WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

BlizzCon 2013: Heroes of the Storm - zalew materiałów o nowej grze Blizzarda

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

BlizzCon 2013: Heroes of the Storm - zalew materiałów o nowej grze Blizzarda

  Kumbol:
/Files/hots_logo_mini.pngWygląda na to, że zaraz po dodatku do World of Warcraft: Warlords of Draenor, najbardziej ekscytującą z pokazywanych na BlizzConie nowości była długo wyczekiwana gra z gatunku MOBA Blizzarda - Heroes of the Storm. Krótko przed konwentem Zamieć zmieniła grze nazwę po raz trzeci, ilustrując to zabawnym filmikiem. Podczas piątkowej Ceremonii Otwarcia dyrektor gry, Dustin Browder, przeszedł jednak do smakowitych konkretów. Otrzymaliśmy cinematic intro, a także całą masę informacji o rozgrywce przekazanych słownie, ale też filmem i obrazkiem. Wszystko to podsumowujemy poniżej. LoLu i DOTO 2, bójcie się - HotS zapowiada się fantastycznie! Ach, no i będzie w pełni po polsku oraz darmowy.

Film wprowadzający
Zwiastun rozgrywki
Tworzenie Nexusa - twórcy o grzeZdjęcia z gryNajważniejsze fakty

Cytat z: Blizzard (źródło)
CZYM JEST HEROES OF THE STORM?

Heroes of the Storm to darmowa internetowa gra drużynowa, w której pojawią się wasze ulubione postaci z gier Blizzarda. W Heroes of the Storm epickie bitwy między bohaterami i złoczyńcami z Warcrafta, StarCrafta i Diablo nie będą polegały na dobijaniu stworków i kradzieży zabójstw; tu gracze będą wyróżniani w oparciu o osiągnięcia ich drużyny.

Nieważne, czy lubisz hardkorowe rajdy w WoW, zabijanie demonów barbarzyńcą czy terrańskie potyczki w lidze brązowej — tutaj otrzymasz możliwość wyboru i dostosowania jednego z bohaterów ze wszystkich światów gier Blizzarda do własnego stylu gry. A więc zaproś do zabawy znajomych i weź udział w dynamicznej batalii na różnych polach bitew, gdzie każdy mecz będzie wymagał odrębnej strategii i innego stylu gry. W starciu najpotężniejszych postaci w historii gier komputerowych zwycięstwo będzie zależało tylko od ciebie!

JAKIMI BOHATERAMI BĘDZIE MOŻNA GRAĆ?

Na przykład Thrallem, Kerrigan, Diablo, Arthasem, Zeratulem czy Tyraelem — potężnymi wojownikami z Azeroth, Sanktuarium, sektora Koprulu i nie tylko. Bohaterowie ci zostali przeniesieni do międzywymiarowej burzy zwanej Nexusem. Uwięzieni w przedziwnym stanie pół-istnienia na granicy światów, będą musieli stanąć ramię w ramię do zażartej walki o przetrwanie... i znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie...

KTO BY WYGRAŁ?

Heroes to odzwierciedlenie ponad 20 lat historii gier, światów i legendarnych postaci Blizzarda — połączonych w epicką, pełną akcji drużynową grę strategiczną. Teraz będzie można rozegrać historyczne bitwy między takimi postaciami, jak Tyrael i Diablo — i wreszcie rozstrzygnąć spór, kto jest silniejszym przywódcą — Raynor czy Thrall? Czy Kerrigan i Zeratul zdołaliby pokonać barbarzyńcę i łowczynię demonów z Diablo III? Czy Uther w kwiecie wieku spuściłby Arthasowi zasłużone baty?

Wszystkich bohaterów będzie można dostosować. Każdym z nich będzie można zagrać na wiele sposobów, wykorzystując różne taktyki i mocne strony poszczególnych postaci, odzwierciedlające ich umiejętności w poszczególnych grach. Połączenie ich mocy w jednym miejscu otworzy niezliczone możliwości wcześniej niedostępnych zestawień postaci i niesamowitych składów drużyn.

CZYM JEST NEXUS?

To nie jest standardowy międzywymiarowy wir nadprzestrzenny! Nexus to miejsce, gdzie najwięksi wojownicy i stratedzy ze wszystkich światów gier Blizzarda staną naprzeciw siebie na jednym z unikatowych pól bitewnych, żeby stoczyć walkę, w której wszystkie chwyty będą dozwolone. Obozowiska najemników umożliwią rekrutację potężnych sojuszników, na przykład olbrzymów oblężniczych. Każde pole bitwy skrywa inne tajemnice, na przykład zamieszkałe przez duchy statki-widma, kapryśnego Władcę Kruków czy potężne cmentarne golemy, dzięki którym łatwiej będzie odnieść zwycięstwo.

POKONAJ PRZECIWNIKÓW Z KLASĄ!

Wyróżnij siebie i swoją drużynę, wybierając z co najmniej kilkudziesięciu unikatowych bohaterów, skórek i wierzchowców. Dodatkowo otrzymasz do wyboru szeroki wachlarz bohaterskich zdolności, dzięki którym poczęstujesz przeciwników bombardowaniem z orbity, nalotem żmijów mrozu czy spopielającym ogniem piekielnym — to tylko kilka z dostępnych sposobów na unicestwienie wrogów. Pamiętaj: wygrywają dobrzy gracze. A najlepsi robią to w pięknym stylu.Oficjalne F.A.Q.

Cytat z: Blizzard (źródło)
P: Co to jest Heroes of the Storm?

O: Heroes of the Storm to darmowa internetowa gra drużynowa, w której pojawią się wasze ulubione postaci z gier Blizzarda. Oferuje możliwość wyboru i dostosowania bohaterów ze wszystkich światów gier Blizzarda do własnego stylu gry. Zaproś do zabawy znajomych i weź udział w dynamicznej batalii na różnych polach bitew, wymagających odrębnej strategii i innego stylu gry.

W każdym meczu będzie można wybrać jednego z bohaterów gier Blizzarda i dołączyć do drużyny, aby stoczyć z przeciwnikami bitwę, w której ostatecznym celem jest zniszczenie wrogiej bazy. Otrzymasz możliwość rozegrania historycznych batalii, na przykład Raynor kontra Kerrigan — oraz zobaczenia na jednym polu bitwy starć bohaterów z różnych gier.

Każdy z bohaterów zaczyna grę, mając do dyspozycji potężne umiejętności i cechy, a w kolejnych fazach bitwy otrzymasz możliwość wzmocnienia swojego bohatera o unikatowe zdolności i bohaterskie umiejętności. Choć każda z postaci ma właściwe sobie mocne strony, wybór zdolności znacznie wpłynie na różnorodność jej stylu walki. Bohaterowie pomocniczy, na przykład Uther, będą mogli uczestniczyć w walce koncentrując się na leczeniu innych albo też przejmując rolę postaci zadającej obrażenia.

P: Co wyróżnia grę Heroes of the Storm?

O: Heroes zapewnia niezwykłe, blizzardowe podejście do gier z tego gatunku. Oferuje do wyboru szeroki wachlarz bohaterów Blizzarda, których będzie można dostosować do własnych potrzeb dzięki rozbudowanemu systemowi zdolności. Jedną z opcji będzie wybór najpotężniejszych bohaterskich umiejętności. Na przykład Arthas będzie mógł przywoływać Sindragosę — olbrzymiego żmija mrozu, który przeleci nad przeciwnikami, siejąc śmierć i zniszczenie. Będzie mógł też wskrzeszać armię nieumarłych i zalać nią szeregi wroga. Co lepiej wybrać? Cóż, to tak jakby zapytać co jest bardziej niesamowite — smoki czy zombie? Wybór będzie należał do ciebie. Każdy z bohaterów będzie miał do dyspozycji różne opcje rozwoju zdolności.

Gra toczyć się będzie na zróżnicowanych polach bitewnych. Każde z nich ma swoje tajemnice, które mogą zmienić losy całego starcia. Na przykład na środku Zatoki Czarnosercego osiadł piracki statek-widmo. Po obu stronach pola bitwy co jakiś czas pojawiać się będą skrzynie ze złotem, które będzie można zbierać lub wykradać przeciwnikom, a następnie składać w hołdzie Czarnosercemu. Jeśli dostatecznie wypełnisz luki jego statku, to przećwiczy fortyfikacje wroga salwą z całej burty, czyniąc potworne spustoszenia. W Przeklętej Kotlinie czeka nieco inne wyzwanie. Tutaj rządy sprawuje Władca Kruków. Podczas walki co jakiś czas będą się pojawiać totemy ofiarne — jeśli zbierzesz ich wystarczająco dużo, Władca Kruków rzuci klątwę na przeciwną drużynę, na chwilę unieruchamiając jej wieże i osłabiając stronników.

Niektóre elementy będą wspólne dla wielu map — na przykład rozsiane po ścieżkach między bazami obu drużyn forty. Każdy fort będzie wyposażony w struktury obronne, np. wrota broniące dostępu przeciwnikowi, fontanny umożliwiające regenerację zdrowia i many — nie wspominając o obronnej wieży strażniczej. Ważnymi punktami na wielu mapach będą też możliwe do przechwycenia wieże obserwacyjne, dzięki którym twoja drużyna zyska widoczność kluczowych obszarów.

Kolejnym wyróżnikiem tej gry będzie długość rozgrywki. W zamierzeniu gra powinna trwać 20 minut, więc w Heroes of the Storm możecie spodziewać się zażartych starć i ostrej walki o każdą piędź ziemi, czyli pełnej rozrywki dynamicznej akcji, idealnej na dwie partyjki w czasie przerwy obiadowej.

P: Którzy bohaterowie pojawią się w grze i jakie będą role będą mogli pełnić?

O: W wersji demonstracyjnej zaprezentowanej na BlizzConie dostępnych jest 18 bohaterów, ale to tylko pierwsza fala postaci, które zostały przeniesione do Nexusa. Z czasem do wojny dołączy wielu innych bohaterów z Azeroth, Sanktuarium i sektora Koprulu. A kto wie... może Nexus w przyszłości pochłonie jeszcze bohaterów z innych wymiarów?

Każdy bohater, w zależności od swojej roli, będzie miał inne mocne i słabe strony. Wojownicy, tacy jak Diablo, będą mogli rzucać się prosto w wir walki, przyjmując i zadając potężne ciosy w zwarciu. Skrytobójcy, jak na przykład Kerrigan, będą zadawać mnóstwo obrażeń i eliminować przeciwników, którzy oderwą się od drużyny, jednak będą musieli ostrożnie wybierać pole bitwy, żeby ich apetyt nie przekroczył możliwości. Bohaterowie pomocniczy, jak na przykład Uther, będą mogli odwrócić losy całej bitwy, wspomagając swoją drużynę leczeniem, wzmocnieniami i innymi umiejętnościami pomocnymi dla sojuszników. Będą też postaci wyspecjalizowane w oblężeniu czy dowodzeniu — każda z ról będzie miała swoją specyfikę i zalety dla strategii całej drużyny.

P: Heroes of the Storm będzie grą darmową — co zatem będzie można kupić, a na co zapracować w grze?

O: Więcej szczegółów na temat przyjętego modelu biznesowego podamy w przyszłości. Możemy jednak zdradzić, że odblokowywanie bohaterów i innej zawartości będzie możliwe po prostu biorąc udział w grze. Będą też dostępne pomniejsze ulepszenia, np. skórki, wyposażenie i wierzchowce. Z biegiem czasu wprowadzimy też nowych bohaterów oraz nowe mapy, choć najprawdopodobniej wszystkie pola bitewne będą dostępne za darmo dla wszystkich graczy. Niewykluczone, że udostępnimy też możliwość odblokowywania istniejącym bohaterom dodatkowych zdolności.

P: Jak będzie wyglądać wsparcie dla gry po premierze?

O: Szczegółowe informacje na temat wsparcia dla gry po premierze ogłosimy w późniejszym terminie. Dziś możemy powiedzieć tylko, że Nexus to niezwykle potężna międzywymiarowa burza, która cały czas wciąga nowych bohaterów. A skoro o tym mowa, możecie się spodziewać regularnych dostaw nowej zawartości w całym okresie testów beta, a także po premierze gry.

P: Czy do gry będzie wymagane posiadanie StarCrafta II?

O: Nie. Heroes of the Storm będzie odrębną grą — niezależną od StarCrafta II.

P: Na jakich platformach będzie można zagrać w Heroes?

O: Gra jest tworzona na platformy PC oraz Mac.

P: Czy planujecie testy wersji beta? Kiedy się rozpoczną? Jak można się zapisać do bety?

O: Tak, okres testów beta gry Heroes of the Storm jest przewidziany na pierwszą połowę 2014 roku. Więcej szczegółów na ten temat ujawnimy w późniejszym terminie. A tymczasem zapraszamy na stronę gry Heroes of the Storm, gdzie można się zapisać do przygotowywanej zamkniętej wersji beta.

P: Kiedy planowana jest premiera gry Heroes of the Storm?

O: Obecnie nie możemy jeszcze podać daty premiery. Będzie to możliwe dopiero, kiedy zaczną się testy wersji beta.

P: Czy możecie powiedzieć jeszcze coś więcej o grze?

O: W tej chwili nie.

P: Serio?

O: Serio, serio.

P: Ale...

O: Aktualne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie Heroes: http://www.heroesofthestorm.... Możecie też śledzić grę na Twitterze: @BlizzHeroes, a także na oficjalnej stronie na Facebooku: http://www.facebook.com/BlizzHeroes.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz