WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Rodzaje Kart

Rodzaje i typy kart

Karty podzielone są na kilka kategorii:

Hero (Twój Bohater)

Jest najważniejszą kartą w grze. Gracz, którego bohater zostanie pokonany, przegrywa. Kazdy bohater posiada unikalną umiejętność, której można użyć raz w ciągu całej gry. Również od jego klasy a rzadziej rasy, profesji i specjalizacji zależy jakie karty będzie zawierać Twój deck. Nie może atakować dopóki nie dostanie jakieś broni.

Equipment (Ekwipunek)

Miecze, topory, sztylety, tarcze, łuki, pierścienie i wszelkiego rodzaju części zbroi (hełmy, buty itp.). Podczepia się je pod Bohatera, aby ten mógł atakować (Strike) lub bronić się przed ciosami nieprzyjaciół. Część ekwipunku posiada również specjalne właściwości takie jak plusy do ataku, omijanie obrony przeciwnika i tym podobne.

Allies (Sprzymierzeńców)

Można ich podzielić na dwa główne rodzaje - normalnych (atakujących) i protektorów (potrafią nie tylko atakować, ale również bronić wybranej karty). Do tego należy dodać, że większośc ze sprzymierzeńców posiada własne unikalne umiejętności (np niemożność użycia protektora w celu obrony przed atakiem danej karty, dodatkowe obrażenia dla innych kart i tym podobnych), z których godnymi uwagi są karty z dopiskiem "Ferocity" (zarezerwowane dla Hordy) oraz "Elusive" (dla Przymierza). Te pierwsze cechują się możliwością ataku od razu po wyłożeniu na stół, natomiast te drugie nie mogą być celem bezpośredniego ataku.

Abilities (Umiejętności)

Można podzielić na zwykłe, oraz "Instant". Tych pierwszych używać tylko w swojej turze, natomiast Instantów można używać nawet w czasie tury przeciwnika. Umiejętności po użyciu wędrują na stos zużytych kart (tzw Graveyard - Cmentarz). Wyjątek od tej reguły stanowią karty z dopiskiem "On Going", które pozostają na stole dopóki nie zostaną z niego w jakiś sposób usunięte przez przeciwnika, i przez cały ten czas trwa ich działanie.

Questy (Zadania)

Kładzie się je w rzędzie Surowców. Najczęściej w celu ich wykonia należy użyć pewnej ilości surowców, jednak zdarzają się i questy stawiające przed graczem konkretne warunki (np w turze musi zginąć sprzymierzeniec przeciwnika). W zamian możesz np. dobrać dodatkową kartę, zobaczyć karty przeciwnika, wylosować jedną kartę z Cmentarza i przywrócić ją do gry itp. Po wykonaniu obraca się je logiem do góry i zostawia w rzędzie Surowców.

Wszystkie karty są też przydzielone do którejś z poniższych „częstości występowania”:

  • Common (częste - białe) - są to najsłabsze karty, jednak bardzo łatwo się je zdobywa. W każdym Boosterze jest ich najwięcej
  • Uncommon (rzadkie - zielone) - mimo nazwy są dość częste i mają ciekawsze właściwości od białych. Ok. 5 na Booster.
  • Unique (bardzo rzadkie - niebieskie) - jedne z najlepszych kart. Ich właściwości są często naprawdę destrukcyjne. 1 na Booster.
  • Epic (epickie - fioletowe) - najlepsze karty w grze. Trudno je jednak zdobyć, ponieważ trafiają się w boosterach niezwykle rzadko.
  • Legendary (legendarne - pomarańczowe); tzw loot cards - wylosowania takiej karty graniczy z cudem. Sama karta nie przewyższa wcale poprzedniczek. Swoją rzadkość zawdzięczają bowiem unikalnemu kodowi, który po wpisaniu na oficjalnej stronie internetowej UpperDecku daje różne bonusy i bajery które można używać w oryginalnym World of Warcraft. Są to m.ini. odrzutowa rakieta (epicki flying mount), specjalne ciastka dla postaci gracza, po których zjedzeniu non combat pet rosnie do standardowych rozmiarów i wiele innych...