WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Legion | Aktualizacja 7.2: Zniszczone Wybrzeże

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Legion | Aktualizacja 7.2: Zniszczone Wybrzeże

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/72_brokenshore_head.jpg

Zniszczone Wybrzeże (Broken Shore) będzie głównym punktem działań bohaterów Hordy i Przymierza w aktualizacji 7.2. Po upadku Gul'dana i jego porażce w Suramarze kolejnym celem graczy stanie się Grobowiec Sargerasa. Zakony Klasowe połączą siły i pod sztandarem nowej frakcji - Armies of Legionfall - rozpoczną kampanię mającą na celu przełamanie sił Legionu, opanowanie wyspy i dostanie się do wnętrza dawnej świątyni Elune.

Assault on the Broken Shore


Kiedy aktualizacja 7.2 trafi na oficjalne serwery, po wejściu do gry automatycznie otrzymacie nowe zadanie o nazwie Armies of Legionfall, które skieruje Was do Dalaranu. Na miejscu spotkacie Khadgara i rozpocznie się scenariusz, w którym razem z Maiev, Illidanem, Velenem oraz innymi ważnymi postaciami przeprowadzicie wstępny atak na Zniszczone Wybrzeże.


Kiedy już tam traficie, utorujecie sobie drogę przez oddziały demonów, aby ostatecznie zniszczyć okręt Legionu znajdujący się w centrum wyspy i zabezpieczyć przyczółek dla nowej frakcji. W nagrodę otrzymacie dostęp do Zadań Światowych na Zniszczonym Wybrzeżu oraz 50 Legionfall War Supplies.

Deliverance Point


Po ukończeniu początkowego scenariusza pojawicie się w Deliverance Point, czyli głównej bazie na Zniszczonym Wybrzeżu. Zgromadzili się tam przedstawiciele wszystkich Zakonów Klasowych, rozbijając swoje namioty i posterunki na terenie obozowiska - druidzi i kapłani leczą rannych, łotrzy zajmują się transportem i ostrzeliwują atakujące nietoperze, a reszta przygotowuje się do walki. Na szczycie wzgórza zebrali się przewodzący ofensywą Khadgar, Illidan, Velen oraz Maiev.


Budynki


Jednym z głównych elementów rozgrywki na Zniszczonym Wybrzeżu są budynki w Deliverance Point. Wykonując na wyspie Zadania Światowe (World Quests) i pokonując rzadkich przeciwników, gracze zdobywają Legionfall War Supplies. Przy ich pomocy można wesprzeć konstrukcję jednej z budowli w obozowisku. Każda z nich oferuję wyjątkowe bonusy i odblokowuje nowe funkcje na Zniszczonym Wybrzeżu. Ukończona budowla utrzyma się przez kilka dni, po czym zostanie zniszczona przez Legion i będzie wymagała ponownej naprawy.


Każde ulepszenie budynku kosztuje 100 Legionfall War Supplies i jest nagradzane skrzynią, w której może znajdować się złoto, ekwipunek lub inne przedmioty.

Mage Tower

Okiełznaj tajemne energie, aby szybko przemieszczać oddziały frakcji Legionfall po Zniszczonych Wyspach i odkrywać groźnych agentów Płonącego Legionu.

Mage Tower aktywuje następujące korzyści:
 • Portale do wszystkich stref na Zniszczonych Wyspach.
 • Bonus Knowledgeable, który daje szansę na dodatkowy przedmiot przyznający Artifact Power w rajdach i podziemiach.
 • Dodatkowe skrzynie ze skarbami na Zniszczonym Wybrzeżu.
 • Wyzwania Artefaktów (obecnie nieaktywne na PTR).

Command Center

Ufortyfikowana baza operacyjna przywódców Zakonów Klasowych, gdzie mogą zebrać się i wspólnie planować ataki na Zniszczone Wybrzeże.

Command Center aktywuje następujące korzyści:
 • Dostęp do mapy z misjami Zakonów Klasowych oraz dodatkowe zlecenia dla czempionów na Zniszczonym Wybrzeżu.
 • Dostęp do Zadań Światowych w podziemiu Cathedral of Eternal Night.
 • Bonus Heavily Augmented, dający szansę na otrzymanie Defiled Augment Rune przy wykonywaniu Zadań Światowych.
 • Pomoc w walce - do graczy na Zniszczonym Wybrzeżu od czasu do czasu dołączy przedstawiciel frakcji Armies of Legionfall.

Nether Disruptor

Starożytna księżycowa studnia elfów, która jest w stanie odepchnąć energię otchłani emanującą z Grobowca i odsłonić ukryte dawniej sekrety.

Nether Disruptor aktywuje następujące korzyści:

Pasywne bonusy typu Knowledgeable trzeba zaakceptować u Commander Chambers, który stoi przy panelu do konstrukcji budynków w Deliverance Point.

Zadania Światowe


Podobnie jak obecnie na Zniszczonych Wyspach, na Zniszczonym Wybrzeżu również pojawią się Zadania Światowe. Oferują one różne wyzwania - niektóre są ciekawsze (np. portal przenoszący gracza na okręt Legionu lub zjazd na beczce z omijaniem spaczonych koni), a część mniej oryginalna i wymaga np. zabicia kilkunastu przeciwników na danym obszarze.


Za ukończenie zwykłego Zadania przyznawane jest 75 punktów reputacji z frakcją Armies of Legionfall. Te powiązane z rajdem Tomb of Sargeras (np. Tomb of Sargeras: Lost But Not Forgotten) przyznają 500 punktów reputacji. Inne nagrody są podobne do tych za obecne Zadania i oferują Zasoby Zakonu (Order Resources), przedmioty z Artifact Power czy Blood of Sargeras. Dodatkowo, za każde ukończone Zadanie można otrzymać 25 Legionfall War Supplies do konstrukcji budynków w Deliverance Point.


Armies of Legionfall


Jak wspomnieliśmy wyżej, Armies of Legionfall to nowa frakcja w aktualizacji 7.2. Reputację z nią można zdobyć między innymi wykonując Zadania Światowe, powstrzymując Inwazje Demonów na Zniszczonych Wyspach i konstruując budynki. Zdobycie statusu Revered to jeden z kroków wymaganych do odblokowania latania na Zniszczonych Wyspach poprzez osiągnięcie Broken Isles Pathfinder, Part Two.


Warmage Kath'leen pełni rolę kwatermistrza frakcji, oferując następujące przedmioty za walutę Nethershards:

Neutral

Honored:

Revered:

Exalted:

Kath'leen dodatkowo oferuje tokeny rzadkich przedmiotów typu Dauntless, a stojący obok niej Thaumaturge Vashreen epickie tokeny Relinquished z niewielką szansą na otrzymanie legendarnego przedmiotu. Jest to system podobny do ekwipunku Baleful z poprzedniego dodatku i nie wymaga reputacji z frakcją.

Senitax


Senitax tkwi zawieszony w powietrzu nad Zniszczonym Wybrzeżem. Okręt Legionu co jakiś czas zmienia swoją pozycję, bombardując wyspę i wysyłając nowe oddziały demonów. Dla graczy jest to okazja na zdobycie większej ilości Nethershards, materiałów do profesji oraz innych przedmiotów.


Kiedy znajdziecie się w zasięgu Senitaxa, obok mapy pojawi się znacznik The Shadow of the Sentinax. Ze zgromadzonych pod nim wrogów, oprócz standardowych nagród będzie można zdobyć Senitax Beacons. Przedmioty te mają różne zastosowania.

Uncommon: Przywołują portale wzywające więcej przeciwników, na przykład:

Rare: Zwiększają siłę i liczbę przeciwników przyzywanych przez portale:

Epic: Przywołują bossów, na przykład:

Im trudniejsi przeciwnicy, tym lepsze łupy, dlatego z wystarczająco dużą grupą innych graczy Senitax pozwala na znaczne zwiększenie otrzymywanych Nethershards. Występują też specjalne przedmioty powiązane z profesjami, np. Sentinax Beacon of Fel Growth, który sprawia, że wokół postaci natychmiast wyrasta kilkanaście Starlight Roses.

Bossowie ŚwiatowiAktualizacja 7.2 wprowadzi czterech nowych Bossów Światowych (World Bosses) na Zniszczone Wybrzeże, jednak będą się oni pojawiać tylko wtedy, gdy aktywny jest budynek Nether Disruptor w Deliverance Point. Ekwipunek, który można zdobyć przy ich pokonaniu, ma poziom równy 890.

Apocron

Zbudowany przez Legion tysiące lat temu, Apocron był zwiastunem zagłady dla nieskończonych cywilizacji. Z każdym podbitym światem grabieżca rośnie w siłę, przez co kolejne również spłoną w ogniu.

Brutallus

Władca otchłani Brutallus jest weteranem wielu bitew, w tym niedawnej potyczki o Studnię Słońca. Jego taktyki nie są przesadnie wyrafinowane i w większości przypadków polega na czystej sile, aby zdominować armie wroga.

Malificus

Stworzony z czystej podłości, Malificus podżega terror w sercach swoich wrogów. Znaki jego przybycia wywołują masową panikę pośród ludności, kiedy kultyści celebrują koniec świata.

Si'vash

Si'vash włada furią morza, sprowadzając potęgę wody na tych, którzy znajdą się zbyt blisko brzegu. Zaciekłe strażniczki Si'vashi podróżują u jej boku przez oceany Azeroth, gotowe zdewastować napotkane przystanie.

Ciekawostki


Odkrywając ponownie Zniszczone Wybrzeże, gracze bez wątpienia natrafią na sporo interesujących elementów oraz funkcji, z których część ma wpływ na rozgrywkę, a niektóre są po prostu ciekawe. Poniżej wymieniliśmy kilka najbardziej zauważalnych.
 • Na wyspie można natrafić na latające dyski Legionu, które pojawiają się od czasu do czasu w losowych miejscach. Można na nie wsiąść i przez 2 minuty szybować nad Zniszczonym Wybrzeżem. Po upłynięciu czasu, jeśli postać znajduje się w powietrzu, na chwilę zyskuje demoniczne skrzydła i opada na ziemię.
 • Centrum obozowiska w Deliverance Point zawsze zajmowane jest przez przedstawicieli Zakonu gracza. Dla Rycerzy Śmierci wokół sadzawki krążą jeźdźcy na koniach. Łotrzy widzą tam stertę złota, przy której siedzi asystent Marina Noggenfoggera otoczony hobgoblinami.
 • Po wyspie porozrzucane są elfie kapliczki, na które można kliknąć. Niektóre przyznają graczom bonus (np. +15% do zadawanych obrażeń).
 • Jedno z Zadań Światowych dotyczy oswobodzenia obozowiska murloków. Legion spaczył niektóre z nich, przez co po raz pierwszy zobaczymy w grze oskrzydlone, demoniczne murloki.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz