WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

BlizzCon 2016: Gadżeton - sesja pytań i odpowiedzi

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

BlizzCon 2016: Gadżeton - sesja pytań i odpowiedzi

  Temahemm:
http://wowcenter.pl/files/blizzcon16_hsqa_header.jpg

Podczas panelu poświęconemu pytaniom o przyszłość Hearthstone niestety nie doszło do wielkich ujawnień odnośnie nowych trybów planowanych na przyszłość. Dowiedzieliśmy się za to nieco o procesie projektowania nowego dodatku oraz o tym, jakie zmiany wniesie do mety. Na pytania odpowiadali Peter Whalen, Mike Donais, Yong Woo i Matt Place - poniżej wyszczególniliśmy najciekawsze z nich.
 • Nowa klasa wiąże się z wieloma zagrożeniami, takimi jak odjęcie istniejącym już klasom ich własnej tożsamości. Nie powinniśmy spodziewać się kolejnych bohaterów.
 • Możemy spodziewać się kolejnych pomysłów na kooperację w Bójkach.
 • Zespół deweloperów intensywnie pracuje nad opracowaniem najlepszego sposobu na wprowadzenie Trybu Turniejowego.
 • Zastanawiamy się nad tym jak umożliwić nowym graczom zdobycie starych rewersów.
 • Bycie przerzuconym do niskiej rangi po każdym rozpoczęciu sezonów może być męczące - może pora zwiększyć liczbę przyznawanych gwiazdek?
 • Nie ma żadnych planów na udostępnienie oficjalnego API do Hearthstone'a.
 • Twórcy rozpatrują możliwość dodania kolejnych kart do zestawu klasycznego, jeśli okaże się to konieczne. Niebawem kończy się Rok Krakena i może usłyszymy o tym coś więcej.
 • Rozmawiano o innych sposobach dodawania nowych kart - np. małej paczce co miesiąc.
 • Gadżeton nie wymusi na graczach dołączenia do gangu, ale zdecydowanie będzie to najfajniejsza część rozszerzenia.
 • Każdy z gangów będzie miał swoje własne strategie. Granie w Gadżetonie daną klasą da nam poczucie, że nie tylko gramy nią, ale należymy do odpowiadającego gangu o unikalnym charakterze.
 • Kapłan w Gadżetonie będzie mógł korzystać z 3 głównych archetypów - silniejszych niż kiedykolwiek Smoków, talii bez duplikatów i talii z mnóstwem zaklęć reakcyjnych.
 • Trwają prace nad kolejnymi nagrodami za osiągnięcia takie jak kilkaset wygranych (wspomniano o Platynowych Bohaterach).
 • Heroiczna Bójka będzie powracać w różnych formach, jeśli przyjmie się wśród graczy.
 • Możemy spodziewać się większej dynamiki w mecie Gadżetonu, np. silniejsze AoE i karty rosnące w siłę w zależności od stanu graczy na planszy.
 • Deweloperzy uważają, że tutorial wymaga przebudowania.
 • Wśród twórców pojawił się pomysł na budowanie przeciwnikowi AI talii, tak żeby potrenować sobie z trudnymi taliami.
 • Importowanie i eksportowanie talii jest jedną z planowanych funkcjonalności.
 • W przyszłości ma pojawić się możliwość przeorganizowania swojej kolekcji, tak żeby tworzenie nowych talii było bardziej intuicyjne. Deweloperzy wiedza, że dobrze byłoby móc grupować swoje karty i dodawać je do ulubionych.


http://wowcenter.pl/files/blizzcon16_hsqa_1.jpg

Bójki Kooperacyjne są fantastyczne, macie plan na więcej takiego contentu?
Jesteśmy zadowoleni z tego jak udało nam się je zaimplementować. Zastanawialiśmy się jak wprowadzić więcej przystępnych sposobów na rozgrywkę z przyjaciółmi. Spodziewajcie się więcej co-opu.

Arena nie doczekała się wielu zmian. Możemy spodziewać się jakichś nowych formatów, wariacji?
Jeden z naszych deweloperów jest niesamowicie zafascynowany Areną i cały czas nad nią pracuje. Dysponujemy technologią, która pozwala nam modyfikować prawdopodobieństwo pojawienia się danych kart. Wpadliśmy m.in. na pomysł - co jeśli po wybraniu raz Murloka, wszystkie kolejne proponowane karty będą Murlokami?

Rozwijaliście lore z każdym dodatkiem. Czy planujecie jakieś opowiadania albo inne formy dalszego rozbudowywania historii?
Świetnie bawiliśmy się przy tworzeniu historii nowego Gadżetonu. Ekscytuje nas ten aspekt i sprawdzamy co jeszcze możemy z tym zrobić.

W jaki sposób decydujecie kiedy przyszedł czas na nowe słowo kluczowe, jak Inspiracja czy Odkrycie a kiedy tylko na mechanikę?
Przed każdym dodatkiem robimy małe testy powiązane z tym tematem, wybieramy nasze ulubione mechaniki i jeśli coś wymaga słowa kluczowego, to je dodajemy. Nie każda mechanika wymaga nowego słowa kluczowego.

Zamierzacie dodać kiedyś klasę heroiczną, jak Monka lub DK?
Dużo o tym rozmawiamy. Każda z naszych obecnych klas ma ścisłą tożsamość. Nie chcemy tworzyć nowej klasy, jeśli ma ona podebrać innej klasie ich charakter. Nie jesteśmy więc aż tak skorzy do psucia obecnego obrazu naszych bohaterów.

Istnieje szansa, że pozwolicie na zdobycie rewersów z poprzednich sezonów? I czy zamierzacie zrobić coś z faktem, że po wbiciu 5 rangi wraz z nowym sezonem jestem cofany o kilkanaście rang i muszę od nowa grindować?
Pierwsze pytanie - granie od samego początku Hearthstone'a to coś wyjątkowego i chcemy to nagradzać rewersami. Wiemy że wiele osób chciało by zdobyć starsze z nich i rozpatrujemy różne możliwości. Co do drugiego pytania - system zdobywania rang od nowa po każdym sezonie jest teraz wyjątkowo klarowny, tzn. jeśli wbiłeś 5. rangę, dostajesz 20 gwiazdek. Ale nie musi tak być - może lepiej, abyśmy nagradzali po 1,5 gwiazdki? Nasi inżynierowie wymyślają teraz jak się z tym rozprawić.

Jakie są szanse na API do Hearthstone'a?
Nie mamy konkretnych planów na wydanie API. [:((]

Czy zamierzacie dodać nowe karty do klasycznego zestawu, w związku z tym, że niedługo kończy się Rok Krakena?
Rozpatrujemy najlepsze sposoby na wypuszczanie nowych kart. Ostatnio rozmawialiśmy o małej paczce nowych kart co miesiąc. Planujemy zmienić klasyczny zestaw w przyszłości, ale jeszcze nie mamy niczego do ogłoszenia. Jesteśmy jednak otwarci na zmiany.

Arena - macie już odpowiednią technologię. Ale kiedy zobaczymy w końcu jakieś zmiany?
Budujemy narzędzia dla deweloperów, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi wdrożyć zmiany. Słyszymy Was.

Karty trójklasowe - jak udaje wam się to wszystko zbalansować i jednocześnie utrzymać klimat gangu?
Balans musi teraz podlegać trzem klasom. Gdy wypuścimy więcej kart zobaczycie np. w jaki sposób granie Druidem w Gadżetonie nie będzie tylko graniem Druidem, ale też zapisaniem się do gangu Nefrytowego Lotosu, który łączy także tożsamość klasową Szamana i Łotra. Mamy dobry powód, aby połączyć naszych bohaterów w takie grupy.

Mówiliście, że niektóre karty Kapłana są nudne. W Karazhanie próbowaliście pójść w stronę Wskrzeszania i Smoków. Macie już jakąś konkluzję?
Patrzymy które karty są fajne, gdy gra się nimi lub przeciw nimi. Mamy 3 archetypy dla Kapłana - Smoki, talia bez duplikatów i talia oparta o mnóstwo zaklęć - każda z nich ma innych charakter, np. Smoki będą wyjątkowo silne w tym dodatku, a pozostałe mogą okazać się bardziej wymagające.

Czy osiągniemy kiedyś moment (lub już go osiągnęliśmy), w którym nadanie Heroicznym Bossom odpowiedniej trudności będzie zbyt trudne z powodu mnóstwa silnych kombinacji, jakie oferuje format Dziczy?
Dzięki 2 trudnościom bossów możemy pozwolić sobie na zrobienie z Heroików naprawdę wymagającego wyzwania. Postaramy się lepiej dopasować tę trudność.

Dlaczego pozwoliliście Midrange Shamanowi stać się tak silnym archetypem?
Pracując nad siłą klas w nowych rozszerzeniach, bardziej zastanawiamy się nad tym, czy granie daną klasą będzie dawało odpowiednio dużo frajdy. Gdy, tak jak powiedziałeś, Szaman osiągnął wysoki winrate, postanowiliśmy trochę go znerfić, ale nie uważamy, że popularność danego archetypu jest równoznaczna z tym, że wyciąga się z niej jakąś przyjemność. Gadżeton zmieni naprawdę mnóstwo rzeczy w mecie i już nie mogę się doczekać, aż to zobaczycie.

Ciemne zaułki Gadżetonu wydaje się odchodzić od różnorodności w kartach. Dlaczego?
Dzięki temu, że wypuszczamy rozszerzenie co dodatek, za każdym razem gdy grasz, Hearthstone jest trochę inny. Czasami silniejsze będą Totemy, czasami inne archetypy. Pragnę jeszcze dodać, że widzieliście dopiero 31 z 132 kart!

W jaki sposób zespół projektantów graficznych współpracuje z projektantami gry?
Kooperacja między zespołami jest ścisła od samego początku i jeśli np. wiemy, że chcemy mieć bossa gangu, to zanim wymyślimy jego statystki i efekt, rozmawiamy o tożsamości gangu z naszymi artystami.

Zamierzacie zaimplementować system turniejów podobny do tego z Warcrafta 3, tj. po wejściu do gry widzimy wiadomość, że zbliża się jakiś konkretny turniej?
Tryb Turniejowy jest przez nas wciąż opracowywany i rozpatrujemy różne wizje istoty Turnieju - rozmawiamy ze społecznością i widzimy, że niektórzy chcą widzieć ranking ze swoim nickiem, inni chcą dbać o winrate... W nadchodzącej Heroicznej Bójce sprawdzamy jedną z takich fantazji i zamierzamy kontynuować dialog o tym jak konkretnie zbudować fundamenty Trybu Turniejowego.

Zamierzacie wywalić Heroiczną Bójkę po jednym tygodniu, czy stanie się częścią gry?
Najpierw musimy sprawdzić jak rzeczywiście wypadnie ten pomysł, ale jak najbardziej jesteśmy otwarci na wdrażanie naszych najlepszych pomysłów na stałe.

Jakie są plany na dalsze osiągnięcia, większe niż 500 wygranych w rankingu i 12 na Arenie?
Jak możemy nagrodzić najbardziej zaangażowanych graczy? Najlepsi Platynowy Bohater za 1000 wygranych to coś, o czym myśleliśmy.

Jak radzicie sobie z błędnymi zarzutami wobec waszych działań, które pojawiają się w społecznościach skupionych wokół Hearthstone'a?
Tacy gracze są w rzeczywistości wyjątkowo zaangażowani w naszą grę i staramy się pamiętać, że tak naprawdę zależy im na poprawie jakości Hearthstone'a. Każdy z nas był zresztą po drugiej stronie barykady i też zdarzało nam się wylewać swoją frustrację na forach, dlatego wiemy, że naszą rolą jest tak naprawdę namierzyć problem wzbudzający w graczach taką agresję i zniwelować go.

Skasowaliście słabszego kreatora talii, mimo że wielu graczy celowo grało słabymi taliami i czerpało z tego przyjemność - czy pojawi się jakiś zamiennik?
Musieliśmy go skasować, aby nowi gracze mieli łatwiejszy start. Wiemy, że istnieje taka grupa graczy i dedykujemy jej niektóre z Karczemnych Bójek.

Czy pojawi się możliwość eksportowania naszej kolekcji?
Myślimy o eksportowaniu i importowaniu talii i wysyłania ich znajomym, przydałby się jakiś prosty sposób

Jakie jest wasze spojrzenie na drastyczne zmiany w tempie podczas rozgrywek?
Wydajne AoE jest świetne gdy ktoś chce zyskać przewagę w grze i taka dynamika bardzo nam odpowiada, zobaczycie ją w Gadżetonie.

Czy wprowadzenie trzech gangów do Gadżetonu jest waszą odpowiedzią na kwestię neutralnych zaklęć?
Granie daną klasą będzie dawało poczucia należenia do gangu, który reprezentuje konkretne strategie. Zobaczycie już niebawem jak wygląda rozgrywka każdym z nich.

Czy będzie możliwość zbudowania talii dla AI? Można by wtedy uczyć się grać przeciwko danej talii, z którą ma się problem.
Tak, myśleliśmy o tym, bo obecnie przy projektowaniu musimy prosić się nawzajem o wybieranie konkretnej talii, gdy chcemy sprawdzić jak coś nowego radzi sobie w grze. Nie mamy planów wprowadzać takiej mechaniki, ale jeśli wiele osób o to poprosi, to to rozpatrzymy.

Jak rozwiązujecie kwestie przejrzystości interfejsu wraz z dodawaniem nowych trybów, mechanik etc.?
Pokazujemy nasze pomysły inżynierom i jeśli nie wariują, to kontynuujemy pracę. nie zdarza się jednak, żeby inżynierowie mówili nam "nie damy rady tego wdrożyć". Inżynierzy i projektanci siedzą w biurze obok siebie i cały czas ze sobą rozmawiają o nowościach.

Dlaczego Tyrande nie została wypuszczona w innych regionach niż Ameryka? Kiedy pozostałe klasy dostaną swoje skiny?
Czarnoksiężnik, Druid i Łotr na pewno doczekają się skórek. Skiny można zdobywać na różne sposoby i tę różnorodność chcemy utrzymać. Pracujemy nad dostępnością Tyrande w pozostałych regionach!

Czy pojawi się możliwość w interfejsie na dodanie kart do ulubionych, albo chociaż przegrupowania kolekcji tak, żeby było łatwiej budować decki i znajdywać konkretne karty?
Dosłownie dwa tygodnie temu o tym rozmawialiśmy, nie mamy konkretnych planów, ale zamierzamy rozbudować możliwości organizowania kolekcji

Nie uważacie, że wkręcenie się w grę jest zbyt skomplikowane, np. podczas Kominków? Nowicjusze muszą założyć konto na Battle.necie, potem przejść tutorial, przez co siedzą dobre pół godziny zanim dostaną szansę pogrania z innymi osobami uczestniczącymi w Kominku.
Aktywnie pracujemy nad lepszymi rozwiązaniami tych kwestii. Myślimy nad np. prostym sposobem do dołączenia Karczemnej Bójki dla nowego gracza.

PvE Bójki są super. W klasycznych grach karcianych z bossami mierzy się nawet 4 graczy i każdy z nich przyjmuje różne role, np. healera, dpsa... Czy zobaczymy coś takiego w Hearthstonie?
Sami uwielbiamy MMO i wchodzenie w konkretne role. To świetny pomysł, będziemy do niego dążyć, ale raczej małymi krokami.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz