WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Zmiany w mechanice Rage'a i Dispell'a w Cataclysm

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Zmiany w mechanice Rage'a i Dispell'a w Cataclysm

  Tajgeer:

Pojawia się coraz więcej informacji http://www.theburningcrusade.pl/Files/cata-logo-m.pngna temat zmian nadchodzących w zbliżającym się wielkimi krokami dodatku Cataclysm. Tym razem na oficjalnych forach zostały zaprezentowane zmiany, jakie przejdą mechanizmy odpowiedzialne za Dispell czy Rage.

Trzeba przyznać, że Blizzard robi wszystko, aby jak najbardziej zadowolić graczy. Poniżej przedstawiamy przetłumaczone artykuły odnośnie zmian, jakie przejdą wymienione wyżej mechanizmy.

Mechanizm Dispelli:
Chcielibyśmy zaprezentować pewne zmiany w mechanice dispellowania, nadchodzące przy okazji Cataclysmu. Naszym celem jest uczynienie dispellowania trochę mniej trywialnym w PvP, i upewnienie się, że będzie większa równość w możliwościach dispellowania pomiędzy poszczególnymi healerami zarówno w PvP i PvE.

W systemie znajduje się aktualnie pięć typów dispellowalnych (lub uleczalnych) buffów i debuffów: curse, disease, poison, magia defensywna oraz magia ofensywna. Przykładem dispellowania defensywnej magii, będzie zdejmowanie polymorpha z sprzymierzeńca, podczas gdy przykładem dla ofensywnej magii będzie ściąganie z przeciwnika buffu lub czaru leczącego-z-upływem-czasu (heal-over-time). Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma typami jest to, czy możesz trafić swojego wroga dispellem, czy też nie.

W Cataclysmie każda lecząca klasa otrzyma do swojej dyspozycji trzy z puli pięciu typów dispella, z czego jeden zawsze dotyczący dispellowania magii defensywnej. Ma to sprawić, że znalezienie healera z możliwością usuwania czarów nie będzie restrykcyjne w przypadku tworzenia zespołów dla Aren lub rankingowych Battlegroundów. Ma to również pozwolić projektantom potyczek zakładać, w czasie tworzenia walk w dungeonach i raidach, że każda grupa ma możliwości dispellowania.

Dodatkowo sprawiamy, że „koszt wyboru” (co gracz mógł osiągnąć podejmując inne akcje) dla dispellingu stanie się bardziej wyraźny. Uważamy, że koszt jest zbyt niski z trzech powodów: 1) Rzeczywisty koszt w manie jest za niski. 2) Nigdy nie marnujesz dispella. Jeśli spróbujesz ściągnąć debuff, którego „tam nie ma”, wtedy po prostu dispell nie zostanie rzucony. 3) Mamy czary, które usuwają debuffy przy minimalnym udziale gracza. W Cataclysmie zwiększamy koszt w manie, sprawiamy, że marnowanie many jest możliwe poprzez rzucanie dispella nawet wtedy, gdy nie ma czego ściągnąć oraz usuwamy Cleansing Totem, Abolish Disease oraz Abolish Poison z gry. Biorąc pod uwagę te zmiany, planujemy potyczki w dungeonach i raidach tak, by dispell nie był ciągle potrzebny lub spammowany w celu odniesienia sukcesu, mimo to potrzeba dispellowania wciąż będzie częścią naszego designu.

Jak już wcześniej wspomniano, zapewnimy trzy możliwości dispellowania dla każdej z klas leczących.

  • Druidzi będą w stanie dispellować defensywną magię, curse oraz poison.
  • Paladyni będą w stanie dispellować defensywną magię, disease oraz poison.
  • Kapłani będą w stanie dispellować defensywną magię, ofensywną magię oraz disease.
  • Szamani będą w stanie dispellować defensywną magię, ofensywną magię oraz curse.

Następuje pewna „wymiana” w następstwie tych zmian i zamierzamy pójść o krok dalej.

  • Paladyni Protection oraz Retribution stracą obecne możliwości dispellowania magii.
  • Wszyscy szamani stracą możliwość dispelowania disease i posion w zamian za możliwość dispellowania magii przez Restoration szamanów.
  • Szamani i druidzi Restoration, oraz paladyni Holy będą potrzebowali talentu aby odblokować dispellowanie magii defensywnej.
  • Kapłani Shadow nie będą w stanie usuwać disease w Shadowform Mag, łowca oraz czarnoksiężnik zachowają swoje obecne możliwości dispellowania.
  • Body and Soul pozostają bez zmian, a także każdy sposób dispellowania nie wymieniony powyżej jest planowany do pozostawienia bez zmian.
  • Tam gdzie to możliwe, chcielibyśmy scalić dispelle w pojedynczą akcję. Dla przykładu, druidzka możliwość dispellowania curse oraz poison może stać się jednym czarem z talentem z drzewka Restoration, który pozwoli jednocześnie dispellować magię. Ta część designu nie jest jednak finalna.

Tak jak przy okazji wszystkich przeglądów zmian w Cataclysmie, należy brać pod uwagę, że powyższe decyzje mogą się zmienić przy okazji bety.

Mechanizm Rage:
Chcemy skorzystać z okazji i spróbować w Cataclysm rozwiązać niektóre problemy związane mechanizmem Rage'u zarówno dla warriorów jak i druidów. Niektóre z tych problemów to:

  • Warriorzy/druidzi na niższych poziomach mogą być „głodni” Rage'a.
  • Warriorzy/druidzi na wyższych poziomach sprzętu nie muszą martwić się o Rage, gdyż jest on nieskończony.
  • Warrior/druid tank tracą Rage wraz z coraz lepszym sprzętem oraz mniejszymi obrażeniami.
  • Gameplay warriora i druida tanka traci swą głębię, kiedy masywne uderzenia bosów niwelują konieczność zarządzania Rage.
  • Heroic Strike i Maul są skuteczne, ale są dziwną metodą na zdobycie dodatkowego Rage'a
  • Podsumowując, warriorzy i druidzi nie mają zbyt dużej kontroli nad swoim Rage'em.

Aby rozwiązać te problemy, kwestia Rage'u w Cataclysmie zostanie unormowana. W ten sposób zdobywany przez postacie Rage będzie bardziej stabilny i nie będzie takich drastycznych różnić pomiędzy sprzętem na niskim oraz wysokim poziomie.

Koncepcja unormowania Rage'u może zostawić złe odczucie na niektórych doświadczonych graczach, jako że już próbowaliśmy tego dokonać w The Burning Crusade i się nie udało, przez co mogli się oni poczuć osłabieni. Mimo wszystko, myślimy, że ta koncepcja jest słuszna – najzwyczajniej w świecie poprzednia implementacja nie zbalansowała wartości tak jak trzeba, doprowadzając do tego, że gracze byli „spragnieni” Rage'a. To nie jest celem. Jako część zmian, mamy zamiar dać warriorom i druidom kilka możliwości kontroli swojego Rage'a, przez co nawet w najgorszych sytuacjach nie będą czuli, że ich wysiłek poszedł na marne.

Oto niektóre zmiany w Rage w Cataclysmie:

1) Rage nie będzie dłużej bazował na obrażeniach zadanych przez autoatak. Zamiast tego, każdy autoatak będzie prowadził do zwiększenia ilości generowanego Rage'a, a off-handy będą generować 50% Rage'a, który wygenerowała główna broń. Wartość ta będzie opierać się na stałej formule, której czynniki będą bazować na prędkości danej broni. Oznacza to, że otrzymywany Rage powinien być unormowany między wolnymi oraz szybkimi brońmi. Stała formuła będzie również dawać możliwość, aby łatwo zwiększyć ilość ragę, jeśli jest on zdobywany zbyt wolno (lub zmniejszyć stratę, jeśli jest on zbyt szybko tracony). Będziemy również implementować poniższe mechanizmy, które cały czas pozwolą na rozwój Rage'a wraz z rozwojem swojej postaci:
  • Jeśli atak jest atakiem krytycznym, wygeneruje on 200% Rage'a
  • Haste będzie zwiększał możliwość szybszego generowania Rage'a

2) Rage zdobywany z otrzymanych obrażeń nie będzie dłużej bazował na standardowych potworach równych poziomem naszej postaci, lecz na podstawie ilości życia warriora lub druida. Ponownie, istnieje stała, która jest powielana przez generowany Rage, aby umożliwić jego odpowiednie zwiększenie. Ta kalkulacja ignoruje wszystkie redukcje obrażeń z pancerzu, absorpcji, uniku, bloku lub innych podobnych mechanizmów, więc udoskonalanie swojego sprzętu nie będzie redukowało ilości otrzymywanego Rage'a.

3) Zapewnimy warriorom i druidom więcej natychmiastowych źródeł Rage. Przykładowo, shout’y warriora zostaną zmienione, działać bardziej jak zdolność Horn of Winter Death Knight’a. Zamiast, by Battle Shout pochłaniał Rage, będzie go generował, ale otrzyma krótki cooldown. Obydwie klasy będą miały dodatkowe sposoby generowania Rage w nagłych przypadkach, a także zużywania go szybko, gdy jest go za dużo.

4) Wszystkie ataki typu „przy następnym ciosie” są w Cataclysm usunięte. Heroic Strike i Maul będą ciosami natychmiastowymi, których koszt Rage’a będzie zmienny. Przykładowo, wyobraźcie sobie, że Heroic Strike kosztuje między 10 a 30 Rage. Musicie mieć co najmniej 10 Rage, by skorzystać z ataku, ale pochłonie on cały dostępny Rage, do maks. 30. Pochłonięta ilość Rage, która przekracza wartości minimalne spowoduje, że cios będzie silniejszy, a w niektórych przypadkach, znacznie silniejszy. Będziemy tak dostosowywać umiejętności, by generalnie kiepskim pomysłem było korzystać z nich, mając mało Rage (chyba, że wszystko inne jest z jakiegoś powodu na cooldownie). Umiejętności będą stawać się bardziej atrakcyjne, gdy dostępne będzie więcej Rage.

Rozumiemy, że te zmiany mogą przerazić wielu graczy, ale pamiętajcie, że wprowadzona przez nas stała w tych sposobach da nam możliwość wykonania bardzo szybkich dostosowań, jeśli poczujemy, że generowanie Rage'a odbywa się zbyt wolno. Naszym celem jest unormowanie tego wskaźnika, aby nie był on zawsze wysoki lub zawsze niski, lecz aby był bardzo zbalansowany dzięki działaniom podejmowanym przez gracza.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz