WoWCenter.pl
Lighthand zabił High Inquisitor Whitemane po raz 23.     
Mastasukar zabił Darkmaster Gandling po raz 7.     
Erisdar zdobył Cloak of the Brood Lord.     
Qilahal zdobył Jade Warrior Pauldrons.     
Redgis spełnił kryterium Snowdrift Tiger Talons osiągnięcia Timeless Legends.     
Canaton zdobył Andormu's Tear.     
Osiol zabił Majordomo Staghelm po raz 16.     
Pavvcik zabił Garrosh Hellscream po raz 32.     
Quar zdobył Cloudstriker Cord.     
Rahdok spełnił kryterium Age of a Hundred Kings osiągnięcia Gods and Monsters.     
Szoszu spełnił kryterium Death Knight osiągnięcia Human Slayer.     
Denerion spełnił kryterium Blood Elf osiągnięcia Know Thy Enemy.     
Fobos zabił The Spirit Kings po raz 2.     
Sasq zabił The Lich King po raz 5.     
Zaskroniec zabił Blood-Queen Lana'thel po raz 1.     
Szopek zabił Ordos po raz 12.     
TheDoc zdobył osiągnięcie Zen Master Medic.     
w0y7a5 zabił Taran Zhu po raz 8.     
seba089 zabił Gal'darah po raz 7.     
perseusz zabił Yan-Zhu the Uncasked po raz 9.     

Studnia Wieczności

Dość długo czekaliśmy na polską wersję tej niewątpliwie doskonałej książki, która zdobyła uznanie fanów Warcrafta na całym świecie. Do tej pory w Polsce, możemy nabyć niewielką ilość książek napisanych przez Richarda A. Knaaka, który z całą pewnością umie zaciekawić czytelnika swoim sposobem pisania książek i rozwijania jej fabuły.

To pierwsza książka z uniwersum Warcrafta, która niezmiernie zaciekawiła mnie swą fabułą (oprócz Dnia Smoka) na tyle, aby przeczytać ją w ciągu kilkunastu godzin. Książka autorstwa znanego pisarza Richarda A. Knaaka, jak żadna inna, została napisana w sposób bardzo ciekawy i interesujący.

Studnia Wieczności jest pierwszą książką z Trylogii pt. Wojna Starożytnych. Jak sama nazwa wskazuje cała historia toczy się wokół magicznej i potężnej Studni Wieczności - źródła mocy starożytnych elfów zamieszkujących miasto Azshara. Pod wpływem działania Studni, nocne elfy sprowadziły do swojego świata złe moce, które zaczynają zagrażać wszelkiemu życiu. Głównymi bohaterami książki jest trójka bohaterów, ludzki mag Rhonin, potężny smoczy mag Krasus oraz orczy wojownik Broxigar, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach przenoszą się do przeszłości. Za zadanie będą mieli uratowanie przeszłości jak i przyszłości. Czy to im się uda? Potężny smoczy mag podczas podróży traci większość swoich mocy i pamięć, natomiast jego uczeń dzięki ukrytym mocom staję się jeszcze potężniejszy.

W książce występuje dużo znanych historycznych postaci takich jak Półbóg Cenarius, Druid Malfurion Stormrage i jego brat Illidan oraz kilka innych znanych postaci w tym pięć smoczych Aspektów. Autor w swojej książce przybliża historię starożytnego świata Warcraft, przedstawiając jednocześnie relację panujące między istniejącymi wówczas rasami. Typowe zachowania rasy nocnych elfów względem innych ras zostały doskonale przedstawione.

Jednym słowem jest to jedna z najlepszych książek fantasy, którą czytałem w ostatnim czasie. Wciągająca fabuła nie pozwala oderwać się od tej książki chociażby na chwilę a zakończenie książki niejako zmusza do przeczytania kolejnej części i poznania dalszej część historii.