WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Mists of Pandaria: Zapowiedź stref - Kun-Lai Summit

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Mists of Pandaria: Zapowiedź stref - Kun-Lai Summit

  Kumbol:
Cytat z: Blizzard (źródło)

Wedle słów Wrathiona, Pandaria jest krainą "tajemnicy, historii... i możliwości." W Kun-Lai Summit znajdziemy wszystkie te trzy rzeczy! Przemierzaliśmy przeróżne lokacje Pandarii rozmawiając z ich twórcami. Dziś mamy u siebie Dave'a 'Fargo' Kosaka, głównego projektanta zadań w World of Warcraft. Porozmawiamy z nim o majestacie Kun-Lai Summit.

Kun-Lai Summit Hero


Shado-Pan Hero


P: Czy mógłbyś wskazać trzy miejsca, których gracze nie powinni przegapić podczas swojej pierwszej przeprawy przez tę strefę?

O: Ciężko jest wymienić tylko trzy! Kun-Lai Summit jest jedną z największych stref dodatku o bardzo zróżnicowanym terenie. Rozpoczynając od stepu przejdziesz do podnóży ogromnego górskiego pasma, które jest domem dla wielu okropnych plemion górskich hozen i miejscem inwazji yaungoli. Wspinając się szlakiem w kierunku wyższych partii gór odkryjesz przeraźliwie mroźne szczyty. W strefie jest też nawet mały las położony na północnych brzegach kontynentu - jest tu więc naprawdę duża różnorodność terenu.

Jeśli jednak mam się zabawić w przewodnika wycieczki, to jest tu kilka rzeczy, o których koniecznie chciałbym wspomnieć.

Po pierwsze, samo wkroczenie do tej strefy jest przygodą. Będziesz musiał wdrapać się po Veiled Stair, schodach wykutych bezpośrednio w zboczu góry na północy Valley of the Four Winds. Koniecznie przeczytaj historię tego miejsca w zakątku wypoczynkowym znajdującym się w jednej trzeciej drogi, by zatrzymać się następnie w Tavern in the Mists. Już prawie jesteś na miejscu! Staraj się nie patrzeć na albinoskie sauroki, gdy będziesz płynął w górę podziemnej rzeki do Binan Village, największego pandareńskiego ośrodka w Kun-Lai.

Jeśli lubisz górską wspinaczkę, to wartymi zainteresowania jest kilka szczytów. Kota Peak słynie ze swych jagód, a także żywiących się nimi wściekłych yeti. Chodzą słuchy o pandareńskim mistrzu pupili, który mieszka w pobliżu szczytu. Wskazówka: te pogłoski są prawdziwe. Jednakże nawet majestatyczny Kota Peak blednie w porównaniu ze swych sąsiadem, Mount Neverest, który jest najwyższym szczytem Azeroth (mierzyliśmy). Powiedziałbym, że widok z góry jest niesamowity, bo jesteś tam praktycznie nad chmurami. Zapiera dech w piersiach. Legenda głosi, że ostatni pandareński cesarz wstąpił na szczyt, by zasięgnąć mądrości Jadeitowego Węża... sam też będziesz miał do wspinaczki kilka dobrych powodów.

A jeśli mam się trzymać tylko trzech lokacji, to sądzę, że nie można pominąć Shado-Pan Monastery. To główna baza pierwszej i jedynej linii obrony Pandarii: Shado-Pan. Zostali oni obdarzeni przez ostatniego cesarza świętym zadaniem ochrony ziem przed mrocznymi siłami sha. Obstawiają oni także Serpent's Spine Wall i chronią zwykłych mieszkańców przed grozą sianą przez mantydów. Muszą ogarniać bardzo wiele, więc jako można się domyśleć, Monastery jest zarówno fortecą, jak i miejscem głębokiej zadumy. Skryta pośród górskich szczytów, jest absolutnie przepiękna. Shado-Pan będą potrzebować twojej pomocy, kiedy ich Monastery zostanie owładnięte przez sha - zapunktujesz sobie u nich pomagając im w wewnątrz lochu.P: Z perspektywy fabularnej, jakie główne wątki są poruszane w tej strefie?

O: Jest ich całkiem sporo! Jednym z naszych celów dla Mists of Pandaria było stworzenie stref mniej liniowych, a Kun-Lai, bardziej niż pozostałe, odzwierciedla to założenie. Dzieje się więc dużo, jest tu cała masa rzeczy do odkrywania i eksploracji.

Sha of Anger wyrwało się ze swego więzienia w Shado-Pan Monastery i sieje spustoszenie w całej strefie. Złóż rajd i skop tej bestii tyłek, ale jeśli jesteś sam, to lepiej jej unikaj. Sprawia, że lokalni mieszkańcy wpadają w furię.

Przykładowo, agresywni górscy Hozen, którzy żyją na wyżynach, wymknęli się spod kontroli. Lokalni grummle, którzy transportują swoje dobra wzdłuż "Burlap Trail", są masakrowani, więc jeśli znajdziesz czas, to chętnie przyjmą twoją pomoc.

Tymczasem wydarzenia z Dread Wastes spowodowały, że yaungole wyszli poza swoje naturalne tereny i przekroczyli mur. Kiedy wdarli się do pandareńskich ziem, zaczęli je po prostu niszczyć. Ich krążące bandy pozostawiają po sobie tylko ślady destrukcji. Przymierze i Horda mogą odwrócić losy bitwy, a przy okazji odzyskać kilka kluczowych miasteczek w centrum strefy.

Trolle Zandalari knują coś niedobrego. Są starożytnymi sprzymierzeńcami boogeymenów z Pandarii, mogu. Wyśledzenie Zandalari będzie wymagać wyprawy do Valley of Emperors, ruin starożytnego cmentarzyska położonego w górach. Na końcu podróży będziemy desperacko bronić pandareńskiej wioski znajdującej się na wybrzeżu.

Na koniec chcę jeszcze powiedzieć, że w tej strefie rozgrywa się wydarzenie, które jest według mnie emocjonalną sercem całego dodatku. Biały Tygrys, jeden z czterech Czcigodnych Celestynów, którzy strzegą Pandarii, oczekuje cię w swej świątyni w Kun-Lai. Trwa zajadła dyskusja o tym, czy do świętego serca pandareńskiego imperium można dopuścić innych śmiertelników zza mgły. Być może będziesz mógł jakoś wpłynąć na jego decyzję?P: Wspomniałeś o wielu różnych frakcjach i rasach - Yaungol! Mogu! Grummle! Kimże oni są?

O: Naszym celem od zawsze było uczynienie Pandarii miejscem nowym, ze swoją własną ekologią. W Kun-Lai bez wątpienia ścierają się różne kultury.

Yaungole wywodzą się z rasy taurenów. Byli uwięzieni w Pandarii, kiedy kontynent oderwał się od reszty świata w czasie Rozdarcia dziesięć tysięcy lat temu. Są dumnym ludem i chcieli zachować swój nomadyczny styl życia - nie chcieli poddać się władzy żadnego cesarza. Zostali wiec zmuszeni do przeżycia w surowych krainach za Serpent's Spine Wall, gdzie byli w stałym konflikcie z mantydami. Stali się przez to wyjątkowo zahartowani.

Zupełnym przeciwieństwem są skromni grummle. Ci mali kolesie od czasów starożytnego imperium mogu byli sprzedawcami, posłańcami i handlarzami. Są w stanie udźwignąć wielokrotność swej własnej wagi. Ich główny szlak handlowy - "The Burlap Trail" - jest linią życia dla Shado-Pan Monastery. Kiedy po raz pierwszy zjawisz się w tej strefie, zastaniesz szlak obleganym przez oszalałych górskich hozen, więc małe grummle z otwartymi rękami przyjmą twoje wsparcie. Oh! I skoro już tu jesteś, koniecznie odwiedź Grummle Bazaar, świetny targ i stajnie dla jednego z najbardziej luksusowych wierzchowców w Pandarii: The Grand Expedition Yak.

Opowiadaliśmy o brutalnych mogu już wcześniej, ale tutaj w Kun-Lai możesz naprawdę zagłębić się w ich historię, udając się do Valley of Emperors. Tysiące, tysiące lat temu, mogu byli rozbici na plemiona i wojujące ze sobą królestwa. Wtedy pojawił się Lei-Shen, "The Thunder King". Toczył on wojny dopóty, dopóki nie uklękli przed nim wszyscy mogu. Wtedy postanowił podbić i zniewolić wszystkie pozostałe pandaryjskie rasy, ujednolicić język i stworzyć pierwsze imperium. To Lei-Shen rozpoczął budowę Serpent's Spine Wall, i to prawdopodobnie on ukuł pierwsze przymierze ze starożytnymi Zandalari. Imperium mogu zostało obalone dawno temu w pandareńskiej rewolucji, ale jeśli znów miałby się pojawić ktoś, kto mógłby na powrót zjednoczyć mogu... cóż, nie byłoby kolorowo.

Jest tu też ważna frakcja. Shado-Pan potrzebują twojej pomocy; z początku będziesz odpychał inwazję yaungoli i zabezpieczał mur. Później możesz pomóc im oczyścić ich Monastery ze zła sha. Kiedy już zdobędziesz ich zaufanie, możesz zakasać rękawy i wesprzeć ich w kampanii w Townlong Steppes... ah, ale chyba się już zapędziłem. O tej strefie innym razem!


Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz