WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Fale Ciemności: Poznaj postacie - Czo'gal

Serwis WoWCenter.pl nie jest obecnie utrzymywany.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone razem z nami
w Azeroth!

- Redakcja
Artykuł

Fale Ciemności: Poznaj postacie - Czo'gal

  Kumbol:
https://wowcenter.pl/Files/fale_ventas_lothar_head.jpg

Polska premiera kolejnej książki z cyklu Blizzard Legends - World of Warcraft: Fale Ciemności - już 17 stycznia. W ramach szybkiego przygotowania do lektury proponujemy Wam cykl krótkich not biograficznych o najważniejszych postaciach, które spotkacie na kartach powieści. Do wtorku codziennie opowiadać będziemy o kolejnych bohaterach. Za niniejszy cykl odpowiada dobrze znany Wam Ventas z Pradawnej Kroniki.

Czo'gal

/Files/fale_ventas_czogal.pngDwugłowy ogr czarownik. Przyjście na świat Czo’gala było dla całego społeczeństwa Wysokiego Młota wielkim wydarzeniem. Dwugłowe ogry rodziły się niezwykle rzadko, dlatego każdy otaczany był wielkim szacunkiem już od chwili narodzin. Jeszcze rzadsze były przypadki narodzin dwugłowych ogrów obdarzonych zdolnościami magicznymi, a Czo’gal szybko dał się poznać jako niezwykle utalentowany mag.

Wkrótce jednak jego arogancja i rosnąca popularność zaniepokoiła ogrzych władców, którzy wydali na niego wyrok śmierci. Czo’gal przeżył, ale musiał opuścić miasto, przysięgając swym braciom zemstę.

Pragnienie potęgi w końcu przyciągnęło błąkającego się po świecie ogra do Rady Cieni Gul’dana, a czarnoksiężnik szybko poznał się na umiejętnościach przybysza, czyniąc z niego swego zaufanego sługę.

Gdy Horda zaczęła szukać kolejnych sposobów na zwiększenie swej siły bojowej, Gul’dan wysłał Czo’gala do Nagrandu, nakazując mu zwerbowanie bladych orków zamieszkujących podziemne jaskinie. Byli to wygnańcy skażeni przed wiekami magią Pustki, która dorównywała nawet Spaczeniu.

Czo’gal był pod wrażeniem nowej siły, ale nie podzielał opętańczej wiary bladych orków w wyczekiwany koniec świata, który nazywali Godziną Zmierzchu. Wykorzystał jednak ich zapał, wmawiając im, że kluczem do przyśpieszenia dnia sądu jest Horda, dzięki której wkrótce Mrok ogarnie cały świat. Stając na czele bladych orków Czo’gal utworzył nowy klan, nazywając go Młotem Zmierzchu. Okazał się on niepohamowaną, ale i trudną do okiełznania siłą, ponieważ jego członkowie z radością rzucali się w wir walki, nie zważając na swych sojuszników, wierząc, że każda śmierć przybliża ich do upragnionego końca wszystkiego.

Gdy Gul’dan zapadł w śpiączkę, jego niedyspozycję wykorzystał Ogrim Zgładziciel, przejmując władzę i mordując niemal wszystkich członków Rady Cieni. Czo’gal był jednym z nielicznych, którzy ocaleli.


Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz