WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Dzień Smoka

„W okrytej mgłą przeszłości...”. Dokładnie tak rozpoczyna się każdy opis tej książki. Ja jednak nie będę pisał tutaj, już i tak wiele razy powielanych schematów jej opisów. Postaram się natomiast zawrzeć w tej recenzji informacje, które każdy zainteresowany tą książką człowiek próbuje znaleźć, jednak nie zawsze są one zawarte chociażby na stronach księgarni internetowych.

Dzień smoka to pierwsza książka z serii o świecie Warcrafta. I sam ten fakt wystarczy niektórym osobom, aby kupiły tę książkę, gdy wejdą do pierwszej napotkanej księgarni. Sama książka jest dłuższa (pod względem ilości stron!) od reszty powieści z serii, co niekoniecznie oznacza, że jest lepsza.

Główny nacisk położony jest na jak najwierniejsze oddanie realiów samej gry. Autor na samym początku przekazuje czytelnikowi podstawowe informacje m.in.: jakie są relacje pomiędzy różnymi rasami. W powieści śledzimy losy przymierza, całego królestwa i pewnej grupy składającej się z: maga o imieniu Rhonin, krasnoluda oraz prześlicznej elfki. Mają oni za zadanie... i w tym momencie pozostawiam dalszą część historii do odkrycia przez was samych.

Nareszcie uświadczymy to co każdy kocha w książkach a mianowicie intrygę, której brak niektórym powieścią z tej samej serii. Kreowana jest w dość zmyślny sposób dzięki czemu nie jesteśmy pewni zakończenia aż do ostatnich stron.

Cały wątek kręci się głównie wokół ludzi i smoków przez co momentami książka może przypominać stylem, mało lubiane heroic fantasy. Jednak mimo to w książce zawarte jest wiele informacji o świecie Warcrafta, przy czym wiele zagmatwanych informacji zostaje wyjaśnionych.

Jednym słowem książkę tą czyta się z przyjemnością, a losy bohaterów śledzimy z zapartym tchem. Akcja nie zwalnia ani na moment. Obowiązkowa pozycja dla fanów serii Warcrafta i godna polecenia dla wszystkich osób, które kochają czytać książki.