WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Artykuł - WoW GPS

Artykuł

Artykuł - WoW GPS

  Yershuachu:
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to się dzieję, że postacie na 30 poziomie mają o 200 razy złota więcej niż ty? Jeśli wykluczyć to, że złoto jest "zczitowane", czyli kupione od jakiejś organizacji, dumnie noszącej się "Power Leveling Organization" albo jakoś inaczej, można znaleźć tego przyczynę, albo raczej sposób na GPS.

Każdy z nas, kiedy zaczynał grę zapewne spotykał się z różnymi trudnościami. Największą z nich był deficyt jakże ważnego "surowca" jakim jest złoto - w monetach. Często dla początkującego gracza niemożliwym jest uzbieranie 100g (a dokładniej 90g) na wierzchowca na 40 poziom.

Jak temu zaradzić???
Trzeba skupić się na paru elementach gry. Zacznę może od pierwszego, czyli profesji.
Ilość zarabianego złota na sekundę (GPS^.^) jest ściśle uzależniona od profesji w jakiej postać się trudni. Z góry mówię, że jeśli postać jest krawcem - zaklinaczem to ma najgorzej. Jedyne na czym może zarobić to plecaki i enchanty, ale na to trzeba uzbierać(albo kupić okazyjnie na AH) potrzebne materiały - grinding, grinding, grinding, ale o tym później. Najlepszą do zbierania złota będzie postać z profesjami (gathering) zbierackmi. Czyli na przykład górnik - zielarz. Kasę zbija się łatwo, szybko i przyjemnie... ale to koniec przyjemności jeśli chodzi o gathering. Przy innych profesjach "GPS" jest uśredniony.

Kolejną sprawą jest AH i jego dobrodziejstwa i... złodziejstwa. Nie bój się AH, ono nie gryzie(aż tak bardzo jak mówią). Już na początku wspomnę, żebyście zastanowili się co najmniej osiem razy zanim coś tam kupicie. Często robią was w bambuko i sprzedają po chorendarnych cenach. Wszystko oczywiście zależy od popytu i podaży, ale to nie jest lekcja przedsiębiorczości(chociaż warto troszkę się tym zainteresować). Biznes - chodź wirtualny - musi się rozwijać. Z rad na początek - nie kupuj nic u kupców, na AH raczej też nie... chyba, że warto - ponieważ większość początkowych przedmiotów możesz otrzymać za questy lub z mobbów. Wracając do AH. Sprzedawaj wszystko co białe, zielone, niebieskie... i tobie nie potrzebne. Najbardziej skupiając się na tkaniach(cloth), na które zawsze jest popyt i na znanych Ci żadkich reagentach. Większość graczy sprzedaję "białe" przedmioty kucom za marne grosze gdy na AH można zgarnąć fortunę. Cenę ustalaj, albo po sprawdzeniu obecnych cen na AH(obniż cenę - wystaw) albo kierując się własnym doświadczeniem lub przeczuciem. Jeśli widzisz coś NAPRAWDĘ taniego zawsze możesz to kupić i spróbować wystawić drożej(wiąże się z tym jednak pewne ryzyko). Sprawdź na co jest największy popyt. Tkanin wcale nie trzeba wystawić za najniższą cenę ponieważ i tak najprawdopodobniej "zejdą".

Kolejna sprawa to *grin* grinding. Każdy wprawiony gracz mówi to samo. Masz 38-45 lvl i mało masz kasy wybierz się na Kamienne Elementasy. Znajdziesz je w Badlands lub w Arathi Highlands. Sprawa jest prosta - popijasz colę, zagryzasz chipsami i jedziesz z koksem. Jak zdobędziesz na nich poziom zarobisz kupę forsy. Już tłumaczę... Rock Elementale mają "drop" na bezużyteczne kamienie, warte jednak kupę(zależy jak dla kogo)kasy. Do tego znajdziemy również Elemental Earth, który można sprzedać za całkiem przyzwoitą sumkę na AH.
Warto też wspomnieć o grindowaniu na potworach o rzadkim ale wartym dropie... np.: Spider Silki... Wypadają z pająków o poziomie (chyba) od 25+ (im większy poziom, tym inny spier silk). Jest to przykład typowego rzadkiego, aczkolwiek bardzo pożądanego składnika (można z nich zrobić Spider Silk Boots). Grindujesz godzinę - uzbierasz 20 silków - sprzedajesz za krocie na AH. Można by wymieniać miliony takich przedmiotów(perły, kamienie szlachetne itp). Grając, sam się przekonasz czego graczom potrzeba. Ty im natomiast to dostarczysz. Za odpowiednią opłatą oczywiście.

Aspekt ekonomiczny jest jednym z najważniejszych w WoWie... i pamiętaj - nie zaniedbuj go.
Złoto zarobić łatwo, tylko trzeba ruszyć głową, a chyba nie chcesz kupować mounta na 50 poziomie.

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Komentowanie tego newsa jest zablokowane!