WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Podsumowanie Q&A z Ionem Hazzikostasem - 26.04.18: Sprzymierzone rasy, nowości w PvP i fabuła

Artykuł

Podsumowanie Q&A z Ionem Hazzikostasem - 26.04.18: Sprzymierzone rasy, nowości w PvP i fabuła

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/bfa_qa_270418_head.jpg

W miniony czwartek odbyła się kolejna sesja Q&A na żywo z dyrektorem gry, Ionem Hazzikostasem, podczas której poruszono kontrowersyjny temat zwiększonej liczby umiejętności klas na globalnym cooldownie w nowym dodatku. Dowiedzieliśmy się też między innymi, jak będą działać nowe punkty Conquest oraz tryb epickich pól bitew. Na sam koniec Ion odniósł się do obaw niektórych graczy, że Horda jest przedstawiana w nowym dodatku w przesadnie złym świetle.

Poniżej przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najważniejszych informacji, ale dla pełnego kontekstu zachęcamy do obejrzenia całej sesji pytań i odpowiedzi.

Zapis streamu


Podsumowanie

Nowości i zmiany w PvP
 • PvP w Battle for Azeroth wciąż będzie miało losowe nagrody w postaci ekwipunku, ale w każdym sezonie gracze będą otrzymywać również punkty Conquest. Nie będzie sprzedawców, ale pod koniec każdego tygodnia, jeśli zebraliście wystarczającą ilość punktów, będą one wymieniane na elementy ekwipunku zgodnie z określnoną kolejnością - nową broń będzie otrzymywać się na samym końcu. Osoby, które dołączyły w środku sezonu będą oczywiście mogły nadrobić zaległości.
 • Nie będzie można już wykreślać dwóch battlegroundów przy ich losowym wyszukiwaniu. Zamiast tego pojawi się osobny tryb Epic PvP, który będzie obejmował większe pola bitew (np. Alterac Valley, a w przyszłości może Ashran).
  • Ion potwierdził później na forach, że battleground Strand of the Ancients zostanie usunięty w nowym dodatku na czas nieokreślony.
 • W nowym dodatku skalowanie w otwartych strefach będzie w pewnym stopniu wpływać na World PvP. Dla przykładu, jeśli jeden gracz ma o 50-60 wyższy ilvl od drugiego, będzie on ok. 10% silniejszy. Ma to zapobiec drastycznym różnicom w sile graczy.
 • Nie ma w planach nowości w procesie ataków na główne miasta frakcji.

Klasy i ekwipunek
 • W temacie większej liczby umiejętności na globalnym czasie odnowienia (Global Cooldown) w BFA, zmiany te są podyktowane długoterminową kondycją gry. Deweloperzy wciąż pracują nad szczegółami, np Heroic Leap, Infernal Strike i Disengage mają zostać zdjęte z GCD.
 • Istnieje błędne założenie, że klasy w Legionie były projektowane całkowicie z myślą o artefaktach. W rzeczywistości te cechy artefaktów, które czyniły klasy lepszymi, znajdą swoje miejsce w BFA. Wciąż trwają nad tym prace.
 • Azerite Armor z rajdów będzie miał znacznie silniejsze cechy. Blizzard unika w tym przypadku pasywnych bonusów, które wyłącznie zwiększają obrażenia i inne statystyki. Efekty legendarnych przedmiotów z Legionu mają szansę pojawić sie jako cechy Azerite Armor.

Rajdy i podziemia
 • Personal Loot będzie czołowym systemem zdobywania nagród w BFA.
 • Ekwipunek z każdego rajdu będzie miał tylko cztery warianty wyglądu (nie licząc recolorów) oparte na rodzaju zbroi. Pozwoli to twórcom stworzyć więcej ciekawych zestawów, opartych na każdym miejscu z osobna.

Wyspiarskie ekspedycje
 • Główną nagrodą za przechodzenie wyspiarskich ekspedycji będzie Artifact Power, które ulepsza medalion Heart of Azeroth. Początkowo Blizzard chciał zmienić nazwę na Azerite Power, ale deweloperzy zdają sobie sprawę, że każdy i tak używałby skrótu "AP".

Sprzymierzone rasy
 • Nie zobaczymy w Battle for Azeroth wysokich elfów jako nowej sprzymierzonej rasy dla Przymierza. Za wyjątkiem niebieskich oczu, nie mają one zbyt wielu charakterystycznych cech.
 • Na ten moment sprzymierzone rasy nie będą mogły grać klasami heroicznymi (Death Knight, Demon Hunter), ale deweloperzy nie wykluczają tego w przyszłości. Prawdopodobnie nowe postacie i tak zaczynałyby przygodę na poziomie 20.

Fabuła
 • Blizzard nie chce przedstawić Hordy jako całkowicie "złej" strony konfliktu. Przedstawiciele Hordy to bardzo zróżnicowana grupa - nieumarli nie reprezentują kultury taurenów, ale w przeszłości zawierali pakty dla wspólnego dobra. Podczas wojny frakcje będą musiały uciec się do drastycznych środków i obie strony powinny mieć to na uwadze.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz