WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Wybawcy Uldum: Wstępne omówienie kart (część 1)

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Wybawcy Uldum: Wstępne omówienie kart (część 1)

  justpbl0:
https://wowcenter.pl/Files/hs_uldumkarty_p1_head.jpg

W Hearthstone właśnie zadebiutował nowy dodatek – Wybawcy Uldum. Pisaliśmy już o jego najważniejszych elementach, a teraz – premierowo – zgłębimy jego zawartość w większym szczególe.

Wybawcy Uldum to już 16 dodatek do Hearthstone’a. Tym razem powraca Liga Odkrywców i po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z nowymi mechanikami. Pojawi się ODRODZENIE – mechanika sprawiająca, że martwi stronnicy powracają do życia z 1 punktem zdrowia – oraz PLAGI, które w zasadzie są po prostu ciekawymi removalami. Bardzo ciekawe wydaje się także przywrócenie dawnej mechaniki, jaką były ZADANIA. Tym razem za ich wykonanie będziemy otrzymywać nowe, przeważnie silne, moce specjalne.

W tym i kolejnym artykule postaram się przybliżyć Wam karty z najnowszego dodatku, niedługo natomiast możecie liczyć na szczegółową analizę wprowadzonych kart oraz decków, które teoretycznie mogą zagościć na dłużej w mecie. W tej części przyjrzymy się nowym mechanikom kart, a następna będzie poświęcona ocenie kart klasowych oraz neutralnych!

Mechanika ODRODZENIE

Odrodzenie działa podobnie do Odkupienia. Jeśli stronnik posiadający odrodzenie zginie po raz pierwszy, wróci na pole bitwy z jednym punktem zdrowia. Mechanika jest bardzo prosta, wygląda jednak na to, że będzie można ją sensownie wykorzystać. Karty takie jak Kościana zjawa, Murmia czy Mikromumia wydają się mieć spory potencjał, dzięki czemu nowe zadanie do paladyna, Mumiotwórstwo, wydaje się być grywalne. Trudno przewidzieć na tym etapie jak ukształtuje się meta, odrodzenie może okazać się jednak całkiem przydatną mechaniką w niektórych deckach.


Mechanika PLAGI

W grze pojawi się pięć plag – kart, które mają z założenia wprowadzać zamęt po obu stronach planszy. Na razie nie wygląda na to, by plagi miały stanowić osobną mechanikę. To nowe removale, niektóre z nich wydają się nawet bardzo interesujące, nie widzimy tutaj jednak nic, czego dotąd nie było w Hearthstonie, trudno więc mówić o jakiejś szczególnej mechanice. Plagi są jednak całkiem silne i prawdopodobnie będą grywalne.

Plaga płomieni jest bardzo tania i będzie można ją łatwo wykorzystać w wielu taliach Czarnoksiężnika. Plaga gniewu może spokojnie znaleźć miejsce w deckach kontrolnych Wojownika, które od dawna cieszą się dużą popularnością. Plaga murloków także wydaje się obiecująca, chociaż na razie trudno przewidzieć, jak będzie w najbliższym czasie wyglądała gra szamanem i czy w deckach dla niego znajdzie się miejsce na tę kartę. Plaga szaleństwa wydaje się być całkiem dobra, warto jednak zaznaczyć, że granie jej bez przygotowanego na ręce Szlamu lub Harrisona Jonesa może być ryzykowne. Plaga śmierci natomiast wydaje się niestety nieco zbyt wolna. Co prawda daje ona możliwość bezpiecznego wyczyszczenia całego stołu, wydaje się jednak, że będzie można z powodzeniem próbować grać wokół tej karty, a po jej rzuceniu nie starczy nam many na nic innego. To może być pewne utrudnienie.Być może w przyszłości motyw plag zostanie jeszcze rozwinięty, chwilowo jednak nie wygląda na to, by zasługiwały one na miano osobnej mechaniki.


Mechanika ZADANIA

Zadania pojawiły się już w Hearthstonie przy okazji poprzednich dodatków i dawały całkiem ciekawe możliwości. Tym razem wykonanie zadania będzie skutkowało przyznaniem bohaterowi nowej mocy specjalnej. Zaprezentowane w Wybawcach Uldum zadania wydają się bardzo interesujące, większość z nich powinna być też grywalna.


Niewykorzystany potencjał jest bardzo łatwy do wykonania, a pasywna moc specjalna, którą nam daje jest wyjątkowo silna. Druid często miewał niewykorzystane tury na początku gry, teraz natomiast będzie bardzo nagradzany za nie robienie niczego. To bardzo silna karta, która niemal na pewno znajdzie zastosowanie w wielu taliach.

Otwarcie skarbca, nowe zadanie dla łowcy, wydaje się niestety trochę zbyt trudne do zrealizowania, a nagroda nie jest zbyt ciekawa. Zagranie 20 stronników jest problematyczne nawet mimo dodania kilku kart, które ułatwiają to zadanie, a moc specjalna zwiększająca obrażenia stronników o 2, jest po prostu zbyt słaba. Żeby talie złożone pod to zadanie były dobre, musiałoby zgrać się wiele czynników. Przede wszystkim musielibyśmy mieć pewność, że będziemy w stanie utrzymywać stół, by nasza moc specjalna przynosiła należyte efekty. To zadanie wydaje się zbyt trudne, by można było je wykorzystać na swoją korzyść.

Złupienie podniebnej świątyni nie jest może zbyt trudne do wykonania, opiera się jednak na losowości, co niekoniecznie da nam dobre efekty, biorąc pod uwagę, że zaklęć dla maga jest wiele i wcale nie musimy trafić na te dobre. Wolę polegać na swoich umiejętnościach niż na rng, w związku z czym ta karta nie do końca mnie przekonuje, co nie znaczy, że nie będzie grywalna. Zaklęcie o zmniejszonym koszcie można wykorzystać w dowolnym momencie, co może się nam bardzo płacić.

Zadanie paladyna, Mumiotwórstwo, jest stosunkowo łatwe do wykonania, a moc specjalna którą otrzymamy będzie bardzo dobrze działała po użyciu na stronnikach z agonią lub odrodzeniem. Granie tego zadania wydaje się bardzo sensowne, będzie można wykorzystać je między innymi w mech paladynie.

Aktywacja obelisku wydaje się być jedną z najsilniejszych kart dodatku. Wykonanie tego zadania dla maga powinno być wyjątkowo proste. Przywrócenie 15 punktów zdrowia wydaje się możliwe do wykonania w kilka tur, moc specjalna przywracająca 3 punkty zdrowia postaci i dająca stronnikowi +3/3 jest natomiast absurdalnie silna. To zadanie może być doskonale wykorzystane w midrange'owych taliach, które opierają się na zagrywaniu stronników z solidnymi statystykami. Wygląda na to, że kapłan zostanie przywrócony do mety.

Bazarowa kradzież nie jest trudna do zrealizowania, broń pochodząca z mocy specjalnej zostaje natomiast bardzo wzmocniona. Karta na pewno jest godna uwagi, chociaż trudno powiedzieć, czy będzie bardzo często używana. Na pewno ma bardzo duży potencjał.

Splugawiona woda jest kolejnym zadaniem bardzo prostym w zrealizowaniu. Swobodnie można grać talie Szamana wypełnione okrzykami bojowymi, które będą dobrze działały. Moc specjalna dająca podwójne okrzyki bojowe przez całą turę wydaje się bardzo silna i powinna być często używana. Daje to całkiem spore możliwości, jeśli chodzi o tworzenie nowych talii.

Czarnoksiężnik, jak się niebawem przekonamy, otrzymał w najnowszym dodatku bardzo silne karty, które pozwolą na tworzenie potężnych zoo oraz midrangeowych decków, Wyższa archeologia jednak nie jest aż tak solidną kartą. W połączeniu z Plot Twistem wydaje się dawać graczowi pewne możliwości, jednak trudno powiedzieć, czy będziemy chcieli tę kartę używać. Perspektywa dobierania darmowych stronników jest kusząca, wykonanie zadania może jednak nie być tak łatwe, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Karta na pewno pozwoli tworzyć interesujące talie, trudno jednak stwierdzić, czy będą one wystarczająco szybkie.

Niełatwo przewidzieć, czy Hakowanie systemu będzie popularną kartą. Zadanie wydaje się być całkiem ciekawe, ale może mieć problem w konkurowaniu z popularnymi dzisiaj bomb warriorami. Postaram się ocenić tę kartę bardziej precyzyjnie w kolejnym artykule, który napiszę po rozegraniu większej liczby pojedynków z jej wykorzystaniem.

W ten oto sposób przedstawiają się nowe i powracające mechaniki dodatku Wybawcy Uldum. W kolejnym artykule przyjrzymy się nowym kartom klasowym oraz neutralnym!

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz