WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Hallow's End

Hallow's End

Obchodzony zarówno przez Hordę jak i Przymierze, Hallow’s End to celebracja wyrwania się nieumarłych Forsaken z szeregów Plagi. Wiele cukierków i psikusów czeka na podróżników poszukujących świątecznej zabawy, włączając w to Bezgłowego Jeźdźca, odwiedzanie tawern i miast, zdobywanie zabawnych przedmiotów takich jak maski i kostiumy oraz zajadanie się zdecydowanie zbyt dużą ilością słodyczy. Poniżej dowiesz się więcej o tym strasznym okresie w Azeroth!

Cechy

Typ: Doroczne święto
Data: 18 – 31 października
Lokalizacja: Stormwind, Ironforge, Darnassus, Orgrimmar, Undercity, Thunder Bluff i każda karczma

Cukierek albo psikus!

Każdego roku w czasie Hallow’s End, poszukiwacze przygód świętują dzień, w którym Forsaken odcięli się od Plagi. Bohaterowie Hordy i Przymierza mogą porozmawiać z jakimkolwiek opiekunem tawerny i uzyskać Torbę uciechy, zawierającą zabawną niespodziankę! Otwórz ją jak najprędzej, albo rozpłynie się w powietrzu. Uważaj jednak! Opiekuni tawerny lubią sprawić psikusa, który diametralnie zmieni perspektywę twojego życia.

Poza wymienionymi powyżej atrakcjami, poszukiwacze przygód mają okazję kupna słodkości od sprzedawców w Orgrimmarze i Ironforge. Jeżeli jednak nie przepadasz za słodyczami, żaden problem!

W każdej tawernie znajdziesz balię przygotowaną do gry w wyławianie jabłek. Dodatkowo Jesper, sierota ze Stormwind, i Spoops z Ogrimmaru, są chorzy i nie mogą wziąć udziału w świętowaniu Hallow’s End osobiście. Dzielni poszukiwacze przygód mogą polepszyć ich nastrój poprzez rozmowę z opiekunami tawern i przynoszeniu sierotom w prezencie zdobytych słodkości.

Festiwal Wickermana, który odbywa się u murów Undercity każdego wieczora, zapewni rozrywkę zarówno Hordzie jak i Przymierzu. Dla tych, którzy są bardziej zainteresowanie psikusami niż cukierkami, Darkcaller Yanka potrzebuje przedstawicieli Hordy w celu rozrzucenia śmierdzących bomb w miasteczku Przymierza, Southshore. Sierżant Hartman z Southshore nawołuje przedstawicieli Przymierza do stawienia czoła Hordzie, przez którą będą musieli sprzątać cały ten syf. Aby odegrać się na Hordzie, należy zrównać z ziemią festiwal Wickermana. Wszyscy powinni naostrzyć swą broń i przygotować się do walki.

Kubełki ze słodyczami

Czym byłoby Hallow’s End bez niewyobrażalnych ilości słodkich, przesłodkich cukierków ? Kubełki ze słodyczami (oznaczone wykrzyknikami), zlokalizowane są w tawernach Eastern Kingdoms, Kalimdoru, Outlandu i Northrendu. Sięgnij po garść słodyczy, które możesz otworzyć z ekwipuku. Dodatkowo, każdy kubełek gwarantuje nagrodę w postaci punktów doświadczenia, lub w przypadku maksymalnego poziomu postaci, złota. Pamiętaj, że możesz posiadać tylko jedną garść cukierków na raz, dlatego upewnij się, że jej użyjesz, zanim dobierzesz się do kolejnego kubełka. Znajdź wszystkie kubełki na każdy z kontynentów aby otrzymać specjalny achievement. Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze kubełki pozostały do odkrycia, otwórz panel achievementów i poszukaj odpowiedniego w kategorii Hallow’s End, w zakładce World Events.

Słodkości same w sobie dają tymczasowe buffy po ich zjedzeniu. Jeden z cukierków, G.N.E.R.D.S jest powiązany z jednym z achievementów – kiedy znajdujesz się pod wływem buffu G.N.E.R.D. , musisz zdobyć 50 honorable killi na wrogich graczach w PvP. Jeśli twoje zapasy G.N.E.R.D. się wyczerpią, możesz równie dobrze zdobyć je od innych graczy, lub z domu aukcyjnego, jako że nie są przedmiotami ‘soulbound’.

Bezgłowy jeździec

Poszukiwacze przygód, którzy znajdą się w Goldshire, Azure Watch, Kharanos, Brill, Razor Hill lub Silvermoon City, mogą natknąć się na jeźdźca bez głowy, latającego nad miastem i siejącego postrach wśród populacji, podpalając domy i budynki. Śmiałkowie powinni porozmawiać z przełożoną sierocińca znajdującą się w pobliżu, aby dowiedzieć się, jak mogą pomóc w gaszeniu pożarów i przepędzeniu bezgłowego straszydła. Odpieranie ataków bezgłowego jeźdźca poprzes sukcesywne gaszenie pożarów jest daily questem. W czasie wykonywania tego questa nieodzowna okaże się współpraca z innymi graczami, jako że pożary są zbyt wielkie, aby jedna osoba była w stanie sobie z nimi poradzić.

Inny daily quest prowadzi graczy do Scarlet Monastery, w celu odnalezienia przeklętego Jeźdźca. Bohaterowie, którzy są gotowi stawić czoło i pokonać upiora, znajdą jego kapliczkę na cmentarzu Scarlet Monastery. To właśnie tam poszukiwacze przygód mogą go przywołać i pokonać, kończąc jego przerażające wybryki raz na zawsze – i zdobywając zabawne i użyteczne nagrody, wliczając epickie zbroje, sezonowe latające miotły, specjalne zwierzątka, a nawet samego wierzchowca bezgłowego jeźdźca.

Nagrody

Poniżej prezentujemy nagrody, które można zdobyć pomagając chorym sierotom oraz wyciągnąć z Torby uciechy uzyskanej od Innkeeperów.

Hallow's End Pumpkin Treat
Flimsy Male Undead Mask
Flimsy Female Undead Mask
Flimsy Male Night Elf Mask
Flimsy Female Night Elf Mask
Candy Bar
Hallowed Wand - Ghost
Flimsy Female Tauren Mask
 

Jedzenie

Sprzedawcy w Ironforge i Orgrimmar sprzedają specjalne smakołyki w związku z obchodami Hallow’s End. Poniżej prezentujemy świąteczne przysmaki, które możesz u nich nabyć:

Bellara's Nutterbar
Tigule and Foror's Strawberry Ice Cream
Moonbrook Riot Taffy
Styleen's Sour Suckerpop
 

Dodatkowe informacje

Sprzedawcy w Ironforge i Orgrimmar sprzedają specjalne smakołyki w związku z obchodami Hallow’s End. Poniżej prezentujemy świąteczne przysmaki, które możesz u nich nabyć:

  • Hallow's End Pumpkin Treats – Jedzenie tych smakołyków może spowodować jeden z poniższych efektów:
    • Wzrośnij o 30% i świeć na pomarańczowo
    • Zamiana w ducha… Buu!
    • Zamiana w szkielet, który oddycha pod wodą
    • Zamiana w pirata i szybsze pływanie
  • Pumpkin Bags – Humanoidalne potwory na poziomach 51 – 60 mogą wyrzucić rzadką 16-slotową torbę. Elitarne monstra mają większą szansę na wyrzucenie tej praktycznej nagrody.