WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Dla nowych graczy: Podróżowanie po Azeroth

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Dla nowych graczy: Podróżowanie po Azeroth

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/dng_04_head.jpg

Witajcie w naszej serii poradników dla nowych graczy! Jeśli chcecie odkryć ogromny, nieustannie zmieniający się świat Azeroth, to dobrze trafiliście. Postaramy się przedstawić tutaj najważniejsze informacje o World of Warcraft, zaczynając od zakupu gry, a kończąc na bardziej skomplikowanych elementach rozgrywki. W razie dodatkowych pytań polecamy odwiedzić dział dla nowicjuszy na naszym forum.

W tej części poznacie główne metody przemieszczania się po świecie gry. Ciągłe bieganie może z czasem stać się męczące, zwłaszcza, kiedy Wasza postać musi udać się z jednego końca Azeroth na drugi, dlatego gracze mają możliwość skorzystania z licznych metod podróży. Poradnik jest zgodny z aktualizacją 8.1.

Hearthstone

Hearthstone (Żagiewny Kamień) to w pewnym sensie prywatny teleport, który od samego początku posiada każda postać w grze. W trakcie swoich przygód natraficie w Azeroth na liczne tawerny i karczmy - wewnątrz każdej znajdziecie karczmarza, który pozwoli Wam przypisać kamień do swojego przybytku. Od tego momentu wystarczy kliknąć na ten przedmiot w ekwipunku, by szybko tam powrócić. Hearthstone można wykorzystać raz na 30 minut. Czas ten zostanie jednak skrócony do 15 minut dzięki bonusowi Hasty Hearth, jeśli dołączycie do jakiejkolwiek gildii.


Trasy lotu

W prawie każdym mieście, osadzie i obozowisku w grze znajdziecie NPCa, który za niewielką opłatą wypożyczy Wam szybkiego wierzchowca - zazwyczaj gryfa lub wywernę - na którego grzbiecie będziecie mogli udać się do określonych punktów na mapie. Trzeba jednak pamiętać, że do każdego z tych miejsc należy się najpierw udać i je odblokować, rozmawiając z mistrzami lotów (za pierwszym razem są oni oznaczeni zielonym wykrzyknikiem).


Wierzchowce

Na 20 poziomie postaci wszyscy gracze otrzymują możliwość korzystania z wierzchowców. Istnieje mnóstwo sposobów na zdobycie własnego wierzchowca - pierwsze z nich można kupić za złoto, a te bardziej rzadkie i wartościowe pochodzą np. z bossów w rajdach, specjalnych osiągnięć czy profesji. Aby nauczyć się jeździectwa, udajcie się do trenera w stolicy swojej frakcji, np. Kildar w Orgrimmarze czy Darlene Stokx w Stormwind. Listę wszystkich wierzchowców oraz opisy źródeł, z których można je uzyskać znajdziecie w zakładce kolekcji w grze (domyślny skrót: Shift+P). Na wyższych poziomach postaci u trenerów jeździectwa odblokują się ulepszenia do zakupu, zwiększające prędkość z jaką poruszacie się na wierzchowcach lub umożliwiające latanie.


Okręty

Jednym ze sposobów podróży pomiędzy kontynentami Azeroth są okręty, które regularnie kursują pomiędzy głównymi portami w grze, jak Stormwind, Menethil Harbor czy Boralus. Wystarczy wejść na pokład, a po krótkim ekranie ładowania na którym zobaczycie trasę okrętu, zadokuje on w docelowym porcie. Większość tego typu statków należy do Przymierza, lecz gracze Hordy również mogą z nich korzystać, jeśli uda im się przekraść niepostrzeżenie.


Zeppeliny

Odpowiednikiem okrętów dla Hordy są zeppeliny. Te cuda techniki z łatwością przeniosą Was z jednego końca Azeroth na drugi... jeśli oczywiście nie wybuchną, co w przypadku wynalazków goblinów zdarza się dosyć często. Możecie je znaleźć między innymi przy charakterystycznych wieżach w Orgrimmarze. W ramach ciekawostki, w grze istnieje jeden zeppelin, który kursuje pomiędzy Orgrimmarem a Thunder Bluff bez żadnego ekranu ładowania - podróż zajmuje ok. 10 minut.


Portale

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem podróży do kluczowych miejsc w grze są portale. Można je znaleźć w niektórych stolicach w grze, chociaż zazwyczaj musicie osiągnąć odpowiednio wysoki poziom postaci, by z nich skorzystać. Wystarczy że klikniecie na portal, a po chwili znajdziecie się tam, dokąd prowadzi. Oprócz tego, klasa maga zyskuje w pewnym momencie umiejętność tworzenia teleportów i portali do wszystkich głównych miast w Azeroth - dlatego warto jest mieć zaprzyjaźnionego maga, kiedy musicie się gdzieś szybko udać.


To już wszystko, jeśli chodzi o główne metody przemieszczania się po Azeroth. W kolejnej części naszej serii poradników omówimy podziemia i rajdy, czyli wstęp do PvE.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz