WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Garść betowych informacji, CR'owe zmiany, nowa strona WoW.

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Garść betowych informacji, CR'owe zmiany, nowa strona WoW.

  Lorenco:
http://www.wowcenter.pl/Files/cata-logo-m.pngDo pobudki Deathwinga i zniszczenia znanego nam Azeroth coraz bliżej. Blizzard nie próżnuje i nie zapomina o becie, sprawdzając na niej wszystko, aby gra w Cataclysmie mogła być jak najbardziej komfortowa i satysfakcjonująca. W dzisiejszym odcinku zostajemy poinformowani o możliwości utworzenia pre-made'owej postaci z epickim gearem w becie, o kolejnych testach raidów (już dostępnych!), oraz o otwarciu rated Battlegroundów. Zamieć wprowadziła również kolejne zmiany w achievementach.
@update - Blizzard przedstawia również nową mechanikę Combat Ress'ów i Soulstone'ów oraz informuje o możliwości podglądu nowej strony społeczności WoW.

Cytat z: Valnoth (źródło)
[Character Copy] Epickie pre-made dostępne!

Pre-made'owe postacie z epickimi gearem (item level 359) są już dostępne i wszystko co z nimi związane powinno działać. Przywróciliśmy również wartość możliwych kopii postaci spowrotem do 5.


Cytat z: Daelo (źródło)
HEROIC Bastion of Twilight dostępny!

Basion of Twilight jest dostępny do testowania, wliczając w to poziom trudności Heroic!


Cytat z: Daelo (źródło)
Chcemy udostępnić do testowania Blackwing Descent, razem z jego wersją Heroic. Strefa ta zostanie otwarta na co najmniej jeden dzień, aby wszyscy (strefa czasowa) mogli ją przetestować.

Throne of the Four Winds i Bastion of Twilight zostaną narazie zamknięte. Otworzymy je znów później.


Cytat z: Mumper (źródło)
Rated BG's dostępne!

Ciesze się, mogąc ogłosić, iż Rated BG's zostały już udostępnione w becie. Na razie zostały one ograniczone do 10v10 w tym okresie testowania. Będziemy to ograniczenie modyfikować, aby móc przetestować tą opcje na wszystkich Battlegroundach. Zapisz się na rated BG i podeślij nam swoją opinie.

W przyszłym tygodniu przejdziemy w tryb "zagraj z deweloperami" - skupimy się na testowaniu Rated BG. Oczekuj postów z większą ilością informacji na ten temat już wkrótce.

Pytanie: Ta, mam dużo pytań dotyczących Rated BG. Brzmi ono jak "Gildiowe BG z Ratingiem"; jeśli się nie mylę, wszyscy członkowie mojej drużyny z BG muszą być z tej samej gildii, prawda?

Odpowiedź: Twoje członkostwo w gildii nie wywiera jakiegokolwiek wpływu na twoją drużynę Rated BG. Możesz stworzyć raid, by dołączyć na rated BG, nie zważając na to w jakiej jesteś gildii. Jednakże, jeśli udasz się na rated BG z minimalną ilością wymaganych osób z Twojej gildii, to gildia otrzyma Guild XP w nagrodę za wygraną. Jeśli taka opcja będzie możliwa, poinformuje Cię o tym guild banner który pojawi się w prawym górnym rogu ekranu.

Na chwile obecną, może to wydawać się trochę pogmatwane. Stworzę FAQ i zapostuje je najszybciej, jak to będzie możliwe.


A poniżej wspomniany FAQ.

Cytat z: Mumper (źródło)
Rated BG F.A.Q

Sądząc po postach użytkowników, wydaje się że większość graczy nie wie tak naprawdę co to Rated BG i jak się z tym obchodzić. Mam nadzieję, że ten FAQ odpowie na niektóre Wasze pytania. Zachęcam do odpowiadania w tym temacie i zadawania pytań, w razie gdyby coś było nie jasne - chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
  • Rated BG są ograniczone do trzech rodzai: 10v10, 15v15 oraz 25v25. Te ograniczenia zmieniają się co tydzień, a ich stan możesz zobaczyć w grze, a dokładniej w kalendarzu.
  • Gracze muszą utworzyć raid z ilością graczy odpowiadającą danemu ograniczeniu w danym tygodniu, aby móc zapisać się na Rated BG. Każda postać na 85 poziomie może dołączyć do takiej walki (niezależnie od tego, czy jest w Twojej gildii, czy nie).
  • Gdy dana drużyna wygra bitwa, zostaje nagrodzona Conquest Pointami, w ilości zależnej od tygodniowego capa. Tygodniowy cap jest sprawą indywidualną każdego gracza i jest zależny od Twojego największego ratingu PvP z poprzedniego tygodnia (cap resetuje się co wtorek). Ten rating może pochodzić z twojego arenowego teamu 2v2, 3v3, 5v5, lub z Rated BG.
  • Gracze startują z zerowym ratingiem BG. Rating zmniejsza się tylko po przegranej bitwie, kiedy gracz jest powyżej matchmaking ratingu przeciwnika. W większości przypadkach, rating tylko się zwiększa.
  • Epickie naziemne mounty będą wydawane na koniec sezonu 0.5% najlepszych graczy. Tytuły są również dostępne wraz z zdobywaniem ratingu. Tytuły otrzymujesz wprost z achievementa, kiedy osiągniesz wymagany na nie rating.
  • Wygranie rated BG, gdy drużyna składa się z conajmniej 80% z gildii, zostaje nagradzane dodatkowym XP dla gildii. UI wyświetli banner Twojej gildii na minimapie - dzięki niemu będziesz świadomy, że możesz na tym BG robić gildiowe achievementy i zdobywać XP dla swojej gildii.


Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
Zmiany w achievementach

World Events

Raids & Dungeons

Player vs Player
  • Three's Company: 1100 zostało usunięte.
  • Three's Company: 1350 zostało usunięte.
  • Gladiator nagradza Gladiatorowym Mountem i Master Ridingiem.


Cytat z: Zarhym (źródło)
Nowa mechanika Combat Ressów

Design Combat Ressurection został zmieniony na dobre w Cataclysmie i chcemy być pewni, że gracze będą wiedzieć, jak funkcjonuje teraz Rebirth i Soulstone i jak ich efektownie użyć. Rebirth ma 10 minut cooldownu, a Create Soulstone 15. Na raidach 10-osobowych, będziesz mógł użyć tylko jednego rodzaju z tych spelli (Rebirth albo Soulstone) na całą walkę. Na raidach 25-osobowych będziesz mógł użyć 3 kombinacji tych spelli (dla przykładu: 2 soulstone, 1 rebirth). Limit zostaje naliczany wraz z zaakceptowaniem przez gracza ressa - więc może go nie zaakceptować, jeśli uważa, że ktoś inny powinien dostać Combat Ressa. Nie ma żadnego odpowiednika debuffa Sated (który kontroluje używanie Bloodlust/Heroism), ale otrzymasz stosowny komunikat, jeśli będziesz chciał ressnąć za dużo graczy, rozważamy również dodanie jakiegoś trackera informującego o ilości niewykorzystanych CR'ów do Raid UI, jeśli zajdzie taka konieczność. Poza raidem, możesz używać tyle CR'ów, na ile tylko masz ochotę (i możliwości).

Dla tych, którzy biorą udział w becie World of Warcraft: Cataclysm - miejcie na uwadze, że ten system może jeszcze nie działać w 100%. Jeśli zauważycie, że Combat Ressurection nie działa tak, jak to zostało opisane powyżej, to jest to tylko kwestia czasu, aż wprowadzimy ten update.

Pytanie: Jeżeli soulstone nie zostaje zmieniony, to dlaczego - będąc CR'em trudniejszym w użyciu (trzeba przemyśleć przed walką, komu się najbardziej przyda) - ma dłuższy cooldown?
Odpowiedź: Jedna rzecz, nad którą ciągle myślimy jeśli chodzi o Soulstone, to dodanie opcji, aby mógł być on "rzucony" na już martwego gracza (mechanika zbliżona do Rebirth druida), aby ten otrzymał możliwość ponownego dołączenia do świata żywych.


Cytat z: Zarhym (źródło)
Pogląd nowej strony społeczności World of Warcraft!

Nadchodzi wiele ekscytujących zmian w World of Warcraft, za sprawą nadchodzącego dodatku Cataclysm - zarówno w grze, jak i poza nią. Cieszymy się, mogąc zaproponować Ci podgląd nowej strony społeczności World of Warcraft, która wkrótce stanie się głównym punktem spotkań i informacji dla graczy. Możesz przeczytać więcej na temat przenosin ze starej strony do nowej w naszym wcześniejszym ogłoszeniu na ten temat: LINK.

Przeglądając swój dom przyszłości, pamiętaj o tym, że jest to tylko podgląd na żywo i nie wszystko może jeszcze działać tak, jak powinno. Chętnie poznamy Twoją opinie na temat nowej strony, więc gdy będziesz ją przeglądać, zachęcamy Cię do podsyłania informacji o błędach które znalazłeś, jak i do przesyłania propozycji zmian - niech twój głos zostanie usłyszany! Dalej. Sprawdź ją!

Nowa strona społeczności World of Warcraft: LINK
Raporty bugów: LINK
Propozycje dotyczące nowej strony: LINK

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz