WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Battle for Gilneas

Bitwa o Gilneas

Kiedy Król Greymane zerwał stosunki z Przymierzem po Drugiej Wojnie, królestwo Gilneas stało się niezależne od innych nacji i wrogich sił. Pomimo, że masywny Mur Greymane’a chronił Gilneas od zewnętrznych zagrożeń, zjadliwa klątwa worgenów i wojna domowa sponiewierały królestwo od środka. Po nadejściu Kataklizmu, kiedy bramy Muru Greymane’a legły w gruzach, obywatele Gilneas muszą ujarzmić swą mroczną klątwę i postarać się wytrwać pośród szalejących wokół trzęsień ziemi i bezlitosnej inwazji Forsaken. Horda uważa te ziemie za strategiczne miejsce pełne kluczowych zasobów, które zasilą machinę wojenną skierowaną przeciwko Przymierzu. Siły Hordy nie zaprzestaną swego oblężenia, dopóki każdy skrawek miasta i otaczające go tereny nie będą pod ich kontrolą. By obronić swe ziemie przed Hordą, niegdyś odizolowany naród Gilneas musi teraz współpracować z Przymierzem.

Kontrola zasobów

Bitwa o Gilneas (The Battle for Gilneas) to nowy Battleground 10 vs. 10 dla graczy z 85 poziomem doświadczenia. Podobnie jak na Arathi Basin, drużyny muszą kontrolować strategiczne punkty, by zdobywać zasoby. Pierwsza drużyna, która uzbiera 2000 zasobów zwycięża.

Bitwa

Drużyny rozpoczynają na przeciwległych końcach mapy, gdzie znajdują się domyślne cmentarze. Kiedy mecz się rozpocznie, gracze popędzą ku sobie, by walczyć o kontrolę nad trzema strategicznymi punktami; każdy z tych punktów pozwoli twojej drużynie na gromadzenie zasobów i odblokuje dodatkowy cmentarz. Intensywności rozgrywce dodawać będzie wiele przeszkód blokujących pole widzenia, a także kluczowe przesmyki, w których bronić się będziesz przed natarciem wrogich sił.

Overlook

Na środku mapy znajduje się teren znany jako Overlook. Wzgórza po obydwu stronach tworzą kluczowe przesmyki, zaś ciasne ścieżki w górach zapewniają drużynom alternatywne drogi. Rzeka dzieląca mapę spowoduje także, że przeciwnicy zmuszeni będą udać się na ten sam most. W pewnych przypadkach, kontrola nad Overlook może okazać się kluczowa dla zdobycia strategicznych lokacji.

Punkty strategiczne

W Bitwie o Gilneas Horda i Przymierze ma dostępne do zdobycia trzy różne punkty z zasobami: Kopalnie (Mines), Latarnię morską (Lighthouse) i Młyn wodny (Waterworks). Kiedy któryś z tych punktów zostaje przejęty przez daną drużynę, uzyskuje ona dostęp do pobliskiego cmentarza. Ponadto, na miejscu pojawią się też robotnicy z danej frakcji, którzy zbierać będą zasoby niezbędne do wygrania bitwy.

Po powrocie Deathwinga w Azeroth zapanuje chaos, jednak wielu niezłomnych liderów postrzega Kataklizm jako szansę na powiększenie strefy wpływów swego ludu… lub zwyczajne wzmocnienie potęgi. Konflikt w Gilneas nie stanowi tu wyjątku. Czy zmęczony nieustanną walką naród Gilneas będzie w stanie obronić swe ziemie po zjednoczeniu z Przymierzem? A może Forsaken, wsparci przez Hordę Garrosha, zajmą te niemal zapomniane tereny jako nową warownię w Eastern Kingdoms?mapa Bitwy o Gilneas