WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Dotychczasowa Historia: Narodziny Żelaznej Nawałnicy

Artykuł

Dotychczasowa Historia: Narodziny Żelaznej Nawałnicy

  Temahemm:
Cytat z: Blizzard (źródło)
http://wowcenter.pl/Files/koniec_pandarii_lore.jpg

Wraz ze zbliżającą się Żelażną Nawałnicą, stwierdziliśmy, że poświęcimy moment, by podsumować to, co działo się dotychczas w fabule - zdradliwą wyprawę, na którą Horda i Przymierze wyruszyły w Pandarii. Niedługo obie frakcje staną przed nowym zagrożeniem o znajomej twarzy.

Rozrzedzając Mgły

Gdy niebezpieczeństwa ze strony Deathwinga zostały zażegnane, Wódz Garrosh Hellscream wykorzystał okazję by zadać cios Przymierzu i poszerzyć terytorium hordy na Kalimdorze. Szturmem starł ludzkie miasto Theramore z powierzchni Azeroth, wywołując falę przemocy między frakcjami na całym świecie. Druzgocące starcie okrętów wyrzuciło siły Przymierza i Hordy na brzeg pokrytej mgłą wyspy - Pandarii, która pojawiła się na otwartym morzu, przecząc współczesnym mapom i wykresom.

Gdy obu walczącym stronom konfliktu udało się ugruntować przyczółki, zetknęli się ze szlachetnymi pandarenami - jedną z najpłodniejszych ludności na tym pełnym surowców kontynencie. Ta starożytna rasa współpracowała z Przymierzem i Hordą w nadziei na rozproszenie Sha: mrocznej, efemerycznych istotach zbudzonych spod powierzchni Pandarii przez krwawe starcia.


Oto ich opowieść, której historię najlepiej opowiedział ostatni z pandareńskich cesarzów, Shaohao.


Lądowanie

Konflikt między Hordą a Przymierzem wszedł w nowy krwawy rozdział w Pandarii. Podczas gdy armie dwóch frakcji ścierały się na wybrzeżach kontynentu, Wódz Garrosh Hellscream polecił elitarnym oddziałom znaleźć Święty Dzwon - prastary artefakt mogu, zdolny obdarzyć jego siepaczy niewyobrażalną siłą. Jednakże śmiałe i brawurowe działania Garrosha miały tragiczne skutki dla Hordy, takie jak wybuch przemocy wobec trolli Darkspear i wypędzenia krwawych elfów z niegdyś neutralnego miasta magów, Dalaranu. Mimo że Garrosh zdobył dzwon, Książę Anduin Wrynn i pracujący dla Przymierza tajni agenci SI:7 uważnie śledzili każdy ruch wodza. Na najwyższych szczytach Kun-Lai Summit, waleczny książę pokrzyżował plany Garrosha, doprowadzając do zniszczenia legendarnego artefaktu mogu.

Król Gromów

Gdy wojna pomiędzy Hordą i Przymierzem rozszalała się po Pandarii, rozbici mogu spiskowali o powrocie do swojej dawnej, zatrważającej chwały. Przywrócili swój wiekopomny sojusz z trollami Zandalari, którym udało się wskrzesić tyranicznego cesarza mogu, Lei Shena zwanego Królem Gromów, licząc na przywrócenie dominacji nad kontynentem. Mężni Shado-pan ruszyli by powstrzymać wrogów, powołując oddział specjalny, Szturm Shado-pan, pierwotnie złożony z pandareńskich wojowników, a później wsparty przez bohaterów Hordy i Przymierza. Ci nieustraszeni czempioni usiłowali pokonać Króla Gromów, jednocześnie służąc interesom swoich frakcji na Pandarii. Jaina Proudmoore poprowadziła Kirin Tor Offensive w poszukiwaniu źródła całej mocy mogu, by nie dopuścić do niej Hordy. Lor'themar Theron wyznaczył Sunreaver Onslaught zadanie znalezienia potężnej zbrojowni mogu, aby wspomóc ten odważny plan... powstania przeciw władzy Wodza Garrosha Hellscreama.


Eskalacja

Dążenie do potęgi Garrosha Hellscreama w Pandarii sprawiło, że przekopał część świętej Vale of Eternal Blossoms szukając złowieszczego artefaktu - decyzja ta sprzeciwiła Hordę z Shado-pan i innymi wpływowymi pandarenami. Tymczasem, w stolicy Hordy Orgrimmarze, Wódz Vol’jin i trolle Darkspear zaczęli być uznawani za zdrajców i ścigani przez Kor’kronów, osobistą straż Hellscreama. Poplecznicy Vol’jina wycofali się do Durotaru i Barrens, by zebrać zasoby i posiłki na swój kontratak, opierając się na wsparciu byłego wodza, Thralla, oraz szczególnie wątpliwego paktu z Przymierzem, którego korzyść w ukróceniu władzy Garrosha niekoniecznie może okazać się dobra dla Hordy...

Oblężenie Orgrimmaru

Napięcie nagromadzone przez arogancję Garrosha Hellscreama zaczęło wrzeć wraz ze zniszczeniem rozpętanym w Vale of Eternal Blossoms. Liderzy Przymierza i Hordy rozpoczęli oblężenie stolicy Hellscreama w celu obalenia bezwzględnego Wodza raz na zawsze!


Późniejsza porażka i rozprawa Garrosha miały położyć kres jego rządom terroru, lecz do tego nie doszło - nowe zagrożenie powstaje obecnie na Draenorze. Żelazna Horda gotuje się do natarcia na Azeroth w zalewie krwi i żelaza.


Obecnie: Zaostrzona Sytuacja

Mroczny Portal w Blasted Lands zmienił się na krwisto czerwony. Setki dziwnie wyglądających orków brutalnie wlewają się do Azeroth, zabijając wszystko, co stanie na ich drodze. Nethergarde i Okril'lon już padły - mimo szybkiego przybycia posiłków Hordy i Przymierza było już za późno. Rozpoczęła się inwazja Żelaznej Hordy.

W tej czarnej godzinie, Król Wrynn i Wódz Vol'jin wezwali swoich najznamienitszych czempionów, aby dołączyli na linię frontu w Blasted Lands i zrobili wszystko co w ich mocy, by powstrzymać Żelazną Hordę... zanim reszta Azeroth padnie u ich stóp.

Orkowie z pierwszej wyprawy Żelaznej Hordy wtargnęli do Blasted Lands i przedarli się aż do Blackrock Mountain, gdzie znaleźli uchodźców i zasoby w Upper Blackrock Spire.

Czy będziesz gotów stawić czoła nowemu niebezpieczeństwu?


Możesz również przeczytać:
Historia Warcrafta
Postacie Warcrafta
Ostatni Strażnik (powieść) - Jeff Grubb
Tides of Darkness (powieść) - Aaron Rosenberg
Rise of the Horde (powieść) - Christie Golden
Beyond the Dark Portal (powieść) - Aaron Rosenberg and Christie Golden
Garrosh Hellscream: Heart of War (opowiadanie) - Sarah Pine
Velen: Prophet’s Lesson (opowiadanie) - Marc Hutcheson
Vol’jin: Cienie Hordy (powieść) - Michael A. Stackpole
Zbrodnie Wojenne (powieść) - Christie Golden
Hellscream (opowiadanie) - Robert Brooks
Blackhand (komiks) - Robert Brooks
Gul'dan i Nieznajomy (komiks) - Micky Nielson

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz