WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Blizzard wskrzesza Scroll of Resurrection - darmowy Cataclysm dla powracającego znajomego!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Ważne

Blizzard wskrzesza Scroll of Resurrection - darmowy Cataclysm dla powracającego znajomego!

  Kumbol:
/Files/scroll_new2.png/Files/d3_icon.pngPrzypomnienie: Trwają konkursy, w których do zdobycia łącznie 65 zaproszeń do beta testów Diablo III. Więcej szczegółów w tym newsie.

Dziś w nocy Blizzard zaktualizował serwis Battle.net i wprowadził w życie odświeżoną wersję promocji Scroll of Resurrection (Zwój wskrzeszenia). Dotychczas promocja ta bardziej przypominała Recruit a Friend, nagradzając "wskrzeszającego" gracza 30 dniami darmowej gry, jeśli "wskrzeszony" gracz powróci i opłaci ponownie abonament. Po dzisiejszych zmianach Zwój działa teraz zupełnie inaczej, a nowości są, łagodnie mówiąc, bardzo interesujące.

Otóż gracz wysyłający Zwój wskrzeszenia ma teraz szansę otrzymać jednego z dwu nowych frakcyjnych wierzchowców - Spectral Gryphon lub Spectral Wyvern - jeśli wskrzeszony gracz ponownie doładuje czas gry. Można powiedzieć, że w tej kwestii jest to krok nieco w tył (no chyba, że ktoś ceni sobie wierzchowca bardziej od darmowego miesiąca :-)). Dużo większa rewolucja rozegrała się jednak po stronie bonusów, na które może liczyć sam wskrzeszany. Otóż, jeśli gracz powróci w ramach Zwoju Wskrzeszenia do World of Warcraft, to ma szansę na:
 • Natychmiastowe podbicie poziomu jednej z postaci do 80
 • Darmową aktualizację licencji do poziomu Cataclysm - niezależnie od posiadanej dotychczas wersji gry (więc jeśli gracz miał tylko wersję podstawową, w ramach promocji otrzyma też Wrath of the Lich King).
 • Możliwość darmowej zmiany serwera oraz frakcji, by przyjaciel mógł grać razem z zapraszającym.
 • 7 dni darmowej gry - dostępne od zaraz.

Aby gracz mógł zostać "wskrzeszony" za pośrednictwem nowej promocji, musi spełniać poniższe wymagania:
 • Musiał kiedykolwiek w przeszłości opłacić przynajmniej jeden miesiąc abonamentu.
 • Konto gracza musi być nieaktywne najpóźniej od 4 marca 2012.

/Files/scroll_new.jpg


Darmowa aktualizacja do Cataclysm będzie dostępna tylko przez jakiś czas, więc najlepszy moment na nawrócenie kolegi lub koleżanki jest właśnie teraz.

Przyznacie, że całość wygląda niezmiernie zachęcająco. Tym bardziej smuci fakt, że niestety gracze z ustawionym na Polskę krajem na koncie Battle.net nie mają możliwości wysyłać Zwoju wskrzeszenia. Przykry standard, jednak pamiętajcie, że nie jest to zła wola Blizzarda, a skutek nieżyciowego polskiego prawa, które zabrania oferowania tego typu programów lojalnościowych.

Poniżej oficjalne FAQ dot. nowej wersji Zwoju Wskrzeszenia:

Cytat z: Blizzard (źródło)
Zwój wskrzeszenia FAQ

Zwój wskrzeszania pozwala na zaproszenie znajomego lub kolegi z gildii z powrotem do World of Warcraft BEZPŁATNIE na 7 dni i przyznaje zarówno tobie jak i koledze epickie korzyści, jeśli twój znajomy powróci do World of Warcraft.

Podstawy

Jak mogę wysłać Zwój wskrzeszania do znajomego?

Istnieją dwa sposoby na wysłanie Zwoju wskrzeszania:
 1. W grze wejdź na listę przyjaciół Rzeczywistego ID lub na listę członków gildii. Wszystkie postacie oraz konta, które kwalifikują się by otrzymać Zwój wskrzeszania będą posiadać specjalny przycisk dostępny na liście przyjaciół/członków gildii obok nazwy postaci lub konta. Kliknij na przycisk Zwoju wskrzeszania by wysłać zaproszenie poprzez email. Będziesz miał również możliwość dodania wiadomości od siebie, która zostanie wysłana wraz z zaproszeniem do gry.
 2. Na stronie Zarządzania kontem Battle.net kliknij na konto World of Warcraft, z którego chcesz wysłać zaproszenie i wybierz Referowanie i nagrody – Zwój wskrzeszania będzie jedną z opcji w tym menu. Po kliknięciu możesz wpisać imię oraz adres email osoby, którą chcesz wskrzesić oraz dodać krótka wiadomość, która zostanie wysłana wraz z zaproszeniem.

Kryteria oraz limitacje

Czy obywatele wszystkich państw mogą wysyłać Zwój wskrzeszania?
Gracze z konta World of Warcraft z następujących państw mogą używać Zwoju wskrzeszania: Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Holandia, Norwegia, Portugalia, Federacja Rosyjska, Hiszpania, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania.

Kto może otrzymać Zwój wskrzeszania?
By móc otrzymać Zwój wskrzeszania twój znajomy musiał w przeszłości posiadać abonament World of Warcraft, przez co najmniej 30 dni, a jego konto stało się nieaktywne przed lub w dniu 4 Marca 2012.
Jeśli konto World of Warcraft twojego znajomego jest nieaktywne od Grudnia 2009 (lub dłużej), twój znajomy musi najpierw przyłączyć konto gry do bezpłatnego konta Battle.net by mógł otrzymać Zwój wskrzeszania. Po więcej informacji na temat tworzenia konta Battle.net i łączenia go z kontem World of Warcraft prosimy by zapoznać się z naszym FAQ Konta Battle.net. Po stworzeniu konta Battle.net i przyłączeniu World of Warcraft będziesz mógł wysłać Zwój wskrzeszania do tej osoby.

Czy mogę wskrzesić jedno z moich własnych kont World of Warcraft?
Jeśli posiadasz co najmniej jedno aktywne konto World of Warcraft, możesz wysłać Zwoje wskrzeszania do swoich nieaktywnych kont.

Jak długo ważne jest zaproszenie od momentu wysłania Zwoju?
Twój znajomy ma 30 dni by zaakceptować zaproszenie. Zaproszenie ulegnie przedawnieniu, jeśli nie zostanie wykorzystana w tym czasie.

Czy istnieje ograniczenie dla ilości Zwojów wskrzeszania, które mogę wysłać?
Każde konto może wysłać jeden Zwój wskrzeszania w grze i poprzez konto Battle.net dziennie, co sprawia, że każde konto może wysłać dwa Zwoje dziennie, jeśli wykorzysta się zarówno Zwój w grze jak i na koncie Battle.net. Nie ma limitu dla całkowitej liczby Zwojów wskrzeszania, które można wysłać z jednego konta World of Warcraft.

Czy mogę zaprosić kogoś, kto nigdy wcześniej nie grał używając Zwoju wskrzeszania?
Zwój wskrzeszania może być wykorzystany tylko do zaproszenia graczy, którzy w przeszłości posiadali aktywne konta World of Warcraft. Po informacje na temat podobnej oferty dla graczy, którzy nigdy nie grali w World of Warcraft zapoznaj się z naszym FAQ Zrekrutuj Przyjaciela.

Wysyłanie Zwoju wskrzeszania

Jakie korzyści otrzymuje się za wysłanie Zwoju wskrzeszania?
Jeśli twój znajomy zaakceptuje zaproszenie i zapłaci za 30 dni abonamentu otrzymasz ekskluzywnego wierzchowca w grze – Spectral Gryphon dla postaci Alliance i Spectral Wind Rider dla postaci Hordy.

W jaki sposób mogę zdobyć wierzchowca, gdy mój znajomymi wykupi abonament?
Wejdź na stronę zarzadzania kontem Battle.net i kliknij na Zwój wskrzeszania. W zakładce Historia/Status znajdziesz przycisk Odbierz wierzchowca, gdy ta nagroda będzie dostępna. Wybierz serwer oraz postać, na którą chcesz wysłać wierzchowca by został on wysłany do skrzynki pocztowej w grze tej postaci.
Uwaga: z każdego Zwoju wskrzeszania można odebrać tylko jednego wierzchowca.

Kiedy otrzymam wierzchowca za wskrzeszenie znajomego?
Twój znajomy musi zaakceptować zaproszenie ze Zwoju wskrzeszania oraz odnowić abonament World of Warcraft, płacąc za 30 dni czasu gry, żebyś mógł otrzymać wierzchowca.

Czy mogę otrzymać kilka wierzchowców na moim koncie?
Tak! Ta nagroda zostanie przyznana za każdego znajomego, który zaakceptuje twoje zaproszenie i odnowi abonament na koncie, na co najmniej 30 dni.

Czy mogę śledzić zaproszenia, które wysłałem?
Gdy twój znajomy zaakceptuje zaproszenie będziesz mógł śledzić status zaproszenia na stronie Historia w zakładce Referowanie i nagrody na stronie Zarzadzania kontem Battle.net.

Kto otrzyma nagrodę, jeśli kilka osób wyśle Zwój wskrzeszania do tej samej osoby?
Tylko gracz, którego zaproszenie zostało zaakceptowane otrzyma nagrodę. Jeśli wskrzeszany gracz otrzyma kilka zaproszeń będzie zależało od niego, które zaproszenie zaakceptuje. Odbiorca może zaakceptować maksymalnie jeden Zwój wskrzeszania dla każdego kwalifikującego się do tej promocji konta World of Warcraft.

Dlaczego mój znajomy nie otrzymał mojego Zwoju wskrzeszania?
Zwoje wskrzeszania są wysyłane raz dziennie do wszystkich kwalifikujących się osób. Zaproszenie powinno dotrzeć do skrzynki pocztowej odbiorcy w ciągu 24-48 godzin. Odbiorca zaproszenia musi spełniać następujące kryteria by móc otrzymać zaproszenie:
 • Znajomy musi posiadać konto Battle.net zanim wyślesz zaproszenie. Adres email, na który wysyłasz zaproszenie musi zgadzać się z adresem email zarejestrowanym na koncie Battle.net twojego znajomego.
 • Twój znajomy nie może zmienić adresu email zarejestrowanego na koncie Battle.net po wysłaniu zaproszenia.

  Uwaga: Jeśli ty lub twój znajomy musicie zmienić adres email zarejestrowany na koncie Battle.net należy to zrobić przed wysłaniem zaproszenia. Jeśli któryś z was zmieni adres email po wysłaniu Zwoju wskrzeszania, obydwoje utracicie zaproszenia oraz nagrody.
 • Twój znajomy musi posiadać, co najmniej jedno konto World of Warcraft, które nie jest zamknięte lub zbanowane i jest nieaktywne od 4/03/2012

Jeśli adres email nie dotarł do skrzynki twojego znajomego, prosimy by sprawdzić folder spam. Dodatkowo wystarczy zalogować się na stronę zarządzania kontem Battle.net, kliknąć licencję World of Warcraft, wybrać Referowanie i nagrody, Zwój wskrzeszania by sprawdzić dostępne zaproszenia.


Akceptowanie Zwoju wskrzeszania

Jakie korzyści są dostępne po zaakceptowaniu zaproszenia Zwoju wskrzeszania?
Odbiorca Zwoju wskrzeszania automatycznie otrzyma bezpłatne ulepszenie konta do poziomu Cataclysm. Dodatkowo może on również na stałe nadać jednej z postaci 80 poziom by móc w pełni wykorzystać 7 BEZPŁATNYCH dni na przygodę w świecie w World of Warcraft.

Uwaga: Cyfrowe ulepszenie konta oraz opcja przyznania 80 poziomu jednej z postaci będzie dostępna tylko podczas 90-dniowego okresu promocyjnego. Gracze, którzy zaakceptują Zwój wskrzeszania wysłany po zakończeniu promocji nadal otrzymają 7 BEZPŁATNYCH dni gry, ale nie będą się kwalifikować na ulepszenie konta oraz przyznanie 80 poziomu jednej z postaci.

Właśnie zaakceptowałem zaproszenie ze Zwoju wskrzeszania. W jaki sposób mogę nadać postaci 80 poziom?
Zaloguj się na konto Battle.net i kliknij na wskrzeszoną licencję. Po przejściu na stronę zarządzania grą kliknij na Odbierz nagrody i wybierz postać, której chcesz przyznać poziom wraz ze specjalizacją. Podczas kolejnego logowania się do gry twoja postać będzie gotowa do przygód w Azeroth!

W jaki sposób nadawanie 80 poziomu dla postaci działa dla osoby, która otrzymała Zwój wskrzeszania?
Po zaakceptowaniu Zwoju wskrzeszania, odbiorca może wybrać postać, której chce nadać 80 poziom. Przed ukończeniem procesu nadawania poziomu gracz również wybierze specjalizację dla postaci oraz zostaną przyznane talenty odpowiadające wybranej specjalizacji. Postać zostanie umieszczona w stolicy swojej frakcji i będzie od razu gotowa do gry. Oznacza to, że postać otrzyma wszystkie umiejętności klasowe oraz zaklęcia dostępne na poziomie 80-tym, latającego wierzchowca oraz umiejętność jazdy wraz z zielonej jakości przedmiotami odpowiednimi dla poziomu oraz specjalizacji postaci.

Jakiekolwiek przedmioty znajdujące się na tej postaci przed przyznaniem 80 poziomu zostaną wysłane do tej postaci pocztą w grze.

Zwierzętom Łowców (Hunter’s Pets) nie otrzymają specjalizacji automatycznie wiec Łowcy (Hunters), którym nadany został poziom będą musieli wybrać je ręcznie po zalogowaniu się do gry.

Uwaga: Aktywne zadania (Quests) mogą zostać porzucone podczas przyznawania poziomu. Jeśli zadanie zostanie porzucone w ten sposób będzie można je ponownie rozpocząć od NPC, który je zleca.

Co jeśli moja główna postać jest na innym serwerze lub w innej frakcji niż frakcja kolegi, który mnie zaprosił?
Jeśli postać, której nadano poziom 80 znajduje się na innym serwerze lub w innej frakcji niż postać osoby, która wysłała zaproszenie będzie można bezpłatnie dokonać transferu postaci lub/i zmiany frakcji by przenieść postać na serwer i frakcje kolegi.

Uwaga: Istniejące ograniczenia dotyczące Zmiany frakcji oraz Transferu postaci obejmują również system Zwoju wskrzeszania. Prosimy by zapoznać się z naszym FAQ Zmiany frakcji oraz FAQ Transferu postaci po więcej informacji. Dodatkowo, gracze z rosyjskich serwerów nie otrzymają bezpłatnego Transferu postaci, jeśli osoba, która przysłała im Zwój wskrzeszania gra na serwerze europejskim.

Ile razy jedna osoba może zaakceptować Zwój wskrzeszania?
Po 5 Marca 2012, każde konto World of Warcraft kwalifikujące się by otrzymać Zwój wskrzeszania będzie mogło przyjąć jedno zaproszenie. Jeśli twój znajomy zaakceptował już jedno zaproszenie po 5 Marca nie będzie mógł przyjąć kolejnych zaproszeń na tym samym koncie World of Warcraft, ale będzie mógł akceptować zaproszenia na innych kwalifikujących się kontach.

Czy jest możliwość nadania postaci 80 poziomu bez Zwoju wskrzeszania?
Możliwość nadania postaci 80 poziomu jest dostępna tylko po zaakceptowaniu zaproszenia ze Zwoju wskrzeszania.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz