WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Cataclysm: Garść nowych informacji z bety

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Cataclysm: Garść nowych informacji z bety

  Kumbol:
http://www.wowcenter.pl/Files/cata-logo-m.pngPrzyszedł czas na kolejną porcję świeżych i nieco już starszych, ale wciąż istotnych informacji na temat dodatków i usprawnień z beta testów Cataclysm. Zatem, bez dłuższego bełkotu, zaczynamy!

1. Nowy launcher i system strumieniowego pobierania gry


World of Warcraft: Cataclysm wprowadzi zupełnie nową technologię pobierania i aktualizacji gry. Nową dla wszystkich zwykłych kont, bowiem wersja Trial oferuje pewną podobną formę tego rozwiązania już od jakiegoś czasu. Ta debiutująca w Cataclysm jest bardziej zaawansowana i dość imponująca. Pozwala ona na wejście do gry już w momencie pobrania tylko niewielkiej części klienta / patcha. Proces pobierania został podzielony na 3 fazy: instalacji - w której pobierane są krytyczne i niezbędne do poprawnego, podstawowego funkcjonowania gry dane, dostępności - w której po pobraniu niewielkiej części (~10%) klienta lub nowego patcha możemy już wejść do gry, a reszta wymaganych danych będzie w miarę potrzeb pobierana w tle, oraz grywalności - w tej końcowej fazie pobierają się dane, które nie powinny w znaczący sposób utrudniać rozgrywki i psuć z niej wrażeń, jest to już stan w pełni grywalny.

Pobieranie gry w tle umożliwione będzie dla posiadaczy łącz szybszych niż 1Mb/s, by nie powodowało uciążliwego opóźnienia. W grze w praktyce niezaładowany świat wygląda dość topornie i na pierwszy rzut oka odstrasza - tu i ówdzie brakuje tekstur, a niebieskie ściany blokują wejście do miejsc, które nie są jeszcze dostatecznie "wykończone". Na wszystko to jednak przymkniemy oko, kiedy w dniu wejścia patcha będzie nam się naprawdę śpieszyło, by wejść do gry. Naturalnie, wcale nie musimy katować wzroku niemiłosiernie poobcinanym wokół światem i zwyczajnie poczekać na pobranie większej porcji gry. Nowy, upiększony (co widać na załączonym) Launcher pozwala na rozwinięcie wyższych prędkości, więc i to powinno w czasach nowego dodatku stanowić mniejszy szkopuł.

2. Nowe okno glifów

W związku ze sporym przebudowaniem systemu glifów, na którym postanowiono się skupić po porzuceniu koncepcji Ścieżek Tytanów, Blizzard usprawnił w becie wygląd i funkcjonalność okna glifów. Mamy teraz do dyspozycji po 3 miejsca na każdy z rodzajów glifów: Prime, Major i Minor. Funkcjonowanie systemu wyboru glifów przeszło sporą metamorfozę. Teraz po użyciu glifa "uczymy się" go na stałe i możemy go wymieniać i używać dowolną ilość razy. Wszystkie dostępne dla naszej klasy glify będą wyświetlone na liście z prawej strony, którą możemy filtrować i przeszukiwać. Glify, których jeszcze "nie umiemy" będą zaciemnione.

3. Reforging

Reforging to jedna z większych gameplayowych funkcji, które udostępnione zostaną w Cataclysm. Pozwala ona na modyfikację niektórych statystyk na przedmiotach, które mamy w naszym ekwipunku (powyżej item level 200). Konkretniej, umożliwia przehandlowanie 40% jednej ze statystyk względem innej. Trzeba jednak zauważyć, że w grę wchodzą tu jedynie statystki "ratingowe" oraz Spirit (ponieważ służy tylko do regeneracji many). Pozostałe statystyki "główne", czyli Strenght, Stamina, Agility i Intellect są nienaruszalne.

Jeżeli chcemy magicznie przekuć część jednej ze statystyk na inną, musimy udać się do specjalnego zaklinacza, który znajduje się w każdej ze stolic. Do specjalnego okienka reforgingu przerzucamy przedmiot, który chcemy zmodyfikować, a następnie wybieramy jedną ze statystyk, którą chcemy obciąć względem innej. Trzeba pamiętać, że na pojedynczym przedmiocie można dokonać modyfikacji tylko jednej statystyki. Po wybraniu przycinanego ratingu wybieramy w drugiej części okna statystykę, którą chcemy zwiększyć (bądź uzyskać, ponieważ reforging pozwala również na dodawanie nowych statystyk, których do tej pory dany przedmiot w ogóle nie posiadał). Punkty zmieniają się w stosunku 1:1. Praktyczny przykład sportretowany na screenach:

Przedmiot posiada:
+96 Critical Strike Rating
+72 Haste Rating

Wybieram do zamiany Haste rating, ponieważ mam go już za dużo, a nie chcę tracić Critical strike. 40% Haste ratingu na tym przedmiocie stanowi w przybliżeniu 28, i tyle gra pozwala mi "uciąć". Jako statystykę, którą chcę zwiększyć, wybieram Hit Rating, ponieważ zbyt często nie trafiam. Nie szkodzi, że przedmiot do tej pory w ogóle nie miał Hit ratingu. Po kliknięciu Reforge statystyki zostaną zmodyfikowane wedle podanych wytycznych i otrzymujemy efekt końcowy:

Przedmiot posiada:
+96 Critical Strike Rating
+44 Haste Rating
+28 Hit Rating

Cała operacja kosztuje tyle, ile za dany przedmiot otrzymalibyśmy sprzedając go u NPC, więc są to raczej grosze. Jeżeli się pomylimy - nic nie szkodzi! Przycisk Restore cofa zmiany, i to za darmo :-)

4. Efekt wizualny aktywacji specjalnych umiejętności

http://www.wowcenter.pl/Files/aura_2.jpgKlasy WoWa posiadają mnóstwo aur i różnego rodzaju efektów, które aktywują się w walce dzięki np. uderzeniom krytycznym, w wyniku tzw. proca, czyli "zaskoczeniu" jakiegoś efektu z talentów itp. Dotychczas, by wiedzieć, kiedy takowy efekt jest aktywny, musieliśmy rzucać okiem na pasek buffów lub zaopatrzyć się w addon typu PowerAuras, który wyświetlał graficzny efekt specyficzny dla danej umiejętności na środku ekranu. W Cataclysm Blizzard postanowił po raz kolejny zaczerpnąć inspirację z addonowej twórczości fanów i zaimplementował do gry własne, bardzo podobne rozwiązanie. Oprócz efektu wokół postaci na środku ekranu, ikona odpowiedniej umiejętności jest podświetlana w Action Barze. Wręcz krzyczy "kliknij mnie!". :-) Tu na przykładzie Hot Streak Fire Mage'a:5. Nowe elementy interfejsu Paladynów i Druidów Balance


Paladyni oraz Druidzi wyspecjalizowani w Balance po wejściu Cataclysmowego patcha zobaczą nowe elementy interfejsu podczas gry swoją postacią. Są to nowe wskaźniki swego rodzaju energii, która potrzebna będzie tym klasom do rzucania konkretnych zaklęć i czynienia tych zaklęć silniejszymi.

http://www.worldofraids.com/uploads/1283460300/gallery_11878_17_20342.jpghttp://www.worldofraids.com/uploads/1283460300/gallery_11878_17_9587.jpg

Powyższe obrazki prezentują druidzki Eclipse Bar. Rzucanie określonych czarów generować będzie energię księżyca (Lunar) lub słońca (Solar), a kiedy ta osiągnie poziom 100, włączy się efekt Eclipse danego rodzaju. Lunar zwiększy obrażenia z Arcane, a Solar z Nature.

Zdjęcia poniżej tyczą się zaś nowego Holy Power Bara. Holy Power to dodatkowa energia Paladyna, która będzie będzie używana przez kilka specyficznych umiejętności. Im więcej Holy Power, tym więcej "pałera" mają skille go wykorzystujące. Ilość Holy Power jest obrazowana przez stopień podświetlenia nowego paska.

http://www.worldofraids.com/uploads/1281751352/gallery_11878_17_17035.jpghttp://www.worldofraids.com/uploads/1281751352/gallery_11878_17_22259.jpg


6. Jeszcze więcej usprawnień okna postaci...

Okno postaci otrzymało w ostatnim czasie jeszcze więcej miłości. Bezpośrednio z niego możemy odczytać, bez potrzeby uciekania się do różnych przeliczników i tabel, jakie jest prawdopodobieństwo nietrafienia, sparowania lub uniku przez przeciwników na granicznych poziomach. Dzięki temu krócej potrwa idealne balansowanie statystyk, by zmaksymalizować wydajność naszych wykoksanych postaci. Oprócz tego, u góry okna wyświetlana jest teraz informacja o naszej specjalizacji talentów.

7. ...i interfejsu Mage'a


Prawdopodobnie sporo magów ucieszy się na na myśl o zmianie, jaka pojawi się wraz z Cataclysm. Zaklęcia portali i teleportów będą bowiem zajmować pojedyncze miejsca w Action Barze i będą się rozwijać po kliknięciu, prezentując możliwe lokacje.
http://www.wowcenter.pl/Files/cata_portale.jpg


I jeszcze jedno... albo i dwa


Pomimo, iż w becie wygląd druidzkich form Worgena i Trolla nie zmieniał się już od dawna, to wczoraj Blizzard z dumą ogłosił, że po pewnych (niewidzialnych?) poprawkach gotowy jest oficjalnie przedstawić ich wygląd w Cataclysm. Oto więc i one:

http://www.wow-europe.com/shared/wow-com/images/underdev/patch4p0/druid/ss5-thumb.jpghttp://www.wow-europe.com/shared/wow-com/images/underdev/patch4p0/druid/ss6-thumb.jpg
Druidzkie formy Trolla

http://www.wow-europe.com/shared/wow-com/images/underdev/patch4p0/druid/ss7-thumb.jpghttp://www.wow-europe.com/shared/wow-com/images/underdev/patch4p0/druid/ss8-thumb.jpg
Druidzkie formy Worgena


Jako ostatnią kwestię, pragnę poruszyć temat kluczy do bety. Ktoś by chciał jeden? Tak? Więc zachęcamy do komentowania tego newsa. Jak Wam się podobają zmiany i nowości? Coś Wam wybitnie nie podchodzi, a może jesteście superrrrozeksctyowani powyższym? Pośród komentujących wylosujemy jutro o 20:00 jedną osobę, którą znienacka nagrodzimy kluczem do bety World of Warcraft: Cataclysm. Naturalnie, proszę mieć na uwadze, iż klucz absolutnie nie jest na sprzedaż!

Aktualizacja: Jako zwycięzcę klucza wylosowaliśmy Dansona. Gratulacje!

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz