WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Cykl wywiadów z gildiami: Signum

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Cykl wywiadów z gildiami: Signum

  Darkelf:
http://www.wowcenter.pl/Files/signlogo.pnghttp://www.wowcenter.pl/Images/Other/medal-2.pngDzisiaj kolejny wywiad z gildą, która obecnie znajduje się na podium. Na pytania odpowiedział Guild Master gildii Signum - Wuzimu. Gildia rezyduje na realmie Burning Legion i znajduje się na 2 miejscu w naszym rankingu. Zapraszamy do lektury!


Witaj Wuzimu! Proszę, powiedz nam więcej o swojej gildii. Jak powstała oraz skąd pomysł na nazwę.

Powstała w wyniku połączenia dwóch gildii - Juicy Fruits i theDust. Obie gildie znajdowały się na serwerze Burning Legion. Nad nazwą zastanawialiśmy się całą noc - w końcu ktoś zaproponował nazwę Signum, każdemu się spodobało, więc taka nazwa pozostała. Wszystko co do tej pory osiągnęliśmy, zawdzięczamy naszym graczom, ich oddaniu i bardzo często też poświęceniu.

Jak długo jesteś liderem tejże gildii? Czy dowodziłeś wcześniej inną gildią? Jak uważasz, co jest najważniejsze w byciu dobrym liderem dla swoich graczy?

W WoW'a zacząłem grać w TBC, było to głównie PvP. Swoją przygodę z PvE rozpoczynałem w gildiach niezbyt prestiżowych, które prędzej czy później się rozpadały. Następnie pełniłem funkcję oficera w Juicy Fruits, a później także w Signum. Nie jestem osobą "medialną", staram się zachować prywatność i unikać sporów miedzy gildiami, jakże popularnymi ostatnimi czasy. Pełnię tę funkcję od niedawna, nie jestem też do końca przekonany, czy mogę o sobie powiedzieć, że jestem dobry w tym co robię. Staram się czynić wszystko, co uważam za najlepsze dla gildii - będąc GMem robisz wszystko, żeby w danej gildii było jak najlepiej. Co prawda mieliśmy ostatnio parę problemów jeżeli chodzi o skład PvE, ale wszystko wyszło już na prostą - z optymizmem patrzymy w przyszłość. Recepta na dobrego GMa? Osoba taka powinna być stanowcza, bezstronna, dla której przede wszystkim liczy się dobro ogółu, a nie jednostki.

Signum znajduje się na realmie PvP. Czy skupiacie się głównie na grze PvE a PvP/RP jest pomijane, czy tez angażujecie się również w pozostałe tryby rozgrywki?

Głównym celem gildii jest jak najszybszy progres PvE. Wraz z premierą nowego dodatku postanowiliśmy również utworzyć sekcję PvP, w której nasi gladiatorzy walczą o jak najwyższą pozycję gildii na serwerze patrząc pod kątem aren i rated BG. Jeżeli chodzi o aspekty RP - stosujemy je tylko formułując newsy na stronę główną, w grze raczej nie mamy takich zwyczajów.Jesteście gildią, która skupia się na rajdach 25-osobowych. Co z tzw. „dziesiątkami”? Czy są również częścią progresu, czy bardziej jako zabicie czasu w okresie wolnym od rajdu progresowego?

To jest jedna z rzeczy, o którą jest wiele sporów wśród graczy polskiej sceny WoWa. Nie zapominajmy, że to Blizzard dyktuje nam warunki - zrównując instancje 10-cio i 25-cio osobowe pod względem trudności, achievementów i itemów, zrównał je także pod względem wartości w progresie. Dla nas rozdzielanie na rankingi 10 i 25 man na różnych stronach jest bezcelowe i prowadzi tylko do mało potrzebnych konfliktów. Pomimo że jesteśmy gildią rajdującą 25 man, przede wszystkim jesteśmy gildią progresową, a więc jeżeli wymaga tego sytuacja, rajdujemy także 10 man (aczkolwiek staramy się tego unikać).

Jakie jest dla Ciebie jak i dla Twojej gildii najważniejsze wydarzenie w całokształcie istnienia?

Każdy first kill, a przede wszystkim dwa Realm Firsty były niewątpliwie niemałym wydarzeniem. Cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy do tej pory. Jednak wydaje mi się, że kluczowym momentem było podjęcie decyzji o połączeniu JuicyFruits i theDust - z dwóch średnich gildii powstała jedna bardzo dobra.

Macie wspaniałych graczy, jesteście gildią, która obecnie znajduje się w top10 polskich gildii. Na co najbardziej zwracacie uwagę patrząc na podania nowych graczy?Nie chciałbym zdradzać naszej tajemnicy doboru ludzi, bo później okaże się, że wszystkie podania będą idealne, a nie o to w tym chodzi. Jednak jest kilka takich rzeczy, po których można ocenić wstępnie gracza, na pewno jest to doświadczenie i to, czy ma na tyle wolnego czasu, by rajdować w takiej gildii jak Signum.

Co możesz nam powiedzieć o bieżących rajdach w Content Tier 11?

Na początku byłem mile zaskoczony poziomem trudności jaki Blizzard zaoferował w tym contencie. Szybko jednak okazało się, że popełnili wiele błędów, a co za tym idzie niektórych bossów można było zabić na exploicie, co oczywiście topowe gildie szybko wychwyciły. Oczywiście nie obyło się też bez licznych nerfów w środku contentu, co również mi się nie spodobało. Jeśli chodzi o przyszłość dodatku, mam nadzieję, że poziom nadchodzących content patchów utrzyma się na poziomie podobnym do tego, który prezentował sobą miniony tier 11, będąc przy tym możliwie dopracowanym, aby uniknąć pojawienia się wszelkiego rodzaju bugów, które nie tylko powodują ułatwienie poszczególnych walk, ale również wywołują niepotrzebne spory.W Polsce istnieje ponad sto gildii, które walczą o progres. Czy masz dla nich jakieś porady bądź wskazówki? Ostatnie słowa należą do Ciebie!

Myślę, że nie wszystkie gildie w rankingu walczą o pozycje, każdy gra jak lubi. Dla jednego gracza będzie to gra ze znajomymi, dla drugiego zdobycie jak największej ilości "epaxów", a dla trzeciego progres całości, co cenimy najbardziej. Ważne żeby każdy znał swój cel w tej grze, a wtedy w zależności od tego, co chce osiągnąć, znajdzie na pewno dobra gildię dla siebie.

Dziękujemy gildii Signum za wywiad. Wkrótce ostatni już wywiad z gildią Accidentally. Zapraszamy!

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz