WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Lunar Festival

Lunar Festival

Każdego roku druidzi z Moonglade świętują triumf, jaki ich miasto odniosło nad antycznym złem. W czasie Lunar Festival, mieszkańcy Azeroth mają okazję oddać honory swoim przodkom poprzez uczczenie ich wielkiej mądrości, biesiadując oraz oczywiście... puszczając fajerwerki!

Cechy:

Typ: Doroczne święto
Data: 14 luty - 7 marzec
Lokalizacja: Stormwind, Ironforge, Darnassus, Thunder Bluff, Orgrimmar, Undercity, Booty Bay, Moonglade

Omen

Bestia znana jako Omen była niegdyś bohaterem tego świata. To właśnie on, wilk o ogromnej sile, walczył u boku herosów Wojny Starożytnych, dopóki nie stał się ofiarą demonicznych mocy. Obracając się przeciw swoim sprzymierzeńcom, przemierzał w furii Azeroth siejąc śmierć i terror. Ostatecznie pokonany w Moonglade, Omen śpi na dnie Jeziora Elune'ara. Lecz każdego roku, w czasie festiwalu, przebudza się.

Przodkowie

W czasie Lunar Festival podróżnicy mają możliwość oddać cześć swoim przodkom i poprzez to, również uhonorować swoją kulturę i lud. W zamian, Coins of Ancestry służą jako znak rozpoznawczy tych, którzy podążają ścieżką szacunku. Osoby, które się jej oddały mogą liczyć na nagrodę w postaci unikalnych przedmiotów.

Fajerwerki

Pomysłowi i artystyczni inżynierowie z Undermine nieprzerwanie harowali od czasu swojego pokazu pirotechnicznego w lipcu. Ich najświeższe i najwspanialsze – a zarazem niebezpieczne w obsłudze - kreacje, będą wystrzeliwane co godzinę, w różnych miastach Azerothu, licząc od zachodu słońca. Wypatruj ich na niebie i upewnij się, że nie przegapisz wielkiego finału!

Biesiadnicy

Wielu żołnierzy przebywających poza granicami powróciło do swoich domostw, aby oddać się zabawom. Weź udział w uciesze i zatańcz z biesiadnikami, lub też, jeśli jesteś do tego zdolny, prześlij buziaka osobie, która wpadła ci w oko. To tylko zabawa, docenią twoje zainteresowanie.

Stroje festiwalowe

Aby pomóc podróżnikom w świętowaniu i zabawach, dostępna stała się gama unikalnych ubrań. Podobne im stroje były noszone w czasie poprzednich Lunar Festival, a każdy jest ręcznie przygotowywany z najlepszych i najdelikatniejszych tkanin i innych wysokiej jakości komponentów.

Historia

Lunar Festival jest czasem celebracji. Ludzie Azerothu świętują swój triumf sprzed wielu tysięcy lat, kiedy to przymierze dobrych ras (Nocnych Elfów, Taurenów i Earthen - przodków krasnoludów) pokonała okropne zło. Jest to także czas pamięci dla odwagi i mądrości tych antycznych czasów.

Pół-bóg Omen był istotą o ogromnej sile i wielkiej wiedzy. Błogosławiony przez Elune, przemierzał pradawny Kalimdor, pomagając łowcom i zbieraczom oraz oferując szczęście i rady wszystkim, których napotkał. Gdy Płonący Legion rozpoczął swój atak, Omen sprzymierzył się z obrońcami Azerothu. Walczył dzielnie, jednak po wielu bitwach jego rany spowodowane przez demoniczne siły wprowadziły Omena w stan głębokiego snu... w czasie którego powoli pochłaniały go koszmary. Wiele stuleci później, gdy się w końcu obudził, popadł w szaleństwo.

Przemieniony Omen szalał. Nie był już stworzeniem mądrości - jednakże wciąż posiadając siłę błogosławieństwa Elune - przedzierał się przez świat zabijając i pochłaniając wszelkie istnienia. Budził terror, a po jego przejściu pozostawała tylko śmierć i zgliszcza.

Szaleństwo Omena skończyło się, gdy kilku antycznych bohaterów zebrało się w wiosce Nighthaven i stawiło czoła bestii. Wezwali gniew księżyca i Omen, oślepiony i otumaniony przez moc bogini księżyca, uciekł w głębiny Jeziora Elune’ara. Dzień ten oznaczał koniec szaleństwa i symbolizował nowy początek dla ludzi Azerothu i wiernych Elune.

Dziś, Lunar Festival jest organizowany przez druidów z Nighthaven. Zarówno Horda jak i Przymierze są mile widziani w celu świętowania i wystrzeliwania fajerwerków - symbolu potęgi Elune. Antyczni herosi przeszłości pojawią się w różnych miejscach globu, oferując podarunki tym, którzy ich odnajdą i oddadzą im honory.

Jest to czas radości, bogactwa i świętowania, jednak jest też druga strona medalu…

Omen pokonany wiele stuleci temu, wciąż spoczywa w Jeziorze Elune'ara. Wiedziony szaleństwem Płonącego Legionu, pół-bóg wciąż posiada błogosławieństwo Elune i jest, na nieszczęście, nieśmiertelny. W czasie Lunar Festival przebudza się... i bohaterowie Azerothu są wzywani, aby pokonać go raz jeszcze.