu pola tekstu w aplikacji.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz