WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Patch 4.3: Raid Finder

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Patch 4.3: Raid Finder

  Kumbol:
Cytat z: Blizzard (źródło)
http://eu.media5.battle.net/cms/blog_header/8Y2WH6E9KJA81317321672864.jpg

Ciężko pracujemy nad wprowadzeniem do World of Warcraft nowej, ekscytującej funkcjonalności w patchu 4.3: systemu Raid Finder (Wyszukiwarki Rajdów). Choć zaimplementowanie jej stanowi niesłychanie ciężkie wyzwanie natury technicznej, a sama funkcjonalność może jeszcze ulec zmianie przed oficjalną premierą systemu, chcieliśmy dać graczom małą zapowiedź tego, co mamy nadzieję osiągnąć, oraz podzielić się ustalonymi już detalami, które dadzą wam obraz tego, jak nowa funkcja będzie działać.

Czym więc jest Raid Finder? Będzie to zupełnie nowa funkcjonalność grupowania się, która działa niemal zupełnie tak samo, jak Dungeon Finder. Zamiast jednak dla grup pięcioosobowych, Raid Finder został zaprojektowany z myślą o szybkim i łatwym formowaniu rajdów dla specjalnie zbalansowanej wersji obecnego tieru rajdowego: Dragon Soul. Celem systemu nie jest jednakże zastąpienie zorganizowanego rajdowania. Wciąż będziecie potrzebować przyjaciół i gildiowiczów, którzy pomogą wam pokonać najcięższe rajdowe wyzwania, jakie zaoferuje patch 4.3.

Zgodnie z naszym obecnym planem wydania funkcji Raid Finder w patchu 4.3, gracze na 85 poziomie będą mogli użyć systemu, by dostać się do 25-osobowej wersji rajdu Dragon Soul, która zawiera wspaniałą bitwę z samym Deathwingiem. Dragon Soul zostanie rozdzielony na trzy różne poziomy trudności. Raid Finder zapewni dostęp do nowego tieru / poziomu trudności, który z kolei podzielono na dwa skrzydła. Każde z nich zawiera 4 walki z bossami. Jednocześnie rajderzy wciąż będą musieli zebrać znajomych i kolegów z gildii, by stawić czoła trudniejszym poziomom - normalnym i heroicznym - gdyż Raid Finder nie może być wykorzystany, by złożyć grupę rajdową na te wyższe poziomy trudności. Rzecz jasna, z racji tego, że pokonanie bossów na poziomie normalnym i heroicznym będzie stanowiło większe wyzwanie, to łup z bossów na tych poziomach będzie potężniejszy. Tylko tam będzie się też zdobyć prestiżowe nagrody, takie jak osiągnięcia, tytuły czy epickie wierzchowce. Bogactwa wciąż jednak czekać będą na tych, którzy zmierzą się z bossami w wersji Raid Findera, która, jak mamy nadzieję, wprowadzi wiele nowych emocji i doświadczeń rajdowych dla dużo szerszej rzeszy graczy, niż dotychczas.

Możesz dostać się do systemu Raid Finder poprzez guzik 'Raid' w menu na dole domyślnego interfejsu użytkownika. Raid Finder powinien wydawać się podobny w obsłudze do Dungeon Findera. Wystarczy go odpalić, wybrać swoją rolę, kliknąć przycisk 'Find Raid' i przygotować się na walkę z zagładą Deathwinga.

FAQ

P: Rajdy to nie instancje 5-osobowe. Kto będzie pilnował dyscypliny i organizacji?

O: Raid Finder będzie wymagał, by któraś z osób w rajdzie zapisała się jako lider. Lider rajdu będzie miał pewne ograniczone możliwości i nie będzie mógł zmieniać typu lootowania, ani też samodzielnie usuwać graczy z rajdu. Może natomiast oznaczać cele i używać /raid warning, a także awansować innych graczy do roli liderów. Aby odnieść pełny sukces, każda grupa złożona przez Raid Finder powinna mieć przynajmniej jednego lidera, który wyjaśni zasady walki, przydzieli znaczniki i podejmie ciężkie decyzje, np. wybierze main- i off-tanków.

P: Jak będzie wyglądała dystrybucja lootu?

O: Będą funkcjonować automatycznie losowania oraz zasady Need Before Greed, tak samo, jak w instancjach Dungeon Findera. Ponadto, warto nadmienić, że choć rajdy z Raid Findera nie nakładają save'a, to gracz będzie uprawniony do lootu z danego bossa tylko raz w tygodniu. Oznacza to, że jeśli byłeś obecny przy pokonaniu bossa, to niezależnie od tego, czy coś z niego zgarnąłeś, czy też nie, będziesz automatycznie passował na loot wypadający przy każdym następnym powaleniu tego bossa w tym samym tygodniu.

P: Czym różnić się będzie loot z Raid Finder?

O: Loot zdobywany poprzez Raid Finder, włączając w to zestawy tier, będzie miał niższy item level niż przedmioty zdobywane w wersjach normalnej i heroicznej rajdu Dragon Soul. Jego wygląd także może być inny. Jest także kilka przedmiotów, takich jak komponenty do legendarnych broni, które nie będą wypadać z rajdów w wersji z Raid Finder. Choć poszczególni bossowie nie będą dawać Valor Points za ich pokonanie (tak jak będą to robili na innych poziomach trudności), to wciąż będziecie otrzymywać 250 Valor Points za pokonanie ostatniego bossa w każdym ze skrzydeł instancji.

Zestawy tier, które wypadać będą z wersji Raid Finder, nadal mają bonusy setowe, i bonusy te są kompatybilne z wersjami zdobywanymi na wyższych poziomach trudności. Żadna z części zestawów tier nie będzie dostępna do kupienia za Valor Points.

P: Czy istnieje wymóg posiadania odpowiednio wysokiego item level, by móc używać Raid Finder?

O: Tak, dostęp do rajdów poprzez Raid Finder wymagać będzie, by partycypująca postać była poziomu 85-go i posiadała odpowiedni item level, by upewnić się, że będzie ona gotowa na czekające ją starcia.

P: Czy Raid Finder będzie systemem między-serwerowym?

O: Tak, Raid Finder będzie łączył w rajdy graczy ze wszystkich serwerów. Tak jak w przypadku Dungeon Finder, będzie on dawał pewien priorytet grupowaniu graczy z tego samego serwera, jednak nie za cenę wydłużonego czasu oczekiwania.

P: Jakiego rodzaju kompozycje rajdowe tworzył będzie Raid Finder?

O: Każdy rajd stworzony przez Raid Finder będzie zawierał dwóch tanków, sześciu healerów i siedemnastu DPSów. W miarę kompletowania rajdu system postara się balansować składem w zależności od rodzajów zbroi, co pomoże zapewnić zdrowy miks klas walczących w zwarciu oraz z dystansu.

P: Czemu tylko rajdy 25-osobowe?

O: Grupa 25-osobowa jest właściwie prostsza i szybsza do wypełnienia, niż byłyby mniejsze grupy, i pozwala nam na większą elastyczność w tworzeniu rajdu, co składa się na zmniejszenie czasu oczekiwania w kolejkach. Ponadto rajdy 25-osobowe są mniej podatne na kłopoty z kompozycją klas lub problemy z łącznością graczy.

Wersja rajdu Dragon Soul z Raid Finder będzie zaprojektowana z myślą o składanych na poczekaniu grupach rajdowych. Wersje normalna i heroiczna będą wymagały większych wysiłków organizacyjnych oraz pracy zespołowej, co stanowi domenę rajdów gildiowych.

P: Czy otrzymam bonusy Call to Arms, gdy używam Raid Finder?

O: Nie planujemy obecnie wprowadzać bonusów systemu Call to Arms do Raid Finder, choć może to w przyszłości ulec zmianie.

P: Czy dostanę save'a do rajdu, na który dołączę poprzez Raid Finder?

O: W związku z tym, że Raid Finder pozwoli jedynie na dostęp do specjalnie zbalansowanej wersji rajdu Dragon Soul, to save'y nie będą tam aplikowane. Wciąż jednak pozostaną w wersjach normalnej i heroicznej.

P: Czy mogę zapisać się do systemu razem z przyjaciółmi w party lub rajdzie?

O: Tak, możesz zapisać się do Raid Finder zarówno sam, jak i z party lub rajdem. Raid Finder może stanowić wspaniałe narzędzie do wypełniania tych ostatnich slotów w rajdzie.

P: Jestem zapalonym rajderem ze zorganizowaną grupą, co dobrego może zaoferować mi Raid Finder?

O: W związku z tym, że w grę nie wchodzą tu żadne save'y, Raid Finder może stanowić dla zapalonych rajderów sposób szybkiego ubrania alternatywnej postaci, wypełnienia luk w swoim ekwipunku, dozbierania tego nieuchwytnego bonusu setowego, lub po prostu zabawienia się w ramach przygotowania do walki na poziomach trudności normalnym oraz heroicznym w następnym resecie.

P: Czemu pozostałe rajdy nie są dostępne?

O: Raid Finder ma na celu pomóc graczom doświadczyć obecnego tieru rajdowego. Ponadto, wiele starych rajdów nie wymaga do ukończenia pełnej grupy rajdowej, co sprawia, że Raid Finder nie jest dla nich konieczny. Jest to także pierwsza wersja systemu, i chcemy z nią najpierw oficjalnie zadebiutować w sposób prosty, zamiast potencjalnie opóźniać jej premierę.

Jeśli Raid Finder okaże się popularny, w przyszłości mogą do niego zostać dodane także inne rajdy.

P: Czy w Raid Finder nadal działać będzie opcja Vote Kick?

O: Tak, choć wiele z jej ograniczeń znanych z Dungeon Finder znajdzie się także i w nowym systemie. Dla przykładu, wykopanie zbyt wielu graczy może spowodować cooldown opcji Vote Kick. Ponadto, do sukcesywnego usunięcia gracza z grupy rajdowej będzie potrzeba większej ilości głosów na Tak.

P: Co stanie się, jeśli opuszczę grupę rajdową stworzoną przez Raid Finder przed zabiciem ostatniego bossa?

O: Gracze, którzy przedwcześnie opuszczą rajd, otrzymają debuffa Deserter, choć będzie on miał prawdopodobnie dłuższy czas trwania, niż ten, który nakłada Dungeon Finder. Debuff ten odnosił się będzie wyłącznie do systemu Raid Finder.


Zestawienie informacji o patchu 4.3

http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_1.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_2.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_3.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_4.jpghttp://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_5.jpghttp://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_6_1.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_6_2.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_6_3.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_7.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_9.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_8.jpghttp://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_10.jpg

Tier 13

http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/warrior.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/warlock.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/druid.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/shaman.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/mage.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/rogue.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/paladin.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/priest.gif

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz