WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Cataclysm: Kolejna zmiana w drzewkach talentów! Potężna!

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Cataclysm: Kolejna zmiana w drzewkach talentów! Potężna!

  Kumbol:
http://www.wowcenter.pl/Files/cata-logo-m.pngBlizzard opublikował właśnie na oficjalnych forach artykuł, w którym opisuje najnowszą (kolejną!) zmianę w systemie talentów.

Jest ona naprawdę poważna, dlatego czym prędzej zapraszamy do zapoznania się z naszym tłumaczeniem, które znajdziecie poniżej :)

Cytat z: Blizzard (źródło)
Gdy po raz pierwszy ogłosiliśmy nasze cele przy tworzeniu drzewek talentów dla klas na Blizzconie w 2009, jednym z naszych głównych założeń było usunięcie nudnych i "obowiązkowych" pasywnych talentów. Wspomnieliśmy, że chcielibyśmy aby wybór talentów miał więcej smaczków i sprawiał więcej frajdy, a także miał większe znaczenie. Niedawno nasze fansite'y opublikowały informacje o talentach nad którymi pracujemy dla druidów, kapłanów, szamanów i łotrzyków. Z tych przeglądów i poprzez wrażenia z testów alpha główną odpowiedzią którą słyszeliśmy na ich tematów jest to, że nie pasują do celów o których mówiliśmy na Blizzconie. Te opinie pokrywały się z czymś co odczuwaliśmy już od pewnego czasu, a mianowicie, że system drzewek z talentami nie za dobrze zniósł próbę czasu, odkąd pierwszy raz podnieśliśmy limit poziomów powyżej 60. W nadchodzącym buildzie bety nastąpi całkowita przebudowa wszystkich 30 drzewek.

Wizja drzewka talentów

Jednym z podstawowych założeń tworzenia gier Blizzarda jest "skoncentrowana frajda". Wolimy raczej prostszy, a zarazem z głębią, niż skomplikowany, ale za to płytki design. Zadaniem przy okazji Cataclysm pozostaje usunięcie wielu pasywnych (lub kiepskich) talentów, jednak nie wydaje nam się to możliwe przy aktualnym rozmiarze drzewek. By to rozwiązać, redukujemy każde drzewko do 31 punktów talentów. Z taką redukcją rozmiaru drzewek musimy się upewnić, że są wykupywane zgodnie z podobną krzywą levelowania jak dotychczas, i przez to także będziemy zmniejszać całkowitą ilość punktów talentów i szybkość z jaką je będziemy otrzymywać w trakcie zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia.

W wyniku tych działań, możemy zachować unikalne talenty w każdym drzewku, szczególnie te które dają nowe czary, umiejętności lub mechanikę. Ciągle będziemy mieli miejsce na dodatkowe ciekawe talenty i miejsce na kreowanie postaci, przy okazji bardzo odchudzając drzewka. Idea nie ma na celu zawężenia wyboru dla graczy, ale uczynić go bardziej znaczącym. Twoje rotacje nie zmienią się, a tym samym nie stracisz żadnych fajnych talentów. Zmienią się talenty "wypełniające", które należy wybrać aby dojść do następnego ciekawego talentu, podobnie jak większość talentów wymagających 5-ciu ciężko zarobionych przez Ciebie punktów.

Przyglądamy się także wielu obowiązkowym talentom PvP, takim jak cofanie się rzucania czaru lub redukcje trwania mechanik. Mimo że zawsze będzie różnica między buildami PvP i PvE, chcielibyśmy by była ona mniej ekstremalna, by gracze nie czuli, że koniecznie muszą użyć drugiej specjalizacji na build PvP.

Wzrost specjalizacji

Chcemy by drzewka talentów wychodziły naprzeciw Twoim oczekiwaniom co do stylu gry. Pierwszy talent, który zainwestujesz w drzewek powinien być bardzo znaczący. Jeśli wybierzesz Enhancement, chcemy byś poczuł się jak szaman Enhancement od razu, a nie 30 talentów później. Gdy drzewka zostaną odblokowane na 10 poziomie, zostaniesz poproszony o wybór specjalizacji (np. czy chcesz być wojownikiem Arms, Fury lub Protection) zanim zużyjesz pierwszy punkt. Dokonanie tego wyboru zaprocentuje pewnymi premiami, włączając w to pasywne bonusy konieczne do bycie efektywnym w tej roli i charakteryzującą daną specjalizację umiejętność, która była do tej pory umieszczona głębiej w drzewku. Te umiejętności i bonusy są dostępne tylko poprzez specjalizację w konkretnym drzewku. Każde drzewko wynagradza wybór własną unikalną aktywną umiejętnością i pasywnymi. Pasywne bonusy rozciągają się od prostego zwiększania procentowego, jak na przykład zwiększenie obrażeń zadawanych ogniem od 20% dla Magów Fire lub też zwiększenie zasięgu czarów dla rzucających je, do bardziej interesujących jak na przykład pasywna regeneracja rage z dotychczasowego talentu Anger Management dla wojowników Arms, Dual-wield Specialization dla wojowników Fury i łotrzyków Combat lub umiejętność dzierżenia dwóch broni dla szamanów Enhacement.

Początkowy wybór drzewka talentów odblokowuje umiejętności aktywne będące podstawą wybranej roli. Naszym celem jest wybrać umiejętności, które pozwolą na spożytkowanie danej specjalizacji znacznie wcześniej niż było to możliwe, gdy określający specjalizację talent był zakopany w drzewku dostatecznie głęboko, by nie mogły go osiągnąć inne drzewka. Przykładowo, posiadanie Lava Lash i Dual-wieldu pozwala szamanowi Enhancement poczuć się właśnie jak szaman Enhancement. Przykłady innych definiujących rolę umiejętności, które gracze mogą teraz zdobyć od razu na 10 poziomie to Mortal Strike, Bloodthirst, Shield Slam, Multilate, Shadow Step, Thunderstorm, Earth Shield, Water Elemental i Penance.

Przechodząc do konkretów

Drzewka talentów będą miały około 20 unikalnych talentów, zamiast dzisiejszych (około) 30 i estetycznie będą wyglądać bardziej jak oryginalne drzewka talentów w klasycznym World of Warcraft. 31. punktowe talenty będą generalnie takie same jak 51-nopunktowe talenty, które planowaliśmy dla Cataclysm. Mnóstwo nudnych lub bardzo specjalistycznych talentów zostało usuniętych, jednak nie chcemy usuwać niczego co mogłoby wpłynąć na rotacje czarów/umiejętności. Chcemy zachować ogólne obrażenia, leczenie i przeżywalność mniej więcej na tym samym poziomie poprzez zapewnianie mnóstwa pasywnych bonusów za darmo bazując na wybranej specjalizacji.

Podczas levelowania otrzymasz 1 punkt talentu co 2 poziomy (41 punktów na 85 poziomie). Celem jest przeskakiwanie pomiędzy otrzymywaniem nowych czarów klasowych lub umiejętności i zdobywania talentów, na każdym kolejnym poziomie. Inną znaczącą zmianą jest, że nie będziesz mógł włożyć punktów w inne drzewko dopóki nie zużyjesz 31 punktów talentów przeznaczonych na główną specjalizację. Podczas levelowania będzie to więc możliwe na 70 poziomie. Wybranie specjalizacji talentów powinno być ważne. W tym celu chcemy być pewni, że nowi gracze zrozumieją powagę dotarcia do samego dołu drzewka swojej specjalizacji zanim będą mogli umieścić talenty w innych drzewkach. Mamy zamiar upewnić się, że podwójna specjalizacja i przetalentowywanie się będzie działać dokładnie tak jak dzisiaj i gracze nie będą się czuli zamknięci w wybranej specjalizacji.

Prawdziwe mistrzostwo

Oryginalne pasywne bonusy Mastery, które gracze otrzymywali w zależności od tego jak ułożyli talenty w każdym drzewku, zostają zastąpione przez automatyczne pasywne bonusy zdobyte przy wybraniu specjalizacji. Te pasywa są tylko procentami i nie można ich już skalować poprzez wydawanie punktów talentów. Bonusowy Mastery, które były unikalne dla każdego drzewka będą teraz uzyskiwane ze statystyki Mastery, znajdującej się w wysoko poziomowych przedmiotach, a samo Mastery będzie pasywną umiejętnością wyuczoną od trenerów około 75 poziomu. W większości przypadków, statystyki Mastery będą takie same jak unikalne bonusy dla drzewek, które zapowiedzieliśmy wcześniej. Te statystyki mogą być zwiększane poprzez zbieranie Mastery Rating na przedmiotach wysoko poziomowych.

Podsumowując

Kiedy gracze osiągną poziom 10, otrzymają podstawowe informacje o 3 specjalizacjach (drzewkach) dostępnych dla swojej klasy i zostaną poproszeni o wybranie którejś z nich. Następnie wydają w wybranym drzewku punkt talentów. Pozostałe dwa drzewka zaciemniają się i stają się niedostępne, dopóki nie wydamy co najmniej 31 punktów w drzewku wybranym jako nasza specjalność. Postać otrzymuje nową, aktywną umiejętność oraz jeden lub więcej bonus pasywny unikalny dla wybranego drzewka. Podczas levelowania, gracze będą otrzymywać na zmianę punkt talentu i nowe umiejętności. Do dyspozycji będą mieli 31-punktowe drzewka, w którym każdy z talentów będzie bardziej znaczący i ekscytujący, niż dotychczas. Kiedy gracz wyda swój 31-szy punkt na finalny talent (na poziomie 70), pozostałe dwa drzewka stają się dostępne. Kiedy postać znajdzie się w strefach 78+ w Cataclysm, zacznie otrzymywać przedmioty zawierające nową statystykę, Mastery. Po nauczeniu się umiejętności Mastery u swojego trenera klasowego, gracze będą otrzymywać bonusy z tej statystyki zgodne ze specjalnością drzewka, które wybrali.

Rozumiemy, że zmiany te są poważne i wciąż pozostają detale do wyjaśnienia. Czujemy jednak, że zmiany te lepiej wypełnią nasze oryginalne cele związane z designem klas dla Cataclysmu, i jesteśmy przekonani, że wpłyną na poprawę doświadczenia płynącego z gry. Wszelkie konstruktywne opinie są mile widziane.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz