WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Battle.net: Nowy system BattleTagów!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Battle.net: Nowy system BattleTagów!

  Kumbol:
http://www.wow-europe.com/shared/wow-com/images/news/2009-05/battlenet.pngBlizzard ogłosił dziś, że jego platforma sieciowa Battle.net została właśnie wzbogacona o nowy (kolejny) system identyfikacji graczy. Od dziś każdy może utworzyć swój własny BattleTag, który już wkrótce funkcjonował będzie jako nasza ogólno-Battle.netowa tożsamość. Dzięki niemu będziemy występować w obrębie całej platformy pod jednolitą ksywką i będziemy mogli dodawać przyjaciół między różnymi grami Blizzarda do wspólnej listy. System BattleTagów zadebiutuje wraz z premierą Diablo III, ale z czasem wprowadzony zostanie także do StarCrafta II i World of Warcraft, zyskując jednocześnie wiele z obecnych funkcjonalności innego systemu, Real ID.

Poniżej oficjalne ogłoszenie nowego systemu oraz FAQ:

Cytat z: Blizzard (źródło)
http://eu.media5.battle.net/cms/blog_header/MGN6BRZ33BNN1284018001539.jpg

Miło nam poinformować o wprowadzeniu BattleTagów, nowej metody identyfikacji i komunikacji pomiędzy graczami w serwisie Battle.net®. Przedsmak tego co mamy w zanadrzu udostępnimy w becie Diablo® III.

BattleTag to zunifikowana, wybierana przez gracza nazwa użytkownika, która pozwoli zidentyfikować go w całym serwisie Battle.net, w grach Blizzard Entertainment, oraz na naszych oficjalnych stronach i forach społecznościowych. BattleTagi, system podobny do Rzeczywistego ID, zapewnią graczom nowy sposób na znajdywanie znajomych poznanych w trakcie gry oraz na rozmowę z nimi, tworzenie grup i utrzymywanie kontaktów w różnych grach Blizzard Entertainment.

Choć większość funkcji zostanie dopiero wprowadzona, gracze, którzy chcą wybrać BattleTag już teraz, mogą to zrobić poprzez stronę zarządzania kontem Battle.net. Warto pamiętać, że BattleTagi nie są unikalne, co oznacza, że wielu graczy może wybrać ten sam BattleTag. Na razie będziemy testować działanie podstawowych funkcji w grze (w tym wsparcie dla czatu i list przyjaciół), które wprowadzimy w następnym patchu do bety Diablo III. Gracze będą mogli również korzystać z BattleTaga do udzielania się na stronach społecznościowych Diablo III.

W przyszłości BattleTagi zostaną zaimplementowane również do innych gier i usług Blizarda, takich jak World of Warcraft® i StarCraft® II (oraz na powiązanych z nimi forach i stronach). W najbliższych miesiącach ujawnimy więcej informacji o możliwościach wykorzystania BattleTagów podczas gry. Zaglądaj regularnie na oficjalne strony społecznościowe Blizzarda po dalsze szczegóły.

Więcej informacji o BattleTagach, znajdziesz w zamieszczonym poniżej FAQ. Możesz też wejść na stronę Battle.net i już teraz stworzyć swój własny BattleTag.


Battle.net BattleTag FAQ

Czym jest Battle.net BattleTag?

BattleTag to system nazywania postaci, który pozwoli na zidentyfikowanie twojej nazwy postaci na Battle.net we wszystkich grach, na forach społecznościowych oraz stronach internetowych Blizzard Entertainment. Podobnie do Rzeczywistego ID, BattleTag udostępnia graczom nowe możliwości kontaktowania się z przyjaciółmi poznanymi w grze, tworzenia przyjaźni i grup oraz pozostawania w kontakcie niezależnie od gry Blizzard Entertainment, w której się znajdują. BattleTag wprowadza również możliwość stworzenia publicznego profilu.

Kiedy będzie można rozpocząć korzystanie z BattleTag?

Wkrótce rozpoczniemy testowanie niektórych funkcjonalności BattleTag w Diablo III beta, a pełna wersja tego systemu będzie dostępna dla graczy Diablo III w dniu premiery gry. BattleTag zostanie także wprowadzony w przyszłości dla pozostałych gier oraz serwisów Blizzard Entertainment, takich jak World of Warcraft® i StarCraft® II, jednakże aktualnie nie mamy jeszcze zaplanowanego dokładnego terminu wprowadzenia tych zmian.

Czy mój BattleTag będzie unikalny?

BattleTag gracza nie jest unikalny, co oznacza, że nie musisz się martwić o to, czy twoja wybrana nazwa postaci jest dostępna na Battle.net. Możesz używać imienia, które najbardziej ci odpowiada tak długo jak jest ono zgodne z Zasadami Nazywania BattleTag. Każde konto Battle.net może posiadać tylko jeden BattleTag.

Jeśli mój BattleTag nie jest unikalny, jak będzie można mnie znaleźć? Jak będę wiedział, że dodaję właściwego gracza do listy przyjaciół?

Każdy BattleTag automatycznie otrzymuje czterocyfrowy kod BattleTag, który razem z wybraną przez ciebie nazwąpostaci tworzy unikalny identyfikator (np.: WspaniałyGnom#3592). Twój BattleTag i kod sąwidoczne po zalogowaniu się na stronie Battle.net oraz w kliencie gry Diablo III beta, i mogąbyć przekazywane innym graczom, którzy chcą cię dodać ręcznie do listy przyjaciół. Dodatkowo będzie można dodawać graczy do listy przyjaciół w grze, np. klikając na BattleTag osoby w grze, gdy ta osoba przesyła wiadomość, bez potrzeby wpisywania kodu BattleTag.

Nie biorę udziału w beta testach Diablo III – czy też mogę wybrać swój BattleTag?

Jasne! Możesz stworzyć swój BattleTag już teraz na stronie zarządzania kontem Battle.net, niezależnie od tego czy bierzesz udział w beta testach Diablo III. By rozpocząć proces tworzenia BattleTag wejdź na tę stronę. Ważne jest, by wybrać nazwę, z której będziesz zadowolony/a przez dłuższy czas oraz która jest zgodna z naszymi Zasadami Nazywania, ponieważ nie będziesz w stanie zmienić BattleTaga po jego utworzeniu. W przyszłości planujemy wprowadzić możliwość zmiany BattleTaga, jednak aktualnie nie posiadamy dokładniejszych informacji na ten temat.

Gdzie będzie można zobaczyć mój BattleTag?

Podczas beta testów Diablo III, twój BattleTag będzie widoczny w kliencie gry Diablo III (na liście przyjaciół oraz na chacie), na forach Diablo III oraz na stronie zarządzania kontem Battle.net. Planujemy, by w przyszłości BattleTag był również widoczny w klientach innych gier Blizzard Entertainment oraz na związanych z tymi grami forach. Więcej informacji na ten temat udostępnimy w przyszłości.

Kiedy World of Warcraft i StarCraft II będą obsługiwać BattleTag?

Planujemy, by wszystkie tytuły Blizzard Entertainment obsługiwały w przyszłości BattleTagi. Więcej informacji na ten temat udostępnimy w przyszłości.

Czy muszę wybrać swój BattleTag już teraz?

Będziesz musiał wybrać swój BattleTag teraz tylko wtedy, jeśli chcesz zalogować się do klienta Diablo III beta (od nowego patcha) lub skorzystać z tożsamości związanej z Diablo III na forach Diablo III. Jeśli chcesz, nadal będziesz mógł/mogła zamieszczać wpisy na tych forach używając konta World of Warcraft lub StarCraft II.

Czy nadal będę mógł/mogła wyświetlić moją postać na stronie profilu lub w Armory?

Wprowadzenie BattleTaga nie ma żadnego efektu na profile Armory. Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób BattleTag zostanie zintegrowany z istniejącymi grami, pojawi się w przyszłości.

W jaki sposób BattleTag wpłynie na World of Warcraft?

BattleTag doda kilka sposobów zawierania znajomości oraz porozumiewania się w World of Warcraft. Na przykład, używając BattleTaga będziesz mógł/mogła zawierać znajomości między różnymi grami oraz serwerami World of Warcraft, podobnie do tego jak obecnie działa Rzeczywiste ID. Więcej informacji na ten temat udostępnimy bliżej daty premiery systemu.

Czy BattleTag będzie miało wpływ na moje znajomości zawarte przez Rzeczywiste ID?

Nie. Twoje znajomości zawarte przez Rzeczywiste ID pozostanąniezmienione, a wszystkie korzyści z używania Rzeczywistego ID będą nadal dostępne. BattleTag jest dodatkowąmożliwościądla graczy do zawierania znajomości w grach Blizzard Entertainment. Przykładowo, jeśli gracze nie są przyjaciółmi z Rzeczywistym ID, ale chcą pozostać w kontakcie na Battle.net, będą mogli ustanowić przyjaźń, bazującą na BattleTagu. W przyszłości, przyjaciele korzystający z BattleTaga dostaną dostęp do wielu korzyści, wpływających na komunikację (jak np. czat, działający między grami), które dostępne są obecnie dla przyjaciół z Rzeczywistym ID.

Czy BattleTag zastępuje Rzeczywiste ID? Czy mogę nadal zawierać znajomości używając Rzeczywistego ID?

BattleTag to nowa funkcja niezwiązana z Rzeczywistym ID. Rzeczywiste ID będzie nadal dostępne w niezmienionej formie i możesz korzystać z tej funkcji do zawierania znajomości z ludźmi, których znasz w rzeczywistym świecie.

Czy ta funkcja w jakikolwiek sposób wpłynie na nazwy moich postaci w World of Warcraft i StarCraft II?

Twoje imiona postaci w World of Warcraft będą funkcjonować w taki sam sposób, jak dotychczas. Nadal jesteśmy w trakcie ustalania, w jaki sposób nazwy profili StarCraft II zostaną zintegrowane z systemem BattleTag.

W jaki sposób mój BattleTag działa w Diablo III beta?

Tylko niektóre z funkcji BattleTag będą dostępne w Diablo III beta. Na początku gracze będą mogli dodawać przyjaciół używając BattleTaga, jednakże dodatkowe funkcje mogą zostać dodane w dalszej części testów. Więcej informacji na ten temat udostępnimy bliżej premiery Diablo III, planowanej na przyszły rok.

Aby ręcznie dodać przyjaciela w kliencie Diablo III beta używając BattleTaga, wystarczy wpisać BattleTag oraz kod przyjaciela (NiszczycielDemonów#1537) do rubryki „Dodaj przyjaciela” w interfejsie listy przyjaciół.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz