WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Patch 4.3: Mnóstwo nowych informacji z wywiadów!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Patch 4.3: Mnóstwo nowych informacji z wywiadów!

  Kumbol:
Aktualizacja - dodaliśmy kilka kolejnych informacji z innych wywiadów. Nowe rzeczy oznacze symbolem (n).

Dziś wieczorem zakończyło się embargo na informacje, których deweloperzy World of Warcraft udzielili w szeregu wywiadów dla growych mediów z całego świata. Tom Chilton, J. Allen Brack i Greg 'Ghostcrawler' Street opowiadają w szczegółach o nowych instancjach i rajdzie, jakie znajdziemy w patchu 4.3, a także o systemie Looking for Raid, nowych legendarnych sztyletach dla Rogue'ów i wielu innych zmianach i nowościach nadchodzącej łatki. Przejdźmy zatem do rzeczy!

Nowe instancje 5-osobowe:
 • Pierwsza instancja, zwana "Endtime", to wyprawa w przyszłość, podczas której gracze razem z Nozdormu doświadczą tego, jak wyglądałby świat, gdyby Deathwing zwyciężył. Będą to czasy, w których nadeszła Godzina Zmierzchu. Koniec świata. Lokacją będzie Dragonblight. Pojawi się motyw armii nieumarłych i Sylvanas, a także Bezkresne smoki (Infinite Dragonflight) i ich boss Murozond. Zadaniem graczy będzie przekonać Nozdormu, że musi wysłać ich do czasów Wojny Starożytnych, bo jedynie odzyskanie Duszy Smoka stanowi jakąkolwiek szansę na pokonanie Deathwinga.

 • Drugą instancją będzie "Well of Eternity" (Studnia Wieczności). Tym razem udamy się w zamierzchłe czasy Wojny Starożytnych, aby pomóc Thrallowi przejąć Duszę Smoka - potężny artefakt stworzony przez Deathwinga i spajający moce wszystkich smoczych aspektów. Na swej drodze spotkamy Królową Azsharę i jej Szlachetnie Urodzonych. Zobaczymy się tam także Malfurionem i Illidanem Stormrage. • Ostatnią nową instancją 5-osobową będzie "Hour of Twilight" (Godzina Zmierzchu). Lokacją będzie Dragonblight w czasach obecnych, a naszym celem będzie bezpieczne odeskortowanie Thralla i Duszy Smoka do Wyrmrest Temple, gdzie szaman będzie chciał przekuć artefakt, by móc wykorzystać go w batalii z Aspektem Śmierci i zapobiec Godzinie Zmierzchu. Głównymi antagonistami będą tu smoki zmierzchu i czarne, a także kultyści Twilight's Hammer.

 • Przedmioty z nowych instancji 5-osobowych będą swoją siłą prawdopodobnie gdzieś na poziomie między normalnymi i heroicznymi Firelands.
 • (n) Do wszystkich nowych instancji oraz nowego rajdu wchodzi się poprzez Caverns of Time.

Nowy rajd:
 • Nazywa się "The Dragon Soul" (Dusza Smoka).
 • Zawiera 8 bossów. Boss 7 i 8 to wielofazowa walka z Deathwingiem.
 • Rozpoczyna się w Wyrmrest Temple, kontynuując fabułę z instancji 5-osobowych. Smocza forteca jest oblężona przez siły Deathwinga i Twilight's Hammer.
 • Pierwszy boss to gigantyczny żywiołak lodu, Morechunk.
 • Drugi i trzeci boss to sługusy Starych Bogów. Spodziewajcie się odrażających macek i ochydnych kreatur. Boss nr 2 nazywa się Warlord Zon’ozz.
 • Czwarty boss znajduje się w Eye of Eternity (domenie niebieskich smoków; w WotLK rajdowaliśmy tam Malygosa). Będzie nim tajemnicza szamanka. W walce znajdą się elementy walki (z?) totemami.
 • Piątym bossem jest monstrualnych rozmiarów smokiem zmierzchu, dotąd nigdzie niespotykanym. Walka toczyć się będzie wokół szczytu Wyrmrest Temple, w powietrzu.
 • Szósty boss to taureński generał Twilight's Hammer. Gracze wsiadają na statek powietrzny i wyruszają w pościg za uciekającym Deathwingiem, i wtedy znienacka na pokład wpada ze swego wierzchowca generał.
 • Po pokonaniu generała gracze kontynuują pościg za Deathwingiem:
  • (Walka nr 7) Gracze desantują się z pokładu statku wprost na grzbiet Aspektu Śmierci i starają się poodrywać z jego ciała spajające go metalowe płyty. Podczas procesu z ciała smoka wydostaje się skażona krew i stworzenia z lawy. Sam Deathwing cały czas lata i stara się zrzucić z siebie graczy nurkując i robiąc beczki. Pojawi się nowa mechanika balansowania ciałem, gracze będą musieli utrzymać się na grzebiecie behemota.
  • (Walka nr 8) Kiedy graczom uda się dostatecznie osłabić Deathwinga, ten wpada do Maelstromu, z którego wkrótce na powrót się wydostaje. Jest tak wielki, że zajmuje niemal całą przestrzeń. Gracze skaczą z wysepki na wysepkę (w stylu instancji Skywall) i walczą z mackami oraz poszczególnymi częściami ciała smoka. Jednocześnie pozostałe smocze aspekty także starają się pomóc, każdy na swój sposób. Gracze będą musieli zdecydować, którego ze smoków w danej chwili poproszą o pomoc. Alextrasza może np. w ważnym momencie zionąć ogniem, Nozdormu zaś zakrzywi czas i spowolni ataki Deathwinga. W pewnym momencie do bitwy dołączy Thrall razem z Duszą Smoka.
 • W rajdzie znajdzie się kilka przerywników filmowych.
 • Na poziomach Normal i Heroic wypadać będą nowe, epickie gemy. (n) Po zabiciu bossa każdy gracz otrzyma geodę, która ma niewielką szansę na wyrzucenie z siebie epickiego gemu. Ta szansa będzie naprawdę mała.
 • (n) Tablica lootu Deathwinga składać się będzie wyłącznie z broni.
 • (n) Za pokonanie Deathwinga będzie można zdobyć nowego latającego wierzchowca.
 • (n) Żadna część Tiera 13 nie będzie dostępna za Valor Points, wszystkie elementy będą możliwe do zdobycia tylko na rajdach.
 • (n) Klasy melee (walczące wręcz) zostaną zbuffowane, by wyrównać zadawane przez nich obrażenia na rajdzie z obrażeniami zadawanymi przez klasy walczące z dystansu.

Nowe legendarne sztylety dla Rogue'ów:
 • Patch 4.3 wprowadzi dwa legendarne sztylety (do main hand i offhand) użyteczne dla wszystkich trzech specjalizacji Rogue'ów, także Combat (bez żadnych strat na DPSie).
 • Fabuła questów związanych z nowymi legendarami kontynuuje historię jedynego nieskażonego jaja czarnego smoka, która rozgrywa się w Badlands. Z jaja wykluje się smok wolny od wpływu Starych Bogów i woli Deathwinga. Nie oznacza to jednak, że jest całkowicie dobry. Ma swoje własne plany, które chce zrealizować i w tym celu kontaktuje się z Rogue'em, bowiem postać ta ma w sobie trochę mroku i tajemnicy, i jest dla smoka idealnym partnerem. W zamian za pomoc, poprzez długi i kosztowny ciąg zadań, gracz w końcu otrzyma legendarne bronie.

Raid Finder:
 • Narzędzie do automatycznego wyszukiwania grupy rajdowej, działające na tej samej zasadzie co obecny Dungeon Finder. Dedykowane casualowym graczom.
 • Będzie tworzył tylko rajdy 25-osobowe.
 • Raid Finder będzie korzystał ze specjalnego, niższego od normalnego poziomu trudności rajdów. Loot będzie słabszy od tego, który wypada w wersji normalnej. Pojawi się dedykowana Raid Finderowi wersja Tieru. Bossowie będą łatwiejsi do pokonania, z mniejszą ilością życia i mniejszym skomplikowaniem mechanik walki.
 • Nie będzie możliwości zdobywania achievementów z wersji normalnej, w Raid Finderze będą osobne, proste achievementy typu "Zabij wszystkich bossów danego skrzydła."
 • Rajd Finder ma stanowić wprowadzenie graczy do rajdowania. Poziom trudności i itemy mają wstrzelić się w niszę między normalnymi rajdami a 5-osobowymi instancjami heroicznymi.
 • (n) Raid Finder nie będzie dzielił save'a rajdowego z normalnymi rajdami.

Pozostałe informacje:
 • Ilość doświadczenia wymagana do awansu między poziomami 70 i 80 zostanie zmniejszona o 1/3.
 • (n) Dodanych zostanie sporo nowych przepisów dla profesji.

Źródło: The Escapist, Joystiq, TankSpot, Scrolls of Lore/wow.zone.gamebase.com.tw, Eurogamer, TenTonHammer.Zestawienie informacji o patchu 4.3

http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_1.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_2.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_3.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_4.jpghttp://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_5.jpghttp://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_6_1.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_6_2.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_6_3.jpg
http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_7.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_9.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_8.jpghttp://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_10.jpg http://www.wowcenter.pl/Files/patch43_menu_11.jpg

Tier 13

http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/warrior.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/warlock.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/druid.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/shaman.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/mage.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/rogue.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/paladin.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/priest.gif http://www.wowcenter.pl/Images/Icons/Classes/hunter.gif

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz