WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

[A] Sarmatia - Shadowsong EU / Aszune EU [PVE]

permalink wysłany:
zWYROlowy updacik:
Pierwszy rajd weekendowej grupy za nami. Zdecydowanie czeka nas jeszcze nieco pracy zanim ogłosimy pełny sukces, ale już na pierwszy wypad pozwolił nam zrobić 3/9. Weekendowa grupa dorobiła się już nazwy, "zWYROle". W nowej grupie mamy jeszcze mnóstwo miejsca, tak więc i Ty możesz zostać Sarmatą zWYROlem.

Status rekrutacji do głównej grupy:
DPS
Niezmiennie aktywny warlock jest wysoko na liście priorytetów. Zdecydowanie nie wzgardzimy też hunterem.

Heal
Aktualnie najbardziej uszczęśliwiłby nas Holy Palek, ale z otwartymi rękoma przywitamy dowolnego healera z offspecem w dps, ewentualnie monk heal/tank.

Tank
Chętnie uzupełnilibyśmy ekipę tanków o Brewmastera.

Jak zawsze, oprócz wspomnianych posiłków do grupy rajdowej przyjmujemy też osoby niekoniecznie zainteresowane tym aspektem gry.

Uaktualniony harmonogram:
Poniedziałek - 20:00-23:00 Rajd grupy głównej (aktualnie Mythic Battle for Dazar'alor)
Wtorek - bez rajdu, organizujemy M+10 na skrzynkę, dla osób, które w danym tygodniu jeszcze jej sobie nie zabezpieczyły
Środa - 20:00-23:00 Rajd grupy głównej (aktualnie farma heroica)
Czwartek - 20:00-23:00 Rajd grupy głównej (ewentualne kończenie heroica i początek mythica)
Piątek - 20:00-23:00 Casual run (w ostatnim czasie normal, w najbliższym czasie pewnie Achievement Run)
Sobota - 20:00-23:00 Rajd zWYROli, świeżej grupy rajdowej (Heroic)
Niedziela - 20:00-23:00 (albo krócej) Jeżeli jest odpowiednie zainteresowanie to jakiś dodatkowy run bez związku z normalnymi rajdami. Dla przykładu w zeszłym tygodniu to był Mythic Uldir. Trafił się nawet jakiś tłusty Titanforged, który okazał się upgradem.

W sumie, to trochę się tego zebrało. Co warte podkreślenia, nie oczekujemy, że ktokolwiek będzie brał udział we wszystkim co robimy jako gildia. Grupa progressowa ma 3 rajdy w tygodniu, a zWYROle tylko 1, cała reszta jest całkowicie dodatkowa.
permalink wysłany:
Nowy tydzień, nowa ofiara:
https://sarmatia.org.pl/img/140.jpg
Spoiler (pokażukryj)
https://i.imgur.com/hHmNlHx.jpg

Grong dzielnie stawiał opór, ale w końcu musiał ulec.

Rozszerzona rekrutacja do grupy progressowej:
Mamy dodatkowe miejsce dla melee dpsa, demon hunter/rogal/DK.

zWYROle
W najbliższa sobotę drugi rajd zWYROli, czyli weekendowej sarmackiej grupy rajdowej. Wciąż mamy do zagospodarowania znaczną liczbę miejsc. Do tej grupy oczekiwania odnośnie klasy/speca nie są już tak restrykcyjne.
permalink wysłany:
Newsy ze świata zWYROli
Za nami drugi rajd grupy weekendowej. zWYROle swój stan posiadania powiększyli o 3 kolejnych bossów. Opulence, Conclave i Rastakhan co prawda nie poddali się bez walki, ale aktualne 6/9 HC po dwóch rajdach zapisujemy sobie jako kolejny krok w drodze do celu. Mimo wszystko, w tej grupie wciąż znajdzie się miejsce dla kilku nowych twarzy, serdecznie zapraszamy. I ty możesz zostać zWYROlem.
permalink wysłany:
Aktualna rekrutacja do grupy progresowej:
DPS:
Już trochę tradycyjnie szukamy aktywnego warlocka. Mile widziany byłby też hunter, havoc DH, czy rogal.
Heal:
Chcemy też wzmocnić zespół healerów o jedną osobę, najlepiej Holy Palka, ale jesteśmy otwarci na pozostałe klasy (oczekiwany sensowny OS w DPS).
Tank:
Poszukujemy też Brewmastera, żeby urozmaicić grupę naszych tanków.

zWYROle
Tu narazie bez zmian, jeżeli chodzi o progress. W ramach trzeciej sobotniej wyprawy zWYROli ponownie zrobiliśmy 6/9 HC. Mamy w tej grupie jeszcze sporo slotów do obsadzenia. Jeżeli szukasz stałej grupy na sobotnie HC (również crossrealm) to zapraszamy.

Co jeżeli w ogóle nie chcę rajdować?
Nawet jeżeli nie ciągnie Cię do rajdowania, to Sarmatia wciąż może być gildią dla Ciebie. Oprócz rajdów odwiedzamy też M+. Zwykle ad hoc, ale od początku S2 we wtorkowe wieczory upewniamy się, że w środę będą na wszystkich zainteresownych czekać skrzynki z itemem ilvl 410+. Tu największe pole do popisu zostaje dla tanków, którzy z pewnością znajdą sobie u nas grupę na M+.
permalink wysłany:
Sarmatia - progress bardziej aktualny niż filmy
W końcu zmontowany film z normala, pierwszy/drugi tydzień po otwarciu BoD:
permalink wysłany:
Progress
Opulence na mythicu poczatkowo stawiał opór, ale od ostatniego update'u musiał podzielić się swoimi bogactwami już dwukrotnie. Za nami kilka podejść na Conclavie, ostatni z bossów póki co nie daje za wygraną, ale to kwestia czasu.

Rekrutacja
Ogólnie

Poniżej nasze priorytety rekrutacyjne, ale nie zamykamy się na inne ciekawe kandydatury.

DPS
Déjà vu, wciąż warlock jest wysoko, hunterem też nie wzgardzimy. Poza tym dps z os w tanku albo healu zawsze mile widziany.

Heal
Resto Shaman, Holy Palek, Mistweaver z OS w Brew zawsze w cenie.

Tank
I tu też bez wielkich zmian, dodatkowy Brewmaster bardzo by nas ucieszył.

Co u zWYROli
Delikatnie przyhamowaliśmy, ale stabilnie robimy 6/9HC w luźnym weekendowym rajdzie. Przenieśliśmy rajd z soboty na piątek.
permalink wysłany:
zWYROlowy update:
Korzystając z otwarcia xrealmowych mythiców i we współpracy ze <Steel and Magic>@ChamberOfAspects wskazaliśmy przebrzydłemu trollowi jego miejsce. Niecnota okazał się nawet jeszcze prostszy niż się spodziewaliśmy, bo nie sprawił nam problemu już w pierwszym podejściu.
Nasza wyprawa nie ograniczyła się oczywiście do samego Mythica. W ramach czyszczenia HCka mocno przyśpieszyliśmy sukcesję u trolli, a na deser kolejny król, tym razem gnomów. Tym samym możemy sobie śmiało przypisać nowy progress:
7/9 HC 1/9 Mythic

Rekrutacja:
zWYROle (Sobota 20-23) wciąż potrzebują świeżej krwi. DPS wszelaki. Szczególnie ucieszylibyśmy się z warriora (trochę brakuje nam shouta), windwalkera (+5%), warlocka (cuksy i gate). OS w healu też fajna sprawa. Do zWYROli xrealm jest ok.

Grupa progressowa (priorytetowo*):
- Warlock
- Healer (idealnie Resto Shaman lub Holy Pal)
- Brewmaster
- Hunter
- Rogue

*priorytetowo - z tego ucieszylibyśmy się najbardziej, ale jeżeli chcesz rajdować, masz pojęcie o swojej roli i nie boisz się wipować, to zapraszamy do kontaktu
  Thriela
permalink wysłany:
Heroic Crucible wyczyszczone!

W celu odświeżenia składu niezmiennie poszukujemy healera i paru ranged dpsów, w szczególności nie pogardzimy warlockiem, hunterem i druidem balance/resto. Zapraszamy na naszą stronę lub do kontaktu Thriela#2280
  Thriela
permalink wysłany:
Wciąż szukamy ofi... chętnych na aktywne raidowanie mythica BoD/CoS w oczekiwaniu na nowy patch. Tak, WoW skończył się po WotLKu, owszem, tak, Blizzard napraw grę i olaboga coś strzyka w krzyżu od tego całego raidowania, ALE jeśli masz ochotę zakosztować najbardziej epickiej a wręcz legendarnej przygody, którą WoW ma do zaoferowania(tm), zapraszamy do kontaktu!


Nasz formularz rekrutacyjny
Thriela#2280
  Thriela
permalink wysłany:
Lepiej późno niż wcale, a więc Conclave na mythicu zabite i idziemy dalej.

Do pełni szczęścia brakuje nam trochę stabilności w życiu raidowym (aka osoby, która sprawi, że z 20 zapisów zrobi się 21 i będzie można wybierać skład progressowy i generować soczyste dramy HE.HE.).
  Irm
permalink wysłany:
Hej,

zamierzacie grać na classicu?
permalink wysłany:
Od ostatniego update'u upłynęło trochę czasu. Mamy 8.2, a od środy Eternal Palace do plądrowania. To oznacza, że czas wspomnieć o progresie!

Progress:
Na początek coś lekkiego i przyjemnego, kompletna anihilacja sługusów Azshary na normalu, za nami:
- Commander Sivara
- Blackwater Behemoth
- Radiance of Azshara
- Lady Ashvane
- Orgozoa
- The Queen's Court
- Za'qul

W poszukiwaniu nowych wyzwań przerzuciliśmy się na heroic. Owszem, nasze kolejne ofiary stawiały wyraźnie większy opór, ale nie przeszkodziło nam to w wysłaniu na tamten świat:
- Commander Sivara
- Blackwater Behemoth
- Radiance of Azshara

M+
Razem z otwarciem rajdu zaczyna się to co dungeonowe tygryski lubią najbardziej, kolejny sezon m+. Może i w pierwszym tygodniu nagrody na koniec nie skalują się powyżej +5, ale tygodniowa skrzynka i owszem, a esencje lvl 2 za +10 w czasie to miły bonus. Beguiling okazał się nie taki straszny jak go malują, ale i tak szkoda, że musieliśmy pożegnać się z reapingiem.

Rekrutacja
Tank
Okres wakacyjny to jak zwykle mniejsza frekwencja, dlatego wracamy do rekrutacji pełną parą. W tym momencie szukamy tanków. BrM na rajd to ideał, ale nie zamykamy się na pozostałe opcje, okaże się jakie ciekawe spelle można zwrócić do nadawcy spell reflectem warriora, albo jaką mechanikę można całkiem zneutralizować bańkami prot pala.
Heal
Spokojnie znajdzie się u nas jeszcze miejsce dla dwóch healerów, żeby zabezpieczyć całkowicie tą kwestię. Dobry disc priest, czy resto shaman, który nie boi się Igneous Potentiala zawsze wywołują moją radość. Pozostałe spece healerskie też są ok.
DPS
Solidnym dpsem nigdy nie wzgardzimy. Napewno ucieszylibyśmy się z dodatkowego locka, summon i cuksy zawsze mile widziane, oprócz tego hunter, elemental shaman, windwalker, czy rogue byliby szczególnie przydatni.

zWYROle reaktywacja
Nowy rajd to również okazja odświeżyć format rajdów altową grupą, który sprawdziliśmy już w boju. Dodatkowy termin w tygodniu (piątek albo sobota), inne postacie, oddzielny progres.

xRealm
Jeżeli myślisz poważnie o rajdowaniu z Sarmatią, śmiało, odezwij się, czekamy. Do czasu, kiedy nie będziemy aktywnie progresować na mythicu xRealm też jest opcją.

Pytania
- Czy zamierzacie grać w classicu?
Raczej tak, choć rajdy w bieżącym contencie są priorytetem. Z pewnością potworzymy postacie, szybko zweryfikujemy, czy classic rzeczywiście był tak wspaniały, czy to może przemawia przez nas nostalgia. Nic konkretnego pod tym względem jako gildia nie zaplanowaliśmy.
permalink wysłany:
I nasze pierwsze spotkanie z Beguilingiem. Timery do pulli z beguilingiem w opisie do filmu.
permalink wysłany:
Tym razem od ostatniej aktualizacji nie minął nawet tydzień, a już trzeba sporo zmieniać.

Progress
Do naszych dotychczasowych ofiar na heroicu:
- Commander Sivara
- Blackwater Behemoth
- Radiance of Azshara

Dołączyli, nie bez protestów:
- Lady Ashvane (to jeszcze przed resetem)
- Orgozoa
- The Queen's Court

A to oznacza, że przed nami raptem dwóch bossów na heroicu, a dalej już tylko mythic.

Rekrutacja
W kontekście rekrutacji nic się nie zmieniło, chętnie rozszerzymy naszą rajdową gromadkę o tanka, najlepiej monka, ale innymi opcjami nie wzgardzimy, oraz healera, bądź dwóch, w tym wypadku najchętniej resto shaman, holy palek, mistweaver albo discipline priest.

zWYROle - weekendowa grupa
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, nad czym aktualnie pracujemy. Zbieramy skład na rajdy weekendowe oddzielnym zestaw postaci (piątek lub sobota). Udało się nam zabezpieczyć już krytyczne punkty każdego rajdu, tj tanków i healerów, teraz musimy się już tylko upewnić, że grupa jest wystarczająco duża. Jeżeli chciałbyś z nami porajdować w tym formacie, również crossrealm to zapraszamy do kontaktu. Mamy jeszcze sporo możliwości przesunięć między rolami, więc znajdzie się miejsce nie tylko dla dobrego dpsa, ale również twardego tanka i chętnego healera.
permalink wysłany:
Odkładaliśmy wizytę u Azshary na normalu, ale w końcu i tam trzeba się było wybrać.

Azshara Normal

https://i.imgur.com/4Guppyu.jpg