WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Archaeology

Archeologia

Archeolodzy przemierzają świat - i miejsca poza nim – w poszukiwaniu tajemniczych reliktów przeszłości. Ich wykopaliska odkrywają artefakty wszelkiej maści, zaś wytrwały archeolog będzie badać zarówno pospolite historyczne elementy, jak i rzadkie, potężne relikwie.

Korzyści i perki

Historia Największą nagrodą archeologii jest dążenie do wiedzy i poznania historii.
Wartościowe przedmioty Możesz odkryć w ziemi pupile, skamieniałe wierzchowce i inne, jeszcze dziwniejsze artefakty.
Broń i opancerzenie Starożytne relikty, w tym wciąż potężne ostrza i ozdoby zamierzchłej przeszłości.

Artefakty dostarczają bezcennego wglądu w historię świata, ale niektórzy kolekcjonerzy są bardziej niż chętni przypisać im wartość pieniężną. Po udokumentowaniu znalezisk w swoim dzienniku, archeolodzy mogą sprzedawać znalezione przedmioty dla dodatkowego zysku.

Archeologia jest profesją drugorzędną - każdy może nauczyć się badać i składać w całość fragmenty przeszłości, obojętnie jak wiele innych profesji już wybrał.

Wszyscy archeolodzy zaczynają od przeglądania mapy Azeroth, by znaleźć lokalizacje obiecujących miejsc wykopalisk, a następnie badają te miejsca używając odpowiednich narzędzi badawczych, starając się zawęzić miejsce lokalizacji najcenniejszych fragmentów historycznych w tym obszarze. Różne lokalizacje zapewniają różne rodzaje historycznych artefaktów - i różne nagrody.

Archeolodzy, którzy doskonalą swoje umiejętności, z czasem znajdują coraz cenniejsze i rzadsze przedmioty, a ich wiedza o świecie i historii Azeroth zwiększa się wraz z kolekcją reliktów.

Instrukcja

Krok 1

Po zdobyciu profesji „archeologia”, na swojej mapie zobaczysz umiejscowienie różnych miejsc wykopalisk. Każde takie miejsce opatrzone jest ikonką przedstawiającą łopatę. Aby zacząć, udaj się do takiego miejsca na swojej mapie.

Krok 2

Gdy już znajdziesz się w miejscu wykopalisk, na swojej mapie zobaczysz ogólny obszar, w obrębie którego powinieneś kopać. Stań w jakimkolwiek miejscu w obrębie tego obszaru i wybierz „badanie” (survey) z menu swoich profesji.

Krok 3

Pojawi się twoja luneta i urządzenie monitorujące, które pokaże kolor (czerwony = daleko, żółty = bliżej, zielony = bardzo blisko) oznaczający odległość, w jakiej jesteś od miejsca wykopaliska. Luneta zawsze wskaże kierunek, w którym powinieneś podążyć, by znaleźć artefakt, a wskaźnik odległości pomoże ci określić, jak daleko od niego jesteś.

Krok 4

Zmieniaj swoje położenie i badaj. Gdy będziesz już naprawdę blisko wykopaliska, użycie „badania” (survey) odkryje je, a ty otrzymasz fragmenty reliktu, którego szukasz. Miejsca wykopalisk mają zazwyczaj więcej niż jedno znalezisko.

Krok 5

Im więcej będziesz miał fragmentów, tym bliżej będziesz zrekonstruowania reliktu. Gdy już będziesz mógł odtworzyć go całkowicie, otrzymasz nagrodę, a historia artefaktu pojawi się w sekcji „archeologia” w twoim menu profesji.

Przykładowe przedmioty

Zobacz wszystkie przepisy