WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

BlizzCon 2015: Przyszłość StarCraft 2

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

BlizzCon 2015: Przyszłość StarCraft 2

  Tommy:
/files/blizzcon15_lotv_header.jpg

Mimo że nasza strona w bardzo małym stopniu dotyka sceny StarCraft, to z okazji BlizzConu, który jest świętem wszystkich gier Blizzarda, warto zapoznać się z tym, co w najbliższej przyszłości czeka tę grę.

Dosłownie parę chwil temu odbył się panel The Future of StarCraft II, podczas którego poznaliśmy wiele interesujących informacji na temat tego, jak ma się zmienić jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie.

Prelegentami na panelu „The Future of StarCraft II” („Przyszłość StarCraft II”) byli Główny Projektant Tim Morten, Główny Projektant Jason Huck, Projektant Multiplayera David Kim, Projektant Kampanii Matt Morris i Scenarzystka Valerie Watrous:


Po początkowych przedstawieniach osób na scenie przez prowadzącego twórcy rozpoczęli od tego, co będzie po premierze Legacy of the Void z marką StarCraft.

Pierwszą ważną informacją było to, że dodatkowa zawartość zostanie podzielona na płatne i darmowe małe dodatki. Mikrozawartość przyjmie formę m.in. skórek dla jednostek, które otrzymają gracze po kupieniu edycji kolekcjonerskiej.


Kolejną mikrozawartością będą paczki z głosami dla jednostek oraz doradców w grze. Przykładowo będzie można użyć głosu Abathura jako doradcy mówiącego o niewystarczającej ilości zasobów, albo ukończeniu produkcji jednostek. Nad głosami jednakże jeszcze prowadzone są prace, i pojawią się one dopiero jakiś czas po premierze paczki z misjami Novy.

Kolejnym tematem był tryb Arcade, w którym możemy grać modyfikacje stworzone przez graczy dla graczy. Również w tym trybie Blizzard dostarczy wiele dodatkowej zawartości, przykładowo nowe UI. Ponadto będzie wprowadzona opcja sprzedaży dodatkowej zawartości, dzięki czemu najlepsi twórcy modyfikacji będą mogli podjąć współpracę z Blizzardem i zarabiać na swojej twórczości.

Później przyszedł czas na wspomniane paczki dodatkowych misji. Gdy twórcy myśleli o tym, co zrobić z uniwersum po ostatniej premierze oczywistym wydało się, że chcą udostępniać dodatkowe historie różnych postaci. Początkiem będzie „Nova Covert Ops”, bo Nova jest świetna. Dodatkowych misji będzie w sumie 9, podzielone zostaną na 3 paczki. Premiera pierwszych trzech misji wypada na wiosnę 2016.


"Nova jest bardzo lubiana przez graczy i dlatego zajęliśmy się nią jako pierwszą." Podczas misji będziemy nią oczywiście kierować. Przejmie również dowodzenie nad znanymi jednostkami o innej niż dotychczas prezencji, która pasuje do tematu i klimatu misji. Jednostki dostaną zestaw zmienionych i nowych umiejętności.
/files/blizzcon15_lotv_4s.jpg
Nova będzie wykonywała misje dla Valeriana, otrzyma od niego również nowy statek. Co do misji – w tej chwili jeszcze nad nimi pracują, więc nie mogą podać żadnych szczegółów, ale mogą obiecać jedno – atomówki będą spadały z nieba jak krople deszczu.

Do kampanii zostanie wprowadzone kilka systemów, m.in. ekwipunki dla głównych bohaterów. A to oznacza również przedmioty.

Przed każdą misją będzie można zmieniać jej wyposażenie: broń, gogle, pancerze, a wszystko to, żeby przechodzić zadania na różne sposoby. Oczywiście w trakcie kampanii będziecie uraczeni pięknymi cut-scenkami.


Następnym punktem było określenie co konkretnie działo się z Novą i dlaczego została wysłana na te misje.

Zadania będą miały miejsce po wydarzeniach w Legacy of the Void, nawet kilka lat później. W tym czasie Dominium Terran jest rozerwane wewnętrznymi konfliktami. Ludzie po konfliktach z zergami, protossami i innymi siłami, również wewnętrznymi, pragną pokoju. Jednakże muszą o niego walczyć i robią to na różne sposoby – jedni chcą się zbroić i upewnić się, że są gotowi do ewentualnej kolejnej inwazji obcych, zaś inni pod przewodnictwem Imperatora Valeriana chcą spokojnego, egalitarnego rządu. Valerian jest dużo lepszym i sprawiedliwszym władcą niż jego ojciec - wierzy w wolność, równość i braterstwo. Niestety, jego wrogowie używają nowo zdobytych wolności przeciwko niemu. Jedną z takich wrogich grup jest Defenders of Man.

Co do samej Novy – w zwiastunie widać, że obudziła się w laboratorium wspomnianej wyżej ekstremistycznej grupy. Nie pamięta, jak się tam znalazła i nie wie, co się dzieje. Dominium potraktowało zaginięcie swojego najlepszego Ducha jako sprawę najwyższej wagi. Imperium chce wiedzieć więcej o Defenders of Man, a Nova musi odkryć, co się z nią stało.


Kolejnym tematem poruszonym przez twórców były zmiany w trybie wieloosobowym.

Pierwszą ze zmian jest kompletne przerobienie systemu drabinkowego. Póki co prace są w powijakach i twórcy liczą na pomoc ze strony graczy. Głównym celem jest zachowanie dobrych i sprawnie działających elementów systemu, wyrzucenie tego, co się nie sprawdziło do końca, oraz wprowadzenie nowych części składowych. System ma mieć lepsze rangi, być bardziej dokładny w doborze przeciwników oraz nieskomplikowany w użyciu.

W sprawie turniejów – będą turnieje w trybie Archonta i turnieje 2v2. System 1v1 jest zupełnie zautomatyzowany i chcą zrobić to samo z nowymi trybami.

Kolejną rzeczą jest osobne MMR na każdą z ras w grach rankingowych oraz luźnych. Jest to coś, o co gracze dopytywali od dawna. Więc jeśli ktoś jest dobry protossami to będzie trafiał na graczy o wysokich umiejętnościach, zaś jeśli ktoś jest słabym zergiem to trafi na kogoś o podobnym poziomie.

W każdym sezonie pojawią się nowe mapy, ale najważniejszą rzeczą jest to, że twórcy uważnie słuchają graczy i będą chcieli szybciej reagować na głosy na temat zmian balansu map i jednostek.


Nadszedł czas na misje kooperacyjne. Polegają one na tym, że wraz z przyjacielem można zagrać w misje podobne do tych z kampanii. Każdy z graczy może wybrać jednego z trzech bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach. Ten tryb będzie wspierany przez długi czas po premierze – będą dodawane nowe misje, mechaniki i bohaterowie. Bardzo ważna będzie komunikacja z partnerem w celu skutecznego wykonania zadania. Cele misji będą bardzo zróżnicowane – trzeba będzie zniszczyć wrogą bazę, zdobyć punkt na mapie lub go bronić. Ponadto twórcy będą słuchać graczy i jeśli pojawią się jakieś ciekawe propozycje to z pewnością zaimplementują je do tego właśnie trybu.

Zaprezentowano również kolejnego, siódmego dowódcę – Phase-Smith Karax z Legacy of the Void oraz jego umiejętności.

Po prezentacji rozpoczęła się sesja pytań i odpowiedzi. Oto najważniejsze z nich:

Cytat z: The Future of Starcraft (źródło)
1. Ile z zadań w „Nova Covert Ops” pochodzi lub wzorowanych jest na anulowanym projekcie StarCraft: Ghost?
ODP: Wydarzenia w Ghost były dużo wcześniej i można było o nich przeczytać w książce, ale to, co mamy, to zupełnie nowa przygoda.

2. Co-op przypomina mi szczeliny w Diablo i fajnie by było, gdyby te misje miały nieskończoną liczbę coraz trudniejszych poziomów, system drabinkowy, itp. Czy myśleliście o tym?
ODP: To dobry pomysł, rozmawialiśmy o tym. Co-op to nowość i z całą pewnością będziemy robić rzeczy dla hardkorowych graczy, jak coraz bardziej skomplikowane zadania z wyśrubowanymi kryteriami.

3. W StarCraft II chciałem robić swoje mapy i edytor jest świetny, ale bardzo skomplikowany i nie ma w nim żadnych informacji ani samouczka. Czy zrobiliście coś z tym?
ODP: Ciągle usprawniamy edytor, dodajemy funkcje i wspieramy twórców zawartości, np. w trybie Arcade, i będziemy się starali robić to jak najlepiej.

4. Jak system dobierania graczy oparty na rasach będzie traktował zawodników, którzy wybrali losową rasę?
ODP: Jeszcze nie wiemy do końca, ale losowanie rasy najprawdopodobniej nastąpi jeszcze przed dobieraniem przeciwnika. Przykładowo ktoś wybiera losową rasę, system ją losuje i są to terranie, następnie dobierany jest przeciwnik na podstawie MMR.

5. Czy w fabule powrócą stare frakcje jak UED, Cerberus Reckon Squad i czy będą może mieć jakieś nowe jednostki?
ODP: Oczywiście również lubimy te frakcje, ale jeszcze nie ogłosiliśmy czym się one obecnie zajmują. Co prawda nie będzie ich w misjach Novy, ale to jest rzecz, którą możemy rozważyć w przyszłości.

6. Na jednym ze slajdów była płatna zawartość. Ostatnio twórcy innej gry zrobili coś podobnego i spowodowało to ogólne zniesmaczenie społeczności. Czy wyciągnęliście z tego jakieś wnioski i czy naprawdę zamierzacie odmawiać zawartości graczom, którzy nie chcą za nią zapłacić?
ODP: Absolutnie nie chcemy zabierać uprzednio darmowej zawartości i pobierać za nią opłatę. Wszystko, co pojawi się w StarCraft Arcade to zupełnie nowa zawartość. Zawartość ta to nie są zwykłe kosmetyczne zmiany lub malutkie zmiany w mechanice, ale prawie kompletne, nowe gry stworzone przez innych graczy przy pomocy dostarczonych przez nas narzędzi. Także uważamy, że każda z tych modyfikacji powinna być rozpatrywana indywidualnie i nieporównywana z innymi tytułami. W ten sposób chcemy również nagrodzić uzdolnionych twórców.

7. Ostatnio zakończyła się beta. Czy dowiedzieliście się czegoś nowego o społeczności, z którą współpracowaliście i czy to miało wpływ na proces produkcyjny?
ODP: Dzięki tej współpracy Legacy of the Void stało się dużo lepszym produktem, niż planowaliśmy. Na początku chcieliśmy po prostu poprawić odbiór tytułu, ale okazało się, że jest tyle fantastycznych pomysłów na usprawnienie gry, że nie mogliśmy z nich nie skorzystać.

8. Jeden ze streamerów, dzięki któremu zainteresowałem się StarCraftem, wprowadził zabawne tryby gry o różnych zasadach, które zmieniały się co tydzień. Czy planujecie wprowadzić może coś podobnego, niekoniecznie śmiertelnie poważne, o dziwnych i zabawnych zasadach?
ODP: To generalnie dobry pomysł, ale taką funkcję spełnia tryb Arcade i różne mapy i mechaniki. Dodatkowo wprowadziliśmy automatyczne tworzenie turniejów, gdzie też będzie można ustalać różne zasady w przyszłości.

9. Wiele osób przenosi przy pomocy edytora misje z StarCraft I do SC2. Czy myśleliście może o zaktualizowaniu lub stworzeniu nowej wersji pierwszej części z implementacją osiągnięć i battle.net?
ODP: Byliśmy tak zajęci z LotV, że nie mieliśmy czasu rozważać takich opcji, ale wkrótce – kto wie?

10. Chciałbym zagrać w niektóre modyfikacje z trybu Arcade na urządzeniach przenośnych. Planujecie coś zrobić w tym kierunku?
ODP: Jest to bardzo trudne z technologicznego punktu widzenia. Rozmawialiśmy o tym, o innych platformach, ale jest to niesamowicie skomplikowane przedsięwzięcie i nie spodziewałbym się tej funkcji w najbliższej przyszłości.

11. Jesteśmy zrozpaczeni tym, że kończy się nie tylko StarCraft, ale obecnie Blizzard nie będzie pracował nad żadną strategią czasu rzeczywistego. Powiedzcie proszę, zrobicie jakiegoś RTSa jeszcze?
ODP: LotV rzeczywiście jest ukończone i obecnie zespół pracuje nad dodatkowymi misjami, ale sami się zastanawiamy, czy będzie czym się zająć w niedalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że coś jeszcze zrobimy.

Z powyższych informacji można wyciągnąć wniosek, że gra nie zmieni się w sposób rewolucyjny, ale przejdzie bardzo potrzebną ewolucję, która potwierdzi i umocni pozycję StarCraft II jako jednej z najlepszych strategii czasu rzeczywistego. Wprowadzenie dodatkowych elementów i mechanik sprawi, że serca fanów z pewnością zabiją mocniej.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz