WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Dla nowych graczy: Rozpoczynanie przygody z World of Warcraft

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Dla nowych graczy: Rozpoczynanie przygody z World of Warcraft

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/dng_01_head2.jpg

Witajcie w naszej serii poradników dla nowych graczy! Jeśli chcecie odkryć ogromny, nieustannie zmieniający się świat Azeroth, to dobrze trafiliście. Postaramy się przedstawić tutaj najważniejsze informacje o World of Warcraft, zaczynając od zakupu gry, a kończąc na bardziej skomplikowanych elementach rozgrywki. W razie dodatkowych pytań polecamy odwiedzić dział dla nowicjuszy na naszym forum.

W tej części zawarte są informacje, które warto znać jeszcze przed włączeniem samej gry – między innymi gdzie ją kupić, jak zainstalować i jak działa abonament. Część z tych rzeczy możecie już wiedzieć, ale jeśli nie mieliście nigdy wcześniej styczności z grami Blizzarda, to pomyśleliśmy, że jest to dobry punkt startowy. Poradnik jest zgodny z aktualizacją 8.1.

Battle.net

Battle.net to oficjalna platforma Blizzarda, na której znajdziecie wszystkie gry tego studia i która jest wymagana, by w nie zagrać. Zanim więc w ogóle zaczniecie myśleć o abonamencie, trzeba założyć własne konto na Battle.net. Na tej stronie musicie podać swoje dane oraz wybrać sekretne pytanie – będzie ono potrzebne podczas rozmów z działem pomocy Blizzarda, jeśli np. z jakiegoś powodu utracicie dostęp do konta.

Następnym krokiem jest pobranie aplikacji Battle.net, dzięki której można pobierać i aktualizować wszystkie gry Blizzarda. Aplikacja pozwala na łatwy dostęp do sklepu i konta Battle.net, zawiera wbudowany czat tekstowy i głosowy, opcję dołączania do różnych społeczności (w tym naszej grupy WoWCenter) oraz funkcję transmisji na żywo. Wyświetlają się w niej również najnowsze wieści czy informacje o zbliżających się przerwach technicznych.


Jeśli nie graliście wcześniej w żadną grę Blizzarda, zostaniecie poproszeni o utworzenie własnego BattleTaga. To unikalna nazwa konta, dzięki której będziecie mogli komunikować się ze znajomymi pomiędzy wszystkimi grami na Battle.net. Zastanówcie się dobrze przed wybraniem BattleTaga, bo za darmo można go zmienić tylko jednokrotnie.

Abonament

Aby rozpocząć przygodę z World of Warcraft, na sam początek będziecie potrzebowali tylko i wyłącznie aktywnego abonamentu (czasu gry). Po jego wykupieniu, automatycznie otrzymacie dostęp do zawartości ze wszystkich dodatków za wyjątkiem najnowszego. Istnieją cztery sposoby na zakup i odnawianie czasu gry:
  • Regularny abonament od Blizzarda: Jeśli przypiszecie do konta Battle.net swoją kartę bankową, możecie aktywować regularny abonament. W zależności od wybranego planu Blizzard będzie pobierać z waszego konta 12,99 EUR co miesiąc, 35,97 EUR co 3 miesiące lub 65,94 EUR co 6 miesięcy.
  • Czas gry od Blizzarda: Jednorazowy zakup czasu gry. Ceny są takie same jak w opcji abonamentowej.
  • Przedpłacona karta czasu gry (tzw. Pre-Paid): Można ją kupić na stronach sprzedających klucze do gier i w niektórych sklepach fizycznych. Dodaje 60 dni czasu gry. Ceny na polskim rynku oscylują wokół 25 EUR.
  • WoW Token, czyli wymiana złota na czas gry: W każdym domu aukcyjnym w World of Warcraft złoto można wymienić na WoW Token, który dodaje 30 dni czasu gry. Ceny wahają się, ale zazwyczaj jest to kilkaset tysięcy szt. złota.

Jeśli zdecydujecie się przestać opłacać abonament, to bez obaw – z waszym kontem nic się nie stanie. Wielu graczy robi sobie przerwy i powraca, kiedy Blizzard wprowadza większe aktualizacje lub nowy dodatek ma swoją premierę. Konto bez aktywnego abonamentu będzie miało podobne ograniczenia, co wersja startowa.


Edycja Startowa

Zanim zdecydujecie się na zakup World of Warcraft, grę można pobrać za darmo i wypróbować do 20 poziomu postaci. Konto startowe ma liczne ograniczenia – nie można posiadać więcej niż 10 sztuk złota, dołączać do gildii, rozmawiać na czatach ogólnych (Trade, Global) czy tworzyć własnych grup. Jest to jednak dobry sposób na wypróbowanie różnych klas i poznanie, jak działają podstawowe mechaniki gry.

Najnowszy dodatek

Oprócz zakupu abonamentu możecie też zaopatrzyć się w najnowszy dodatek (obecnie World of Warcraft: Battle for Azeroth). Otrzymacie wtedy darmowy awans wybranej postaci na poziom 110, który pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie rozgrywki w nowych strefach. Nie zalecamy jednak tego dla nowych graczy, gdyż wcześniej warto wiedzieć trochę więcej o tym, jak wszystko działa. Pamiętajcie też, że zakup dodatku nie przyznaje dodatkowego czasu gry. Jeśli wolicie od razu wskoczyć do akcji, to w sklepie Blizzarda dostępna jest też kompletna kolekcja, zawierająca zarówno najnowszy dodatek, jak i 30 dni gry na start.

Instalacja

Po kliknięciu przycisku "Instaluj" aplikacja Battle.net powinna pobrać World of Warcraft w całości (gra zajmuje obecnie około 70 GB), bez względu na to, czy posiadacie najnowszy dodatek. Zalecane jest uruchomienie gry dopiero, kiedy osiągnie optymalny status, ale nawet wtedy możecie nie mieć jeszcze dostępu do bardziej zaawansowanych opcji graficznych czy niektórych cutscenek. Jeśli włączycie grę przed zakończeniem instalacji, pozostałe pliki powinny bez problemu pobierać się w tle.


To najważniejsze informacje, jakie powinniście znać przed zakupem i uruchomieniem World of Warcraft. Jeśli macie dodatkowe pytania, nie wahajcie się zadać ich w komentarzach poniżej lub stworzyć temat w dziale dla nowicjuszy na forum. W kolejnej części naszej serii poradników omówimy tworzenie pierwszej postaci.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz