WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Hearthstone: Kolejne karty, które namieszają w rozgrywkach

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Hearthstone: Kolejne karty, które namieszają w rozgrywkach

  Temahemm:
http://wowcenter.pl/Files/gvg_nov_1.jpg

Panie i Panowie, wraz z dniem wczorajszym pula ujawnionych kart przekroczyła 60, tym samym osiągnęliśmy półmetek ze 120 zapowiedzianych. Ostatnie głosowanie między Bolvarem Fordragonem a Mal'Ganisem dobiegnie końca już jutro. Nietrudno więc przewidzieć, że premiera dodatku Gobliny vs Gnomy powinna nastąpić w drugiej połowie grudnia - byłby to fantastyczny prezent na święta od Blizzarda. Tymczasem, zapraszam do przeczytania opisów 7 niedawno pokazanych nam kart...
/files/naxx_necro_2.png


Feign Death (Pozorowanie śmierci)

Wiecznie skandaliczny Łowca nie przestaje wywoływać kontrowersji. Pozorowanie śmierci to taki odpowiednik Reincarnate Szamana, tyle że aktywuje wszystkie Agonie na raz i nie zabija żadnego ze stronników. Zależnie od tego w jakim stopniu zapełnimy stół odpowiednimi minionami, zaklęcie Łowcy może być od "bezużyteczne" (gdy Leper Gnome zada dodatkowe 2 obrażenia), przez "całkiem skuteczne" (gdy Webspinner i Loot Hoarder dobiorą dwie karty lub z Savannah Highmane wyjdą dwie Hieny), do "ultra skuteczne" (gdy Sylvanas przejmie jakiegoś stronnika, a Szatkownik Szmondaka uwolni z siebie Yserę). Tu jednak pojawia się standardowa zagwozdka - skoro i tak już wygrywam, bo wróg nie radzi sobie z moimi legendarkami, to czemu miałbym potrzebować Pozorowania śmierci? Karty z ostatniego wariantu nie pasują raczej do obecnego wyobrażenia Rexxara, dlatego prawdopodobnym jest, że GvG zachęci graczy do stworzenia Control Huntera. Uwaga: po użyciu zaklęcia, z Feugena i Stalagga wcale nie wyjdzie Thaddius, jako że obaj stronnicy muszą zginąć, ale za to Baron Rivendare aktywuje podwójnie Agonię.



Druid of the Fang (Druid Kłów)

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać: które Bestie jesteś w stanie dodać do swojej talii bez zachwiania jej spójności? W Token Druidzie popularni są Haunted Creeper i pantera z Power of the Wild, ale cała reszta neutralnych zwierzaków nie wchodzi raczej w rachubę - musimy zaczekać na ujawnienie Malorne'a. Kontynuując rutynową procedurę należy wspomnieć, iż BGH nie będzie widział przeszkód w zestrzeleniu wielkiego żmija (aczkolwiek lepiej zachować go na Ragnarosa). Warto zapamiętać, że Druid Kłów po metamorfozie zachowuje się dokładnie tak jak Druid Szponów, z racji czego Wyciszenie nie odejmie mu statystyk 7/7. Ciekawi mnie tylko, czy Druidzi w postaci kotków i miśków będą liczeni od GvG jako Bestie, w końcu w WoWie działało na nich Scare Beast Huntera...





Lil' Exorcist (Mała egzorcystka)

Gnomka ta jest typową odpowiedzią na zmieniającą się metę, chociaż trudno nie zauważyć, że nawet talie nieskupiające się wokół Agonii (czyli nie Zoolock i aktualny Hunter) używają kart z tą właściwością. Do najczęściej używanych należą Sledge Bulcher i Haunted Creeper. Wystarczy tylko jedna wroga Agonia, aby Egzorcystka już się opłaciła; neutralny stronnik 3/4 z Prowokacją za 3 many to już dobry wynik. A gdy trafimy na Łowcę, który akurat ma szczęście do kart... cóż, jeśli do trzeciej tury wystawi Leper Gnome, Mad Scientist, Web Spinner i Loot Hoarder, z małej gnomki zrobi się Ogr z Tauntem.





Scarlet Purifier (Szkarłatny czyściciel)

W odpowiednim wymiarze, przepełnionym Loot Hoarder, Leper Gnome i Nerubian Egg, nowy stronnik Paladyna jest idealną kontrą. Zauważcie też, że Czyściciel, jakkolwiek by to nie brzmiało, przyda się Waszym własnym Jajkom! Darmowa Konsekracja wiąże się jednak z drobnym problemem - czasami nie chcemy aktywować cudzych, a na arenie także swoich Agonii i wtedy musimy pominąć turę. Przynajmniej ze statystykami wszystko u niego w porządku.







Steamwheedle Sniper (Snajper Parochlebów)

Kolejny dowód na zbliżającego się Control Huntera. Skoro jesteśmy zachęcani do usuwania stronników wroga, czyli innymi słowy do kontroli nad stołem, nie pozostaje nic innego, jak ułożyć talię z wartościowymi kartami. Oczywiście Snajper Parochlebów nie będzie dobrym zagraniem w drugiej turze, zbyt łatwo zginie, a Rexxarowi nie starczy many na użycie Pewnego strzału. Uwaga: goblin działa wyłącznie z Łowcą, nie uda Wam się dodać Pancerza swoim minionom, jeśli pokombinujecie z Faceless Manipulator.




Demonheart (Demoniczne serce)

Trudne do jednoznacznej oceny zaklęcie; z jednej strony 5 obrażeń zadanych stronnikowi za 5 many to przepłacanie, bo Czarnoksiężnik ma w zanadrzu Shadow Bolt, z drugiej zaś dostajemy wybór, który nadaje Demonheart uniwersalności. Tracisz kontrolę nad stołem - używasz jako removala. Chcesz wzmocnić swoją pozycję - buffujesz Doomguarda lub Flame Impa. Podobnie było z Demon fire, któremu jednak nie udało się przetrwać próby, głównie dlatego że +2/+2 to trochę mało. Być może jeśli Demonlock przebije się przez inne talie Warlocka, Demonheart stanie się popularny. Na arenach rzadziej trafia się na Demony, więc zaklęcie to nie będzie często wybierane.






Crackle (Trzask)

Kolejna karta Szamana zawierająca w opisie losowość tym razem nie jest tak niepewnym zagraniem, jak w przypadku Zewu przodków czy Szamana Kafardunów. W najgorszym wypadku, gdy zada 3 obrażenia, będzie po prostu droższą o 1 many Lightning Bolt, ale zazwyczaj zdoła zabić Azure Drake lub Yeti. Jeżeli wolicie nie ryzykować tego, że RNG wylosuje Wam za małe obrażenia, zawsze pozostaje Lava Burst, ale w porównaniu z Crackle ma za duże Przeciążenie, przez co spowalnia rozgrywkę.






/files/naxx_necro_4.png

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz