WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Mists of Pandaria: Zapowiedź stref - Townlong Steppes

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Mists of Pandaria: Zapowiedź stref - Townlong Steppes

  Kumbol:
Cytat z: Blizzard (źródło)

Dziś wyruszamy w dzicz i po raz pierwszy w naszym cyklu przekraczamy mur Serpent's Spine udając się do niebezpiecznych - ale zwodniczo pięknych - wzgórz Townlong Steppes. Wycieczkę prowadzi główny projektant zadań w World of Warcraft, Dave "Fargo" Kosak.

Townlong Steppes


Siege of Niuzao Temple


P: Jaka historia rozgrywa się tutaj w Townlong Steppes?

O: Wydarzenia w Townlong są bezpośrednią kontynuacją tego, co stało się w Kun-Lai Summit. Jeśli przejdziesz przez Kun-Lai, napotkasz tam Shado-Pan, a jeśli wybierzesz się do lochu, możesz pomóc im zażegnać kryzys w Shado-Pan Monastery. Tam, Lord Taran-Zhu, przywódca Shado-Pan, został owładnięty przez Sha of Hatred. Jego uratowanie w Monastery to ważny moment dla Taran-Zhu; w końcu dostrzeże on wartość, jaką Przymierze i Horda mogą wnieść do Pandarii, a gracze uzyskają wiernego sojusznika.

Historia rozpoczyna się od tego momentu. W Townlong Steppes, Taran-Zhu śledzi swego wroga, nieuchwytne Sha of Hatred, które przedarło się przez tę strefę. Będziesz nacierał w awangardzie razem z oddziałami Shado-Pan, jednakże mają oni do ogarnięcia spory kawał terytorium. Stepy są domem Yaungoli, którzy nadal są na wojennej ścieżce. Tymczasem mantydzi nadciągają z południa. Święta Temple of Niuzao jest oblężona, a odłam Mogu stara się wytworzyć swojego własnego, mrocznego półboga na jednej z wysp.

Nawet potężni Shado-Pa będą mieli pełne ręce roboty. Dobrze, że tu jesteś.


P: Czy mógłbyś wskazać trzy miejsca, których gracze nie powinni przegapić podczas swojej pierwszej przeprawy przez tę strefę?

O: Tak jak wszędzie indziej w Pandarii, tu także jest multum takich miejsc. Żadna wizyta w Townlong Steppes nie byłaby kompletna bez pielgrzymki do jednego z najważniejszych miejsc kultu dla pandarenów, czyli Niuzao Temple. Niuzao jest formalną nazwą Czarnego Wołu, jednego z czterech Czcigodnych Celestynów, który sprawuje pieczę nad Pandarią i uosabia pomyślność dla pandarenów. Bonus: twoi sprzedawcy sprzętu za punkty Valor i Justice są właśnie tutaj, więc warto odwiedzić to miejsce. Ponadto, co kilka dni strażnicy świątyni mogą potrzebować twojej pomocy oferując kilka zadań dziennych.

Będziesz także chciał odwiedzić Shado-Pan Garrison na zachodnim wybrzeżu. Jest to główna baza wypadowa dla Shado-Pan. Kiedy osiągniesz status "revered" z frakcją Golden Lotus, będziesz mógł przyjść tutaj i zacząć zdobywać reputację u Shado-Pan - więcej o tym później.

I na koniec, chciałem wspomnieć o małej grocie między Townlong a Dread Wastes, która nie jest ważna z perspektywy fabuły, ale jest jedną z najfajniejszych rzeczy w całym dodatku. Mam tu na myśli Ambermarsh, mały zakątek na mapie, gdzie korzenie drzew kypari wdrążają się w mgliste mokradła, tworząc coś w rodzaju żyjącego baldachimu otoczonego ścianami kanionu. Poskręcane korzenie oplatają się wokół globul bursztynu, podczas gdy psotne leśne duszki ścigają się we mgle. Ogólne wrażenie jest naprawdę niepokojące - to jeden z tych ukrytych skarbów, jakich wiele znajdziesz na całym kontynencie Pandarii.


P: Wspomniałeś o tym, że gracze mogą tutaj pomóc Shado-Pan i Czcigodnym Celestynom...? Jak funkcjonują te zadania?

O: Zgadza się! Czterej Czcigodni Celestyni Pandarii potrzebują pomocy, ale nigdy nie wszyscy naraz. Czasem będziesz pomagał Białemu Tygrysowi w Kun-Lai Summit, czasem będziesz potrzebny w Temple of the Jade Serpent... tutaj w Townlong, Czarny Wół także czasem potrzebuje wsparcia. W niektóre dni będzie odpoczywał spokojnie w swojej świątymi, podczas gdy ty będziesz wykonywał misje na pobliskich terenach. Jednak w inne dni Niuzao będzie na wojennej ścieżce, aktywnie uczestnicząc w obronie swojej świątyni przed atakami mantydów. Jeśli jesteś sprytny, będziesz mógł zwabić mantydów w jego pobliże, a on pomoże ci zgładzić ich większe grupy. Przy dziennych zadaniach w Pandarii naprawdę staraliśmy się trochę zamieszać, więc nigdy nie będziesz wykonywał tych rzeczy dwa dni z rzędu.

Działa to podobnie także w przypadku Shado-Pan. Kiedy osiągniesz status "revered" z frakcją Golden Lotus w Vale of Eternal Blossoms, udowodnisz swą wartość dla Shado-Pan i będziesz mógł wziąć udział w zadaniach dziennych oferowanych przez tę organizację i awansować w jej szeregach. Istnieją trzy podgrupy frakcji Shado-Pan: skupione na podstępie, sile lub magii. Każdego dnia będziesz współpracował z jedną z tych podgrup i będziesz mógł wybrać dla siebie wspólnika.


Jednym z celów przyświecających nam przy projektowaniu tego dodatku było sprawienie, aby zdobywanie reputacji z frakcjami stanowiło coś więcej, niż tylko obserwowanie napełniającego się paska postępu na dole ekranu. W przypadku Shado-Pan dzieje się kilka rzeczy. Po pierwsze, rozgrywa się tu historia, w której dociekasz, co mogu robią na wyspie Shan'ze Dao i ostatecznie niweczysz ich plany.

Po drugie, w miarę zdobywania reputacji z Shado Pan odblokowujesz dodatkowych wspólników, którzy mogą ci towarzyszyć w czasie wykonywania dziennych zadań. Dla przykładu, w dni, w których zadania wymagają towarzysza posługującego się magią, wybierzesz Fei-Li the Firecracker, impulsywnego maga ognia? Czy może weźmiesz ze sobą spokojną, ale srogą kapłankę Yalię Sagewhisper, która wspomoże cię swoimi buffami i leczeniem? Każdy wspólnik z Shado-Pan musi być wpierw odblokowany poprzez pokonanie go w sparingu. (Łatwo powiedzieć. W czasie bety mag lodu Snow Blossom totalnie mnie NISZCZYŁ.)

Zaprojektowaliśmy wspólników Shado-Pan tak, by aktywnie cię wspomagali. Protector Yi wykorzysta swoje umiejętności, by utrzymywać na sobie aggro, podczas gdy Snow Blossom postara się kontrolować duże grupy wrogów swoją Frost Novą. Dzienne zadania Shado-Pan wykonuje się w jednych z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Pandarii, więc docenisz ich wspoarcie, choć możliwe jest wykonywanie tych zadań w samotności, jeśli preferujesz takie wyzwanie. To był kolejny z celów projektowych wobec Pandarii - chcieliśmy, aby gracze mieli wiele różnych możliwości dopasowania poziomu trudności swojej gry!

Gracze, którzy osiągną poziom "exalted" z Shado-Pan, zostaną właściwie wcieleni do zakonu (jest tam do wzięcia kilka fajniutkich hełmów do transmogryfikacji). Jeśli naprawdę poświęcisz się sprawie, możesz zdobyć tytuł Shado-Master za wykonanie wszystkich powiązanych z frakcją osiągnięć - będziesz musiał w tym celu pokonać Sha of Anger w Kun-Lai Summit, a także inne znaczące wyzwania. Nie będzie to łatwe, ale tytuł jest tego wart!

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz