WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Legion | Grobowiec Sargerasa teraz dostępny!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Legion | Grobowiec Sargerasa teraz dostępny!

  Quass:
https://wowcenter.pl/Files/725_toslaunch_head.jpg

Grobowiec Sargerasa (Tomb of Sargeras), nowy rajd w dodatku World of Warcraft: Legion jest już dostępny! Od dzisiaj gracze mogą zmierzyć się z dziewięcioma nowymi bossami w trybach normalnym i heroicznym – kolejne poziomy trudności odblokują się w nadchodzących tygodniach. Poniżej znajdziecie harmonogram rajdu, oficjalną zapowiedź Blizzarda, przegląd nowego ekwipunku i nagród oraz listę poradników.

Cinematic na zakończenie nowego rajdu z polskimi napisami możecie obejrzeć tutaj: LINK

Harmonogram


Tomb of Sargeras jest już dostępny w trybach normalnym i heroicznym, a tryb mityczny i pierwsze skrzydło Wyszukiwarki Rajdów zostaną odblokowane za tydzień. Dalsze skrzydła będą udostępniane co dwa tygodnie.
 • 21.06: Tryb normalny i heroiczny
 • 28.06: Tryb mityczny i pierwsze skrzydło LFR (Goroth, Demonic Inquisition, Harjartan)
 • 12.07: Drugie skrzydło LFR (Mistress Sassz’zine, Sisters of the Moon, Desolate Host)
 • 25.07: Trzecie skrzydło LFR (Maiden of Vigilance, Avatar of Sargeras)
 • 08.08: Czwarte skrzydło LFR (Kil’jaeden)

Ekwipunek


Tier 20 jest oparty wyglądem na ekwipunku zdobywanym w dodatku The Burning Crusade. Wyjątkiem są tu zestawy klas, które nie były wtedy dostępne – Mnich, Rycerz Śmierci oraz Łowca Demonów. Podstawowe poziomy przedmiotów w różnych trybach trudności rozłożone są następująco:
 • LFR: 885+
 • Normalny: 900+
 • Heroiczny: 915+
 • Mityczny: 930+

W każdym trybie, ekwipunek z Kil'jaedena jest o 10 poziomów lepszy. Standardowo istnieje możliwość automatycznego ulepszenia się przedmiotu do Warforged lub Titanforged, co dodatkowo podwyższy jego poziom i statystki.

Wygląd ekwipunkuLegendarne przedmioty


Aktualizacja 7.2.5 wprowadziła ponad 50 nowych legendarnych przedmiotów, a otwarcie nowego rajdu oznacza, że będzie można je ulepszyć. W Dalaranie rozpoczniecie zadanie Unsettled Power, które wymaga zebrania 50 Writhing Essences z bossów w rajdach, skrzyń w mitycznych podziemiach, podczas zadań emisariuszy i cotygodniowych zadań PvP. Na końcu stworzycie Stabilized Titan Essence, które ulepszy wybrany legendarny przedmiot do poziomu 970.

Nagrody


Podobnie, jak w innych rajdach, w Tomb of Sargeras macie szansę zdobyć unikalne nagrody za szczególne osiągnięcia, pokonanie odpowiednich bossów, lub po prostu jeśli będziecie mieć trochę szczęścia.

Abyss Worm to wierzchowiec, którego macie szansę otrzymać jako łup z bossa Mistress Sassz'ine. Jest to wariant kolorystyczny wierzchowca Riddler's Mind-Worm, którego otrzymuje się po rozwiązaniu zagadki Gift of the Mind-Seekers.


Za ukończenie osiągnięcia Glory of the Tomb Raider graczom przyznawany jest tytuł The Tomb Raider oraz nowy zwierzak, Micronax Controller, który przypomina niewielki okręt Legionu. Pokonanie Kil'jaedena w trybie mitycznym nagradzane jest tytułem The Darkener. Dodatkowo, Czarnoksiężnicy mogą otrzymać z Kil'jaedena łup w postaci glifu Ember Shards.

Poradniki


Poniżej znajdziecie poradniki do każdego bossa w formie tekstowej (Icy-Veins, Wowhead) oraz w postaci filmiku (Fatboss):

Zapowiedź Blizzarda


Cytat z: Blizzard Entertainment (źródło)
https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_head.jpg

Sprzymierzone siły Zakonów Klasowych utorowały sobie drogę przez niebezpieczeństwa, trudy i znoje na Zniszczonym Wybrzeżu, aby dotrzeć do Grobowca Sargerasa. Dzierżąc broń o potężnej mocy i mając Filary Stworzenia w zanadrzu, obrońcy Azeroth muszą zmierzyć się z ostatecznymi wrogami, nim zamkną portal i odetną Płonącemu Legionowi dostęp do swojego świata.
 • Wymagany poziom: 110
 • Położenie: Broken Shore
 • Liczba bossów: 9
 • Poziomy trudności: LFR, Normalny, Heroiczny, Mityczny

Aegwynn wykorzystała błogosławioną świątynię Elune, aby uwięzić wewnątrz pokonany awatar Sargerasa. Liczyła, że pozostanie w uśpieniu głęboko pod powierzchnią ziemi, lecz pragnienie władzy przyciągało tu kolejne parszywe istoty. Kiedy Gul'dan ponownie wkroczył do Grobowca, przełamał obronne zaklęcia Aegwynn i otworzył przejście dla inwazji Płonącego Legionu. Teraz spaczona armia przeczesuje krypty, chcąc odzyskać dawną moc swojego władcy.

Przemyślenia deweloperów: Projektując Grobowiec Sargerasa, chcieliśmy stworzyć wnętrze godne epickiej budowli, która góruje nad Zniszczonym Wybrzeżem, jednocześnie pozostawiając miejsce na różnorodność w atmosferze i rodzajach bossów stojących graczom na drodze. Ten cel stał za ogólnym wyglądem i rozplanowaniem rajdu, od początku do końca.

Bossowie


Poniżej możecie dowiedzieć się nieco o każdym z bossów. Dokładne wskazówki dla poszczególnych ról znajdziecie w poradniku w grze (Shift+J).

Przemyślenia deweloperów: Najwyższy poziom Grobowca Sargerasa odzwierciedla zewnętrzny wygląd budowli, a gracze, którzy spędzili nieco czasu w Katedrze Wiecznej Nocy szybko rozpoznają nawę nad wejściem. Ten obszar jest pod całkowitą kontrolą Legionu. Aby zyskać przyczółek wewnątrz Grobowca, będziecie musieli stawić czoła najzagorzalszym z demonicznych dowódców.

Goroth

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_01.jpg

Skórę Gorotha szpecą płonące rany, którymi ukarano go za dawne porażki. Przy każdym ruchu ciało giganta wydaje syczące i trzeszczące dźwięki nieskończonego cierpienia. Jest gotów podzielić się tą klątwą z każdym, kto stanie mu na drodze.

Demonic Inquisition

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_02.jpg

Spodziewając się, że siły śmiertelników wtargną do Grobowca Sargerasa, Kil'jaeden wezwał swoich najlepszych strażników, Atrigana i Belaca, aby pojmali i uwięzili intruzów oraz powstrzymali ich przed użyciem Filarów Stworzenia i przedostaniem się na niższe poziomy podziemia.

Przemyślenia deweloperów: Przybycie piekielnego władcy Gorotha otwiera starożytne przejście, które prowadzi do jaskiń otaczających fundamenty budowli. Sprawia to, że druga część rajdu ma znacznie odmienną atmosferę od reszty i prowadzi graczy przez naturalne groty i starożytne ruiny podczas walki z podwładnymi królowej Azshary. Ten motyw jest blisko powiązany z Tidestone of Golganneth, jednym z Filarów Stworzenia potrzebnym do powstrzymania dalszej inwazji Legionu na Azeroth.

Harjatan

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_03.jpg

Harjatana od młodych lat trenowano w rozgramianiu wrogów. Brutalną siłą zgromadził chmarę wielbiących go jaskiniowych murloków. Wystarczy jedno warknięcie bestii nag, aby hordy oddanych wyznawców były na jego każde skinienie.

Mistress Sassz'ine

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_04.jpg

Sassz'ine całe życie podporządkowywała mieszkańców oceanu swojej woli. Korzystając z tej mocy, przyzywa koszmary z morskich głębin, aby zmiotły każdego, kto odważy się rzucić jej wyzwanie.

Przemyślenia deweloperów: Przedostawszy się przez wypełnione wodą jaskinie pod Grobowcem, gracze przejdą do niższych poziomów, zamkniętych przed światem od tysiącleci. Tematycznie podkreślają one elfie korzenie Grobowca, dawnej Świątyni Elune, nieskazitelnej (chociaż pełnej pajęczyn) i ze zdecydowanie odmienną kolorystyką od czarno-spaczonych ścian komnaty wejściowej. Mroczne moce, które Aegwynn uwięziła pod Grobowcem miały jednak swój wpływ na to miejsce na przestrzeni wieków...

Sisters of the Moon

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_05.jpg

Dawno przed pogrzebaniem Awatara Sargerasa w świątyni, Księżycowe Siostry pełniły funkcję jej strażniczek. Po śmierci zachowały czujność, jednak przez tysiąclecia coś przeistoczyło ich umiejętność rozpoznawania, kto jest wrogiem. Powoli pochłonęło je szaleństwo i teraz każdego, kto wkroczy do świętych komnat, czeka śmierć.

The Desolate Host

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_06.jpg

Dawniej było to miejsce pochówku nocnych elfów, nim Legion spaczył te ziemie przy pomocy Machiny Dusz. Pochłania ona energię zmarłych, przekształcając ich w abominacje. Te umęczone dusze stały się potworami i pożrą każdego, kto zapuści się w głębiny Grobowca.

Przemyślenia deweloperów: Gracze w końcu powrócą do komnaty wejściowej i po wykorzystaniu Filarów Stworzenia otworzą drogę prowadzącą do ostatniego zabezpieczenia Grobowca, które znajduje się w pomieszczeniu Upadłego Awatara Sargerasa głęboko pod powierzchnią ziemi. Architektura i przeciwnicy w tym miejscu odzwierciedlają wpływ tytanów. Pomimo potęgi Aegwynn, więzienie mrocznego tytana nie było wyłącznie jej dziełem. Tworzenie komnaty Upadłego Awatara było dla nas szczególnym wyzwaniem, biorąc pod uwagę rozmiar przeciwników, którym gracze będą musieli stawić czoła. Bitwa z Awatarem zniszczy i przeistoczy otoczenie, kiedy zmierzą się z jego ciosami oraz stale malejącą powierzchnią.

Rajd nie kończy się oczywiście na Upadłym Awatarze. Bitwa z samym Kil'jaedenem zabierze graczy daleko poza mury Grobowca, a nawet poza granice naszego świata...

Maiden of Vigilance

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_07.jpg

Z woli Aegwynn stała na straży Grobowca Sargerasa przez setki lat. Strażniczka nie przewidziała jednak, jaki wpływ na tytaniczny twór będzie miała spaczona moc, wydostająca się ze szczątek Awatara. Przekształcona przez szkodliwą energię, zniszczy teraz każdego, kto stanie na jej drodze.

Fallen Avatar

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_08.jpg

Kiedy Aegwynn pokonała Awatar Sargerasa, nie była w stanie pozbyć się go doszczętnie. Jego powłoka została zamknięta na wieki w podziemiach Świątyni Elune i miała pozostać tam na zawsze. Legion zniszczył jednak bariery chroniące Grobowiec. Teraz Kil'jaeden jest gotów zreanimować powłokę i uwolnić moc Sargerasa na Azeroth.

Kil'jaeden

https://wowcenter.pl/Files/725_tomb_09.jpg

Po zawarciu układu, który zmusił Draenei do ucieczki w nieznane, Kil'jaeden był pewien, że Legionu nie można powstrzymać. Jego podstępy nie powstrzymały Was jednak przed dotarciem do tego przełomowego momentu. Wściekły, że nie doszło do zwycięstwa, które obiecał mu Sargeras, władca demonów zmierzy się z Wami osobiście w ostatniej bitwie, która na zawsze przesądzi o przeznaczeniu Azeroth.

Do zobaczenia wewnątrz Grobowca!

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz